Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yağ seviye (oil ok ) hatası (oil --)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yağ seviye (oil ok ) hatası (oil --)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kuantum Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: yağ seviye (oil ok ) hatası (oil --)
    Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2012 Saat 09:55
Aracımı her çalıştırdığımda trip(gidilen km) yazısının olduğu yerde önce bir OIL OK der, sonra KM ye döner. Fakat dün akşam aracımı çalıtırdığımda her zaman OIL OK yazan yerde OIL -- yazdı ve yanıp sönmeye başladı. Hemen çıktım ve soğuk olan motorun yağ seviyesini ölçtüm. Düşük çıktı. Bu sabah gittim usta 1 lt yağ eklememiz lazım dedi. Ekledik. Fakat aracı çalıştırdığımda aynı uyarıyı verdi. İşe geç kalmak üzere olduğum için fazla kurcalamadım. Ama aklım şimdi orada kaldı. Yağ eklememe rağmen neden hala "OIL --" yazısı çıkar?

Bu arada aracın 10.000km bakımına ve yağ değişimine 2.000 km var.
Yukarı Dön
berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2012 Saat 10:03
ona cok guvenmeyın hocam bendede yag sevıye tam yag yenı konuldu musuru arızalıdır yada arac duz bıyerde degılse ondan tam olcum yapamayıo 
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
Yukarı Dön
oozcan42 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oozcan42 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2012 Saat 11:03
Peugeot bu elektronik aksamına güvenmeyin. Yağ çubuğu ne diyorsa ona güvenin.
Yukarı Dön
HLTYLMZ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HLTYLMZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2012 Saat 21:55
yağ miktarı max. üzerinde olduğunda da o uyarıyı verir. C2 'mde benzer uyarıyı bazen alıyordum.
407 1.6 HDİ Ex.
Yukarı Dön
metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2012 Saat 22:40
yağ müşürünüe fazla güvenmeyin. bazen sorun olmasa da sorun var diye söyleyebiliyor. müşürü değiştirseniz de parça sorunlu olduğu için yine aynı sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. 

en güzeli kaputu açıp yağ çubuğuna bakarak kontrol etmektir. 
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Yukarı Dön
Efe-Pöjo Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eylül 2014 Saat 21:26
ben de yağı yeni değiştirdim usta fazla koydu yağı , oil -- yazdı, nasıl düzeltebiliriz bu durumu.
Yukarı Dön
mercanovic Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mercanovic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2023 Saat 14:19
Merhabalar. Bu sorunun çözümünü bulan varmı? Aynı olay benimde başıma geldi, yardımcı olursanız sevinirim. Yağ seviyesi normal. Fiziksel olarak kontrol ettiğimde bir sıkıntı görünmüyor. Birde bu sorunu sadece motor yağı içinmi yoksa diğer yağlarda bu uyarıyı almamızı tetiklermi? Teşekkürler.

Düzenleyen mercanovic - 25 Eylül 2023 Saat 14:21
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.
Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon "Depollution System Faulty" arızası son mesaja git 41 0 Premium307HDI
konu icon Aranıza yeni katıldım son mesaja git 7 0 uguricke
konu icon Bagaj kapağı açık uyarısı son mesaja git 434 0 uguricke
konu icon 308 hdi 2009 için yağ önerisi ve usta önerisi son mesaja git 648 0 peu308peu
konu icon Peugeot 206 aniden 120 olan hararet [ÇÖZÜLDÜ] son mesaja git 1101 1 ardamajesteleri
konu icon Siyah duman son mesaja git 384 0 Gazi gökmen
konu icon 1.4 90BG 207 ve LPG son mesaja git 1535 2 AkinBascil
konu icon Bu hortum nedir arkadaşlar pıslıyor sanki delik ? son mesaja git 692 1 wingboat
konu icon Kullanıcı Adı Değişiklik Talepleri... son mesaja git 54833 508 wingboat
konu icon tercih edilen motor yağı son mesaja git 1284 2 tc.206
konu icon 308 T9 EAT6 Şanzıman arızası son mesaja git 3722 5 zole
konu icon peugeot 206 1,4 rolantide motor titremesi sorunu son mesaja git 3162 6 GEDİZ
konu icon Dizel (HDI) motora nasıl blow off valve takarım ? son mesaja git 581 0 20TorkTornavida
konu icon Dizel (HDI) motora açık hava filtresi son mesaja git 509 0 20TorkTornavida
konu icon Durduk Yere Sinyal Yanıyor. . son mesaja git 1418 6 Tnhnkst
konu icon Titreşim problemi son mesaja git 198 0 Ersoy1981
konu icon Tanışma selam aleyküm son mesaja git 8 0 talha03
konu icon 308 Bakım sayacı sıfırlanmıyor. son mesaja git 1309 0 burakdag
konu icon bakım bilgisi sıfırlanmıyor acil yardım son mesaja git 1170 1 burakdag
konu icon 2011 5008 dizel araçta vites değişiminde öne yığıl son mesaja git 2458 0 veyerd
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 SEPTEMBER EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
uguricke 2
ardamajesteleri 1
peu308peu 1
Premium307HDI 1
AkinBascil 1
Gazi gökmen 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English