Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206+
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - (oldu)The Curious Case of the 206+ Cruise Control
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

(oldu)The Curious Case of the 206+ Cruise Control

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı spearo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Temmuz - 1979

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı spearo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2012 Saat 07:33
Servisler genelinde ustalarda bir kibirdir gidiyyor malesef, olasi sebep bilgisizliklerin orrtpas icin gibi gozukuyyor uzucu..... Araclarimizi boyle kisilere emanet ettigmizi bilmekse dahada uzucu ...
206+ hdi
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2012 Saat 13:42
Peugeot-Pejonun diyagnostiği-türk insanı-türk insanının işlem yapışı dizilimindeki abukluklar yüzünden cruise bir sonraki gelişmelere kadar ara verdim. Parçayı aldığım fiyata sattım yakıt parası da denemelere gitti artık onun dönüşü yok.

Bir daha ve bir daha anladımki pejo bana göre değilmiş 206+ alt yapı bakımından en leş modelmiş....
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Temmuz - 1979

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı spearo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2012 Saat 19:52
ali servisler ustalar bilgisiz diye yaşadıgın kırgınlıktan araca haksızlık ediyosun, hdi 206, otobüs minibus parasına seni sırtında gezdiren gayet rasyonel bir arac.

aslında sana bu kolu getiren servis kurulumu halletmeliydi, hız sabitleyicinin dökümanlarında aracta genel fault check yapılıp yoksa hız sabitleyici kurulmalı diye zaten döküman belirtiyor.

usta senin aracta gösterge ile ilgili hatayı loglayıp distiributör ve fransa ile kontak ile nedeni ve çözümü ögrenmeli idi.

özetlen aracın donanımında leşlik bir durum yok. tr de ki servisin ustanın distributörün prosesin işleyişidinde leşlik var malesef ...
206+ hdi
Çevrimdışı loiz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
16 - Mayıs - 1988

Yaşı : 35
Aracı : Golf mk5 1.6FSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı loiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2012 Saat 20:47
sonuçta tüm bu olumsuzluklar bir araya gelince olan elimizdeki pejolara oluyor.. tamam usta servis pp2000 kullanamayanlar yüzünden sıkıntı var da peki bu cc olayında kimi araçta gerekli müşürler varken kiminde olmaması nası açıklanır bir durum? şekil a: benim 2004 xt hdi'ımda fren müşürleri yok.(tekli müşür var) 
farkındayım pejoya biraz fevri bi çıkışım var ama bayıldım artık sıkıntısı bitmiyo aracın yaa..sıkıntıları bitmediki keyfi bişeyler harcayayım araca..
harder.better.faster.stronger
'04 206 XT 1.4HDI şeytann kımızı
'04 golf V 1.6FSI siyah
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2012 Saat 21:26
Orjinalini yazan: spearo spearo Yazdı:

ali servisler ustalar bilgisiz diye yaşadıgın kırgınlıktan araca haksızlık ediyosun, hdi 206, otobüs minibus parasına seni sırtında gezdiren gayet rasyonel bir arac.

aslında sana bu kolu getiren servis kurulumu halletmeliydi, hız sabitleyicinin dökümanlarında aracta genel fault check yapılıp yoksa hız sabitleyici kurulmalı diye zaten döküman belirtiyor.

usta senin aracta gösterge ile ilgili hatayı loglayıp distiributör ve fransa ile kontak ile nedeni ve çözümü ögrenmeli idi.

özetlen aracın donanımında leşlik bir durum yok. tr de ki servisin ustanın distributörün prosesin işleyişidinde leşlik var malesef ...

Abi haklısın. zaten ekonomisi olmasa binilecek araç değil.

Türkiyede işleyiş berbat. VE artık şuna inanıyorumki pejo hassas bir araba ve türkiyedeki ustalarda iş beceremez olduğu için (lafım meclis dışarı - herkese değil) bu denli sıkıntılar yaşanıyor. Bugün ben beklerken meclis arabasının arka sağ fren lambası yanmıyordu. Sorun stobun soketindeymiş. Soketin kendisini ve farın iç yapısını değiştirdiler hiç durduk yere ve 120tl para aldılar inan benim içim gitti. Ben jeoloji mühendisliğinde okuyan bir öğrenciyim getirseler hiç değişim olmadan tamir ederdim.

Usta yemek arasına çıktı bende diagboxa bakınıyorum ordan adamın teki geldi hop hemşerim naapıyon diye sanki yiyecem. Eminimki servis elemanlarından teknoloji konusunda daha tecrübeliyimdir. İyi kötü müşteriyim o şekilde davranmaları yanlıştı çıktım gittim. Keşke işlem açtırsaydım beni memnuniyet için aradıklarında demediğimi bırakmayacaktım.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Temmuz - 1979

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı spearo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2012 Saat 21:30
keşke iş emri açtırsaymışsın ..
206+ hdi
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2012 Saat 23:08
Hadi bakalım bi gazla yine giriyoruz bir işe @Spearo.

Çalışmalara yeniden start verdik
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2012 Saat 23:30
Hadi hayırlısı olsun Ali, bu sefer iyi haberler bekliyoruz
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2012 Saat 23:34
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Hadi hayırlısı olsun Ali, bu sefer iyi haberler bekliyoruz

Valla abi spoiler gibi olacak ama çok heyecan yaptım yine. 2010 comfort HDi da uygulanmış. Ekran da bilgileri çıkıyormuş.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2012 Saat 23:44
Haberini aldım Ali, takip ediyorum seni :)
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2012 Saat 23:46

Haberini aldım Ali, takip ediyorum seni :)

Sedat abiye inat yapıcam LOL
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2012 Saat 23:49
Cruise işi olsaydı Sedat Bey bi kaç sene daha binerdi 206+'ya
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2012 Saat 23:51

Cruise işi olsaydı Sedat Bey bi kaç sene daha binerdi 206+'ya

Evet buluşmada benim araba ile gezdik biraz özlemişim dedi ama corsa bambaşka diyor. 
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı Semih ÇAVDAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Roland Garros 1.6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semih ÇAVDAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2012 Saat 00:11
ClapClapClap

Delinecek duvar kaldı mı? Sende ki bu Azim meraklandırdı beni de... Thumbs Up

Film izler gibi okudum konuyu... Hadi inşallah çözersiniz... Kolay gelsin arkadaşım...
Eski nick Gallardo...
2000 Model 206 1.6 Roland Garros...
Çevrimdışı offchu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 206+ Urban Move 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı offchu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2012 Saat 00:16
Smile Ali hocam bende sabırsızlıkla bekliyorum ,servise işin düşerse haberim olsun göral da bir tanıdık var yardımcı olur az çok, ancak en son 206+ lara cc olmuyor dedi kendisi diagbox sıkıntı çıkartıyormuş v.s v.s ne kadar doğru bilinmez.
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2012 Saat 00:22
Orjinalini yazan: offchu offchu Yazdı:

Smile Ali hocam bende sabırsızlıkla bekliyorum ,servise işin düşerse haberim olsun göral da bir tanıdık var yardımcı olur az çok, ancak en son 206+ lara cc olmuyor dedi kendisi diagbox sıkıntı çıkartıyormuş v.s v.s ne kadar doğru bilinmez.

Peugeot öyle garip bi araç ki, HDİ'ye olur benzinliye olmaz çok heveslenmeyin bence, benim 2004 HDİ XT'ye oluyor aynı model benzinliye olmuyor :(
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2012 Saat 00:30
Orjinalini yazan: Gallardo Gallardo Yazdı:

ClapClapClap

Delinecek duvar kaldı mı? Sende ki bu Azim meraklandırdı beni de... Thumbs Up

Film izler gibi okudum konuyu... Hadi inşallah çözersiniz... Kolay gelsin arkadaşım...

Teşekkür ederim hocam. Destek ve bilgi paylaşımı çok önemli . Dediğim gibi yapılmayacak iş yok yeterki uğraşın

Orjinalini yazan: offchu offchu Yazdı:

Biraz iri ve çok kibirli bir elektrikçi var elinde laptopla geziyor. Eğer o ise ben CC yi yaptırdıktan sonra gidicem yanına kapakla. Yetkili servis çalışanları kendilerini Pejonun demirbaşı zannediyorlar sanki onlar üretti arabayı. Bu özgüven nereden geliyor merak içindeyim. Birisi de çıkıp arkadaşım biz şuana kadar yapamadık demiyor. <şu öğrencilerin yüksek puan alınca ben yaptım düşük alınca hoca verdi olayı gibi. Yaptı mı usta yapamadı mı araba.

Gelişmeleri buradan yazacağım.

Burak hocam bir de aşağıdaki tablodan kontrol et eğer sana uyarsa tablodaki kodlar olma ihtimali yüksek

Peugeot öyle garip bi araç ki, HDİ'ye olur benzinliye olmaz çok heveslenmeyin bence, benim 2004 HDİ XT'ye oluyor aynı model benzinliye olmuyor :(

Abi hiç belli olmaz. Eğer yapabilrsek benzinliye servis açarız LOL
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2012 Saat 00:35
Bu arada ali benzinlide göstergeler saçmalıyormuş ama cruise çalışıyormuş, sen normal çalıştırabilirsen benzinlilerede umut olur, sende de gösterge saçmalıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2012 Saat 00:35
Ali hocam merakla beklemedeyım bende :)
Çevrimdışı offchu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 206+ Urban Move 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı offchu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2012 Saat 00:37
Olur inşallah benziliyede abi ,valla Ali hocamın paylaştığı tablo uyum gösteriyor , bu arada bahsettiğin kişi olabilir Ali hocam LOL 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1010 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5589 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1191 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 893 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 692 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2747 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1094 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1875 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12748 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 685 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 514 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 480 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 523 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 538 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 818 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 647 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16082 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5562 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1909 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 516 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English