Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Motor kontrol sistemi arızası (EOBD) arızası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Motor kontrol sistemi arızası (EOBD) arızası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı rakasan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rakasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Motor kontrol sistemi arızası (EOBD) arızası
    Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2013 Saat 21:27
Arkadaşlar ben bu gün saat 15:40 tan 21:00 a kadar arabadaydım sürekli biyerlere gittim sürekli kullanmadım ama uzun mesafe gittim tam eve yaklaşırken motor kontrol sistemi arızası ışığı yandı ve sönmedi ne yapmam gerek anlayamadm sizce bi sorun mu var arabada?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rakasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 16:34
Kimsenin bişey bildiği yok ben szie söylim egzoz içindeki oksijen sensörü yüzünden ışık yanıyormuş bende cihazı bağlatıp yaptırdım 10 tl sizden de allah razı olsun çok yardımcı oldunuz anca oyun oynayın :)
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 16:40
Gereksiz yere sitem etmişsiniz, görüpte bilgisi olan arkadaş olsaydı yardımcı olurdu, herkes herzaman forumda olamıyor, olanlarda herşeyi bilecek diye bi şey yok. Siz ne kadar yardımcı oldunuz forumdaki arkadaşlara bugüne kadar?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rakasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 16:45
neden burda yardım edilen insandan karşılık mı bekliyorsunuz?

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 16:49
Karşılık beklemiyoruz,zaten ne gibi bi karşılık beklenirki, ama foruma 6 ayda bir girip sadece sorunlarını paylaşıp bir gün içinde çözüm bulamayıp hemen sitem edenlerede hayret ediyoruz.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rakasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 16:54
beğenmiyorsanız 6 ayda bir girip çıkanları forumunuzdan silin ki size güncel, sürekli girip çıkan üyeleriniz kalsın gül gibi geçinip gidersiniz.

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 16:56
Siz beni anlamak istemiyorsunuz sanırım, benim bahsettiğim konu gereksiz sitem etmeniz.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rakasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 17:00
gayet iyi anlıyorum sizi ve laf sokmalarınız istersem iki sene sonra girerim ne sizi nede diğer üyeleri ilgilendirir siz burda moderatörsünüz sizin daha ılımlı yaklaşmanız lazım bi üyenin ne zaman girip girmiceğini size sormaz değilmi kusura bakmayın siz değerli forum üyelerini rahatsız ettim sonuçta 6 ayda bir giren bi insanım

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 17:09
Orjinalini yazan: rakasan rakasan Yazdı:

Kimsenin bişey bildiği yok ben szie söylim egzoz içindeki oksijen sensörü yüzünden ışık yanıyormuş bende cihazı bağlatıp yaptırdım 10 tl sizden de allah razı olsun çok yardımcı oldunuz anca oyun oynayın :)

Şu yazdığınız mesajı tekrar okuyun, sorununuzdan 19 saat sonra yazmışsınız, herkes bişye bilmek zorunda değil, üyenin 6 ayda bir girip girmeyeceğini bana sormayacağı gibi oyun oynayıp oynamayacağınıda size sormaz. o oyun oynuyor diye laf soktuğunuz arkadaşların mesajlarını incelerseniz kaç kişiye yardmıcı olduklarını görürsünüz.

Burda sorununu yazıp günlerce hiç cevap alamayıp sizin gibi sorununu ustalarla çözen bir sürü insan var hepsi gelip burda başkası benim kadar uğraşmasın diye çözümü güzelce kimseye sitem etmeden kimseye laf sokmadan anlatıyor. siz 19 saatte cevap bulamadım diye hemen laf sokup sitem ediyorsunuz, ben yeterince ılımlı yaklaşıyorum, bence siz ilk mesajınızda biraz ılımlı olsaydınız.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rakasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 17:21
bende gayet ılımlıyım şakayla karışık söyledim sen neden bu kadar celalleniyorsun ? o kadar zoruna gidecek bişeyse buyur kardeşim banla olsun bitsin sen laf sokmaya veya başka bişey yapmayamı çalışıyorsun anlamadım?
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2013 Saat 17:26
Benim bişey yapmaya çalıştığım yok sadece foruma ve diğer üyelere haksızlık yaptığınızı düşünüyorum, celallendiğim yok ayrıca, kimsenin bişey bildiği yok demek  üyelerimize haksızlık bence
Çevrimdışı adali Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı adali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ocak 2013 Saat 23:22

kardeşim sana ne mileetin oyunundan bilmemnesinden. adamı hasta etme. adam ol önce. herkes herşeyi bilecek diye bişey yok. sen sanki bu foruma üyelik ücreti ödüyorsun da hesap soruyorsun. milleti de rahatsız etme hadi ßß

Düzenleyen Serco05 - 05 Ocak 2013 Saat 23:31
2003 307 xr 1,4 hdi
Çevrimdışı istanbullu_3886 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Aralık - 1973

Yaşı : 50
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ocak 2013 Saat 01:01
vaaay be herif ne kızmiş ama
nissan qashqai 2013 model 1.5 dci
Çevrimdışı aksungur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aksungur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2018 Saat 00:40
Arkadaşlar merhaba, acilen yardımınıza ihtiyacım var. Çaresiz kaldım. 

2 ay önce bu uyarıyı aldım. Araba devirden çabuk düşüyor, vites artırımında zorlanıyor, randınmanlı gitmiyordu. Ustaya götürdüm, bobinleri değiştirdi taktı bir şey düzelmedi. Elektrik ustasına yönlendirdi. O bobinleri ortadan açtı, içerisinde oksitlenme olmuş dedi düzeltti. 

Araba düzelse de vites değişiminde koltukta hissettiriyordu. hafif sendeleme oluyordu.

Seçim sonrası uzun yolda aynı sorunu verdi. Bu sefer 1. vitese kadar düştü, sürekli stop etmeye başladı. Arabayı çekiciyle servise götürdüm. Bir şey yokmuş gibi düzeldi. 

arabayı bir süre sürüp 1 saat dinlendirince normal devam edebiliyor ama 2-3 gün kontağı çevirmeyince direkt aynı sorunu tekrar çıkarıyor ve zorlamaya devam edersen aynı uyarıyı veriyor. 

Bugün ustaya götürdüm, bir şey bulamadı. 2 gün beklesin orada sonra çalıştır bak dedim ama çözebileceğine emin değilim.

Ne yapsam bilemedim. başımı ağrıttı bu mevzu. 
Çevrimdışı aksungur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aksungur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2018 Saat 00:41
Aynı sorundan müzdaribim. Araba devirden düşüyor muydu peki? 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1406 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5983 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25149 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1401 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 103 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 174 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 362 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 234 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1409 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10813 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 516 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 561 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English