Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Antifriz seçimi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Antifriz seçimi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı jiyanxese Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı jiyanxese Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Antifriz seçimi
    Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2012 Saat 17:17
yakında soğuklar başlar . antifrizi şimdiden eklemek gerek . shell petrolden sordum mavi antifriz 3 lt 20 lira dedi ücretsiz yapıyorlar işçilik almıyorlar.marka olarak lukoil satıyorlar. ne diyorsunuz antifriz seçiminde nelere dikkat etmeli kırmızı antifriz satan petrol istasyonları yada marketler hangileridir.
peugeot 307,2003 XT
Çevrimdışı fevzitopal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 54
Aracı : 206 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fevzitopal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2012 Saat 17:38
konu açılmışken 206 için nekadar antifriz koyacaz,
206 nekadar toplam su alıyor
o/o kaç oranında antiriz koyulur.
Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2012 Saat 18:30
fazla koymayada gerek yok bence dıyecegım ama hangı ıldesınız oda onemlı tabıkı..
izmirdeyım ve 1lt antıfırız yeter dıye dusunuyorum, totalın 2cesıt antıfırızı var mavı renk ve turuncu renk.. tavsıyem turuncu renklı olanı kullanmanız
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2012 Saat 21:19
Kırmızı renk olanlar en son çıkanlar (turuncu da oluyor olabilir sonuçta su ile karışıyor ama koyulmadan önce kırmızı) ve kırmızı olanların kullanım ömürleri diğerlerine oranla çok daha uzundur ve kalite olarak daha öndedirler fakat dikkat edilmesi gereken nokta aracın katalog önerileri arasında bu renk antifriz in bulunmasıdır. Eğer eski model bir araca sahipsek ve katalog değerlerini bilmiyorsak en iyi mantık üzerinden çıkan renkte kullanmaktır. Ben bu nedenle üzerinden yeşil çıktığı için yeşil ile yoluma devam ettim. 3 litre koyuldu ve usta yeterli dedi, zaten suyun rengi de o oranda koyulaştı.

Koyulma oranına gelince ise antifriz oranı %70 e kadar çıkabilir ülkemizdeki şartları düşününce %50-%50 oranında bir karışım -37 dereceye kadar koruyabildiğinden işimizi görecektir. Sadece antifriz koyarsanız -12 dereceye kadar koruma sağlarsınız. (Aracınızın kaç litre su aldığı hakkında malesef yorum yapamıyorum). Alırken bence işi riske atmamalı tanınmış marka kullanmalı ve ağzı açılmış ürünlerden uzak durmalıyız. 

Bu arada daha önce de çok çok defa yazdık ve tekrar yazalım ;

Arkadaşlar, antifriz yaz-kış aracımızın dolaşım sisteminde olması gereken bir maddedir. Sadece donma noktasını düşürmez, kaynama noktasınıda yükseltir ayrıca sistemdeki kireç ve korozyona karşı korunma sağlar!!!

2005 307 1.4 HDI XR 70bg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı jiyanxese Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2012 Saat 21:49
benim araç imza da yazılı. kırmızı antifriz alsam olur mu?
peugeot 307,2003 XT
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2012 Saat 09:54
Hangi renk antifirizi alirsaniz olur. Burada onemli olan nokta, eger araciniz var olan antifirizin renginden farkli bir rente antifiriz koyacaksaniz sistemdeki tum sogutma suyunun bosaltilmasi ve yeni antifirizin ondan sonra koyulmasi gerekiyor. Benim onerim, hangi renk varsa o renkte devam etmeniz.
Çevrimdışı foresteng. Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı foresteng. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2012 Saat 11:03
Arkadaşlar, kardeşim bir  toyota plaza da servis müdürü.. Onlar kırmızı kullanıyorlar.. Evet en iyisi kırmızı sonra da turuncu renkli gelir.. Bu tamamen içindeki maddeyle alakalı bir durumdur..
Ancak önemli olan antifiriz-su karışım oranıdır.. Burada dikkat edilecek diğer bir hususta kullanılacak suyun saf su olmasıdır.. nedeni normal su kireçlenme yapar, bu da sistemde suyun akışını etkiler,kanalları tıkar..
Saf su ve antifiriz karışım oranı da yine sisteme zarar verir, belirtilen oran dahilinde karışım esastır. Yoksa bir sabah aracınızın zemininde su görebilirsiniz, yani kalorifer peteği delinebilir ...
Kolay gelsin ...
2006/206 Feline OV 1,4 (benzinli)
Kapkara
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2012 Saat 11:51
bende her sene degıstırıyorum tercıhım totalın turuncu olan organik antifrizi  her sene bununla beraber hararet müşürü ve termostatıda yenılerım . gecen degıstırdıgımde 3 tane 1 lıtre kullandı  havasını aldıktan sonra  suyla tamamladı 60 40 heralde oran
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı jiyanxese Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2012 Saat 22:01
bugün castrol radicool performans serisi antifrize aldım 3 lt 25 tl . bide 1 lt saf su aldım. pazartesi ustanın yanına uğrayıp ekleyeceğiz. üzerinde 1/2 oran su eklenince -16 , 1/1 su eklenince -36 ya kadar koruduğu yazıyor. daha önce maviydi yine maviyle devam ettim . 1 lt saf su az galiba üzerini artık hazır pet sularla takviye yaparım. 1/1 oranında ekleyeceğim.
peugeot 307,2003 XT
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2012 Saat 22:08
Üzerindeki ile devam etmeniz bence de doğru karar olmuş ayrıca bilindik marka bir ürün kullanmanızda avantajınıza. İnş bir sıkıntı çıkmadan halledersiniz. Kolay gelsin.

Not: Dikkat edin sanayideki ustalar musluk suyu ekliyorlar her buldukları yere. Mümkünse bahsettiğiniz gibi en azından pet şişe suyu koyulmasında ısrarcı olun.
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı jiyanxese Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2012 Saat 22:14
tşk ederim. aracın başında dururum aracın :)
peugeot 307,2003 XT
Çevrimdışı fxmen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 desire
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fxmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2012 Saat 12:06
bu sabah antıfiriz koydurdum tatal organik antıfırız 3 litre 25 tl bende organık tavsıye edıyorum (yani kırmızı olan)
--Ferhat--2004 model 1.4 206 desire triptonik benzinli--59 FZ 234
Çevrimdışı offchu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 206+ Urban Move 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı offchu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2012 Saat 13:34
ben dün yarım litre mavi ilave yaptım araç 2012 model daha hiç kış görmedi bu arada.

Düzenleyen offchu - 30 Kasım 2012 Saat 13:35
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1419 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 151 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4887 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5985 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1101 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1415 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10820 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2045 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English