Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 hdi arka tarafı nasıl yükseltilir?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 hdi arka tarafı nasıl yükseltilir?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ndm01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206 1.4 HDİ X-Desing
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ndm01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 hdi arka tarafı nasıl yükseltilir?
    Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 19:55
merhaba arkadaşlar aracım 206 hdi 2006 model, aracımı geçen sene aldım o zaman arka taraf yüksekliği normaldi ama bu bir sene de epey bi düştü teker ile üst çamurluk aynı hiza da arabaya 5 kişi binince de epey düşüyor kasislerde hop ediyorum bugünde sürttüm hafiften bunu nasıl yükseltirim çözümü nasıl olabilir? bulunduğum yerde yollar kötü günlük ortlama 70 km yol yapıyorum ya da yükseltince bir zararı olur mu araca kafama takılıyor teşekkürler....
Çevrimdışı yenice Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 20:01
bende helezon yay var. arka ona göre ayarlı yani çamurluk yanağı ile tekerlek hemen hemen aynı hizada. fakat arabaya 5 kişi bile binsek aşırı bir çökme sorunu olmuyor hiç de sürtmedim. bence sorununuz daha farklı olabilir. kendi kendine inme değil de, görevini yitirmiş bir aksam olabilir.
Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ndm01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 20:05
aracı life alıp usta bi göz attı görünürde bir şey yok yani ama bu bir sene de neden düştü arka tarafı aracın aldığımda böyle değildi.

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 20:16
Orjinalini yazan: ndm01 ndm01 Yazdı:

aracı life alıp usta bi göz attı görünürde bir şey yok yani ama bu bir sene de neden düştü arka tarafı aracın aldığımda böyle değildi.

bence düşmesi gibi bir durum söz konusu olmaması lazım. ben ilk aldığımda helezonları söktürmek istedim, önü çok zorluyordu beni, aracı kaldırdılar sökmeye başladılar, arkanın ayarlaması çok zor olucak istersen öndeki karlığı sökelim bir dene dediler, 5 parmak yükseldi ve sürtme sorunu kalktı.

arkanın yükseltilmesini göremedim bu yüzden. ama tahminime göre inmesinin sebebi o aksamdaki bir problemdir.

görünürde birşey zaten hiç olmaz ustaların gözünde :D benim arkada tıkırtı vardı 10 usta gezdim görünürde birşey yok dedi. birisi amasör dedi bana sağlam amasörleri değiştirtti. torsiyon dediler allahtan onu değiştirmediler. en son 24 liralık bir burç çıktı onu da 11. usta buldu :D

inşallah siz de ustasına denk gelirsiniz.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ndm01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 20:32
Orjinalini yazan: yenice yenice Yazdı:

Orjinalini yazan: ndm01 ndm01 Yazdı:

bence düşmesi gibi bir durum söz konusu olmaması lazım. ben ilk aldığımda helezonları söktürmek istedim, önü çok zorluyordu beni, aracı kaldırdılar sökmeye başladılar, arkanın ayarlaması çok zor olucak istersen öndeki karlığı sökelim bir dene dediler, 5 parmak yükseldi ve sürtme sorunu kalktı.

arkanın yükseltilmesini göremedim bu yüzden. ama tahminime göre inmesinin sebebi o aksamdaki bir problemdir.

görünürde birşey zaten hiç olmaz ustaların gözünde :D benim arkada tıkırtı vardı 10 usta gezdim görünürde birşey yok dedi. birisi amasör dedi bana sağlam amasörleri değiştirtti. torsiyon dediler allahtan onu değiştirmediler. en son 24 liralık bir burç çıktı onu da 11. usta buldu :D

inşallah siz de ustasına denk gelirsiniz.

usta da önce dedi böyle bir şey yapmadım dedi zaten nasıl olacağını bilmiyorum dedi bir kaç kişiyye sordu yanıt çıkmadı onlardan da. ben de buradan araştırıp ona bi fikir sunayım dedim aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar olabileceğini düşünerek. 
öndeki karlık demişsin o neresi oluyor tam olarak?

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 21:36
ön tamponun altında plastik. bazen yarım oluyor ortada, bazen de boylu boyunca oluyo.4 parmak falan var. düz yol dışında çoğu sefer sürtüyordu, kaldırıma bile çıkamıyordum, onu söktüm sadece, helezonları ellemedim.

ama bu helezon takma ve arkayı ayarlama olayı biraz uğraştırıcı işlemmiş. daha önce yapmamış birine elletmeyin kesinlikle.
Çevrimdışı _pathfinder_ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 206 1.4 HDI XDESING
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _pathfinder_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2012 Saat 20:35
ndm01 bey,aracınızında şimdiye kadar hiç arka torsiyon bilyalarından sorun yasayıpta değiştirttinizmi.?
Yanıtınız evet ise Size başıma gelen bir detay aktarabilirim.
Zihin Fukara Olunca Fikir Ukala Olur
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı _pathfinder_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2012 Saat 20:47
Aracımın arka torsiyon bilyalarını arıza yapmadan bakım maksatlı Gresletmek pas sökücü vs gibi işlemleri yaptırdıktan sonra servisten ayrıldım.Yaw bakıyorum aracın arka tarafı sanki alcalmış.Tam emın olamadım fakat yinede ertesi gün servise geri gittim durumu anlattım.Usta bakım işini yaparken sohbet esnasında sehir dısınada sık gittiğimi söylemiştim.Bana söylemeden iyilik olsun diye arac riskli virajlarda yere iyi otursun diye torsiyon ayarını düşürmüş (buda aracın arka tarafını yere daha yakın olmasını sağlıyor).Bende tekrardan eski haline cevirtmemiştim fakat Hakikaten arac virajlarda beni artık eskisi kadar endişelendirmiyor (zaten 70 km nin üzerinde viraja girdiğim görülmemiştir Smile ) .Tekrar yükseltmemi istersen istediğin zaman gel ücretsiz yaparım demişti.
---Belkide ustanız aracınızın torsiyon ayarını bilincsizce cetvelle ölçmeden yapmış olabilir.. cok fazla alcalınca burclara vuruntu yapıyordur aracınız.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ndm01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2012 Saat 22:30
Orjinalini yazan: _pathfinder_ _pathfinder_ Yazdı:

Aracımın arka torsiyon bilyalarını arıza yapmadan bakım maksatlı Gresletmek pas sökücü vs gibi işlemleri yaptırdıktan sonra servisten ayrıldım.Yaw bakıyorum aracın arka tarafı sanki alcalmış.Tam emın olamadım fakat yinede ertesi gün servise geri gittim durumu anlattım.Usta bakım işini yaparken sohbet esnasında sehir dısınada sık gittiğimi söylemiştim.Bana söylemeden iyilik olsun diye arac riskli virajlarda yere iyi otursun diye torsiyon ayarını düşürmüş (buda aracın arka tarafını yere daha yakın olmasını sağlıyor).Bende tekrardan eski haline cevirtmemiştim fakat Hakikaten arac virajlarda beni artık eskisi kadar endişelendirmiyor (zaten 70 km nin üzerinde viraja girdiğim görülmemiştir Smile ) .Tekrar yükseltmemi istersen istediğin zaman gel ücretsiz yaparım demişti.
---Belkide ustanız aracınızın torsiyon ayarını bilincsizce cetvelle ölçmeden yapmış olabilir.. cok fazla alcalınca burclara vuruntu yapıyordur aracınız.

merhabalar bu yaz arka taraf tak tuk vuruyor ve sesler geldiği için ustaya gittim ve bilyeleri değişti ve tornaya gireceğini söyledi sonrasında ses kesildi ama öncesi ve sonrasında yükseliğin ayrımına tam varaadığım için kestiremiyorum açıkçası, yükseltme isteğim bulunduğum yer kış memleketi ve kışın aracın altını sürtüp zarar vermekten korkuyorum olabildiğince de dikkatli oluyorum geçen sene başıma mazot tankını altındaki bulunan vidadan mazot kaçırma sorunu yaşadım bunuda altını sürttüğüm zaman olduğu düşündüm neyse sorunu çözdük. şu an yüksekliği ii virajlarda falan sıkıntı yaşamadım hatta aracı alalı bir sene oldu ve yaklaşık da 38 bin km yaptım ve bir sıkıntıda yaşamadım. ama yükseltme fikrini şimdilik askıya aldım bunu yaptıranlar sıkıntılar yaşamışlar ve iyi bir usta bulmam zor ustam var da daha önce hiç yükseltmedim deyince kalsın dedim :) herkes iyi bir usta bulunması yönünde kanaat getirmiş çok sıkıntı yaşarsam artık servise gidecem öyle düşünüyorum ilgin için teşekkürler sorun yaşamam inşallah.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _pathfinder_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2012 Saat 01:00
Thumbs Up
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1564 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1467 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 215 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25157 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1410 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 369 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3288 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English