Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 tekleme, gaz yememe, devir düşmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 tekleme, gaz yememe, devir düşmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı dukenukem82 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Yaşı : 41
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2012 Saat 16:08
Lpgnin enjektörüne kablo zavolide gelir mesela , yok diyen usta usta değildir . Bobin uyumsuz olabilir çıkma bi bobinle deneme yap diyecem tabi bulabilirsen . Ama kablodaki ufak kırıklıklar arabada tekleme gaz yememe ve rolantide dizel gibi sallantılı çalışma yapar. Tek tek enjektörleri kontrol etsinler. Ben boş yere 150 tl vermiştim sübap ayarına neymiş efendim araba benzindede yapıyormuş da sübap ayarı yapılınca düzelirmişmiş. gittik adamla tamirciye 3 saat motor soğumasını bekleyip sübap ayarı yaptırdım. Üst kapak contası filanda değişti tabi takınca çalıştır dedi . Yine pancar motoru gibi tartartar demesinmi :)) beynimden vurulmuşa dönmüştüm . Sonra kabloları sallayınca düzeldiğini farkettiler . Gittim yenisiyle değiştirdim enjektörü . Olan 150 tl me oldu :( .
pug 206 1.4 75 hp 8v 1999
zavoli sıralı lpg
Çevrimdışı nurinuri58 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurinuri58 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2012 Saat 18:58
dukenukem82 kardeş galiba sen enjektörleri değiştirdin geçti yanlış anlamadım demi? bu enjektör dediğin ateşleme bobininin alt kısmı 4 tane parmak gibi çıkıntı değilmi?  içlerinde bujilerle bağlantıyı sağlayan kablolar var onlarda kırık olabilir diyorsun. yanlış mı anladım ?bu arada arkadaş tüpte mi yapıyor dedi genelde araba soğukken benzinde yapıyor ama tüpde yaptığı da oluyor.

bir nuri bir 206
Çevrimdışı nurinuri58 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurinuri58 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2012 Saat 22:06
gündemden düşmesin
bir nuri bir 206
Çevrimdışı erdem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2012 Saat 17:27

sorunu çözen varmı ben arabayı satacağım böyle giderse

Çevrimdışı frost Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı frost Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2012 Saat 22:37
3 ay önce aynı sorun olmuştu, enjeksiyon ustam enjeksiyon pompasını ve bujilerini değiştirdi. o günden sonra sıkıntı yaşamadım. özellikle motor ısındığında, depodaki benzin azaldığında yapıyordu ve genelde düşük hızlarda ve devirlerde başgöstermişti bende.
Çevrimdışı muratti Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2012 Saat 23:21
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2012 Saat 23:22
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2012 Saat 23:26
Çevrimdışı mmuussaa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 xr 2001 lpg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mmuussaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2012 Saat 18:15
Arkadaşlar bende de aynı sorun var. enjektörleri temizlettim fakat sorun genede düzelmedi. Kesin sonuç alan var mı acaba aranızda...
2001 Pug206 1.4
Atiker LPG
Çevrimdışı Semih.altin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semih.altin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2019 Saat 21:36
Ustam bu sorunu çözebildin mi çözdüysen nasıl çözdün aynı sorun bendede var ??
Çevrimdışı zcan01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zcan01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2019 Saat 20:57
Gardasim ayni sikinti bendede oldu aracimda motor inkaz lambasi yanip sonuyordu aracim benzinde tekliyor lpgde normal cogjblukla lpgdede teliyodu benzinden gecis yapinca ama cok fazla tekliyo dedigin gibi devir saati yukseliyo ilk calistirmada istop ediyo hatta gaz veriyomu die baktigimda araci 1 e alip debriyajdan cektigimde yavasca aracim kendiliginden gidiodu yani araba gaz veriyodu cok dolandim kelebek bogazini temizlediler tekleme azaldi usta yapamayinca bana yalan uydurdu kelebek bogazin curumus degismessi alzim oda en assa 1000 tl sen boyle bin bir sey olmaz dedi sonra bir arkadasimin tavsiyesiyle Ankarada gimatta Vatan pejo var oraya goturdum cok pahali bir yer ama isini yapiyolar saglamca en kalitelisinden bilgisayara bagladi arabayi benzin enjektorunu degistimemiz lazim dedi 280 tl enjektor dedi 100 tl iscilik tamam dedim degistirdi butun sikintingitti arabam duzeldi simdi kız gibi. Satasim vardi vazgectim sagda 380 tl verdim toplam iyi para . Internett3n baktim 150 tl yede benzin enjektoru vardi ama servisin dedigi orjinal parva taktirdim on numara aracim simdi keske diyorum eaglda solda bilmeyen adamlara verdigim paraya yaniyom 150 tl felan bod islere bilmeyen ustalara verdim Unutmayim arkadaslar Benzin enjektoru yapiyo bu sorunu ARACIM PEJO 206 XR 2001 MODEL  az kalsin bogaz kelebegini degistiriyodum 1000 tl ye :)
Çevrimdışı ismail.karacali Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismail.karacali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2019 Saat 01:52
Öncelikle merabalar benim aracım 206 2000 model 1.6 sıralı sistem lpg li araçtan memnunum ama bu aralar aynı sorunları yasiyordum araç ilk çalıştığında stop ediyordu kalkışta pat pat ses gelip gaz yemiyor ve stop ediyordu genelde yokuşlarda ve kalkış esnasında oluyordu birtürlü çözemedik kaç tane ustaya goturduysem de olmadı gaz ayarından sandık ondanda değilmiş şans eseri arabanın hava filtresini temizlemek aklıma geldi bununla ılgili olduğunu düşünmeden temizleme kararı aldım tamamen aklıma bile gelmedi açık hava filtresi var bu arada aracım da çıkardım yıkadım temizledin kurudu yerine taktım ve sorun ortadan kalktı hiç bir şekilde tekleme devir düşmesi patlama sesi bayılma stop etme hiçbirşey kalmadı maşallah iki gün oldu bi sıkıntı yok inşallah olmazda yani hava filtresini bir kontrol edin bence en azından deneyin inşallah sizinkide ondandır araç şuan iyi durumda maşallah. 
Çevrimdışı zcan01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zcan01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2019 Saat 02:09
kardesim oncelikle gecmis olsun ayni sikintiyi bende yasadim bendede acik hava fitresi var ama dedigim gibi temizleme bir nevi azaltiyo yalan yok usta temizleyince azaldiydi ama tam ileride olursa benzin enjektorunu degistirmen gerekecek bilgin olsun ara ara oluyodu ama geciyodu tam ve devamli olunca benzin enjektoru degismesi lazim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1474 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1434 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 190 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1109 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 240 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 573 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English