Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 kendi kendine gaz vermesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 kendi kendine gaz vermesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı falan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 kendi kendine gaz vermesi
    Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2012 Saat 23:15
ark lar selamlar..  bugün istanbul semalarında aslanımla turlarken  araç birdenbire kendi kendine gaz  vermeye başladı.. rolanti de anormal bi dalgalanma oldu.. sonra kaputu açtım rolanti sensörüne bi kaç kere vurdum düzelmedi.. sonra gaz telini çektim bıraktım salladım falan biraz düzelir gibi oldu. sonra kocasinan sanayiye kadar  bu şekilde geldim.. 2 tane açık yer buldum.. biri rolanti valfi değişicek dedi diğeri gaz teli ne bakmamız lazım dedi.. şimdi sizce sorun nerde?_
Çevrimdışı ekinoks44 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Eylül - 1982

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekinoks44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2012 Saat 21:33
Bende de şöyle bir sorun var araç otomatik vites ve lpg li bazen çalıştırdığımda P konumundayken yada ışıklarda N konumunda beklerken yada arabayı park ederken  kendi kendine gaz verip çekiyor. Sorun nerede acaba? Ne kadar masraf açar bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim..
Peugeot 206 XT 2003 Otomatik Vites
Ford Fiesta Comfort 2006 Otomatik Vites
Ford Focus Titanium 2013 Powershift
Çevrimdışı 16 gtı 16 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 16 gtı 16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2012 Saat 15:26
bendede böle bi sıkıntı oldu bunun ndeni ustam bana gaz kelebeğinde dedi onu temizlemek gerek eğer hala yaparsa motor beynine kadar gider bu işlem didi bende hiç kurcalatmadım motor beyni biraz pahalı olacağı kesin kaz kelebeğinide temizletmedim gerek duymadım arasıra bendede gaz verio kendiliğinden dururkende arasıra gaz verio.....
206 S 16 2.0 gtı (ŞEYTAN KIRMIZI) BenzinLİ BURSA OSMANGAZİ
Çevrimdışı sosyete_60 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sosyete_60 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2012 Saat 17:29
arkadaşım araban 1.6 8v ise motor kaputunu aç orda yeşil su muşuru olcak o rolantiyi ayarlayan müşür su sıcaklıgı ile zamanla içindeki cıva özellegini yitiriyo onu değiştir gider birde rolanti motorunu güzelce temizlettir bende aynı sorun vardı yeşil müşürü değiştirdim ve sorun çözüldü yeni su müşürünüde taktırırken artı kutup başını söktür elektirigi kesitir sıfırlasın beyinde
Çevrimdışı yakupf Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yakupf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 16:47
gaz kelebeğini temizlettirin bakın düzelir.düzelmez ise rolanti valfi olabilir.
Çevrimdışı estair Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı estair Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 20:35

gaz 3 bın civarı takılı kalıyomu  yoksa rolantı dalgalanıyomu

106 xr 1994
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 20:39
önce takılı kalıo sonra dalgalanmalar oluo.. sonra  kendi kendine düzeliyor..  mesela 2 gündür sorunsuz kullanıyorum.. ama perşembe günü yine 2000-3000 arası  kendi kendine oynamaya başladı ertesi gün kendiliğinden düzeldi..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı estair Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 20:48
bogaz kelebegi ve rolanti motorunu temizlemen lazım bogazı sokmeden balata temizliyiciyle kendın temızleye bılırsın vre rolantı motorunu temızle ama rolanrı motorunu sokmeden once metreyle ölç  sonra sokup onu temızleyıp metreyle yıne aynı ölçüsüne getir ınsallah duzelır
106 xr 1994
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 20:50
bu hafta bi yere götürdüm rolanti motorunu değiştirelim dedi.. daha önce değişmişti çok kısa sürede sorun tekrarladı.. artık değiştirim kafam rahat olsun diyorum.. ama yüzde  yüz sorunun ordan  kaynaklı olduğundan emin olmak istiyorum..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 20:51
pardon ya daha önce değişmedi temizlendi.. ama kısa sürede sorun  tekrarladı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı estair Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 20:56
rolanti motoru temizlendimi
106 xr 1994
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 21:01
kelebek boğazı temizlendi .. rolanti motoru kelebek boğaz ikisi aynı şeymi bilmiyorum.. usta bi temizledi.. ertesi gün tekrarladı bi daha gittim tekrar bişiler yaptı 2-3 gün yine sorun çıkarmadı. sonra 1 aydır ara ara sorun tekrarlıyor..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı estair Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 21:05
google yaz rolantı motoru karsına cıkar rolantı motoru bogaz klebegıne takılı bı sensör ama sokmeden once ölç sonra onu döndürerek sök cıkar içi baya pistir bı guzel temizle tekrar tak ölçüsüne getir ama
106 xr 1994
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 21:25
nasıl ölçücem ?
Çevrimdışı salihbrc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 roland garros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihbrc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 09:05
Merhaba,

Geçen hafta bende 206 2000 1,6  roland garros aldım. vites boştayken araç devri 3, 4 bine çıkarıyor kendi kendine gaz veriyor. hafta sonu gaz kelebeği temizlendi ama sorun devam ediyor. Yalnız benimki gaz  pedalı elektrikli değil gaz teli var ve rolanti ayarlancak bişey yok. aceba sensör bende de var mı bunu değişsem çözülür mü ? Yardımlarınızı bekliyorum.
Çevrimdışı salihbrc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 roland garros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihbrc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2015 Saat 21:51
bugün sanayide aracı pc ye bağladık, rolanti valfinde ve hararet müşüründe sroun var dedi.
rolanti valfini çıkardı usta çatlamış onu değiştirdik, müşürü değiştirdik sorun çözüldü şimdilik aynı sorunu yaşayan arkadaşlar önce aracı bi resetlettirin çözülmezse kelebeği temizleyin devam ederse valf i ve müşürü değiştirin bi sorun kalmaz. belki müşüre bile gerek kalmayabilir valfdeki sensörden olduğunu belli ediyor zaten. boşuna kelebeği falan değişmeyin gerek yok
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 755 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5482 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 789 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 612 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2666 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1015 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1789 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12647 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 569 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 402 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 468 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 734 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 546 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16017 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5503 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1854 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 471 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English