Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Diğer Modeller
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 607 2.2 hdi  motordan gelen ses
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

607 2.2 hdi motordan gelen ses

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hayatiozturk66 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 607 2.2 hdi 136cv
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 607 2.2 hdi motordan gelen ses
    Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 01:19
merhaba arkadaslar  yetkili servise gittim arastirma yaptilar ses motorun icinden geliyo  acilip bakilmasi lazim diyolar  tabi ne kadar dogru bilemiyorum  aceba sizce sorun ne ola bilir bi yardim ederseniz sevinirim  sicak soguk ses herzaman var rolantide calisirken ses normal hafif gaz verdigim zaman basliyo ve yuksek devirlerdede ses yok gibi yada motor bagirdigindan duyulmuyo bilemiyorum  video koydum yardimlarinizi bekliyorum tsk ler actirmak sorun degil ama sirf acip sorunu bulmak icin 600 euro istiyolar :(

iste video burda arkadaslar

Düzenleyen Serco05 - 18 Şubat 2013 Saat 01:22
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 01:21
araba 183 binde birinci el  ve herzaman bakimi yapilmis  triger kayisi 120 binde degismis  ama  kayistan haric kucuk birde zincir var diyolar  o da  olabilir dediler  olabilirmi??

Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 15:42
Gergideki bilyaların içi oturma yapar bu ses ondan olabilir onları değiştirirseniz kesilebilir.
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 19:40
sadece ust kapak acilmakla kurtarirmi aceba yani ekzantirik milinden yada  iticilerden yapiyosa  eger digerleri ise zaten yandik  motor tum acilacak desene pistonlardan yada supap lar dan olmasa bari :(
bilgilerinizi bekliyorum tsk fexzi kardes cevabin icin 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 19:41
gergideki derken tam olarak tarif edermisin fevzi kardes ama tahmin  ediyosun degilmi kesin bisey degil yani ??
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 19:43
yag dolumu kapagini actim  bunda kayistan haric zencirde var dedilerdi dogru imis  zenciri gordum  iyi gore bildimse eger ekzantirik millerini  donderiyodu  yani  triger gorevi yapiyodu ozaman bunun triger nerde  onun gorevi ne onuda anlamadim kafa karisti :) hehe

Çevrimdışı cerci07 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : class B200 cdi/206 hdi S16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cerci07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 21:59
kardes burdan biz tahmin yurutmekten baska bi sey yapamayiz her yrdende yapa bilir o sesi tam olarak nerden geliyor kayislarin oldugu bolgedenmi yukardan yada assagidanmi 
bu arada memleket nere
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 22:11
Benim aracımda da kulağa hoş gelmeyen bir ses vardı,umursamazsan bir şey değil ama şahsen rahatsız oluyordum,kayışta sıkıntı yok triger tamam,o dediğim rulmanlar aklıma gelmemişti,70 TL ye ses kesildi bir deneyin derim.
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 22:13
Bu arada önceki tüm araçlarım dizeldi ve bu sese benzer bir durum motor içindeki sanayi ağzı ile dediğimiz fincan vuruntusu olabilir,üst kapak açılıp ufak bir ayarla da teleafisi mümkün aklıma gelen varsayımlara istinaden yazıyorum.
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 23:58
verdiginiz cvp lar icin ALLAH  c.c razi olsun  memleket yozgat kardesim ama yurt disindayim sesi dedigim gibi  yag dolum kapagini acip dinledim kulagimi oraya koyunca ordan geliyo gibi ama  biraz saga kayinca daha derinden asagidan pistonlardan geliyo gibi  tam kestiremiyorum  :(  bizde ne gezer usta kulagi :) biliyorum tahmin oldugunu  tahminlerinizi ogrenmek istedim belkide iyi bir usta denk gelir kesin bisey der belki :)) saka bi yana  fikir edinmek icin  korkum asagilardan degildir insallah ust kapak acilimi ile is biterse super olacak 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2013 Saat 00:01
rulmanlar  dedigin tam olarak hangisi fevzi kardes ekzantirik milindeki donenlermi tam bilgim yok kusura bakma? ayrintili aciklarsan cok memnun olurum yani  eger o ise ust kapak acilimi ile is bitermi diyosun??? iticilerden olabilirmi aceba ses ??  benim tek kafami karistiran  piston  veya bilyelerinden yada supap lardan olsa  her zaman yaparmi sesi?? rolantide ses yok gibi normal calisiyo  gaz verince basliyo
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2013 Saat 05:40
Orjinalini yazan: hayatiozturk66 hayatiozturk66 Yazdı:

verdiginiz cvp lar icin ALLAH  c.c razi olsun  memleket yozgat kardesim ama yurt disindayim sesi dedigim gibi  yag dolum kapagini acip dinledim kulagimi oraya koyunca ordan geliyo gibi ama  biraz saga kayinca daha derinden asagidan pistonlardan geliyo gibi  tam kestiremiyorum  :(  bizde ne gezer usta kulagi :) biliyorum tahmin oldugunu  tahminlerinizi ogrenmek istedim belkide iyi bir usta denk gelir kesin bisey der belki :)) saka bi yana  fikir edinmek icin  korkum asagilardan degildir insallah ust kapak acilimi ile is biterse super olacak 

cerci07 de Fransa da yasiyor. O yuzden yurt disinda nerede diye sordu. Eger yakinsaniz belki yardimi dokunabilir. Fransa'nin neresindesiniz?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2013 Saat 19:13
gordum fransada yasadigini ama sonradan kafaya tik etti :)) ben nantes deyim kardesim sen nerden??
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cerci07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2013 Saat 21:31
Orjinalini yazan: hayatiozturk66 hayatiozturk66 Yazdı:

gordum fransada yasadigini ama sonradan kafaya tik etti :)) ben nantes deyim kardesim sen nerden??
simdilik marsilya bir iki seneye tours a tasinmayi dusunuyoruz nasipse
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2013 Saat 20:38
hayirlisi kardes tours bana yakin. sesi duydun demi kardes hicmi bir tahmin yurutemiyosun bakimi filan hep zamaninda yapilmis  yagsi filan sifir almis adam yani ici disi tertemiz bakimli oldugu belli bende ona kandim zaten :( rolantide dinledim motoru rolantide ses yok normal test ederkende adamla konustuk duymamisim  yani bakimi iyi olmasina ragmen nasil oluyoda  motorun bi yerinde sorun oluyo onu anlamadim peugeot motordan diyo  tabi yalan soylemiyolarsa. benim tek kafama takilan pistondan supap lardan olsa rolantide calisirkende her zaman yapmazmi ??
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cerci07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2013 Saat 22:37
dis gorunuse aldanmamak gerekiyor ne kadar bakimlida olsa dizel arac 100 bini devirince dokulmeye  basliyor sesi motordan yaptigi kesin ama motorun neresinden onu anlamak zor tamir ettirmeye karar verirsen peigeot servisine gitmeni tavsiye etmem onlar yolucak tavuk ariyorlar top garage lar iyidir fiyatlarida dusuktur yada bir dizel ustasi bul 
peugeot citroen lerde deneyimli bir arkadas var mp atayim adresini
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2013 Saat 23:57
yaw iste sorun adamla mahmekemelik olduk expert gecir ne sorunu varsa ne derse ben yaptircam diyo ama onada yan cizecek sanirim serefsiz  dogal olarak mahkemeye gidecek bu is sorun degil expert avukat  hepsi sigortamda vardi bedava ama sorun mahkemeye gidersem uzun surecek  bu arada ben arabayi kullanmak icin yaptirmam lazim peugeot da yaptiramam kazik zaten parada yok  bildigim bi usta var ama garagi yok  kendi evinde garajinda yapiyo  ona yaptiririm uyguna ama  iste mahkemeyi kazanirsam faturali olmadigi icin  adamdan parayi alamam  bilmiyom ne yapacagim hayirlisi bakalim  ALLAH yardimcim olur insallah  expert gelecek 1 haftadan    bakalim ne olacak insallah mahkemeye git demez uzun surer o is :(
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2013 Saat 15:33
cerci kardes yeni bisey  fark ettim adam bana dolu fatura vermisti iste  yag bakim fauralari  enjektor ler degismis onlarin faturasi fab  kayis falan iste  faturalar coktu iki faturayi kacirmisim gormemisim  yeni gordum tekrar bakarken araba 2007 basinda 100 binde imis  ya bakiminda fark edilmis garag not dusmus arabanin su anki  durumunun aynisi  soyle yaziyo arabanin calisisisi bir tuhaf ikinci not  motordan bir ses geliyo  gaz verildigi zaman  bakilmasi lazim diye su an ki ayni durum  ve adam 122 binde peugeot da  supap itilerini degistirmis  ve yag pompasini ama 16 si mi degisti onu bilemedim faturada goremedim ama  garag hepsini degistirir yarim is yapmaz 
arabanin su anki durumu ile ayni gaz verince ses geliyo sanirim iticilerden sence  ne???ama iticiler 60 bin km de bozulurmu onu bilemiyom son 3 yaginida  5w 30 c2 durmus  ama  markasini hic duymadim 130 binde 150 binde 170 binde  3 defadada ayni yagdan konmus  yag  yada filitre  orginal olmazsa  iticileri boza biliyo deniliyo  sende ayni durummu dur??
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1635 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1475 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 220 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4906 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6010 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25179 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1415 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 115 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1122 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 183 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 378 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 253 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1448 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10844 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 530 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 596 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4130 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3292 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2053 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English