Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - VTEC VTİ & 106 GTI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

VTEC VTİ & 106 GTI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı fyco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fyco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2008 Saat 11:50
Peugeot nun gorunusu yeter :)
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2008 Saat 13:56
Orjinalini yazan: serhat_tutar serhat_tutar Yazdı:

Orjinalini yazan: erenpeugeot erenpeugeot Yazdı:

ben daha dün  260 hp gücünde type-r ile denedim drag yapdık benım 106 boş ne kısa var ne chip hiç bir oynama yok typer ı 3 boy aldım

ne yaptın ya cocukmu var senın karsında nereye 3 boy attın anlamadım typer gaza basmamıs herhaldeBig%20smileLOL

SEN BİZİ GÜLDÜRDÜN ALLAHTA SENİ GÜLDÜRSÜN..TYPE R GERİ GERİ GELMİYORDU DİMİ DİKKAT ETTTİNMİ :)))))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2008 Saat 14:27

ben daha dün  260 hp gücünde type-r ile denedim drag yapdık benım 106 boş ne kısa var ne chip hiç bir oynama yok typer ı 3 boy aldım

Alır abi alır 106 bu.

Ne yapacagı hiç belli olmaz.

Videosunu koyduk izleyin.Ferrariyi alıyor aşşagı kalkısta.
Star
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2008 Saat 00:44
Orjinalini yazan: serhat_tutar serhat_tutar Yazdı:

ne yaptın ya cocukmu var senın karsında nereye 3 boy attın anlamadım typer gaza basmamıs herhaldeBig%20smileLOL
ClapClap
Çevrimdışı erenpeugeot Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erenpeugeot Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2008 Saat 20:40
ne çocuğunda bahsedıyosun benım arabam standart ve 3 boy ayırdım type r ı ama dragta rolling de bende kısa olmadığı için alır ama denemdım hiç 106 a kısa taktınmı bıde chip yaptın mı rollıngdede vti leri yer standart haliyle dargta hondanın ağa babasını geçen araba doldurunca ne yapar şahit olucaz :D
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erenpeugeot Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2008 Saat 20:41
bide kalkışta basmayan araba olurmu :D
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2008 Saat 21:12

ne çocuğunda bahsedıyosun benım arabam standart ve 3 boy ayırdım type r ı ama dragta rolling de bende kısa olmadığı için alır ama denemdım hiç 106 a kısa taktınmı bıde chip yaptın mı rollıngdede vti leri yer standart haliyle dargta hondanın ağa babasını geçen araba doldurunca ne yapar şahit olucaz :D

1- senin standar aracınla tayyar geçmene imkan yok
2- rollinge kısa yok demişsin..rollinde kısanın yararı ne???kısa olarak ne takılır 106 ya yada uzun olarak ne takılır???
3-ben 106 senin dedikleirni ve hayal edemediklerini yaptım.ama okadar kolay değil o dediğin şeyler..

buraya bişeyler yazarken düşünerek yazın komik duruma düşürmeyin kendinizi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erenpeugeot Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2008 Saat 22:03
varsa 260 beygırlık typerın gel standar 106 ile drag yapalım burda laf salatası yapma.
hayal edemediklerini yaptım felan diyede ileri geri konuşmana gerek yok gelmek denemek istiyosan ikitelli atatürk sanayiye gelirsin deneriz bu kadar basit burda şekil yapmanın anlamı yok arkadaşım
+
standar aracımla tayyarı geçerim diye burada bahse girmiyorum
GEÇTİM diyorum..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2008 Saat 22:44
O onu geçer bu bunu geçer dostluklar baki kalır.

Hç gerek yok bunlara.Herkezin babası kendine iyidir.Herkezinde arabası'da böledir.

Birde burda bazı ince noktaların var güç ve teknoloji her zaman kazanamayabiliyor.

Yüzlerce örnek sıralarız.

İstanbul Fethi gibi
Kanija kalesinin dusurulmesi gibi
Çanakale Zaferi gibi
Galatasarayın bu seneki şampiyonlugu gibi
Daldan dala atlar örnekleri cogaltırız.

Bazen inanmak nos'dan turbo'dan çok daha yüksek hp veriyor.Ben bunları kendimde yaşadım.1.4 Palio EL ile Caddebostan sahilde yagmurlu havada 4x4 Subaru İmpreza geçtim.Ölümü göze almıstım.İnanmıstım.Oda cıkdırmıstı aracının butun nimetlerini kullanıyordu..Canlı şahidi forumda'ki candela (turandır) arabadaydı.İnandıgım icin gectim.O inançla drag yapsam belki herif debriyajı kacıracak gene geçecektim.1.4 Palio ile İmprezayı..Baya komik ama yaşadım bunları..

Herkez Herkezi Geçebilir.Ama Kimse Kimseyi Kıramaz.Hepimiz Aslan Gibiyiz Burda Seçme İnsanlarız.Lütfen Dikkat.Karşımızdaki en az bizim kadar değerli.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erenpeugeot Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2008 Saat 22:57
doğru diyosun ama burda arkadaş dalga geçer gibi kelime yapıyo ben kalkıp burda neden yalan konuşayım geçtiysem geçmişim geçmediysem geçmemişimdir bana burda geçmen imkansız diyo vs vs vs
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2008 Saat 10:26

......

Çevrimdışı sinan-s Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinan-s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2008 Saat 13:35
GTIIIIII
Çevrimdışı fyco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fyco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2008 Saat 13:52

Abuk ama gercek... Bende 1200 motor 36 beygir 65 model vosvos vardi... Trafikte kimsenin saygi gostermedigi hatta yol bile vermedigi bir arabaydi... Debriyaji kaciriyor frenleri ise hic guven vermiyordu... Ama ben bu arabayi cok seviyordum cunku kendime ait ilk ve tek arabamdi o zamanlar.  Ama o zamanlar kendime bunu cok dert ediyordum... Bir seferinde bogaz yolunda onumdeki reno 9 u geceyim dedim. Tam sola ciktim adam gaza basti ondeki arabayla arayi kapatti ben sol seritte kala kaldim. Sonra bir daha aynisi oldu... Sonra bana geldiler bu sefer hem renoyu hem de onundeki araci gecmeye kalktim... Reno yine gaza basti yine arayi kapatti ben de gaza bastim onundeki diger aracin yanina geldim... Karsidan bir Banka araci geliyordu zirhli mirhli... O saga kacti yanimdaki araba yine saga kacti ben hala sag seride giremedim... Ama tepe bi kere atmis ne frene basiyorum ne baska birsey ... Asilmisim gaza... Baktilar olmayacak hepsi birden kazik fren yapti... Ben de gectim gittim... Walla gecemeseydim kaza olacakti... Bir ihtimal vosvostan canli cikacaktim ya da orada kalacaktim oylecene... Deger miydi ? degmezdi... Ama o zamanlar benim icin bir gurur meselesiydi... Biz buradan ne kadar yarismayin etmeyin desek bos... Bu bir donem ve atlatilmasi lazim... Ama eskilerin bir lafi var... Araba diyorlar dort tekeri olan altindan hava gecen bir sey... Allah kaza bela vermesin kimseye...

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2008 Saat 17:04
Evet Varmı Standart Vtec Kurtköy'de Kalkalım Smile
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2008 Saat 23:09
kısmet olurda STI kullanırsanız ne gti ne vti tanırsınızzz

2den 3 e çektiğim gibi araba yere yapıştı ve top speed görmeye hazır olduğunu vurgulodu Cry
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2008 Saat 11:11
bu işin seni beni olmaz şahısların yaptığı karşılaştırmalar kendi becerileri ve araçların o anki durumlarına bağlıdır. Bizim için otoritelerin belirlediği gerçeklerdir, drag vs farketmez her iki aracıda standartta kıyaslarsak ilk 2 viteste 106 alır 3. viteste vtec onu yakalar ve mesafe en az 400 metresye (bunun gerçeğide budur) Vtec kısa bir farkla alır. Dünyada türkiye ve fransa dışında Vtec ile 106 kıyaslıyan başka millet yoktur. Gidin araştırın yabancı forumları hiçbişey bulamazsınız. 106 fransada kadınların çarşıya pazara giderken kullandıkları bir araçtır, Vtec ise japonların fakir kentlerinde yaşıyan insanların gündelik aracıdır, bukadar gözünüzde büyütmeyin al birini vur ötekine, Ne varsa turboda var Big%20smile
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2008 Saat 11:16
106 gtı =)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2008 Saat 17:19
Orjinalini yazan: fyco fyco Yazdı:

Abuk ama gercek... Bende 1200 motor 36 beygir 65 model vosvos vardi... Trafikte kimsenin saygi gostermedigi hatta yol bile vermedigi bir arabaydi... Debriyaji kaciriyor frenleri ise hic guven vermiyordu... Ama ben bu arabayi cok seviyordum cunku kendime ait ilk ve tek arabamdi o zamanlar.  Ama o zamanlar kendime bunu cok dert ediyordum... Bir seferinde bogaz yolunda onumdeki reno 9 u geceyim dedim. Tam sola ciktim adam gaza basti ondeki arabayla arayi kapatti ben sol seritte kala kaldim. Sonra bir daha aynisi oldu... Sonra bana geldiler bu sefer hem renoyu hem de onundeki araci gecmeye kalktim... Reno yine gaza basti yine arayi kapatti ben de gaza bastim onundeki diger aracin yanina geldim... Karsidan bir Banka araci geliyordu zirhli mirhli... O saga kacti yanimdaki araba yine saga kacti ben hala sag seride giremedim... Ama tepe bi kere atmis ne frene basiyorum ne baska birsey ... Asilmisim gaza... Baktilar olmayacak hepsi birden kazik fren yapti... Ben de gectim gittim... Walla gecemeseydim kaza olacakti... Bir ihtimal vosvostan canli cikacaktim ya da orada kalacaktim oylecene... Deger miydi ? degmezdi... Ama o zamanlar benim icin bir gurur meselesiydi... Biz buradan ne kadar yarismayin etmeyin desek bos... Bu bir donem ve atlatilmasi lazim... Ama eskilerin bir lafi var... Araba diyorlar dort tekeri olan altindan hava gecen bir sey... Allah kaza bela vermesin kimseye...

Güzel Paylaşım Teşekkür Ederiz Faik Abi.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2008 Saat 17:39
EGER HONDA GORDUYSEN DURACAKSIN BIRDE TYpE R YAZIYOR SA SUSACAKSIN...

demiş bir honda cı :)
Çevrimdışı NU103 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
NU 103

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı NU103 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2008 Saat 17:47
peki vtec ile 206 rc de sonuc ne olur
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1761 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1488 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25197 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 188 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1480 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10859 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 542 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English