Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - benzin gösterge sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

benzin gösterge sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı salihata Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 56
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: benzin gösterge sorunu
    Gönderim Zamanı: 07 Mart 2012 Saat 12:15
arkadaşlar 307 lerde yada fransız araçlarında benzin göstergesi tekerleğin dönüşüne göre mi düşer, yoksa lpg ye mi uyar ? lpg li aracımda benzin var var oldugunu da biliyorum deponun ancak fuel level low  olarak uyarı vermesi canımı sıkıyor ,ayrıca yine bir gün fuel level low a inanmayıp aracı kullanmaya devam ettim içinde hakkatten benzin yokmuş lpg de çalıştırdım aracı neyseki lpg vardı içinde. ama yani böyle emin olmadıkça her lpg aldığımda 50 lira da benzin atmak zorundamıyım o zaman ne anladım ben lpg li araçtan bu benzin sadece aracı calıstırmaya yaramıyo mu? ayda 500 km yapan birisiyim zaten ayda 1 20 tl lik benzin atsam beni götürmez mi 1 ay yada bunun baska bir caresi yok mu ?
Çevrimdışı ___KxL___ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ___KxL___ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2012 Saat 13:00
Benzin göstergesi tekerleklere bağlı doğru.O yüzden gazda da gitsen araba benzinde gidiyo gibi algılıyo ve depondaki benzin bitmiş gösteriyo.Fakat azalan çok az bi miktarıdır.Zaten depon eğer çeyrek deponun üzerindeyse ibre normal olması gereken yere tekrar geliyo.Çeyrek deponun altına düştükten sonra düzelmiyo.Araç benzinle çalışır motor belli bir sıcaklığa geldiğinde gaza geçer bu esnada biraz benzin harcanır.Her gaz aldığında almana gerek yok.Ayda 1 kere ya da 8-10 depo gazdan sonra 75-100 TL'lik benzin alman yeterli olur.Ben öyle yapıyorum en azından, bi sıkıntıda yaşamadım çok şükür.Bununlada uğraşmak istemiyorum diyosan da PSA Modülü diye bir cihaz var BRC bayilerinin taktığı.fiyatı 100 TL'ydı sanırım.Montajı çok kısa sürüyo.Aracı her çalıştırdığında şamandırayı resetliyo ve göstergen gerçek benzin miktarını gösteriyo.
2004 Peugeot 206 1.4 XT
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2012 Saat 13:34
Orjinalini yazan: ___KxL___ ___KxL___ Yazdı:

Benzin göstergesi tekerleklere bağlı doğru.O yüzden gazda da gitsen araba benzinde gidiyo gibi algılıyo ve depondaki benzin bitmiş gösteriyo.Fakat azalan çok az bi miktarıdır.Zaten depon eğer çeyrek deponun üzerindeyse ibre normal olması gereken yere tekrar geliyo.Çeyrek deponun altına düştükten sonra düzelmiyo.Araç benzinle çalışır motor belli bir sıcaklığa geldiğinde gaza geçer bu esnada biraz benzin harcanır.Her gaz aldığında almana gerek yok.Ayda 1 kere ya da 8-10 depo gazdan sonra 75-100 TL'lik benzin alman yeterli olur.Ben öyle yapıyorum en azından, bi sıkıntıda yaşamadım çok şükür.Bununlada uğraşmak istemiyorum diyosan da PSA Modülü diye bir cihaz var BRC bayilerinin taktığı.fiyatı 100 TL'ydı sanırım.Montajı çok kısa sürüyo.Aracı her çalıştırdığında şamandırayı resetliyo ve göstergen gerçek benzin miktarını gösteriyo.

teşekkürler cevap için birde gazın km de ne yaktığı nasıl hesaplanır mesela 35 liralık gazla geçen gün 75 km yol gittim bu 0.46 kuruş eder bu çok fazla daha yeni değiştirdim atikerden büyük filtremi küçük filtreyi değiştirmedim yazılım attılar falan 35 kuruşa kadar düştü hızlı da kullanmıyorum aracı en fazla 90 yani düşününce her bilmem kaç binde filtre değişimi sürekli yazılım atılması benzin yokken aracın çalışmaması falan  derken keşke hiç lpg takılmasaydı diye düşünüyor insan.
Çevrimdışı ___KxL___ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ___KxL___ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2012 Saat 15:05
46 kuruş değildir o benzinde bile o kadar yakmaz korkma.Ortalama 22-25 kuruş yakar.Çok net olmamakla birlikte nete yakın anlamak istiyorsan önce gaz deposunu fullemen lazım.Km yi sıfırlarsın gaz tam bittikten sonra depoyu tekrar  fullersin.Gazı aynı istasyondan al hatta mümkünse aynı pompadan. Dolduktan sonra tutarı yaptığın km ye böler km de ne kadar yaktığını bulursun.En sağlıklı ölçümü bu şekilde yapabilirsin.
2004 Peugeot 206 1.4 XT
Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2012 Saat 18:06
aynı sorunu 5 liraya halledebilirsin hadi ustayada 10-15 verdin diyelim 25-30 liraWink
100 lira vermeni gerektirecek bi durum yok sistem aynı şekilde çalışıyor zaten...formda detaylı anlatımı mevcut
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=13780&title=lpg-de-benzin-ibresi-dmesi-sorunu-ucuz-zm
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2012 Saat 12:32
Orjinalini yazan: kaan__ kaan__ Yazdı:

aynı sorunu 5 liraya halledebilirsin hadi ustayada 10-15 verdin diyelim 25-30 liraWink
100 lira vermeni gerektirecek bi durum yok sistem aynı şekilde çalışıyor zaten...formda detaylı anlatımı mevcut
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=13780&title=lpg-de-benzin-ibresi-dmesi-sorunu-ucuz-zm

sistem harikaymış , yalnız bende bunu yapabilecek yetenek yok sanırım Big smile ustalara mecburum 
Çevrimdışı C@GL@R Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı C@GL@R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2012 Saat 19:15
yazın 10 liralık benzin bile sizi götürür.. şimdi söyle bir durum var aracınızda ceyrek deponun altında benzin varsa araç benzinde gidiyormuş gibi ibreyi düşürür..ama ceyrek depo üstü benzin varsa ibre düşmez..arç hem lpg hem benzin tüketmez yani hesaplamada bir yanlışlık yapıyorsunuzdur..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mart 2012 Saat 12:22
işte şikayet ettiğim konu da bu ben sürekli çeyrek depo üstü benzin alacaksam neden lpg var aracımda , ibre düşmesin diye sürekli benzin almam gerekiyorsa benzinli araç kullanırım en azından kafam rahat olur, performans iyi olur , 90 lira lpg depo dolduruyorum 80 lira da çeyrek depo benzin alsam 170 lira , 170 liraya gideceğim km  hepsini benzin doldursam da 90 lpg 80 benzin doldursam da aynı km değil mi ? ben mi yanlış düşünüyorum ? çok ta fazla anlamıyorum ama merak ettiğimden soruyorum.
Çevrimdışı ByHack Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Ocak - 1986

Yaşı : 38
Aracı : 307 XT (2004)-BRC SEQ24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByHack Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2012 Saat 02:20
maalesef 307 ler yakıt miktarını aracın hareketinden bağımsız ölçmüyor ve 7,5 lt 'nin altındaki yakıt değişimlerinde yakıt miktarını resetlemiyor. eğer 7,5 litrenin üzerinde yakıt alırsan veya tek seferde(motor stop etmeden:) 7,5 litrenin üzerinde yakıt harcarsan kontağı kapatıp açtığında yakıt bilgisi güncellenecektir. PSA modüle gelince, bu zımbırtı aracın LPG ye geçtikten sonra benzin pompasını kapatır, böylelikle hem pompa boş yere çalışmamış olur, hem de yakıt filtren durduk yere heba olmaz ki 307 lerin yakıt filtresinin pompaya entegre olduğunu ve arıza durumunda birlikte değiştiğini unutmayalım:) son olarak LPG de yakıt göstergesinin düşmesi çoğu araçta hatta sıfır arabalarda da vardır, bazılarının göstergesinde bazılarının yol bilgisayarında gerçek yakıt bilgisini gösterir, sorun çıkarmayanların çoğu kontağı her açıp kapattığında yakıt miktarını güncellemektedir. Sen en iyisimi LPG alırken bi 50 liralık ta gaz al, malum havalar da soğuk, sıralı sistem olduğu için motor ısınıncaya kadar baya benzin harcar)
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG
Çevrimdışı scorpions_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2012 Saat 11:54
aynı sorun bende de var. Bazı arkadaşlar 2002-2003 sonrası araçlarda diye söylemişler ama aynı sorun 2000 model 206 gti aracımızda da var. benzin alıyorum lpg'de gitmeme rağmen benzin ibresi düşüyo. bu sorunu taktırdığım lpg ustasınada söyledim "olmaması lazım, benzin enjektörleri kaçırıyodur" cevabını almıştım.Geçenlerde de tesadüfen aracın aküsü bitmiş, takviye falan yapıp aracı çalıştırdığımda benzin ibresi yerine geldi ve şaşırdım. Demekki benim araçtada sıfırlanması gerekiyo dedim kendimde ve olaya kendim bi modul yapacam nasip olursa. 
206 gti 2.0 2000
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2012 Saat 12:20
Orjinalini yazan: scorpions_64 scorpions_64 Yazdı:

aynı sorun bende de var. Bazı arkadaşlar 2002-2003 sonrası araçlarda diye söylemişler ama aynı sorun 2000 model 206 gti aracımızda da var. benzin alıyorum lpg'de gitmeme rağmen benzin ibresi düşüyo. bu sorunu taktırdığım lpg ustasınada söyledim "olmaması lazım, benzin enjektörleri kaçırıyodur" cevabını almıştım.Geçenlerde de tesadüfen aracın aküsü bitmiş, takviye falan yapıp aracı çalıştırdığımda benzin ibresi yerine geldi ve şaşırdım. Demekki benim araçtada sıfırlanması gerekiyo dedim kendimde ve olaya kendim bi modul yapacam nasip olursa. 

Bu olayi artik sagir sultan bile biliyor sizin ustanizin bilmemesini garipsedim acikcasi.
Çevrimdışı scorpions_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2012 Saat 12:36
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Orjinalini yazan: scorpions_64 scorpions_64 Yazdı:

Bu olayi artik sagir sultan bile biliyor sizin ustanizin bilmemesini garipsedim acikcasi.
bilmiyor olabilir saygıyla karşılıyorum zaten. adamın işi sırf peugeot, citroen, değilki. her marka ve model araçlara lpg takıyor. ona bakarsanız bende geçenlerde öğrendim bu durumu...demekki tek sağırlar duymuyormuş...
206 gti 2.0 2000
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1713 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1480 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25185 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 259 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1467 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 605 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English