Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
    Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile
Çevrimdışı gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : peugeot 206 x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

www.gngtasarim.com
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı svgkhn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı svgkhn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı kajmeranist Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 206 1.4 Color Line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kajmeranist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2017 Saat 12:57
Benimde Airbag ışığı yanıp sönüyor. Bu yazdıklarınız denicem inşaAllah düzelirse yazarım.
Çevrimdışı hzr206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hzr206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 04:07
aynı sorunu bende bu yolla çözdüm
Çevrimdışı Brcbyrktr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 1.4 hdi xline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Brcbyrktr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 10:03
Resimli açıklamaya göre söktüm bende.. Kablo var ama bu soketlerden eser yok. Benim hava yastığı hikaye sanırım..
Çevrimdışı hzr206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hzr206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 13:31
Foto çektiysen yardımcı olmaya çalışırım 
Çevrimdışı Brcbyrktr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 1.4 hdi xline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Brcbyrktr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 14:04
İlk fırsatta direksiyonun hemen altındaki kapağı söküp resmi paylaşıcam..Teşekkür ederim.

Düzenleyen Brcbyrktr - 18 Temmuz 2017 Saat 14:04
Çevrimdışı luridline Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2017 Saat 12:08
İlk fırsatta ben de deneyeceğim. Benim farkettiğim soğuk havalarda yanıyor, sıcak havalarda hanmıyor çok ilginç bir şekilde. Uzun yola giderken arabanın içi ısındıktan sonra kontağı kapatıp yeniden açıyorum ışık sönüyor. Bir bağlantı genleşşince temas ediyor düşüncesindeyim. Bi soketleri kontrol edeceğim ilk fırsatta
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2018 Saat 17:28
Merhabalar, geçtiğimiz haftasonu soketler ile oynadım fakat sorun çözülmedi :( direksiyonun altındaki soketleri çıkartığ taktığımda ışık önce söndü bir kaç kontak açıp kapattıktan sonra yeniden yandı. Emniyet kemeri soketlerini söküp taktığımda özellikle sürücü tarafını ışık önce söndü bir iki saniye sonra yeniden yandı. Tam olarak çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı kablolarda temassızlık olma ihtimali var mı
Çevrimdışı Trelof Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Trelof Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2018 Saat 09:09
Kardeşim cümleten herkese günaydın. Bende de aynı ışık yanıyor sarı renkli . Dediğin gibi söksem o şekilde airbag filan patlamaz değil mi ? Herhangi bir sıkıntı olur mu ? Dikkat etmem gereken birşey var mı ? 
Çevrimdışı Trelof Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Trelof Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2018 Saat 09:11
Ben dün söktüm taktım tek tek ama olmadı nerden söndürtebilirim . Bir ara yolcu emniyet kemeri takılınca söndü sonra tekrar yandı sönmedi bir daha ne yapmam gerekli yardımcı olacak var mı ? 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2018 Saat 15:55
Ben de takipteyim. Soketler ile ya da emniyet kemeri makarası ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Düşük maliyetle nasıl çözebiliriz yardım önerilini bekliyorum.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 77 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 77 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 497 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 135 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 170 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 141 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20901 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 690 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3373 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11678 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 211 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24815 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 235 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 137 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 241 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3067 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 365 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 340 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English