Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hararet Sorunu :( Deliricem.. ( Sorun Çözüldü )
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hararet Sorunu :( Deliricem.. ( Sorun Çözüldü )

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı DJ206XS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 2000
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hararet Sorunu :( Deliricem.. ( Sorun Çözüldü )
    Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2012 Saat 23:10
Merhaba... 4 ay önce 206 xs 1.6 2000 model aracımı satın aldım.. hiç bir sorunu yoktu... ama istanbuldan antalyaya gelirken lpg deposu dolu olduğu halde benzine atıyordu.. antalyaya kdr bu sekilde geldim ve arıza ışığı yaktı.. atiker bayisine gittim.. lpg regülatörünü değişmesi lazım dediler... ama o zmn değiştirmemiştim...1.5 ay önce önden kaza yaptım ön panel ve radyatör değişti... arabayı aldığım günden beri araba hararet yapıyor.. ustaya tekrar götürdüm su kapağındandır dedi kapağı değiştirdi verdi arabayı.. ama yine aynı sorun vardı.. hararet 100 ü geçiyodu.. bu sefer devir daim dediler.. oda değişti..arabayı aldığımda pek kullanma sansım olmadı işimden dolayı.. arabayı ustadan aldığımda benzindeydi lpg deposu boştu ztn.. bi 15 20 dk kullandım arabayı değerleri normaldi benzindeyken.. devir saatini altındaki hararet göstergesi 90 ın altındaydı. en sağdaki hararet göstergesi ise 95 98 e kdr geldi ve sonrasında biraz daha düştü..akşamına arabayı test etmek için cıktım.. bu sefer lpg de 30 45 dk arası kullandım arabayı.. devir saatini aldındaki hararet göstergesi 140 a kdr geldi ve arıza lambası yaktı en sağdaki hararet göstergesi ise 100 geçti.. bende arabayı park ettim bıraktım otoparkta.. ustayı aradım. senin gazda sorun olabilir dedi arabayı benzinde kullan bi dene benzinde yapmazsa gazdandır dedi.. lpg regülatörünü bozuk olması arabaya hararet yaptırımı? yardımcı olursanız çok sevinirim.. arabadan çok sogudum yoksa yakıcam o dereceye geldim....

şimdiden teşekkürler...

Düzenleyen DJ206XS - 30 Ekim 2012 Saat 15:26
Peugeot 206 XS 1.6 3P 2000 Model
Çevrimdışı FIRTINA16 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı FIRTINA16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 Saat 00:40
kardeş belki saçma olabilir ama duyduyum bir hararet sorununun çözümünü paylaşıyorum egzos susturucularının içindeki elyafın bozularak yada parçalanarak çıkışı tıkaması ve motorun dumanı atamaması sonuçu yani motor nefes alamıyor ve hararete kalkıyor olabilir ...bekli küçük bir ihtimal ama sen genede bi baktır egzozuna nolur nolmaz...
efsanegame2008@windowslive.com
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 Saat 02:40
ben kafayı yicem yaa...1.5 saat önce teste cıktım.. bu sefer benzinde denedim 30 dk gezdikten sonra devis saatini altındaki hararet göstergesi sonuna kdr geldi en sağdaki hararet göstergesi 100 ün biraz üstündeydi.. sonra çektim sağa ustayı aradım.. 15 dk sonra usta geldi.. bu sefer o kullandı.. ama hersey normal devir saatini altındaki gösterge 70 80 90 civarlarındaydı. sağdaki göstergede 95 civarındaydı.. ve usta performanslı kulladı.. normalde kullandı.. herşey normaldi.. sonra birazdan ben kulladım usta gittikten sonra yine hersey normal... rolantide çalısırkende normal.. gece gece delircem bune yaaa anlamadım :D
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 Saat 02:40
ve aynı zmnda usta gazda kullandı ..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 Saat 20:04
arabamı bugünde yaklaşık 30 dk fln kullandım.. herşey normal.. pazar günü biraz uzun yok yapıcam bakalım bi sorun olucakmı..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 02:15
1 saatlik bi yol yaptım.. uzun yolda haret normal.. ama şehir içine girdiğimde dur kalklarda kısa sürede hararet sona kdr geldi neredeyse.... ben sonuna kdr gelmeden saga çekip arabayı rolantide biraz beklettim.. ve hararet yavas yavas düşmeye basladı... dediğim gibi uzun yolda sorun yok ama trafikte yükseliyo... fanda calısıyo.. acaba fan yan sanayi yada yetersizmi kalıyo.. bu aylarda böyle hararet yükselirse yazın sıcağında hiç kullanamam bu arabayı.. yokmu yardım edecek birisi???????????? 
Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2012 Saat 12:10
devirdaim pompasına bakmak lazım bence, tam yapmıyo olabılır aracınız.. normal degerlerde fanlar calısıyosa elektrıksel sorun yoktur.. radyatorden suyu bosaltıp butun pıslıgını akıtcak sekılde su basın temızlensın ıcındekı motor suyu.. arkadan sular dolsun antıfırız konup havası alınsın tekrar bır kontrol et.. ama bence devirdaimi tam yapmıyo gıbı geldı bana aracın
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 01:06
ustaya verdim arabayı daha önce devir daimi değiştirdik dedi... tektat gitmeye fırsat bulamadım.. aradım ustaya söyledim.. senin fan yetersiz kalıyo olabilir diyo.. çarsamba günü götürücem bakıcak tekrar.. eğer fan ve radyatör yan sanayi takılmışsa bu yüzden yapabilirmi?? otobanda giderken normal giderken sorunyok.. trafikte dur kalklarda hararet yükseliyo hemen sonuna kdr dayanıyo.. tabi ben kırmızıya gelmeden duruyorum rolantide bekliyorum yavas yavas düşüyo... ben anlamadım bu işi offf!!!!!
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 03:51

yazın nası kullandım hocam aracı onu merak ettım sımdıde:D

radyotorde tıkanıklık veya borular da tıkanıklık olabılır mı? fan calısıyosa bence ondan olcagını sanmıyorum.. yedek su deposundakı su nasıl yag gelmıs bır sekılde gıbı gozukuyo mu yoksa hersey normal mı.. eger hersey normalse devırdaım veya termostat diyorum.. bıde aracın sular bosalıp tekrar konduktan sonra havası alınması gerekıyor peugeotlarda kapalı sıstem var bu yapmak gerekıyr 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 04:13
Orjinalini yazan: hsnsnl hsnsnl Yazdı:

yazın nası kullandım hocam aracı onu merak ettım sımdıde:D

radyotorde tıkanıklık veya borular da tıkanıklık olabılır mı? fan calısıyosa bence ondan olcagını sanmıyorum.. yedek su deposundakı su nasıl yag gelmıs bır sekılde gıbı gozukuyo mu yoksa hersey normal mı.. eger hersey normalse devırdaım veya termostat diyorum.. bıde aracın sular bosalıp tekrar konduktan sonra havası alınması gerekıyor peugeotlarda kapalı sıstem var bu yapmak gerekıyr 

yazın çok rahat kullandım.. çünkü kazası yoktu :) hersey 10 numaraydı.. ben öncen kaza yaptım ön panel ve radyatör değişti.. arabayı ilk aldığım gün test sürüşü yaptım bi baktım hararet yükseliyo.. cektim saga durdum.. soguduktan sonra götürdüm ustaya yine.. sonra kendisi test etti performanslı kullandı.. araba hararet yaptı su fıskırttı.. sonra kapaktan dedi kapak değişti.. arabayı aldım.. yine yükseldi.. ama ben hararet yaptırtmadım.. neyse gittim y,ine bu sefer devir daim dedi.. oda değişti.. verdi arabayı.. baktım yine yükseliyo.. aradım ustayı geldi yanıma o gelene kdr araba soğudu.. bu sefer o kulladı. uzun yol yaptı bastı etti yavasta kullandı gece.. arabanın harareti cıkmadı en fazla 80 e cıktı.. bunda bişey yok dedi.. bende sasırdım hararetin yukselmemesine.. neyse 2 gün sonra kullandım tekrar arabayı 80 km uzun yol yaptım gündüz hararet yine normaldi. ama geldiğim yerde biraz trafik vardı.. ısıklar dur kalk falan bi baktım hararet yine sona dayandı.. cektim sağa stop etmedim ama rolentide bekledim.. baktım yavas yavas iniyo hararet.. yanı anlayacağın uzun yolda giderken sorun yok ama dur kalklarda hemen cıkıyo hararet... bu normal değil.. bakalım bi daha gidicem fan yetersiz olabilir dedi bana usta.. sorun çözülür insallah çözülünce paylaşıcam burda...
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 04:35
hareret musurunede bır baktırsan dengesız davranıyo olabılır ve sana gostergede hararet yapıyorcasına gosterıyo olabılır
Çevrimdışı katipahmet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 07:41
Bence de hararet müşüründen olabilir. Değiştirmeni tavsiye ederim
2004 model 1.4 motor tiptronik vites 206 (LPG/benzin)
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 09:38
Benim eski306 da böyle bir sorun vardı, aynısı, dur kalklarda hararet yapıyordu sadece,  hararet göstergesi 100 e dayanıyordu, Sorunu şöyle çözdük,

Müşür termostat, su, değiştirdir. yine aynıydı enson
Bilgisayara bağladılar, hararet yine 100 geldiğinde bilgisayarda 91 gözüküyordu, sorun beyinde dediler. hatırlamıyorum ama 90 tl bi beyin taktık düzeldi.
[pasaklıKontes]hy206 GTI
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 10:30
Geçmiş olsun, arkadaşların dediği gibi hararet müşüründe olabilir sıkıntı. 

Bu arada bir ara benimde başıma (soğutma suyu kapağı ile ilgili bir sıkıntı) hararet yükselmesi sıkıntısı gelmişti. Kaloriferi yüksek devirde açıp havayı içeri verip camları da açmıştım, içerisi çok sıcak oluyor tabii ki fakat en azından tamirciye kadar idare etmişti, havayı içeriye verince çok daha hızlı soğuma oluyor bunu farketmiştim. Zorda kalırsanız diye aktarayım istedim.
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 15:25
Arkadaşlar sorunu ben buldum ustalara gerek kalmadan.. arabayı yine kullandım trafikte hararet yükseldi.. sonra saga çektim fanın çalısıp çalışmadığına baktım.. fan çalışıyo ama ters çalısıyodu..yani havayı emmesi lazımken dısarı üflüyodu... bağlantıyı ters yapmışlar.. gittim yine ustaya gösterdim evet ters calısıyo dedi bağlantıyı düzelttiler.. şimdi trafikte kullanıyorum.. sorun yok 90 ı geçmiyo hararet maşallah... insallah bi daha sorun cıkarmaz.. ilgilenen tüm arkadaşlara çok tesekkür ederim...
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 17:00
Orjinalini yazan: DJ206XS DJ206XS Yazdı:

Arkadaşlar sorunu ben buldum ustalara gerek kalmadan.. arabayı yine kullandım trafikte hararet yükseldi.. sonra saga çektim fanın çalısıp çalışmadığına baktım.. fan çalışıyo ama ters çalısıyodu..yani havayı emmesi lazımken dısarı üflüyodu... bağlantıyı ters yapmışlar.. gittim yine ustaya gösterdim evet ters calısıyo dedi bağlantıyı düzelttiler.. şimdi trafikte kullanıyorum.. sorun yok 90 ı geçmiyo hararet maşallah... insallah bi daha sorun cıkarmaz.. ilgilenen tüm arkadaşlara çok tesekkür ederim...

Kazadan sonra ters bağlanmış ise, yazık o servise, Geçmiş olsun...
[pasaklıKontes]hy206 GTI
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 19:50
:) sevındık hocam buna guzel surusler
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DJ206XS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 21:59
Aynen daha oraya goturmem arabami.. tesekkurler arkadaslar..
Çevrimdışı katipahmet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı katipahmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 22:38
İyi fark etmişsin yaaa, gözün aydın 
2004 model 1.4 motor tiptronik vites 206 (LPG/benzin)
Çevrimdışı Barut Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Barut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2012 Saat 22:44
kolay kolay akla gelecek bişey değil, gözünüz aydın.
206 1.6 Quicksilver
206 1.6 Quicksilver
206 1.4 Feline
206 1.6 Xs
206 1.4 Bva Colorline
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1131 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5640 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1227 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 941 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 729 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2785 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1131 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1913 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12789 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 739 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 517 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 558 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 855 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 688 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16119 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5587 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English