Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İç Tavan Lamba Sorunu ?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İç Tavan Lamba Sorunu ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ümit 06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : pejo 406 hdi 2001 dizel
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ümit 06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İç Tavan Lamba Sorunu ?
    Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2022 Saat 10:42
Orjinalini yazan: ümit 06 ümit 06 Yazdı:

SELAMIN ALEYKÜM arkadalar dostlar bende 2001 model  dizel pejo 406 hdi var ön tavan lambasını değiştirdim daha önce kapıyı açınca yanıyordu ve yavaş yavaş sönüyordu aracı stop edince de yanıyordu ama şimdi hiç bişi yok sadece manuel olarak çalışıyor yardım edermisiniz. şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
 bu arada tavan lambam 3 kademeli. modeli olandan resim eklemeyi beceremedim.

arkadaşlar yardım lütfen 
selamlar arkadaşlar yeniyim bu forumda
Çevrimdışı karakayaonurr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : Peugeot 206 1.4 hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı karakayaonurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2022 Saat 00:07
Selamlar,

Benim aracımda da tam tersi bir durum mevcut… Kapıya bağlı olan timer ayarlı modda sıkıntı yaşamıyorum fakat sürekli yanma kısmım çalışmıyor.

Switch bozulmuştur diyerek yeni tavan lambası aldım aynı durum mevcut. Lambaya gelen 3 kablodan birinde elektrik gelmiyor, sanırım biri sürekli yanan biri timera bağlı olan diğeri de - kutup. Henüz elektrikçiye gitmedim fakat sigorta kutusundan sigortaya bakayım dedim, hem sigorta paneli çok karışık geldi hem de sigorta paneline ait kesin bir şema bulamadığımdan ellemedim.

Umarım yakın zamanda çözeriz
Çevrimdışı ümit 06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : pejo 406 hdi 2001 dizel
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ümit 06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2022 Saat 12:56
SELAMIN ALEYKÜM arkadalar dostlar bende 2001 model  dizel pejo 406 hdi var ön tavan lambasını değiştirdim daha önce kapıyı açınca yanıyordu ve yavaş yavaş sönüyordu aracı stop edince de yanıyordu ama şimdi hiç bişi yok sadece manuel olarak çalışıyor yardım edermisiniz. şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
 bu arada tavan lambam 3 kademeli. modeli olandan resim eklemeyi beceremedim.

Düzenleyen ümit 06 - 07 Nisan 2022 Saat 13:08
selamlar arkadaşlar yeniyim bu forumda
Çevrimdışı admuscam Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 307 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı admuscam Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2019 Saat 14:22
benim sorunum bu şekilde çözüldü. teşekkürler 👏👏👏👏👏
Çevrimdışı Kemal2072 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Pejo 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemal2072 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2019 Saat 21:42
çok teşekkür ederim bende de aynı sorun vardı bu uygulamayı 
Uyguladım ve sorunsuz çalışıyor şimdi.
Çevrimdışı SİVASLI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : PEJO 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SİVASLI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2018 Saat 20:09
tavan lambasının düğmesine manuel bastığında yanıyor ise sigorta sağlam , düğmeye 15-20 saniye basılı tutun tekrar deneyin
Çevrimdışı SİVASLI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : PEJO 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SİVASLI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2018 Saat 20:06
arkadaşlar  benim pejo 307 xt aracım var aldığımdan bu güne kadar iç aydınlatma lambası yanmıyordu kaç tane ustaya götürdüm hepside beyinden dedi ustanın biri 250 digeri 150 olur dedi bügün MHAKAN71 arkadaşımızın dedigi işlemi yaptım oldu teşekkür ederim
Çevrimdışı erherg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207 feline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erherg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2017 Saat 00:16
Bende 2009 model 207 sahibiyim . Arac ici tavan lambalarını degistirsikten sonra hızımı alamayıp torpido ışığını degistirirken sanırım kısa devre yaptıve torpido ısıgı yanmadı . Sorun ne olabilr ??
Çevrimdışı Vefa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206 1.4 hdi fever 2007
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Vefa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2016 Saat 09:28
Merhaba arkadslar 2007 206 var bendede aynı sıkıntının bi benzeri oluyor tavan lambam kapı açılınca yaniyor sürekli yakmak istediğimde yanmiyor kafama takıldı artık ne yapabilirim.teşekkür ederim.
Çevrimdışı bekir can Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bekir can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2015 Saat 15:19
kontagı yarım tur cevırıp (çalışma pozısyonundan bır oncekı kademe) tepe lambasının acma tusuna 10-15 sanıye basılı tutuyoorsun daha sonra kontagı kapatıyorsun ve olay normale donuyor benım aracta da aynı sorun vardı bunu bır yerde okumustum ve yaptım duzelddı suan sorunsuz calışıyor 
Çevrimdışı can926 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı can926 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2015 Saat 15:01
Acaba yaşanılan probleme yardımcı olabilecek bir arkadaş yok mu?
Çevrimdışı can926 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı can926 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2015 Saat 00:07
Merhaba arkadaşlar

Bugün akşam farkettim aracımin tavan lambasınin yanmadigini gordum, Kontağa açınca elle manuel yanmakta tavan lambası fakat kapilari kitleyince yavaşça Sönme ve acinca yavaşça yanma olayi olmuyor sebebi nedir forum da sigorta veya bsi olaylarından bahsedildi inceleyebildigim kadar yazilanlari uyguladim fakat sonuc olumlu olmadi ne yapmalıyım bu arada aracim 2001 model 1.6 xt modelidir.

Simdiden cevaplar için teşekkürler

Düzenleyen can926 - 16 Mart 2015 Saat 00:10
Çevrimdışı fatih206+ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih206+ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2015 Saat 17:15
merhaba aynı sorun benım arcımdada mevcut kapılar acıldıgında iç lamba yanmıyor  ama ben manuel acabılıyorum senın tarıfın gıbı yapınca duzelıyor ancak kapıları acında lamba tekrar gıdıyor bunun sebebı ne olabılır bu konuda bana yardımcı olabılrımsın lutfen
Çevrimdışı night_blue_2229 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : peugeot 307 1.6 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı night_blue_2229 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2015 Saat 23:52
Orjinalini yazan: rzsrht rzsrht Yazdı:

Orjinalini yazan: hasanekiz hasanekiz Yazdı:

merhaba ben biraz yardımcı olmaya çalışayım eğer tavan lambasında kısa devre olmuşsa  bsi elektriği kesmiştir. aracın kapılarını kapayın sol ön kapıyı açın kontağı açıp kapayın sellektör kolunu ve silecek kolunu aynı anda çekin ve 3 saniye bekleyin kornadan ses gelecektir ve aktif olacaktır. ama önce tavan lamba hattını kontrol edin kısa devre olmasın

Hocam allah senden razı olsun. bende de aynı sorun vardı. söylediklerini yaptım şuanda sorunsuz. kapıları açınca ve aracım kilitliyken açınca da yanıyor lambalar. 
kardeş normal elle yakınca yanıyor genede bu dediğini denemeimiyim?
Hayat bir gündür o da bu gündür.
Çevrimdışı rzsrht Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307 XT 1.6 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı rzsrht Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 16:52
Orjinalini yazan: hasanekiz hasanekiz Yazdı:

merhaba ben biraz yardımcı olmaya çalışayım eğer tavan lambasında kısa devre olmuşsa  bsi elektriği kesmiştir. aracın kapılarını kapayın sol ön kapıyı açın kontağı açıp kapayın sellektör kolunu ve silecek kolunu aynı anda çekin ve 3 saniye bekleyin kornadan ses gelecektir ve aktif olacaktır. ama önce tavan lamba hattını kontrol edin kısa devre olmasın

Hocam allah senden razı olsun. bende de aynı sorun vardı. söylediklerini yaptım şuanda sorunsuz. kapıları açınca ve aracım kilitliyken açınca da yanıyor lambalar. 
Çevrimdışı hasanekiz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 2004 307 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı hasanekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2014 Saat 17:28
globetrotter
Çevrimdışı ertugrulll Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 206 plus
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ertugrulll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 11:25
Orjinalini yazan: mhakan71 mhakan71 Yazdı:

Sigorta panelinde F22 (20A) nolu sigortayı kontrol edin

Sigorta kutumun resmini çekip yolluyorum. F22 sarı bir sigortaysa eğer onu söktüm, taktım değiştirdim yanmadı yine.
Başka var mıdır sigortası ?

Siteden Yapılan:Mercekli Bi-Xenon,Iran Stoplar,7 Inc Ekran,4 Cam Otomatik,CC,Sağ Sis,Bagaj-Torpido-Kaldırım aydınlatma,Tutamaçlar,Arka Kafalık-Hoparlör,Elektirkli Isıtmalı Yan Ayna,Çeşitli sensörler..
Çevrimdışı murat20021978 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı murat20021978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 09:19
Merhaba bu olay benim başıma da geldi. Normal açınca yanıyor kapıları açınca yanmıyor. İkisinin sigortası farklı (kapılar açılınca gelen elektriğin sigortası ile direk yakınca gelen elektriğin sigortası). Şimdi kaç numara hatırlamıyorum ama daha önce foruma yazmıştım sigorta numarasını. Korkulacak birşey yok kesinlikle sigortadan.
2006-206 X-Design 1.4 Benzinli
Çevrimdışı mhakan71 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1971

Yaşı : 52
Aracı : Peugeot 307 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı mhakan71 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 01:39
Sigorta panelinde F22 (20A) nolu sigortayı kontrol edin
Çevrimdışı _semihk_ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 206 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _semihk_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 00:34
Orjinalini yazan: ertugrulll ertugrulll Yazdı:

Düğme derken ? Tavan lambam düğmeli değil, 3 kademe tırnaklı, kapı switchleri zaten yok kapının içinde. Aklıma düğme dediğinde sadece arabanın anahtarı geldi, onuda camdan şuan yaptım olmadı.
Başka Düğme aklıma gelmedi. 
Açarmısın biraz Düğme Kelimesini rica etsem .

Şimdiden Teşekkürler.

Clap
2005 Pg 206 hdi van
+CoilOver
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 447 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5432 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 742 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12625 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 531 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 447 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 703 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 505 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5487 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English