Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gaz yememe, Rolantide düzensizlik, Egzozda patlama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gaz yememe, Rolantide düzensizlik, Egzozda patlama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı lawyer Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Peugeot 407
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lawyer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gaz yememe, Rolantide düzensizlik, Egzozda patlama
    Gönderim Zamanı: 26 Mart 2013 Saat 21:32
Herkese merhaba iyi forumlar. 2005 Peugeot 407 2.0 triptronik lpg'li aracım var.Son zamanlarda aracı ilk çalıştırdığımda rolantide düzensizlik, aşırı sarsıntı, gaz yememe sorunu var. Araç kendi kendine hafif gaza basar gibi ses geliyor.Araç sarsıntılı çalışırken farlar, araç içi ışıklar kısılıp düzeliyor.Ayrıca egzozdan patlama oluyor gaza bastıkça. Lpg taktıralı 5 ay oldu ancak yakın zamana kadar sorunum yoktu. Bujileri değiştirdim, gaz kelebeği temizlendi, adaptasyon yapıldı. Makinaya bağlanınca sorun çıkmıyor. Hararet 90 dereceye gelene kadar  kesik kesik gaz yiyor, gaza yüklendikçe birkaç arıza lambası yakıyor, araba bir türlü hızlanmıyor bazende devir 2500 ün üstüne cıkmıyor dip gaz yapmama rağmen. Ayrıca rolantide ikende egzozda patlama yapıyor. Bu sorun lpg de daha belirgin olmasına rağmen benzinde ikende yapıyor. Ancak enteresan motor ısınıp hararet 90 dereceye çıktığında, birkaç kez marşa basıp kapattıktan sonra araçta hiçbir sıkıntı kalmıyor, ne gaz yememe ne de rolantide düzensizlik. Ancak motor soğuduğunda aynı sorun tekrar ortaya çıkıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Saygılar.
Çevrimdışı volkan22 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2013 Saat 23:25
ayni sorun dun bendede olustu dun....

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=27779

bence sana tavsiyem kimseye elletme ariza lambasi yaninca bilgisayara baglattir hic kurcalatma benim gibi olursun yoksaa sonra.. gecmis olsun...
2000/Peugeot 306 Cabrio /2.0 16v benzin /silver
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı lawyer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2013 Saat 23:49
Orjinalini yazan: volkan22 volkan22 Yazdı:

ayni sorun dun bendede olustu dun....

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=27779

bence sana tavsiyem kimseye elletme ariza lambasi yaninca bilgisayara baglattir hic kurcalatma benim gibi olursun yoksaa sonra.. gecmis olsun...

Teşekkür ederim cevabınız için.Konuyu okudum neredeyse aynı şeyler olmuş.Umarım biran önce çözüm buluruz. Çok geçmiş olsun sizede.
Çevrimdışı Black GTI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 GTI 3P
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Black  GTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2013 Saat 12:17

Aynı sorun ew10 motor kodlu 2.0 206 GTI mde gecen ay basıma geldı. gaza basınca gaz yememeler, pancar motoru gbı ses asırı sarsıntılı calısma, sıyah duman atma cekıs hıc yok ve kompresyona bırakıldıgında sılah sesı gbı egzos patlamaları.. sorunu cozmek ıcın cok ugrastım pp2000 de dogru arızayı vermedı baska bı cıhazda baglandıgımda 1. lambda (o2) sensoru arızalı gosterdı kendım degıstrdım ve arızalar sılındıgınde arac normale donuyor hatta daha ıyı yuruyor yakıt azalıyor vs. onerım oksıjen sensorunu degıstrıp arızanızı sıldırıp bı ınce carbon clear yaptrmanız yonunde olucaktır gecmıs olsun..

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lawyer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2013 Saat 04:09
Orjinalini yazan: Black  GTI Black GTI Yazdı:

Aynı sorun ew10 motor kodlu 2.0 206 GTI mde gecen ay basıma geldı. gaza basınca gaz yememeler, pancar motoru gbı ses asırı sarsıntılı calısma, sıyah duman atma cekıs hıc yok ve kompresyona bırakıldıgında sılah sesı gbı egzos patlamaları.. sorunu cozmek ıcın cok ugrastım pp2000 de dogru arızayı vermedı baska bı cıhazda baglandıgımda 1. lambda (o2) sensoru arızalı gosterdı kendım degıstrdım ve arızalar sılındıgınde arac normale donuyor hatta daha ıyı yuruyor yakıt azalıyor vs. onerım oksıjen sensorunu degıstrıp arızanızı sıldırıp bı ınce carbon clear yaptrmanız yonunde olucaktır gecmıs olsun..

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Aynen dediğiniz sorunları yaşıyorum bende yanılmıyorsam zaten 206 GTI 2.0 ile aynı motor var.Dediğiniz gibi pp2000 de arıza göstermedi.İlk işim lambda sensörünü göstermek olacak.Sizede geçmiş olsun tekrar çok sağolun.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Black  GTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2013 Saat 07:46
muhtemelen o sorundur çünkü o sensörlerin belli km lerde değişmesi gerekiyo cunku 50-60 bınde bır. Bosch tan 150 tl ye almıştım ben şuan çok sağlıklı çalışıyor.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lawyer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2013 Saat 22:37

muhtemelen o sorundur çünkü o sensörlerin belli km lerde değişmesi gerekiyo cunku 50-60 bınde bır. Bosch tan 150 tl ye almıştım ben şuan çok sağlıklı çalışıyor.

Tekrar teşekkür ederim.Hafta içinde göstereceğim umarım başka yerlerde de sorun bulmazlar.iyi akşamlar.
Çevrimdışı asbircan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı asbircan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 12:45
bu sorunu kesin çözüm kavuşturan olursa mutlaka buradan paylaşsın. bende de geçen sene aynı problemler vardı şimdi tekrar başladı. hatta boşta giderken bile rölanti motoru 800 devir ile 1200 devir arasında yalpalayıp duruyor ve eğer yalpalama esnasında depriyaja basıp gaz verecek olursam araç stop ediyor sorunu içi  geçen sene yapılan işlemler: 
1- rölanti motorunu değiştirdim (orjinal 153TL) 
2-gaz kelebeği ve boğaz temizlendi 30TL 
3- tekrar cihaza bağlandı 20TL 
4- subab ayarları yapıldı 50TL 
5-bujiler değişti 30TL 
6-komle bakım yapıldı + depriyaj seti değişti.  
şimdi aynı sorunlar yine var ne yapacağız anlamadım sadece bobin ve sensörler kaldı onları değiştirsem işe yarıyacağını tahmin etmiyorum bu LPG denmi kaynaklanıyor acaba.....
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2013 Saat 16:14
Ayni sorun bndede mevcut sonucunuzu sabirsizlikla bekliyorum...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Black  GTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2013 Saat 16:47
Orjinalini yazan: asbircan asbircan Yazdı:

bu sorunu kesin çözüm kavuşturan olursa mutlaka buradan paylaşsın. bende de geçen sene aynı problemler vardı şimdi tekrar başladı. hatta boşta giderken bile rölanti motoru 800 devir ile 1200 devir arasında yalpalayıp duruyor ve eğer yalpalama esnasında depriyaja basıp gaz verecek olursam araç stop ediyor sorunu içi  geçen sene yapılan işlemler: 
5-bujiler değişti 30TL 
şimdi aynı sorunlar yine var ne yapacağız anlamadım sadece bobin ve sensörler kaldı onları değiştirsem işe yarıyacağını tahmin etmiyorum bu LPG denmi kaynaklanıyor acaba.....

Arkaaşlar çözümünü yazdım zaten kendimce aynı arızaları belirtiyorsanız eğer O2 sensörü  arızalı hala arayış neden?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2013 Saat 19:52
Benim arac suan pejo serviste arizayi bulamadilar notor isigi yaniyor aynen sende olanlar oluyor... peki pp2000 disinda neyle okuttunuz yardimci olursaniz saolun.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı asbircan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 19:01
Orjinalini yazan: volkan22 volkan22 Yazdı:

Benim arac suan pejo serviste arizayi bulamadilar notor isigi yaniyor aynen sende olanlar oluyor... peki pp2000 disinda neyle okuttunuz yardimci olursaniz saolun.

Düzenleyen asbircan - 03 Nisan 2013 Saat 19:02
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı asbircan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 19:03

Orjinalini yazan: asbircan asbircan Yazdı:

5-bujiler değişti 30TL 

Arkaaşlar çözümünü yazdım zaten kendimce aynı arızaları belirtiyorsanız eğer O2 sensörü  arızalı hala arayış neden?

bu sensör bir alt tarafta bir de üst varmış üstekini fiyatı orjinal 358 TL işallah üst taraftaki değildir.
Çevrimdışı EErgul Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 00:30
vay arkadaş aynı sorun bende de var kompresyonda egsoz pataması, motor soğukken düşük devirde gaz yememesi, yalpalaması falan. ben gaz kelebeğini falan temizletsem düzelir diye düşünüyodum ama egsozun bununla bağlantılı olduğunu düşünmedim. katalizör kirlidir falan diye düşünüyodum bak. ayrıca bende arıza ışığı falan yakmıyor. 350 liralardan bahsediyorsunuz.

birde ben egsozumun düzelmesini istemiyorum Ouch
206 CC 1.6 16V 110 HP Roland Garros
2004 Model
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lawyer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2013 Saat 22:22
Arkadaşlar bugün sorunum çözüldü.Sebebi ateşleme bobini çıktı değiştirince problem halloldu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların aklında bulunsun. Hepinize teşekkürler , iyi forumlar.
Çevrimdışı istanbullu_3886 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Aralık - 1973

Yaşı : 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2013 Saat 22:28
sorun yuzde doksan bobin
nissan qashqai 2013 model 1.5 dci
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2013 Saat 01:50
aracınız lpg li ise kesinlikle bobinden dir.

ankara da şaşmaz da bi firma 1 yıl garantili bobin satıyor orjinal değil 100tl orjinal de lpg varsa garantisi yokmuş fiyatı 200tl ben orjinal aldım 
Çevrimdışı baris1007 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : peugeout 206 sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı baris1007 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2013 Saat 16:25
206 aracında sarsıntı sorunu olanlar şu yolu izlesinler
 1) Gaz kelebeği temizlensin devam ederse
 2) Bobinler kontrol edilsin sağlamsa
 3)Enjektör ler test ettirilsin ve kablo demetinde temassızlık olup olmadığına bakılsın
 4)En son yine olmazsa Yetkili servise gidilib beyin güncellemesi yapılsın kesin düzelir bunların hepsi başıma geldi ve en son servis çözdü beyin güncellendi
Çevrimdışı yusufcalik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yusufcalik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2013 Saat 02:33
arkadaşlar mrb.benim bende peugeot 307 2005 model otomatik-triptonik vites arac var.2 hafta önce şanzıman arızası vardı ankarada yaptırdım 1 hafta kullandım vites geçişleri kalkış gayet iyidi düzeldi.1 hafta kullandıktan sonra lpg attırdım ve lpg atıldıktan hemen sonra lpg ustasında araç P dan R ve D ye cekince kendiliğinden gaz yemeye başladı 2500-3000 deviri buluyordu...lpg ustası aracın şanzımanından yne arızalı oldugunu söyledi bende şanzımanı yapan ustayı aradım şanzımandan olmaz dedi.araç beyini ile ilgilenen bi ustaya gittim boğaz kelebepi adaptasyonu mu ne yapılması gerekio dedi götürdüm ondan değil normal dedi hatta tekrardan yaptı ayarını.servise gittim aynı şeyi dedi bende boğaz kelebiğinde sıkıntı yok dedim.o zaman lpg yı cıkar benzinde tekrar dene dedi ama bunu yapmadım henüz...sonra başka bi ustaya sordum o da şanzıman balatasında olur dedi bende hepsi yeni değişti 2500 tl para verdim dedim şanzımanda çoğu parça yeni değişti...aynı usta şanzımanın vites geçişleri bilgisayardan ayarlanması gerekiyor diye söyledi böyle bişey oluyor mu bunuda bilmiyorum...araba 1-2 gün yine denedim şuanda gaz alıp verme yapmadı ama yine yapıcak gibi bu sorun neden olur bana yardımcı olabilir misiniz...artık bıktım bu olaydan..vites geçişleride bazen 4000 devirden sonra atıyor... D yolda giderken triptoike alıyorum yinede D yazıyor manuele almıyorum....sorunlar neden bana yardımcı olan olursa çok iyi olurr .....
Çevrimdışı pierson Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 206 XR AUTO 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2013 Saat 14:50
benim araç 2002 model xr otomatik vites..lpg taktırdım...bazen gaz sonuna kadar bastıkça ibre tam tersine aşağıya doğru düşüyor..sonra ayağımı çekip tekrar bastığımda düzeliyor...bir sorun mu var acaba?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 860 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5496 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2668 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1794 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12660 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 589 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 743 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 561 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English