Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ani hararet yükselip düşmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ani hararet yükselip düşmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı scorpions_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Yaşı : 41
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2012 Saat 16:33
Orjinalini yazan: ufuk91 ufuk91 Yazdı:

yok usta beyin derse baktırırım zaten de işte daha göstermedim ya yorumlar arasından beyin olmayanları seçiyorum sadece, sanırım o işime geliyo ondan Ermm

haklı çıkmazın umarım hocam...
inşallah haklı çıkmam da ufak tefek arızalardan yırtarsın. temennimiz bu...:) tekrardan geçmiş olsun...
206 gti 2.0 2000
Çevrimdışı efsanemurat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Ağustos - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efsanemurat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2012 Saat 23:50
arkadaşlar benimde bu konuda ilginç bir problemim var benimde hararet göstergesi çoğunlukla 80 de bazen yokuşlarda yada zorladığımda 100 kadar çıkıyor araba hafif bi çukura vurduğunda mil oynamaya başlıyor 90 a iniyor araba sallanmadıkça genelde 80 ile 90 arasında kalıyorgeçen gün arabada tek ben vardım biraz yokuş çıktım hararet 100 ü geçti ve en sonunda aniden kırmızıya geldi stop işareti çıktı durdurdum biraz bekledim bu sefer her şey normale döndü ama araba sallandıkça böle yapıyor gösterge mili oynuyor dün sanayiya gittim fan çalışmıyor diye şüphelendim bekle bekle araba çalıştığı halde hararet bi türlü 90 a gelmedifanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım bide mil neden sarsıntıda oynama yapıyor hararet 100 de araba bi sallanıyor birden 90ana düşüyor anlamadım gitti ilginç sorunlar
2004 model 307 hdi xr 120000 km de
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2012 Saat 12:32
ne oldu arıza? hallettiniz mi?
206 gti 2.0 2000
Çevrimdışı ufuk91 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2012 Saat 16:13
yok hocam ya, götürdük tamirciye, ankaradakiler aktaş peugeot'yu bilirler oraya, adam baktı falan, bilgisayara bağladı vs, sadece kelebekte sorun gözüküyor. Ama hararet olayını bulamadı, orda da kullandı denedi vs yükseltemedi harareti, sorun devam ederse tekrar gelin falan dedi o gün bu gündür bi kaç kere daha yaptı. Bu arada artık kontağı açar açmaz bi yükseliyor, sonra düşüyor 5-6 saniyede 70e falan. Anlamadım gitti ya
Roland Garros 2000 1.6 8v 90bg
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2012 Saat 18:39

yok hocam ya, götürdük tamirciye, ankaradakiler aktaş peugeot'yu bilirler oraya, adam baktı falan, bilgisayara bağladı vs, sadece kelebekte sorun gözüküyor. Ama hararet olayını bulamadı, orda da kullandı denedi vs yükseltemedi harareti, sorun devam ederse tekrar gelin falan dedi o gün bu gündür bi kaç kere daha yaptı. Bu arada artık kontağı açar açmaz bi yükseliyor, sonra düşüyor 5-6 saniyede 70e falan. Anlamadım gitti ya
peki kontağı açtığında yükselip alçaldığı zaman araç çalışmamazlık yapıyor mu? 
206 gti 2.0 2000
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2012 Saat 17:20
Orjinalini yazan: scorpions_64 scorpions_64 Yazdı:

hayır bu hararet olayı hiçbir durumda çalışmaya en ufak etki etmiyor. Ben hala hararetin gösterdiği gibi yükselip düştüğüne inanmıyorum çünkü sıcaklık daha arabayı çalıştırmadan 90a çıkıp inemez, çalışır haldeyken de saniyesinde 40-50 derece artıp saniyesinde soğuyamaz 
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2012 Saat 12:48

Orjinalini yazan: scorpions_64 scorpions_64 Yazdı:

hayır bu hararet olayı hiçbir durumda çalışmaya en ufak etki etmiyor. Ben hala hararetin gösterdiği gibi yükselip düştüğüne inanmıyorum çünkü sıcaklık daha arabayı çalıştırmadan 90a çıkıp inemez, çalışır haldeyken de saniyesinde 40-50 derece artıp saniyesinde soğuyamaz 

yok zaten bi arızanın göstergesi oluyor taminimle, aracın ısınması veya soğuması ile ilgili bi durum değil. ne ise ya binmeye devam et bakalım bu şekilde, zaten tamircilerinde anlayacağı bi durum değil demekki. 
206 gti 2.0 2000
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2012 Saat 21:47
2 gündür hiç yapmamıştı bugün üstüste 4-5 defa yaptı yine, takmadım yoluma devam ettim napayım. Bir de aracı çalıştırdım 100 metre gittim sonra yapmaya başladı, yok yok bu kadar çabuk hararet yapması bir aracın imkansız. Kesin elektriksel bir sorun ama neyse torsiyonlarımda sorun var onlar için sanayiye uğradığımda ayrıntılı baktırırım.

Hayır baktırdığımda da dediğiniz gibi ustalar da anlamıyor çünkü denk gelmiyor onlar bakarken hiç olmuyor hararet falan onlarda bilgisayara takıyorlar birşey yok abi deyip gönderiyorlar.
Çevrimdışı cerci07 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : class B200 cdi/206 hdi S16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cerci07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2012 Saat 22:59
bence hararet musurun arizali olabilir buda bazen devirde dalgalanmalara sebep olabilir o kadar pahali bir parcada degil 
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2012 Saat 01:59
Orjinalini yazan: cerci07 cerci07 Yazdı:

bence hararet musurun arizali olabilir buda bazen devirde dalgalanmalara sebep olabilir o kadar pahali bir parcada degil 

evet devirde dalgalanmalarım da var ama usta müşürde sorun yok dedi.

yine de dediğiniz gibi pahalı bir parça olmadığı için bir ilk önce onu değiştirmeyi düşünüyorum bulup alayım da
Çevrimdışı koray.turan Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koray.turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2016 Saat 17:47
Yeni konu acmak istemedim suan aynı sorun bendede mevcut ustam müşürden olabilir sesi ama ben varsayımlarla ilerlemek istemiyorum
206 Eskilerden gelen tutku ilk reklam... :)
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ocak 2016 Saat 13:27
Orjinalini yazan: koray.turan koray.turan Yazdı:

Yeni konu acmak istemedim suan aynı sorun bendede mevcut ustam müşürden olabilir sesi ama ben varsayımlarla ilerlemek istemiyorum

sevgili koray.turan kardeşim, aracımı satalı 1.5 sene kadar oldu ama yine de mağdur olmuş biri olarak size yardımcı olmaya çalışacağım. daha önceki yazdıklarım da ki gibi aracınız hararet ibresi yükselip inmesi halinde  çalışmamazlık yapıyor mu? bence o ibrenin yükselip inmesi aracın hararet ilgili sıkıntısı değil beyin arızası olduğu için bir işaret. inş. beyin arızası değildir, ufak tefek sensör arızasıdır. 
206 gti 2.0 2000
Çevrimdışı popeyes Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı popeyes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2016 Saat 15:59
Koray hocam Merhabalar,
bu işte uzmanlaştım, size şunu belirteyim aracınızın beyin arızası yok diyebilirim.
birkaç gün önce bir arkadaş ile tanıştık burada o da aynı sıkıntıdan muzdarip daha önce açtığım konuları biraz araştırırsanız sonunda tespitimde mevcut pego 206 larda bu sorunu birkaç nedenle yapar. fakat önce bana arabanın neler yaptığını anlatın bende size dilimin döndüğünce yardımcı olmayaca çalışacağım. 

Aracınız ne gibi problemler yapıyor?

daha önce açtığım konular ve ayrıca şuraya yadığım konudan takibini yapalım 

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=41354&title=206-sorunlarim-bsi-olabilir

gelmiş geçmiş en iyi coupe 406 coupedir.
Çevrimdışı burakrak53 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307 1.6 XT 2004 AL4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burakrak53 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2016 Saat 16:31
Bence hararet müşüründe veya termostatta problem olabilir hararet okadar hızlı bi şekilde artıp azalacağını sanmıyorum
307XT. 1.6 109hp AL4 sunroof 2004
facebook.com/307Turkiye
Çevrimdışı telepati1903 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı telepati1903 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2018 Saat 18:57
sirf bu saorun icin yardimci olabilirim diye uye oldum..ayni sey benimde basima geldi.mudur degisti yok,en.son usta beyinciye gonderdi beyinci 1000lira istedi vs vs..tabi yaptirmadim.evet sorunu tedadufen baska bir elektrik ustasi buldu..arkadaslar sorun motor sigorta kutusunun icindeki 10amperlil kirmizi sigortalardan birisinin atmasi..saygilar.

Çevrimdışı popeyes Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı popeyes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2018 Saat 01:53
bu kadar kolay degil, yaniliyorsin, tesadufen bubuld yada bulduğunu saniyorsun, 
Hararet ani düşme ve yükselmesi cogunlukço beyin arizasindandir. Net söylüyorum 2 tane 206 elimizden geçti,
ikiside ayni arizayi yapti, ikiside beyin problemi cikti, Şaşmaz da beyin tamircisi ikisinide yapti,
Beyinde anakart uzeriüze ufak bir çatlaktan kaynaklaniuor.
Senin ki sans olmus
gelmiş geçmiş en iyi coupe 406 coupedir.
Çevrimdışı telepati1903 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı telepati1903 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2018 Saat 23:35
hayir efendim niye yanilayim olani soyluyorum.1=hareret aniden kirmiziya gelip sonra normale dusuyordu 2=arac stop lambasini yakiyordu 3: ayrica devir saati asagi yukari oynuyordu kisacasi arkadasin belirttigi arizalarla birebir..tabi sizin dediginiz gibi sanssa,minumum 1000tl beyinciye vermekten kurtulmusum..belki baskalarida benim gibi sigortayla cozucek.direk yaniliyorsun demek, baskalarini 
beyinciye yonlendirme olmus..saygilar.

Çevrimdışı Kopser Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kopser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2019 Saat 23:51
Söz konusu sıkıntı ben de oldu. Hararet 90 dan aniden tavan yapıp stop uyarı çıkıyordu. Dün götürdüm jararet müşiridir dedi usta müşir değişti arıza düzelmedi. Daha sonra elektirijçiye yönlendirdi. Bugün oraya gittim. Bilgisayara bağladı küçük fan çalışmıyor dedi. Bağlantılarına baktı roleler oksitlenmiş onları temizledi. Fan rezistansı çalışmıyormuş 50 tl ye onu aldırdı. 50 tl de işçilik aldı. 100 tlye çözdük şükür. 
 ( araçta küçük ve büyük 2 ayrı fan var 1. si 80-90 da devreye giren küçük fan
 Bu sessiz çalışıyor. 2. Fan 110 da devreye giren büyük fan bu sesli çalışıyor araç içindeyken sürüş esnasında bile duyulabiliyor).

Düzenleyen Kopser - 30 Mayıs 2019 Saat 01:08
Çevrimdışı kaan206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 1.6 XS 90hp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2019 Saat 00:35
hocam aynı sorun bn de vardı. Termostat ve tüm  müşürleri, radyatörü hatta hortumlarını bile sıfırladım değiştirdim gene devam etti. Bn de hararet 50-70 arası hep hiç 75 oldugunu gormedim.
Fun acmaz diye korktum hararet yapar diye ama gostergede 70 bile gosterse fan acıyor. 
Gostermediğim yer kalmadı sorun hareret gostergesinin servo motoru cıktı
Yani sadece gostergede sorun varmış arac beyni hararet müşürü sağlam olduğundan sıcaklığı doğru ölçüyor 95-100 olunca fan acıyormus. Ama gosterge yanlış gosterıyormuş 1 yıl böyle kullandım, fan acmama hararet sorunu yasamadım. Ama fan acmıyorsa  dikkat et hararet yapar. İlk yapıcagım iş hararet müşürünü ve fan rolelerini değiştirmek olsun Kafan rahat olur sadece gostergeyı anlayan bi oto elektrikçisinde tamir ettir onun da acelesi yok, Sık trafiğe girdiğimde veya arac sabit 10 dak calıştığında fan devreye giriyordu hemen. Ama bu servo motorları bulmak iş sağlam bir oto elektrikçisi bulman lazım çoğu yapamaz anlamaz. Şunu yapabilirsin 
1-akü kutup bası çıkar arac camı acıklen 10 dak bekle kurup basını tak parkları ac gostergelerın hepsi bastan sına vurup gerı donecek gostergeleri resetlemiş olucaksın baktın bu olmadı
2-gösterge camını cıkar hararet ibresini elinle cek al.fun calıstıgında ibreyi 95 te ya da 100 de olacak şekilde yerine tak. Sorun muhtemelen düzelir
Bunlarda olmazsa serve motor bozuk gosterge tamiri gerekir

Düzenleyen kaan206 - 30 Mayıs 2019 Saat 00:57
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 428 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5431 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 741 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12624 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 530 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 446 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 702 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 505 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15983 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5485 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English