Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ankara'da özel servis ve yedek parça
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ankara'da özel servis ve yedek parça

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı okan0665 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan0665 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ankara'da özel servis ve yedek parça
    Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 00:09
Arkadaşlar merhaba. Aracım artık 80.000 km.yi geçti. Yine periyodik bakımı geldi, Ankara'da bildiğiniz güvenilir özel servis var mı? Bir de fren balataları değişecek, yan sanayi mi orjinal mi olmalı? 57.000'de diskler orjinalleriyle değişti. Sizce diskleri değiştirmeliyim yoksa tornalatsam yeterli mi? Son olarak, malum parça fiyatları çok değişiyor, fren merkezi (disk merkezi de olabilir?) de sanırım arızalı, daha önce bir usta söylemişti, değişse iyi olur diye, bunu da yan sanayi ile değiştirsem sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler..
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 16:20
Merhaba,

Ben Vatan Peugoet'a götürüyorum. İşçilik olarak iyiler diyebilirim yaklaşık 4 ay oldu götüreli ama sorunlar birbiri ardına geldiğinden diyebilirim diyorum onların suçu değildir tabii ki bir tarafı yapıyorsun başka taraftan sıkıntı çıkabiliyor. Ben trigeri, ön fren disk ve balataları, termostatı, krank kasnağını, 2 ısıtma bujisini, debimetreyi orada değiştirdim. Ayrıca bakımlarıda orada yaptırıyorum. Orijinal parça kullanıyorlar mutlaka ama şunu söyleyeyim ne kadar iyi yapsalarda özellikle işçilikte çok fazla para alıyorlar ve fazla bir pazarlık şansı tanımıyorlar. Bunun dışında memnunum ilgili insanlar. 
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Yaşı : 41
Aracı : 307 XSİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 20:57
3 kere özsimge peugeota gittim .serdar usta var oldukça ilgili ve işinin ehli fiyatlarıda makul.gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
Çevrimdışı erden1978 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
07 - Ekim - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erden1978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2012 Saat 08:55
Ben yağı bujileri hava ve benzin filitrelerini kendim alıp kendi servisime gidiyorum.
Extra değişecek bir şey varsa kendisi kontrol edip söylüyor.
WRC Peugeot -Cıtroen servisi.Başkent oto sanayi sitesinde.İstanbul yolundan şaşmaz kavşağından sağa girince  bir arka sokakta. 
Oto sanayi sitesi 1758.sokak Batıkent / Ankara
Fatih usta.
Usta gerçekten iyi .Et rafındaki bir çok usta bu arkadaşa gelip araçlar hakkındaki sorunlar için danıştığını defalarca şahit oldum.
( Bakımdan önce mutlaka fiyat alın) 
Standart bakım Ortalama 40*50 TL arası .
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2012 Saat 11:06
parcalar ojınal olmasını tavsıye ederım ozellıkle balataların yoksa cok otme yapar ve dıske zarar verebılır benım ustam var yetkılı servısın ustası aksamları servısten cıktıgında ozel bır mercedes servısınde yapıyor cok guvenılır bır usta ıstersen yardımcı olabılırım.
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan0665 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2012 Saat 23:41
Arkadaşlar bilgiler için teşekkürler. Kuzenimin çalıştığı şirketin ticari Peugeot'larını (minibüsler ve bipper'lar) götürdükleri bir yer varmış. Memnun olduklarını, sorun çıkmadığını söyledi ama sadece ticari araçlarla ilgileniyor olabilirmiş. Bu konuyu netleştirdikten sonra duruma göre teklif ettiğiniz yerlerden birine gidebilirim. Sonucu da mutlaka bildireceğim ki deneyimlerimizden yararlanalım. Tekrar teşekkürler ilgilenenlere.
Çevrimdışı cnrars Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207, , 2008 1.6 HD 90HP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cnrars Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2012 Saat 20:14
ostim de ABK yı tavsiye ederim, zafer usta var, rakamda üzmez, abc' den çıkıp 2 ortak abk firmasını kuran kişilerdir, 
Çevrimdışı doomer55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı doomer55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ekim 2012 Saat 21:06
Ben de vatan pejoya gidiyorum. Ustalar çok iyi. Sorunu tespit edebilmek çok önemli bu işi çok iyi biliyorlar. Ayrıca motor kaputunu açınca bilmediğimiz başka sorunlar da olursa para kazanmak için değil aracın ihtiyacı olduğu için durumu anlatıp gereğini yapıyorlar.
2006 307 1.6 hdi Xt Premium 100000km
Çevrimdışı hema123 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 61
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hema123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ekim 2012 Saat 22:13
Orjinalini yazan: doomer55 doomer55 Yazdı:

Ben de vatan pejoya gidiyorum. Ustalar çok iyi. Sorunu tespit edebilmek çok önemli bu işi çok iyi biliyorlar. Ayrıca motor kaputunu açınca bilmediğimiz başka sorunlar da olursa para kazanmak için değil aracın ihtiyacı olduğu için durumu anlatıp gereğini yapıyorlar.

birkaç kez ben de gittim. her seferinde memnun kaldım. 
iyi yönleri:
-kaporta haricinde her türlü motor-mekanik-elektronik işini yapıyorlar. 
-yedek parça stoğu da oldukça geniş.
-iş bilen becerikli bir firma. teşhis ve tedavi isabetleri yüksek. 
-parça ve işçilik fiyatları bana makul geldi. 
-lüzumsuz şeyler yapıp para sızdırmaya çalışmıyorlar.
kötü yönleri:
-piyasada buradan daha ucuza parça bulunabiliyor. ama piyasadaki daha ucuz parçaların vatandakilerle aynı evsafta olup olmadığını bilemiyorum.
-yine piyasada daha ucuz işçilik hizmeti veren yerler de var. ama yine bu işçilik vatandaki usta bilgisi ile aynı değil gibime geliyor.

sonuç olarak uçurum olmayan makul bir fazlalığı sineye çekersen vatan pejonun hizmetleri seni kesinlikle yolda bırakmaz. zaten teşhis ve tedavi isabetlerindeki yükseklik aslında merdivenaltı ustaların ve dandik parçaların maliyet yükünü göğüslemeyi bertaraf ettiğinden, esasında en ekonomik servislerden biri diyebilirim.

saygılarımla.
2006 206 hdi x-design beyaz
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2012 Saat 00:04
İş yaptırmasamda Ankarada ki nerdeyse tüm yetkili ve özel servise gittim. İşleyişlerini inceleme imkanım oldu.
Ankara için konuşuyorum...

Pejo konusunda ben bilirim diyen bir elin parmağını geçmez. Niyetim pejo yu veya yetkili servisleri kötülemek değil ama sadece para endeksli çalışıyorlar. Bilinçli bir hizmet verildiğine inanmıyorum.
Eğitim alıyoruz ayağı var tamamen hikaye bizzat şahidim otele eğlenmeye gidiyorlar....

Özel servisler deki ustalarda yetkili servislerin boyunduruğu ve eziyeti altında dayanamayıp çıkan insanlar genç tayfa ise tamamen çırak.

Gününün 7-8 saatini araba ile geçiren bir adam illaki bişiler öğrenir. O yüzden kronikler dışında araba çoğu sorunun ne olduğunu belli eder. Bu yüzden tanı kısmı kolay. Parça zibil geriye işçilik kalıyor. Bunun için istenen fiyatlarda cabası.

15.000 ve 30.000 bakımlarını garanti den ötürü ne kadar istemesemde yetkili serviste yaptırdım. Bizzat başında durdum ustanın 30.000 bakımı 18dk sürdü. Bir daha yetkili ve ya özel servis mi kesinlikle!!!

Aile dostu bir ustamız var. Adam mercedes fabrikasında eğitim almış bir usta. Araba garaja girmeden sorun neyse tespit edip parça siparişini veriyor. (Ben yetkili servise gittim adam basit bi bağlantı hatası için arabayı sabahtan bırak bütün tesisatı inceleyelim dedi - hani nerede eğitim ?)
Bundan sonra onunla devam edeceğim. İşçilik konusunda yetkili servis kadar para alır ama adamı bakımdan bakıma görürüm sıkıntıya düşmem.

Benim tavsiyem bu. Aracınızı seviyorsanız ve değer veriyorsanız emin ellere emanet edin. Parça olarak mümkün olduğunca orjinal kullanın. Küçük farklar büyük sorunlar yaratabilir.
size tavsiyem işinin ehli olabileceği ustalarla çalışın ve tek kişi olsun arabayı takip etsin. Aile hekimi misali Wink
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2012 Saat 00:06
He bir de parça için sponsorumuz olan murat abi ile görüşebilirsin. Fİyat konusunda seni üzmez. Onun dışında görüp almak isterim dersen yardımcı olurum. özelden yalnız reklam yapmayalım.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan0665 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2012 Saat 14:07
Aracı geçen hafta kuzenimin tavsiye ettiği yere götürdüm. İvedik organizede Emir Peugeot. Periyodik bakımda orjinal filtreler ve Total yağ kullandı. Mazot filtresi değişmedi, en son 57.000'de değişmişti. Fren balatalarının değişmesine gerek olmadığını söyledi, diskler de iyi durumdaymış. Fren merkezi de arızalı değilmiş, hortumları, keçeleri, fonksiyonunu kontrol etti, bir spreyle temizledi. Tüm bakım maliyeti 155 TL tuttu. Fiyat servisle karşılaştırılınca çok uygun bence. Ama aracı 15.000'de bir değil 10.000'de bir bakıma götürmemi tavsiye etti. Triger için de servis 120.000'de değişiyor dese de ben olsam beklemem, 100.000'i devirmeden değiştiririm nolur nolmaz dedi. Sonuçta bana güven verdi, sorun çıkıncaya kadar oraya götüreceğim anlaşılan:)
Çevrimdışı ByHack Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Ocak - 1986

Yaşı : 38
Aracı : 307 XT (2004)-BRC SEQ24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByHack Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2012 Saat 23:30
Öz Simge Peugeot kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat, orjinal parça, işçilik hepsi on numara. Özellikle murat, kubilay ve mehmet usta harikalar....
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG
Çevrimdışı darkdefender Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı darkdefender Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 09:55
Orjinalini yazan: erden1978 erden1978 Yazdı:

Ben yağı bujileri hava ve benzin filitrelerini kendim alıp kendi servisime gidiyorum.
Extra değişecek bir şey varsa kendisi kontrol edip söylüyor.
WRC Peugeot -Cıtroen servisi.Başkent oto sanayi sitesinde.İstanbul yolundan şaşmaz kavşağından sağa girince  bir arka sokakta. 
Oto sanayi sitesi 1758.sokak Batıkent / Ankara
Fatih usta.
Usta gerçekten iyi .Et rafındaki bir çok usta bu arkadaşa gelip araçlar hakkındaki sorunlar için danıştığını defalarca şahit oldum.
( Bakımdan önce mutlaka fiyat alın) 
Standart bakım Ortalama 40*50 TL arası .

Valla senin sözüne binaen ben de oraya gittim. 2 rot kolu ile 1 rot başını değiştirdi.  2 rot kolu ile 1 rot başını 70 tl ye falan yedek parçacıdan aldım. Fatih usta da değiştirdi parçaları. 150 TL para istedi. çok değil mi dedim normalde daha fazla senin için 150 dedi. artık çok mu az mı bilemeyeceğim ama bana fazla geldi. Bir de o kadar ilgili gelmedi. tavrını pek beğenmedim bir daha gitmem. Bence de senin dediğin gibi önce muhakkak fiyat almalı. 
peugeot 307 1.6 hdi xt 110 hp siyah
Çevrimdışı kayhan3827 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kayhan3827 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2018 Saat 20:07
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kayhan3827 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2018 Saat 20:07
Vatan otoya ilk gittiğimde fiyatları uygun görmüştüm. Sonraki gidişlerimde şüphelendim, fakat evham yaptığımı düşündüm. Son gidişimde fatura çok yüksek gelince, araştırmaya karar verdim. Faturada yazan değişen yedek parçalar, piyasada çok daha ucuz. Faturada şişirilmiş. Gereksiz 2 parça değiştirilmiş. 1 saat işçilik 275 TL. Son 2 gidişimde tam servisten çıkacağım, gündüz farınız yanmıyor dediler, değiştirildi. Ama servise giderken, sorun yoktu. ??
İnanın yetkili servis daha ucuz. Bir daha gitmem. Kesinlikle tavsiye etmem. Giderseniz de, parça fiyatlarını internetten kontrol edin.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kayhan3827 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2018 Saat 20:11
Vatan otoya ilk gittiğimde fiyatları uygun görmüştüm. Sonraki gidişlerimde şüphelendim, fakat evham yaptığımı düşündüm. Son gidişimde fatura çok yüksek gelince, araştırmaya karar verdim. Faturada yazan değişen yedek parçalar, piyasada çok daha ucuz. Faturada şişirilmiş. Gereksiz 2 parça değiştirilmiş. 1 saat işçilik 275 TL. Son 2 gidişimde tam servisten çıkacağım, gündüz farınız yanmıyor dediler, değiştirildi. Ama servise giderken, sorun yoktu. ??
İnanın yetkili servis daha ucuz. Bir daha gitmem. Kesinlikle tavsiye etmem. Giderseniz de, parça fiyatlarını internetten kontrol edin.??
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2051 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5775 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1240 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1114 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 745 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2822 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1140 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1940 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12872 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 863 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 560 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 569 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 573 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 936 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 815 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16173 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5618 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1960 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 557 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English