Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 sw 7 koltuk fenni muayeneden gecmiyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 sw 7 koltuk fenni muayeneden gecmiyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı galipk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2005 307 sw 1.6 HDI
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı galipk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 sw 7 koltuk fenni muayeneden gecmiyor
    Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 18:08
arkadaslar,
307 sw aracım ruhsatta 7 koltuk yazdıgı için fenni muayeneden gecmedi (sadece 5 koltugum var)
ne yapmalı?
tesekkurler
galipk
Çevrimdışı mev347 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mev347 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 18:59
ya arkaya iki koltuk daha koyduracaksın.yada tekrar plan çizdirip ruhsatta 5 koltuk göstereceksin
peugeot 206xr 1.4 2000 mod
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı galipk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 19:20
zahmet adip yazdigin icin tesekkurler arkadasim,

307 sw lerin bagaj koltuklari biliyorsun neredeyse hic kullanil(a)miyor, almaya kalkinca da cok para istiyorlar,
hic kullanmayacagin birsey icin 1-2 bin lira para yazık diye düsünüyorum

ruhsat degisikligi de hem formalitesi uzun hem masrafli (iki ucu gullu degnek yani)
aslinda bu konuda daha once bu kadar titiz davranmiyorlardi, galiba bir yil kadar once kararname degismis.(7 koltuk yazan aracta 5 koltuk takili olunca ne gibi bir sorun olur, mantigini bilen var mi?)

bursa'da emanet koltuk bulmaya calısacagım artık (bir günlügüne, teftislik)
acaba normal arka koltuk olur mu?

tekrar tesekkurler
galipk

Çevrimdışı mev347 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mev347 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 21:12
emanet bulmak biraz zor gibi ama bulabilirsen çok iyi olur. yoksa diğer türlü işin zor gibi
peugeot 206xr 1.4 2000 mod
Çevrimdışı 206206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 207 hdi trendy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 21:49
ankarada benzer olayi yasadim dosemeciden koltuk kiraladim otuz lira, tuvde koltugun saglam monte olusuna bakiliyor , eger saglam degilse muayene ucreti yaniyor ,benim yanmisti, ucuncude gectim ve emniyet kemeri olacak koltukta
pegeout 207 1,4 hdi trndy
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 Saat 22:43
Acayip komik geldi bana bu olay. Ne mantikla aracta kac koltuk olduguna bakiliyor? Eger ruhsatta 7 koltuk yaziyor ise 7 tane emniyet kemeri aramalari mantiklidir ama 7 tane koltuk aramalari bana cok sacma geldi. Benim de ruhsatimda 7 yaziyor ama bugune kadar burada (Belcika'da) muayenede hic bakilmadi.
Çevrimdışı xarxi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xarxi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ekim 2012 Saat 00:10
Eski minibüslerin iç koltuklarını keserek kamyonete dönüştürüyorlarmış,bunun önüne geçmek ve aracı amacına uygun kullanmak için devlet böyle bir kanun çıkarmış.İyide arkadaşım benim aracımda ve tüm 
307 sw'lerde koltuk opsiyonel'dir.3.sıra koltuklar mandallı bir sistemle takılır çıkarılır katlanır vs.,ben aracım da kaynakla birleştirilmiş bir koltuğu kesip,aracın amaca uygunluğuna mani olmadım ki!Opsiyonel,yani isteğe bağlı bir ürünü kullanmak istemediğimden satın almadım.Tüvtürk şimdi bana,"yok gardaş ruhsatta 7 yazii" diyor.muayene istasyonu şimdi,araç üzerinde modifikasyon yaptırdığımdan dolayı, yani 7 koltuğu 5'e düşürdüğümden proje çizdirmem gerektiğini söylüyor.Bu gariplikler zaten ancak Türkiye'de yaşanır..Tüvtürk'ün bağlı olduğu Ulaştırma bakanlığına şikayette bulunacağım.(Bu arada muayeneden geçen varmı? Nasıl geçtiğini bizimle paylaşırsa çok yardımcı olmuş olur)
xarxi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı galipk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2012 Saat 12:14
Sevgili Arkadaşım,
Benim de başıma aynı durum geldi, ben ruhsatı 5 koltukluya çevirdim.Arzuhalciler 220 TL, proje için 330 TL fenni muayenede ruhsat degişikliği için 165 TL ödedim.Yazık günah, çok para.Normal tekli arka koltuklar da opsiyonel koltukların olması gereken yere takılabiliyor.Biraz sıkışık oluyor ama takılabiliyor, ben denedim.İstersen gel Bursa'da fenni muayeneye gir, benim koltukları kullan.
Galip Kahyaoglu
0532 325 54 93
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Yaşı : 41
Aracı : 307 XSİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2012 Saat 22:45
emanet koltuk çözüm olmuyor.kızılayda caraveli durdurdular araç kısa şase orjinal 7 kişilik ruhsatta minübüs yazıyor minübüs olunca 8+1 kişi olması gerekiyormuş bu6+1 ama orjinal .polis koltukları saydı 2 koltuk eksik dedi orjinali bu dedik olmadı önce bir ceza kesti 1 haftalık süre verdi 1 hafta içinde 2 koltuk eklenmezse yada proje değişikliği yapılmazsa araç trafikten çekilecek bunu önlemek için viaoyu minübüsten kamyonete çevirip 6+1 işletmişler aynı durumda caravelleye yapılacak diyorlar çünkü 2 koltuk koyulabilecek yer yok araç kısa şase çok garip bir durum (araç müdürümüze ait)
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
Çevrimdışı Psh Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Psh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2012 Saat 00:37
Araç kamyonete dönüşünce de K belgesi istenecek. Yok ise eğer benim gibi 2200 lira ceza yenecek. Benim araç hususi, kişi adına kayıtlı yazıyor demelerine bakmayın. Kanunda aynen şu yazıyor. Araç yük taşımaya haiz ise. Nefret ettim partner den o derece. Bir daha şirkete araç almayacağım. En güzeli kiralama. Gerçi onda da km sıkıntısı var.
Çevrimdışı yrecep Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yrecep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 12:50
valla beni korkuttunuz 2004 model 307 1.6 pack almayı düşünüyordum tırstım
Çevrimdışı yrecep Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yrecep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 17:56
bugun edindiğim bilgilere göre zaten ruhsatlarda 5 kişilik yazıyor ve muayeneden geçmeme gibi bir sıkıntı yokmuş
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1413 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1411 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10815 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English