Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Otomatik vites göstergesindeki S ve * işaretleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Otomatik vites göstergesindeki S ve * işaretleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı katipahmet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : peugeot
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Otomatik vites göstergesindeki S ve * işaretleri
    Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 Saat 22:01
İyi akşamlar arkadaşlar. Son iki gündür arabamda bi sıkıntı var. Normal bir hızda düz bir yolda giderken gösterge panelindeki vites göstergesinin olduğu yerde D simgesinin sağ alt ve üst kısımlarında * ve S işaretleri yanıp sönüyor. Önce bir iki kez bip sesi daha sonra bu işaretler yanıp sönüyor. sonra kendiliğinden geri geçiyor. Belki bana öyle geldi bilemiyorum ama. bu durumdan sonra aracın çekişinde bir azalma olduğunu hissettim. Bu uyarıyı daha önce aracında gören var mı ? bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. sorun ne olabilir aceba 
2004 model 1.4 motor tiptronik vites 206 (LPG/benzin)
Çevrimdışı ekinoks44 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Eylül - 1982

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekinoks44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 Saat 23:59
Bende yaşadım bu sorunu kar ve s uyarıları yanıp sönüyordu ve arabanın çekişinde büyük düşüklük yaşanıyordu. Selenoid Valfleri değiştik sorun ortadan kalktı.
Peugeot 206 XT 2003 Otomatik Vites
Ford Fiesta Comfort 2006 Otomatik Vites
Ford Focus Titanium 2013 Powershift
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2012 Saat 00:10
sanzımanda anormallık oldugu ıcın basıncı alamadıgı ıcın 3. vitese sabıtleyıp vıtesı devre dısı bırakır sızı gıdıcegınız  en yakın servıse kadar goturur bunun sebebı sanzıman selenoıdlerındakı yag basıncının az olması veya baska sebeplerdır bılgısayara baglatıp basıncları olcturun normal ıse yagına baktırın azalma veya kacak varmı dıye 
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2012 Saat 09:18
Teşekkür ederim arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgiler için. Peki bunu bayramdan sonraya bıraksak bi sorun olur mu ? uzun yola gideceğim memlekete. yaklaşık 1500 km yol yapacağım. bayramdan sonraya bıraksak geç olmaz umarım.
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2012 Saat 11:13
arızanın ne olduguna baglı sanzımana zararda verebılırsın bellı olmaz 
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
Çevrimdışı ataycan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataycan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2012 Saat 23:12
merhaba,

Bende de aynı sorun var. 6 ay oldu arabayı alalı. toplamda 4 defa yaptı bu durumu. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığında düzeliyor. Yukarıda arkadaşların dediği gibi selenoid valflerinin değişmesi gerekiyor. orjinalde 50hz(beyaz başlıklı) eski tip olan valflerin değişmesi gerekiyor. Yeni tipleri siyah başlıklı ve 100hz . Ben daha yaptırmadım. Fiyat konusunda da ne kadar dersen birkaç ustaya sordum ortalama 500-550 civarında fiyat verdiler. Servise sorduğumda 1200tl dedi. Arada bayağı fark var. Bu arada birkaç bilgi vereyim. Bu sorunu ustada yaptıracaksan yeni tip selenoid takması, şanzıman yağını değiştirmesi ve aracın yazlımını güncellemesi gerekiyor. Bilgine.

İyi akşamlar.
Çevrimdışı volkan22 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2012 Saat 12:50
bndede oluyor  bu sorun bazen  eger (d) konumunda giderken  yapiyorsa sanziman in selenoid lerinden diye dusunuyorum,  ama vites 3 2 1 kademe duserken yapiyorsa vites in altindaki musurlerden olabilir.

sanziman yagi azaldiysa belki kaciriyordur :S

en guzeli bilgisayara baglat diyecegim ama ben baglattim ariza gostermiyor malesef:S
2000/Peugeot 306 Cabrio /2.0 16v benzin /silver
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 17:52
Yarın yetkili servise gideceğim arkadaşlar. Bu sorunu daha çok motor soğukken alıyorum. Motor ısınınca böyle bir sorun kalmıyor. Yarın ilk olarak şanzuman yağının değiştireceğim. Henüz şanzuman yağını kontrol etmedim. Kontrol etmek için şu çubuğu bulabilirsem tabi. 

Son olarak arkadaşlar yağı değiştirirken nelere dikkat etmem gerekecek, hangi marka ne tür yağ kullanmalıyım ve bana kaça mal olur
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 20:09
gncl
Çevrimdışı toga406 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı toga406 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 20:13
elektro vanadan olması yüksek ihtimal
yani selenoid valfler ve pejo da kronik soorundur bu durum
şanzıman arızasında kendisini gösterir
çözüm valflerin yani selenoidlerin değişimi ile mümkün olabilir çogunlukla
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataycan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 20:39

Şanzıman yağı olarak mobil LT71141 kullanman gerekecek. Bir sitede litresi 20tl den satılıyor.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 20:49
hangi site, nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misin ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 20:56
Bu selenoid valflerinin değişip değişmemesi gerektiğini nasıl anlarız. Bilgisayara bağlandığı zaman bunu anlar mıyız ?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataycan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 21:30
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 21:58
Teşekkürler arkadaşlar. Yarın servise gideceğim. İşlem bittikten sonra sizlere tekrardan yazacağım
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 00:13

ins olumlu bir sonuc olursun sorunun buyuk degildir umarim.

sanziman yag olcme cubugu arama bulamazsin :) bva al4 sanziman ise sanzimanin yag cubugu yok bu tip sanzimanda. varsada yanlis bilgi vermiyim ama benimkinde yok:)

benim aracimda ayni sabah sogukken mesela hantal oluyor cok cekisi isininca duzeliyor:S

ayni sorun bendede var cevabini bekliyorum merakla banada yol gostermis olursun...

iyi forumlar
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataycan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 00:31
İnşallah düzelir. Bu arada yaptırdıktan sonra fiyat ve detayları da bizimle paylaşabilir misin? Bende en kısa zamanda yaptıracağım kısmetse.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 18:24
Arkadaşlar bugün adana'da özel bir peugeot servisine gittim. Fiyatı yüksel olacağı korkusuyla yetkili servise gidemedim bile. Bizim ustaya durumu anlattık, selenoidlerdendir dedi, hiç bakmadı bile, bu işten anlayan otomatik şanzımancı bir ustaya yönlendirdi. (Şanzımancı Seyhan Usta) Elektro vanaların değişmesi gerektiğini söyledi. İki adet için parça fiyatı 250 TL, işçilik 50 TL olmak üzere toplam 300 TL'ye hallettik. Çok şükür şuan bir sorun yok. Yağın değişmesini istedik ama usta şanzıman içindeki yağın kendi orjinal yağı olduğunu ve yakın zamanda değiştirilmiş olduğunu söyledi. Yağın durumu iyi imiş. Değiştirmedi. Ben ısrarla değiştirelim dedim ama usta bu orjinal yağ, bence hiç elleme yağın durumu iyi kalsın dedi. LPG'den dolayı arıza lambası yanıyordu zaten, ben aracı bilgisayara bağlayıp bu işlem için program atıp atmayacağını sordum ama gerek yok dedi. Bilmiyorum kafa biraz karıştı. Uygun fiyata hallettik işi ama ne yağ değişti ne de programlama yapıldı. şimdi ne yapmak gerek arkadaşlar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 21:00
http://www.peugeotmarket.com/ELEKTROVANASELENOIDTUM-MODELLER,PR-2.html elektro vana  fiyati normal isciliklede benim anlamadigim  2 adet onlari sokunce yagin degismesi gerekmezmi tuhaf:) gerci usta daha iyi bilir. ayrica sorunun duzeldimi aracin cekisi falan nedir sonuc?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 21:14
Aracın çekişi gayet iyi. Gerçi ben bu sorunla karşılaştığım zaman da aracın çekişinde, vites geçişlerinde herhangi bir sıkıntı yoktu. Sadece 1. vitesten 2. vitese geçtiğinde bir vuruntu oluyordu ve şu spor ve kar modları yanıp sönüyordu. Yağ değişimi konusuna gelince ; şanzımandan çıkan yağı temiz bir yerde muhafaza ediyorlar, aynı yağ tekrar konuluyor şanzımana. Benim de kafa karışık, ucuza yaptırdık bi yönden sevindik ama ne program atıldı, ne de yağ kondu, bu işten ben de birşey anlamadım. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1563 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1467 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 215 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25157 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1410 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 369 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3288 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English