Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - arka cam silecek suyu çıkmıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

arka cam silecek suyu çıkmıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı arslanbey01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 42
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arslanbey01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: arka cam silecek suyu çıkmıyor
    Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 14:06
arkadaşlar 2006 peugeot 307 1.4 benzinli yeni kasa aracımda arka camı temizlemek için suyu sıkması gerekirken su çıkmıyor ama onun yerine ön cama sıkıyor suyu acaba nedendir.  silecekler çalışoyor bi sorun yok sileceklerde ama arka cama su sıkma işlemi gerçekleşmiyor tıkanıklıkmı var acaba nasıl açılır cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
ARSLANBEY01
Çevrimdışı aspirinxlarge Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Ocak - 1983

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aspirinxlarge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 14:13
Cam silecek suyunu komple bitir.  Sıcak su ve bi miktar antifiriz koy.  Yada hazır antifirizli cam suları var.  Ama su sıcak olsun.  Sonra bas bakalım , tıkanıklığı açacakmı ? 
Sevene Can Feda Sevmeyene Elveda ! 206 XS 110hp Full Tesco
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arslanbey01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 14:37
ben erzurumda yaşıyorum ve cam suyum zaten antifirizli ama dediğiniz gibi sıcak suyu basmayı denesemmi acaba 
ARSLANBEY01
Çevrimdışı feline Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı feline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 19:00
dostum donmuştur o eğer zorlarsan yada zorlamışsan motoru yakmışsındır benimde başıma gelmişti -30 da
206 1.4 hdi feline 2006 model

EDİRNEDEN KARSA,JAPONYADAN RUSYAYA BİZE HER YER TRABZON
Çevrimdışı djchaos Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı djchaos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 19:28
su antifirizli ise donma yapmaz diye biliyorum gerçi -30 antifirizi bile dondurur :))
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 19:37
dikkatimi çekti belki yanlış anladım bilmiyorum ama merak ettim ön ve arka camlara aynı anda mı su püskürtüyor araçta.. derdinizi arka yerine ön cama sıkıyor diyerek belirtmişsiniz.. 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arslanbey01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 23:00
aracımda normalde arka sileceği çalıştırdığımda su fıkiye etmesi gerekirken etmiyor ama bekleyince ön cama fıskiye ediyor sanırım arka fıskiyeden çıkamayınca su ön camdan fıskiye ediyor sıkışınca. yani demek istediğim arka cama su gönderemiyorum. birde sileceklere su pompalayan su motoru bir tanemi olur yani hem ön cama hemde arka cama tek motorlamı fıskiye yapılır. bendeki arıza tam olarak şu normalde arka cama fıskiye etmesi için silecek düğmesini en sona çevirdiğimde arka silecek çalışıyor ancak fıskiye işlemini gerçekleştrimiyo. biraz beklendiğinde su ön cama fiskiye etmeye başlıyor. sanırım bir yerde tıkanıklık var arka fıskiyeden çıkmayınca ön cama fıskiye ediyor. bu tıkanıklık nasıl açılır veya çözüm nedir cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler
ARSLANBEY01
Çevrimdışı Cmoss06 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cmoss06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 08:57
donmuştur su gıtmedıgınden arkaya dolayısıyla on camlara fırlıyo sıkışmadan dolayı.
206 XT HDI Siyah
COM2000 Yol Pc
('.')Göze Batan Çivi Çekici Yer
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 10:11
arka ve ön camın suyu aynı depoya bağlı ise, arka camın hortumunu söküp üfleyerek tıkalı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.. 
Çevrimdışı altantezcan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
30 - Mayıs - 1989

Yaşı : 34
Aracı : Peugeut 307 XT Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı altantezcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 16:22
Donma değil arkadaşlar çünkü aynı olay bende de mevcut hatta konularımda da var ben bu olayı yaşadığımda haziran ayıydı hiç birşey yokken durduk yere benimde aynı arkadaş gibi oldu arka cama su bastığımda ön camdan su fışkırıyor bence donma değil tıkanmış borular ya da su deposunun çıkışı çünkü benim suyun son çıkışı açık

Düzenleyen altantezcan - 20 Şubat 2012 Saat 16:23
Peugeut 307 1.6 XT Premium 2003

! Kara Kedi !
Çevrimdışı altantezcan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
30 - Mayıs - 1989

Aracı : Peugeut 307 XT Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı altantezcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 16:24
Orjinalini yazan: cigdemilker cigdemilker Yazdı:

arka ve ön camın suyu aynı depoya bağlı ise, arka camın hortumunu söküp üfleyerek tıkalı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.. 

denedim bir kaç kere ama beceremedim aslında dedğiniz gibi boruyu üflesek belli olur ama sökemedim
Peugeut 307 1.6 XT Premium 2003

! Kara Kedi !
Çevrimdışı artes34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı artes34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 20:01
Su fiskiyesinin delik kısmını iğneyle açmayı deneyin büyük ihtimal tıkanmıştır fiskiye
Peugeot 308 1.6 VTI Envy 2011 Model Benzin Beyaz
Peugeot 206 X-design 2005 Model Gri 1.4 Benzin
Peugeot 206 XT 2003 Model Gümüş Gri 1.6 Benzin (İlk Göz Ağrım)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 21:56
Orjinalini yazan: altantezcan altantezcan Yazdı:

Orjinalini yazan: cigdemilker cigdemilker Yazdı:

denedim bir kaç kere ama beceremedim aslında dedğiniz gibi boruyu üflesek belli olur ama sökemedim
 tam olarak nasıl bir depo ve hortum bilmiyorum hiç kurcalamadım bahsi geçen aracı.. bir deneyin en azından emin olursunuz hortum mu tıkalı yoksa motorda mı sorun var.. kırmamaya özen gösterin yine de parçalar malum ...
Çevrimdışı ersan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ersan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Şubat 2012 Saat 20:52
bende camlara hic su puskurtmuyordu donma olmustur sandim -40 lik antifriz koydum yine olmadi ve gecen hafta pompayi actim. pompayi acmak icin sag on lastigi cikartmak gerekli ve koruma plastigini komple cikartinca cam suyu haznesi ve pompaya ulasabiliyorsun on ve arka camlar icin pompaya iki hortum baglaniyor one veya arkaya su puskurtmesi icin pompanin ucunda bir piston var ve o piston tikanmistir ben onu actim temizledim ve geri taktigimda calisti. yalniz acarken dikkat edin kirilabilir acmak icin biraz zorlamak lazim ama ise yariyor keske resim cekseydim resimleri eklerdim :(
2005 307 1,4 HDI 70 HP, XR
Çevrimdışı Bursat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bursat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2013 Saat 16:47
Konuyu hortlartmak istemem ama aynı sorunu bende yaşıyorum. Burada net bir sonuç çıkmamış gibi sigortalarla alakalı bir durum olabilir mi? 
308 Active | 1.6. HDI | 2015 "Pazartesi"
207 Trendy | 1.4. HDI | 2007 "Perşempe Rahmetli"
307 XR BVA | 1.4 HDI| 2004 "Cuma Rahmetli"
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2013 Saat 17:07
Hocam aynı sorun bende de vardı arabayı ilk aldığımda sorun şu, su fiskiye motoru çift çıkışlı ortada çekvalf gibi bişey var siz ne tarafa su verirseniz diğer tarafı kapatıyor, bu çekvalf benzeri şey bozulunca suyu hep aynı yöne gönderiyor, fiskiye motorunu değiştirin sorun çözülür, 4 yıl önce yan sanayisi 15 orjinali 54 TL idi ben yan sanayisini aldım hâlen sıkıntı yok.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bursat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2013 Saat 17:20
Çok teşekkürler @Serco05 nokta atışı tedavi daha yararlı oluyor :) Halledeceğim hemen
Çevrimdışı ahmet_bjk Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_bjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2013 Saat 20:11
Bu durum soğuk havada benim de başıma geldi. Aracı güneşte bırakarak su depossundaki suyu çözdürdüm ama su yine çıkmıyordu. Suyun çıkış deliklerini iğne ile açınca sorun giderilmiş oldu.

Önce iğne ile açmayı deneyin olmazsa fıskiye motoruna bakın. Ufak bi sorun için birsürü masraf çıkmasın.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2013 Saat 20:16
Hocam burdaki sorun arkaya su verince suyun ön cama gitmesi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bursat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2013 Saat 21:24
yok hocam su donması ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü öyle soğuk bir hava kalmadı. Arka sol fren lambası ve geri vitesi uyaran beyaz lambada yanmıyor sigorta diye şüpheleniyorum bir yandan ama yarın müsait bir zamanda bakacağım. Sonucu buraya yazarım.

Düzenleyen Bursat - 13 Mart 2013 Saat 21:25
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1735 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1482 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 227 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6015 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25194 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 127 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1475 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10856 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 538 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4134 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English