Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 arıza P0171
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 arıza P0171

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı efe1988 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı efe1988 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 20:11
arkadaşlar kusuruma bakmayın ama birşey belirtmek istiyorum (aracına ilk defa kendileri lpg taktıran forumdaşlarıma) lpg taktırmadan önce internetten yada birkaç yerden arıza lambası yakarmı yakmazmı bunun araştırmasını hiç yapmadınızmı inanın ben burda sıkıntılarınızı okuyunca üzülüyorum kolay şey değil. (yeni montaj yaptıracak arkadaşlara sözüm) ancak en başta bir işe başlamadan bilgi toplamak gerekir araştırmak gerekir.en basitinden şunu söyleyeym araç lpg seçmez bunu bilin çünkü yapılan montaj ve kullanılan kit önemlidir.çoğu araçta hangi marka kullanıldığı önemli olmasada 307 araçlar elektronik anlamda hassas araçlar bunun için 300 500 ucuz olacak deyip çeşitli markalara yönelmemeli.ben makina mühendisliği öğrencisiyim ve kendi aracım ile ilgili montajda çok seçici davrandım millet 1350 ye 1000 e kit var deselerde doğrumdan şaşmadım çok şükür memnun kaldım.eğer sorusu olan arkadaşlar varsa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim ama aynı pompadan gaz almak  gibi hassasiyetler güzel bir düşüncedir belki ama bana göre gereksizdir belli bir standartta gaz aldığınız takdirde sıkıntı olmayacaktır.ve aracından dolayı canı sıkılan arkadaşlarıma sesleniyorum sizin sağlığınızdan önemli değil çok sıkıntı yapmayın.keyifli sürüşler dilerim.

sürç-i lisan ettiysek affola

Çevrimdışı ttaylanaa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 20:33
Orjinalini yazan: efe1988 efe1988 Yazdı:

arkadaşlar kusuruma bakmayın ama birşey belirtmek istiyorum (aracına ilk defa kendileri lpg taktıran forumdaşlarıma) lpg taktırmadan önce internetten yada birkaç yerden arıza lambası yakarmı yakmazmı bunun araştırmasını hiç yapmadınızmı inanın ben burda sıkıntılarınızı okuyunca üzülüyorum kolay şey değil. (yeni montaj yaptıracak arkadaşlara sözüm) ancak en başta bir işe başlamadan bilgi toplamak gerekir araştırmak gerekir.en basitinden şunu söyleyeym araç lpg seçmez bunu bilin çünkü yapılan montaj ve kullanılan kit önemlidir.çoğu araçta hangi marka kullanıldığı önemli olmasada 307 araçlar elektronik anlamda hassas araçlar bunun için 300 500 ucuz olacak deyip çeşitli markalara yönelmemeli.ben makina mühendisliği öğrencisiyim ve kendi aracım ile ilgili montajda çok seçici davrandım millet 1350 ye 1000 e kit var deselerde doğrumdan şaşmadım çok şükür memnun kaldım.eğer sorusu olan arkadaşlar varsa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim ama aynı pompadan gaz almak  gibi hassasiyetler güzel bir düşüncedir belki ama bana göre gereksizdir belli bir standartta gaz aldığınız takdirde sıkıntı olmayacaktır.ve aracından dolayı canı sıkılan arkadaşlarıma sesleniyorum sizin sağlığınızdan önemli değil çok sıkıntı yapmayın.keyifli sürüşler dilerim.

sürç-i lisan ettiysek affola

Ne deseniz doğru bu durumda en çok suçladığım ve kızdığım kişi benim. Ama ben ne mühendis nede bu konuda teknik bilgisi olan biriyim. Araştırma yaptım ama yeterli değilmiş en ucuzunu taktırmadım o an için bilinen bir marka olan şuan kullandığım markayı tercih ettim montaj yeri olarak da bu işi sürekli yapan bir yerde montaj yaptırdım. Şuan diyorm keşke hiç taktırmasaydım ama yapacak birşey yok... Sorunun tam olarak tespit edilmemesi canımı çok sıkıyor.Bulunduğum yer itibari ile bu işte uzman kişilere rastlayamadım doğru kişiyi bulduğum da belkide sorunum çözülecek.
Çevrimdışı efe1988 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efe1988 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 21:17
her zaman elimden birşey gelecekse yardıma hazırım ama şunu söyleyeyim belkide sorun lpg kitindedir ve yazılımındadır bunu bi düşünün derim brc sequent24 yazılım 307 ye çok iyi uyum sağlıyor ...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 21:31
Öğrenciyim demeseydiniz brc de çalıştığınızı düşünürdüm. Brc dede sorunlar çıkıyormuş internette onuda gördüm... Neyse benim şuanda bunu değiştirme gibi bir durumum yok belki söküp atarım ama bşka bir lpg takmam.
Mühendis adayı olarak sana bir şey sormak istiyorum.
fakir yakıt karışımında aracınız çekişinde performansında cok fazla bir farklılık hıssetmeyebilirsiniz fakat arac fakir karışımda calışacağı için motordaki hararet artacak bu ıse subabların geregınden fazla bir ısıya maruz kalmasına neden olacak bu ise subabın aşınmasına ve dolayısıyla aracınızın motor kompresyonunda azalmaya ve haliyele buyuk sorunlara neden olacaktır.

Bu bilgi hakkında ne düşünüyorsun? P0171 bazı arkadaşların dediği gibi önemsiz bir arızamı?
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 21:38
valla aynı sorun bendede var ılk baslarda yoktu ama su an benımde canımı sıkmaya basladı lpg kıtını taktıgımdan ıtıbaren yaklasık 6000 km hıc bır sorun yoktu fakat artık antıpolıon fault yazısıyla kardes olmus durumdayım neyın nesıdır nalmadım gıttı bırde ben yatkılı servıste taktırdım goralda onlarda cozum bulamıyor yada bulmak ıstemıyor anlamadım gıttı gecen hafta lpg fıltrelerını degıstırdım ama 3 gun gıttı bugun tekrar yandı hep aynı sey fakır karısımmıs hıkaye bence baska bırseyler olmalı bence bu sorunu ınsallah cozecem 6000-7000 devırlere cıkmayı deneyın anıden gaza yuklenmler yapın benzıne gecırıyormu otomatıkmen acaba bende bu sorunda vardı basıncta sorun var dedıler yaptılar ama nafıle
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 21:53
Allah yardımcımız olsun ! Valla bu durumun 1-2 sebebi daha varmış onları kontrol ettirdiniz mi?

Aslında hiç önemli değil ama brc mi taktırdınız ? İmzanızda gördüm de.

Gaz ayarınızı hareket halindeyken mi yaptılar? Yoksa rolantide mi?

Ayrıca yakında büyük ihtimal ile ateşleme bobininizde de sorun çıkacaktır(umarım çıkmaz)...

Düzenleyen ttaylanaa - 16 Mayıs 2012 Saat 22:02
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 22:02
gaz ayarını rolantıde yaptılar ama daha oncede yapmıslardı bır sıkıntı yok bırde peugeot yetkılı servısı her seferınde bır sey dıyorlar ama nafıle evet brc taktırdım 12000 km oldu atesleme bobını ıle ılgılı bır sıkıntı cıkmadı acaba hava fıltremel ılgılımı dıye dusunuyorum acık hava fıltresı bırde onu temızleyecem bakalım ne olacak 
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 22:11

P0171 in sebepleri araştırdığıma göre:

-Oksijen sensöründen kaynaklanabiliyor.

-ısı sensöründen kaynaklanabiliyor.

-Manifolddan kaynaklanabiliyor.

-Gaz ayarından kaynaklanabiliyor.

Önceki mesajlarımda yazmıştım farklı bir çok forumu gezerek bulduğum bilgilerdir.

Benim aracımda zorlanmadan kaynaklı benzine geçme durumu olmuyor. 170 km nin üzerine denemek için çıkmıştık 1-2 gün önce bir sorun yaşamadım. anlık yükselmelerde olurmu bilmiyorum.

2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 22:29
kardesım sorunu cozersen mutlaka bılgılendırelım bırbırımızı taktırmadam once bende arastırmıstım bu ısı bayagı ama cokta takmıyorum ama genede canımı sıkıyor bazen 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2012 Saat 10:54
Kesinlikle sorunumu çözdüğümde burada paylaşacağım. Size yetkili peugeot servisi sorunun sebebi hakkında ne söyledi?
Çevrimdışı kuzu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuzu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2012 Saat 14:22
arkadaşım lpg bağlanmış 307 araçlarının çoğu arıza lambası yanar benim sana bir önerim var (araç ilk benzinden lpg sistemine geçme su sıcaklığını 60 dereceye lpg servisine yaptırırsan memnun olacağını düşünüyorum ben bir kaç arabada sonuç aldım bilgin olsun..
HAKANKUZU
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2012 Saat 23:12
Orjinalini yazan: kuzu kuzu Yazdı:

arkadaşım lpg bağlanmış 307 araçlarının çoğu arıza lambası yanar benim sana bir önerim var (araç ilk benzinden lpg sistemine geçme su sıcaklığını 60 dereceye lpg servisine yaptırırsan memnun olacağını düşünüyorum ben bir kaç arabada sonuç aldım bilgin olsun..

ilgin için teşekkürler. Bu ayarın mantığınıda bana anlatırmısın?

İnternette dolaşırken değişik bir bilgiye daha ulaştım. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaş bir kaç defa ayar yaptırmış ancak problem giderilmemişti. Sorunun hem benzinde hem LPG de yapması , sorunun benzinde çalışmada olduğunu düşündürdü. Bu tip bir arızanın emme manifoltundan hava emerse olabileceğini düşündük. Belki emme manifoltunu LPG dönüşümü için delerlerken , çatlama kırılma olmuştur diyerek , manifoltu inceleddik çatlaklık falan yoktu . Bunun üzerine araba rölentide çalışırken emme manifoltunun üzerine yağ döktüm , yaklaşık yarım litre yağ döktüm , bir süre sonra 15-20 saniye egzost tan mavi duman atmaya başladı. Sorunu doğru tahmin etmişiz emme manifoltu dışarıdan hava alıyordu. Sanayiye gittik manifoltun sadece contasını değiştirecektik , usta baya eskimiş komple değiştirelim dedi , değiştirdik ,

Ve bu olaya yapılan bir yorum:

aracın hava alması yanma odasına gereğinden fazla havanın girmesine neden olduğu için fakir karışım oluşmasını sağlar ve aracınız yetersiz yakıt gelmesi yüzünden gerekli patlamayı sağlayamadığından dolayı sorun oluşturur tabi rolantide bunu dağa fazla hissedeceğinizden rahatsız kullanım oluşuyo gerekli alet edevatı olan bir serviste hem gözle hemde gaz analiz cihazıyla sorununuzu çözüm yoluna gide bilirler.

Rolantide çalışırken çok küçük bir titreme ve fakir karışım hatası benim aracım dada var. Bazı arkadaşların dediği yanlış mantaj durumu ile karşı karşıya kalmış olabilirim. Çünkü uzun süre benzinde kullanmama rağmen araç sürekli arıza lambasını yakıyor. Manifoldta lpg için takılan parçanın zamanla oynaması kıpırdaması durumu oluşabiliyormu acaba? Çünkü 15-20  bin km hiçbir sorun yaşamadım . Şimdi oradaki uafak bir kaçak arabayı rolantide çok az sendeliyor bu kaçağın çok küçük olmasından dolayı beyin bunu malifold arızası olarak algılamıyor ama aracın zorlanma durumlarında oksijen sondası fakir karışım hatasını hemen algılıyor. Teknik bilgilerde kesinlikle çok eksiğim vardır ama daha önce de dediğim gibi burada benim gibi insanların anlayabileceği şekilde bir şeyler paylaşmaya çalışacağım... Bu durumlarda yeterli bilgiye sahip olan arkadaşlarımız durumu değerlendirir ise çok sevinirim.

Bide şey demişler lpgnin mantaj edildiği yere manifold ile alakalı sanırım kaynak misalı bir şey yapılabiliyormuş böyle birşey varmı?

teşekkürler.

Çevrimdışı mavileo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mavileo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2012 Saat 23:46
arkadaşım gösterge panelini söküyosun arıza lamba ampülünü söküp duyunu boş olarak takıp yola devam ediyorsun ustana da boş yere para basmıyorsun
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Yaşı : 41
Aracı : 307 XSİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2012 Saat 10:33
hocam 307 de değil ama babamda bir mercedes var onda lpg sıkıntısı yaşadık.ilk lpgli arabasını babam 3 sene önce aldı daha önce ya diesel ya benzinli kullandık .sıralı sistem çok övülünce lpgye geçtik diesel 300d verip e 200 aldık.araç hiç lpg sizken galerici ramses diye bir marka taktırmış kit daha 1 haftalıktı aldığımızda.önce rolanti dalgalanması başladı daha sonra araç stop etmeye başladı.en sonunda gaz yemiyordu tabi bu arada 10 kere lpg servisine gittim çözüm bulamayınca servisleri dolaştık debimetre değişti ,olmadı bobin değişti yine olmadı iş sonunda gaz kelebeği ve beyine kadar geldi tabi onları değiştirmeden başka bir forumdan arkadaşın sayesinde iyi  bir usta bulduk adam direk motoru açtı bu kiti sökün dedi .lpg yi devre dışı bıraktık hataları sildi 20 gün benzinde bindik en ufak sorun yok hemen kiti söküp galericiye hediye ettik.prins için niyetlendik lpg servisi tanıdık bulduk elinde birde kı mtm diye bir marka var onuda önerdi netten araştırdım ve taktırdık.Allaha şükür mercedes 3 yıldır 50.000 km yol yaptı bir şikayet yok.307 de de aynı kıt var aldığımda vardı alalı 3 ay oldu daha yeni ama bir sıkıntım yok bugün itibariyle 2300 km yapmışım alalı.biraz uzun oldu ama sözün özü arkadaşların dediği gibi  kıt çok önemli çözümü onda arayın.
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2012 Saat 11:47
kardeslerım bızım sorun kıtle degıl  cunku baska bır sıkıntımız yok sadece arıza ısıgı yanıyor canımızı sıkan durum bu bızım arkadaslardada var 307 onlarda sıkıntı yok aynı yere taktırttık onlarda sorun yok 7000 km kadar ısık falan yakmamıstı yenı yenı yakmaya basladı
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2012 Saat 17:39
İlgin için teşekkürler ama bizdeki sıkıntı P0171 fakir karışım. Valla işin doğrusu kıt ne onuda bilmiyorum. Onuda bi araştırırım zaten araştırmadığım parça kalmadı gibi .

Zavoli ye mail attım bakalım dönüş olacak mı. Bende ki sıkıntı %99 lpg den kaynaklanıyor bu konuda zaten çoğu kişi hem fikir. önümüzde ki haftaiçi izmir merkezde en yetkil bayilerine gitmeyi düşünüyorum. Umarım sorunu çözeriz. Bu süre içerisin de aracımı sürekli benzinde kullanacağım bakalım ışık sönecek mi.

Manifold da hata varsa kesinlikle manifold hatasını bilgisayarda görülüyormuş... bunun doğruluğu nedir?

Bir de bu lpg nin parçalarını manifolda nasıl bağlıyorlar bu konu ile ilgili bilgiyi nerede bulabilirim? Adres link paylaşımı yaparmısınız teşekkürler.  

Düzenleyen ttaylanaa - 18 Mayıs 2012 Saat 17:41
Çevrimdışı tilbe307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Şubat - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tilbe307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2012 Saat 22:34
dostum bu tamamen şans işi galiba. çünkü aracımı ikinci el aldım arıza lambası yanıyordu lpgden yapıyor dedi aldığım kişi bende umursamadım. sonra söndürtmeye çalıştım ama olmadı tekrar geri yandı. bende umursamadım açıkcası şimdi pes etti galiba(32 bin km yaptıktan sonra) eğer Petrol ofisinden alırsam kendiliğinden sönüyor. şehirler arasında gidip gelirken ucuz gaz alınca yanıyor. ama arıza lambasının yanmasının temel sebebi gaz ayarı . benim markam ATİKER bu arada...
2010 3008 1.6 VTİ 120 HP PRİNS LPG
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 11:43
 Evet uzun süre aracı benzinle kullandım 350-400 km ama ışığımız bir türlü sönmek bilmedi. İzmirde ki yetkili servise montaj yaptırdığım yere aracımı tekrar getirdim. Baktı inceledi 15 dk da bir ayar yaptı. Rolantide ki titreme sanki azaldı, 100 km civarıda bir yol yaptım arıza lambası halen yanmadı ama araç 1 gece kapalı kaldıktan sonra 15 km yol aldığın da arızayı çok defa tekrarlamıştı...
 Olayın bu kadar basit olabileceğine inanmıyorum, inanamıyorum o yüzden kesinlikle sevinmiş değilim. Gelişmeleri buraya yazmaya devam edeceğim.
Çevrimdışı deme Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2012 Saat 21:38
arkadaşlar arıza lambası benim araçta da bügün yandı son gelişmeleri yazarsanız sevinirim
307 1.6 xt 110 luk manuel şeytan kırmızısı
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2012 Saat 14:15

Benim aracımda artık lpg de kesinlikle arıza lambası yanmıyor yapılan ayar sonrası o surun çözüldü.

Konunun tekrar güncellenmesi iyi olmus ben de yeni gelişmeleri eklemek istiyordum. Uzun süre bu sıkıntı ile uğraştıktan sonra şu sonuca vardım.

Lpg kullanımı aracın benzin sistemini inanılmaz derecede olumsuz yönde etkiliyor.

1. Araç beyninin lpg beynini kopyalaması gibi bir durum söz konusu değil.
2. p0171 hatası lpg den dolayı alınabiliyor
3. p0171 hatası benzin sistemin den dolayı alınabiliyor
4. hem benzin hemde lpg sisteminden dolayı aynı anda da bu hata alınıyor. (benim başıma gelen)

Lpgden kaynaklanan hata lpg ayarı ile kesin çözülüyor. Çözemeyen usta bu işi bilmiyor demektir.

Benzin sisteminden kaynaklanıyorsa benim kendi deneyimlerimden çıkardığım sonucu yazayım.

Benzin sistemi kullanılmaya kullanmaya enjektörler tembelleşiyor-tıkanıyor yeterli püskürtme yapılmadığı için sisteme yakıt gerektiği kadar gitmiyor bu sebep ile fakir karışım hatası alınıyor. 

Isı sensorü, oksijen sensörü, manifolt gibi parçalarda sorun yoksa. Lpg sistemine yetkili serviste iyi bir ayar yaptırın ayrıca benzin sisteminizi de temizletin.

Benzin sistemi temizliği için carbon clean yaptırılabilir. (carbon cleanı araştırmadan yaptırmayınız)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1485 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1441 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 197 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 241 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 575 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3280 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English