Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Stop etme:(
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Stop etme:(

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı yigiteroglu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Stop etme:(
    Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 05:03
Arkadaslar merhaba. Su almak icin benzinlikte durdum kontagi kapattim. Sonrasinda araci calistirdim ayagimi gazdan cektigimde stop etti. Ayni sorunu defalarca tekrar etti. Yani sorun su ki arac calisiyor ancak ayagimi gazdan cekince devir saati biranda dusuyor ve arac stop ediyor. Bende sorunun rolanti ayarindan kaynaklandigini dusundum. Rolanti ayari dedigim sey kaputu actigimizda elimizle kucuk parcayi asagi bastigimizda gazin verildigi yer. İsmi gaz telide olabilir yada baska birsey. Herneysr o parcanin altina kucuk miknatis koydum, tel sıkıstirdim ve eve kadar (3km) o sekilde geldim. Deviri 10.000de ayarlayana kadar da yarim saat ugrastim. Yarin isten 16.30da cikacam ve sabah ise bu sekilde gidecegim gibi isten ciktigimda da araci tamire bu sekilde goturecegim. Sorum su ki bu sekilde kullanmamda is cikisina kadar sorun var mi? Bu parcanin adi nedir? Masraf nedir? Baska baktirmam gereken parcalar var midir? Tesekkurler.
PEUGEOT 206 1999 MODEL 1.4 XR PRENCE OTOMATİK BENZİN/LPG
Çevrimdışı dukenukem82 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Yaşı : 41
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 07:19
Lpgli ise beyine de baktirman lazim. Onun disinda rolanti ayari tutmuyorsa ayar valfide degisecek demektir. 70 degisime 20-40 iscilige gider.

Düzenleyen dukenukem82 - 27 Temmuz 2012 Saat 07:22
pug 206 1.4 75 hp 8v 1999
zavoli sıralı lpg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 07:52
Hocam teşekkür ederim değerli görüşünüz için. Bugün iş çıkışı tamirciye götürecem aracı.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 09:03
Arkadaşlar gaz ayarından dolayı olabilir mi? Bir arkadaşımızda aynı sorunu yaşamış ve gaz ayarı yaptırmış, sorun giderilmiş.
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 09:28
Orjinalini yazan: yigiteroglu yigiteroglu Yazdı:

Arkadaşlar gaz ayarından dolayı olabilir mi? Bir arkadaşımızda aynı sorunu yaşamış ve gaz ayarı yaptırmış, sorun giderilmiş.

Aracinizi benzinde kullanip ayni sorunu yapip yapmadigini kontrol edin. Eger benzinde de yaparsa gaz ayarindan olmaz. Ama benzinde yapmiyor ise o zaman gaz ayarindan suphe edebilirsiniz.
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Aracı : 307 XSİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 09:33
kolivanında dediği gibi eğer benzinde de yapıyorsa lpg den olmayabilir geçen hafta bende değiştirdim rolanti ayar valfini benzer sıkıntıları yaşıyordum klimayı açınca fan devreye girince stop ediyordu şimdilik Allaha şükür bir sıkıntısı yok.değiştirmeden önce bilgisayara bağlatırsanız iyi olur
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 09:56
Merhaba. Fatih pejoyu aradım sorunun yazılımsal olabileceğini, görerek daha rahat anlayabileceklerini bildirdiler. Koliva araç benzinde de aynı şeyi yapıyor muhtemelen rolanti ayar valfinde sıkıntı yaşıyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 10:09
Arkadaşlar araştırmalarım sonucunda dikkatimi çeken bir yazı gördüm. Sitenin linki http://forum.arabatercih.com/motorda-rolanti-duzgun-degil yazılanlar aşağıda ;
Motorun rölantide düzgün çalişmamasinin ve durmasinin sebepleri çok çeşitlidir. Aşağida siralanmiş sebepler, zor çalişmaya ve teklemeye sebep olarak gösterileceği gibi, motorun düzgün çalişmamasina ve durmasina da sebep olabilirler.

1- Motorun rölanti devri çok düşüktür, karbüratörden ayar edilir.

2- Emme manifoldu bağlantilarinda, contasinda hava kaçaklari vardir. Yahut cam sileceği hortumu borusundan çikmiştir. Emme manifoldu contasinda hava kaçaği muayenesi yapmak için; motor rölanti de çalişirken bir yağdanlikla conta etrafina yağ sikilir. Motorun çalişmasi düzeliyorsa, manifoldda hava kaçaği var demektir. Civatalari sikilir, olmazsa contalar değiştirilir.
Altını çizdiğim yer benim için çok önemli sol cam sileceği suyu fışkırtma yapmıyordu. İki gün o şekilde dolaştım. Dün kaputu açıp yerine taktım. Sorunum bu olabilir mi? Şahsen bana çok ilginç geldi bu durum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 11:46
Öyle bir ters zamanda denk geldi aracıalıp götüremiyorum tamirciye vakit olmadığından dolayı. Şuan çıldırmamak için kendimi  zor tutuyorum.
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Aracı : 307 XSİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 13:41
hocam canını sıkma aynı durum 1 hafta önce banada oldu klimayı açıyorum stop ediyor trafikte fan devreye giriyor araç stop ediyor ayağım gazda biniyordum  1 hafta yattı fırsatını bulunca götürdüm bu arada birkaç usta dolaştım bobin gaz kelebeği katalizör bilumum contalar buji buji kabloları birçok seçenek sundular .forumdaki konulardan birinde öz simge pejoyu önermişler bende birde oraya gittim gaz kelebeğini temizlediler rolanti ayar valfini değiştirdiler makinaya bağlayıp kalibrasyon(sanırım böyle deniyor)yaptılar 300 km yaptım herhangi bir sıkıntı yok.rolanti ayar valfi 75 tl
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2012 Saat 23:56
Arkadaslar iskitlerde biryere gittim is yerim yakin oldugu icin adam gaz kelebegi al gelde halledelim dedi sanki bakkaldan sakiz alacam gaz kelebegi 800 lira mubarek gunde Allah a havale ediyorum. Bir agabeyime gosterdim arabasinda rolanti motoru varmis takti sorun duzeldi cok sukur. Usta denen adamda 800 malzeme iscilik kac alacak malum...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2012 Saat 21:15
Arkadaslar bugun arac duz yolda durduk yere atop etti acaba rolanti motoru yeni tkildigi icin mi yoksa sorunlar devam mi ediyor
Çevrimdışı pug206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 60
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pug206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2012 Saat 22:39
benim arkadaşımında başına geldi size yeminle arabanın degiştirmedik parçası kalmadı beynine kadar degiştirdi yine olmadı.moralinizi bozmak istemem ama sizin yaşadıgınız probelemde bu..
en son 2 milyar harcadı yine olmadı sonunda zararına sattı arabasını...
Çevrimdışı estair Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı estair Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2012 Saat 22:54
öncelikle geçmiş olsun kardes aracın en basta gaz ayar vidasuyla oynamısın  ve daha sonra baska arkadasından rolanti motoru alıp takmişin taktın rolantı motoru 0 mıydı ve aracın vitesteykenmı duz yolda stop etti
öncelikle aracı pc baglaman lazım ve oynadın gaz ayarını usta pc bakarak ayarlaması lazım rolnti motoru aracına uyumlumu
106 xr 1994
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2012 Saat 00:00
Hocam gaz ayar vidasiyla oynamadim rolanti motoru sifir ve aracla uyumlu sorunum su isiklarda duruken aracin devri birden dusuyor stop ediyor d modunda ve r modund arac rolantiden dusuyo stop ediyo sık sık yapiyo gaz verince calismaya devam ediyo gaz telinin oraya elimizle on kaputtan gaza bastigimiz yerin arasina vida gibi bi parcanin altina ufak destek koyuyorum arac yuksek devirdede olsa 10.000 ustu calisiyo stop etme sorunu ortadan kalkiyo acaba o vida mi sikilacak anlamadim lutfen yarfim edin
Çevrimdışı estair Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı estair Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2012 Saat 01:38
bu problem tamamen havay la ilgili buyuk ihtimal o koydunuz destegi yerinden alın ve akunun artı kutup başını 5 .10 dk sökün ve bekleyin buyuk ihtimal düzelecektir bende aynı problemi yasıyodum yan sanayi rolanti motoru aldım kutup basını söktüm ve parçayı taktım sukur allaha duzeldi benimki artı kutup basını cıkar bötlelikle hatalari silmiş olursun ve düzelir buyuk ihtimal
106 xr 1994
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2012 Saat 16:03
Malesef sorun giderilmedi:( aracı boşa aldığımda yada r konumuna getirdiğimde ya da d konumunda, kırmızı ışıklarda durunca ara ara stop ediyor. Lütfen bana yardımcı olun. Ankara' da tanıdığınız tavsiye edebileceğiniz bir usta var ise oda işimi görür.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2012 Saat 16:17

Arkadaşlar aracın yağ filtresi, yağı (opel servislerinde kullanılan yağ olduğu söylendi), hava filtersi değiştikten sonra bu sorunlar başladı. Lütfen bana yardımcı olun:) Haftaya C.tesi Alanya'ya gideceğim bütün telaşım bundandır.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigiteroglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2012 Saat 16:19
acaba yakıt mı pislendi ama benzinde de gazda da aynı şeyi yapıyor.
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2012 Saat 16:45
Aracini bilgisayara baglat bakalim hata kodu dusulmus mu.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1505 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1455 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 208 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10833 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English