Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 otomatik vites sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 otomatik vites sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı emrefe Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 otomatik vites sorunu
    Gönderim Zamanı: 10 Mart 2012 Saat 23:18
arkdaşlar 2 gündür  bir problem yaşıyorum ve yolda gaza basmama rağmen kalıyorum resmen. Vites sürekli kar modu ve spor modu ısıkları yanıp sönüyor.Ve araba öne atmıyor kendini nedeni bilen varsa yardmcı olursa sevinirim
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mart 2012 Saat 23:36
mekanik bir sorun olabilir belki yetkili bir ustaya vitesi söktürüp baktırabilirsin. baska bir sorun cıkmadan baktırmanı tavsiye ederim
Çevrimdışı fTh206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Haziran - 1991

Yaşı : 32
Aracı : Honda
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fTh206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mart 2012 Saat 23:41
Selenoidleri değiştirmen lazım ondan yapar
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK
Çevrimdışı emrefe Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mart 2012 Saat 23:59
hocam Selenoidleri  değiştirince sorun düzelir diyorsun yani ?
Çevrimdışı fTh206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Haziran - 1991

Yaşı : 32
Aracı : Honda
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fTh206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 Saat 00:07
Aynı sorun bendede oldu 5-6 ay önce ben değiştirdim bir daha öle bir sorunla karşılaşmadım çok şükür ama şanzıman yağınıda değiştir.
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 Saat 08:03
Sanziman yagini en son ne zaman degistirdiniz?
Çevrimdışı ekinoks44 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Eylül - 1982

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekinoks44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 Saat 12:10
kardeş bende de şöyle sorunlar vardı; arabanın kar ve spor ışıkları yanıp sönüyordu çalıştırdığımda ama biz ne anlama geldiğini bilmiyorduk tabi. Araba yolla bazen kağnı arabası gibi gidiyordu gaza basıyordum ama araba gitmiyordu. Özellikle yokuşlarda dayanılmaz bir hal almıştı. Arabaya yüklenince de hararet yapıyordu. Bir ustaya gittim bana selenoid valflerin değişilmesi gerekğitini söyledi. Bende gittim yetkili servisten değiştim sorun düzeldi. Sana tavsiyem yetkili servisten değişmen çünkü yazılımla ilgili güncelleme de yapıyorlar. Ben %25 indirim olduğu  zaman gittim servise sende takip et parça ve işçilikte indirim olduğu zaman git. Valfi ve şanzıman yağını değişirler sorun ortadan kalkar. 350 TL'ye halletmiştim ben geçen sene bilgin olsun.
Peugeot 206 XT 2003 Otomatik Vites
Ford Fiesta Comfort 2006 Otomatik Vites
Ford Focus Titanium 2013 Powershift
Çevrimdışı kudret_yildirim Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kudret_yildirim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 Saat 13:42
bu sene servis işçilik için sadece 198 tl istiyor. yağın litersi 25 tl , 6litre kullanılıyor. selenoid fiyatı ise tane başı 160 tl. ben otomatik şanzıman tamircisinde yaptırdım. hepsi 450 tl.
PEUGEOT 306 XR platinum BVA (2001)
Çevrimdışı ratumdan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ratumdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mart 2012 Saat 22:39

aynı sorun bendede vardı bende lpg li 207 sw var geçen gün servise gittim servis beyinle bareber değiştiriyoruz deyince bende dışarda özel bir serviste değiştirdim sadece seleneoid valfleri onları değiştirmeden önce valflerin basınç değerlerini ölçtür ben ölçtürdüm birtanesi düşük çıktı bende ikisinide değiştirtdim valfler tanesi 180 tl yağ 100 tl beyni iyice benzinle temizledi işcilik felan 610 tl tuttu. sorun çözüldü

2010 207 Sw 1.6 VTİ 120 hp Zavoli Lpg
Çevrimdışı frob Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı frob Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2012 Saat 20:49
İyi akşamlar başka konu açmak istemedim.Bende de 2003 model 206 otomatik var.15 günde bir arabayı hareket ettiremiyorum.D ye alınca kendini ileri atmıyor.R ye alıncada aynı şekilde.Daha sonra kriko ile ön tekeri kaldırıp D ye alarak gaza basınca teker dönmeye başlıyor.Sorun ortadan kalkıyor.Araç normal bir şekilde devam ediyor.Bu arada farkettim ki  hararette 90 ı geçiyor.Belki fazla gaza bastığımdandır.15 gün sonra sorun tekrar ediyor.Nedenini bir türlü anlayamadık.Sizce neden olabilir.İzmirde iyi bir otomatikçi var mı?Ne kadar masraf çıkarabilir bana?Açıkcası kazıklanmak istemiyorum.İlk kez bir otomatik arac kullanıyorum.
Çevrimdışı ysndrsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysndrsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2013 Saat 21:06
Cok acil yardim bekliyorum. Peugeot 206 2006 model otomatik vites. Hersey normaldi araci parkettim bir saat sonra geldim vites m n r p ye geciyor fakat d ye gecmiyor ileri gidemiyorum. Sorun nedir acaba yardimci olur musunuz
Çevrimdışı TaZ TanSeL CELT Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TaZ TanSeL CELT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2013 Saat 22:38
Selamın aleyküm arkadaşlar burda bahsedilen konu ile aynı sorunu bende yaşadım,tamirci çevrem olmadığından araştırarak bulduğum bir yere götürdüm,mevzudan anlamadığım için güzel bir fiyat çıkardılar,sorun aynı şekilde devam ediyor,sizlerden istediğim ( Selenoidleri  değiştirince ve Sanziman yagını ) gerçekten bu sorun çözülüyorsa,bu sorunu  çözebileceğim bir servis önerebilirmisiniz,istanbul da herhangi bir semt fark etmez,yeterki yardımcı olun,ilgi alakanız için şimdiden teşekkürler...

iletişim : www.faceook.com/tazproduction
TaZ ProductioN
Çevrimdışı gohst Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gohst Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2014 Saat 23:54
Arkadaslar ben araniza yeni katildim 1aydir bu forumun takipcisiyim ve cok faydali seyler ogrendi arkadaslarin hepsine tesekkur ederim.
Oncelikle 1ay once 2004 model otomatik 206 aldim ve vitest gecislerinde vuruntu yasiyordum ve 2vitesten3e gecerken 3500 devire kadar tirmaniyordu servise gittim tabiki revizyon dediler sanziman yagini degistirin dedim ama omurluk oldugunu soyliyip gecistirdiler ve bende youtupta ve internette edindigim al4 sanziman yag degisimi yonetmeligini ogrendim ve kendim degistirdim su an sanzimanim dsg gibi oldu gecislerdeki vuruntu yok oldu ve 3500 devirde degisen vites simdi 2500 devirde degisiyor aracim 100000km deydi ve sanirim yag hic degismemis cunku kirli bir yag akti size tavsiyem once sanziman yagini mutlaka degistirin cok rahatliyo tecrubeyle sabittir ve her 30000km mutlaka sanziman yagini degistirin arkadaslar
Çevrimdışı gemlikli_55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 2000 MODEL 206 1.4 XR AUTO
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gemlikli_55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2014 Saat 15:59
gohst keske resimlerle anlatsaydım bende simdi otomatık acımın sanjuman yağı değiştiresim geldi ama nasıl yapabilirim anlatırmısın?
2000 1.4 XR AUTO
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı gohst Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2014 Saat 17:47
Youtuba al4 sanziman yag desimi yaz orda videosu var gerci rusca ama anliyosun yine yapilan islemlerden ne demek istedini
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gohst Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2014 Saat 01:10
Arkadaslar sanziman yaginda mobilin tam sentetik kirmizi atf otomatik sanziman yagini tercih ederseniz daha iyi sonuclar elde edebilirsiniz cunku bu yag f1 araclarinda da kullaniliyor malum asiri sicaklikta calistiklari icin bu yag cok dusuk sicakliklarda ve cok yuksek sicakliklarda dahi wizkozite degerlerini koruyor bu yuzden malum yogun dur kalk trafinde asiri isinan sanziman yinede sorunsuz calisiyor ve ozellikle kisin eksi degerlerdeki hava sicakliklarinda ilk harekette bili hizli yaglama ozelligine sahip yagin calisma sicakligina ulasana kadar yine de sorunsuz bir sekilde calismasini sagliyor brz pahali bi yag lt resi 50tl ama gercekten yuksek -ve+ isi degerlerinde bile ozelligini kaybetmiyor f1 ekiplerininde kullandiklarina gore adamlarin bi bildikleri vardir mutlaka
Çevrimdışı TUGAYGÜLCAN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TUGAYGÜLCAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2016 Saat 12:35
s.a. arkadaşlar benimde aracımda şu anda kar lambası ve s ışıkları yanıp sönüyor özellikle gaza basmaya başladığımda yapıyor tahminimce 4. vitese geçmiyor araba at arabası gibi gidiyor otomatik şanzımancıya götürdüm bana 3-4 bin lira arası masraf tutar dedi ama burda okuduklarıma göre aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar olmuş daha uyguna yaptırmışlar bende burdan sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istedim yardımcı olabilirmisiniz hangi ustaya veya servise gideyim usta bana çok güven vermedi sizlerdende bi yorum almak istedim teşekkürler.. :)
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2016 Saat 12:41
Orjinalini yazan: TUGAYGÜLCAN TUGAYGÜLCAN Yazdı:

s.a. arkadaşlar benimde aracımda şu anda kar lambası ve s ışıkları yanıp sönüyor özellikle gaza basmaya başladığımda yapıyor tahminimce 4. vitese geçmiyor araba at arabası gibi gidiyor otomatik şanzımancıya götürdüm bana 3-4 bin lira arası masraf tutar dedi ama burda okuduklarıma göre aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar olmuş daha uyguna yaptırmışlar bende burdan sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istedim yardımcı olabilirmisiniz hangi ustaya veya servise gideyim usta bana çok güven vermedi sizlerdende bi yorum almak istedim teşekkürler.. :)

öncelikle hoşgeldiniz hocam. usta uçmuş hemen 3-4 bin tl selonoid ve şazuman yağ değişimi ile problemin düzelecektir. istanbullu arkadaşlar usta konusunda tavsiyede bulunacaklardır. 600-800 tl arası bir maliyeti olur size.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı TUGAYGÜLCAN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TUGAYGÜLCAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2016 Saat 13:06
çok saolun hoşbulduk valla bunlar nasıl insanlar para kolay kazanılıyo sanıyorlar heralde.. sadece aracı kaldırdı şanzıman yağına baktı aracı sürmedi bile benim anlatmamla şanzımanın içindeki parçalar değişcek dedi. yağıda değişcek dedi haliyle 3-4 civarı tutar dedi ve 1 yıl garanti veririm dedi.. iyi atlamamışım.. iyi bi usta tavsiyeniz varmı kime götüreblirim ist.da...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2016 Saat 15:42
malesef günümüzde kazık atmayacak iyi ustarlar fazla kalmadı. istanbulda olmadığım için usta tavsiyesinde bulanmayacağım. ,istanbullu forum üylerimiz usta konusunda tavsiyede bulunurlar.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 886 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5499 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 804 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 615 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2670 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1018 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1795 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12663 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 597 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 747 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 571 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16019 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English