Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 griffe sorunlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 griffe sorunlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Fatih Ceyhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Fatih Ceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 griffe sorunlar
    Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2012 Saat 23:19
Arkadaşlar yeni 306 aldım, aracın sorunlarını bu başlık altında yazıyorum inşallah hep beraber sorunları çözeceğiz Smile

araç 98 model griffe, motoru 1,6 8 v.

* bugün hava filtresini söktüm ve resimde işaretli olan parçada oldukça yağ vardı, bu beni tedirgin etti, bu durum normalmidir.

motor resmi başka biryerden alındı, benim araçta açık hava filitresi yok

* araç lpg de 3.000 devirden sonra kesiklik yapıyor, araç sanki gaz yiyor ama gitmiyor gibi, kalkışta da biraz isteksizlik var, yalnız dikkatimi çeken durum soğukken sorun yok gibi. aracın motor gücü ölçümlerde 86 beygir çıkıyor ama sürerken bu durumdan dolayı bu gücü pek alamıyorum. Bana ankarada adam gibi atiker markadan anlayan bir lpg ustası söylermisiniz.

* motor sesi oldukça içeri giriyor, bu motorlar çok mu sesli yoksa benimkinde mi bir sorun var ?

* şoför kapı kolundaki kablolar tahrip olmuş, buna bağlı sıkıntılar yaşıyorum, ayriyetten kalorifer bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, kontağı çevirince kalorifer motorunun oradan sanki küçük bir fan çalışıyor gibi bir ses geliyor bir türlü bulamadım. Bu kabloları düzgün yapacak ve kaloriferi tamir edecek bir elektrikçi önerirmisiniz ?

* direksiyon biraz sert gibi, hidroliğini yenileyerek bunu aşabilirmiyiz

aracımın bütün sorunları bunlar, çok sorunlu gibi gözüküyor ama 2. el araçta bu tür sorunlar elbet olacaktır diye düşünüyorum.

Ankara' da oturuyorum usta önerilerini ona göre yaparsanız sevinirim.

Hepinize şimdiden teşekkür ederim.
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2012 Saat 23:25

1. O noktada yag gormek normaldir cunku zaten o boru buhar tasir ve buharda yag da vardir. Icine parmaginizi surdugunuzde bir miktar yag gelebilir ama bundan ileriye gitmemelidir.
2. Bu sorunun aynen olup olmadigini benzindeyken denemeniz gerekiyor. Bu sekilde LPG sistemindemi yoksa aracta mi problem olup olmadigini ayirt edebilirsiniz.
3.
4.
5. Hidrolik yagini degistirme yoluna ilk etapta gidebilirsiniz. Zaten cok pahali birsey degil ve 2. el alinan aracta, icinizin rahat olmasi bakimindan degistirmenizde fayda var.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Fatih Ceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2012 Saat 23:44
teşekkür ederim koliva dostum,

benzinde denedim, sıkıntı yok gibi ama tekrardan deniyeceğim.  yağ fazla yoktu, sınırım uzun zamandan beri orası temizlenmemiş benim gözüme çok gibi gözüktü
Çevrimdışı 06ÖzGüR06 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2012 Saat 23:45
Bakımlarını yaptırdınız değil mi? Filtreler yeni mi?
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2012 Saat 23:46
Orjinalini yazan: Fatih Ceyhan Fatih Ceyhan Yazdı:

teşekkür ederim koliva dostum,

benzinde denedim, sıkıntı yok gibi ama tekrardan deniyeceğim.  yağ fazla yoktu, sınırım uzun zamandan beri orası temizlenmemiş benim gözüme çok gibi gözüktü

Rica ederim. O yag orada sorun yaratmaz. Bari temizlemisken bogaz kelebegini de temizleseydin, hemen yanindaydi Smile
Lpg benim hic girmek istemedigim bir konu o yuzden onu baska arkadaslara veya ustalara birakiyorum.

Bu arada arac bilgilerini imza kisminda yazarsan ileride tekrar sormamiza gerek kalmaz. Kac kilometrede aracin?

Düzenleyen koliva - 08 Ocak 2012 Saat 23:47
Çevrimdışı serommm Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
21 - Aralık - 1985

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serommm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ocak 2012 Saat 23:49
aynı araçtan bendede var.

Motor sesi bendede içeri fazla geliyor.Sebebini bilmiyorum ama bunu kışın daha çok yapıyor.Yazın fazla sesi çıkmıyor.

Kalorifer sorunu 306larda kronik.Yani tam kapanmıyor.Bendede aynı sorun var bi yerde okumuştum ordada aynı sorun vardı.Kaloriferi kapatıyorsunuz ama ara ara kendi kendine çalışmaya devam ediyor.Yani tam kapanmıyor.Bana bi zararı olmadı cok kafanıza takmayın.

Lpg sorununa gelince 306 larda daha doğrusu peugeotun bir çok aracında lpg sıkıntı.Bende levato marka takılı en güzel bu uyuyo.Çok fazla gezmiyorsanız benzinde kullanın.Ama üstünden inmem diyorsanız LPG ye baktırın.şaşmazda volkan lpg var.Bana peugeot servisi orayı tavsiye etti ben orda ayar yaptırdım hem yakıt düştü hemde çekişi düzeldi.

Direksiyon sertliğinide hidrolik yapğına bakıtırın.Muhtemelen eksilmiştir.

Usta tavsiyesine gelince istanbul yolunda Acity alışveriş merkezinin arkasında erkay peugeot var.Mehmet ali ustayı bulun ola konuşun.

Düzenleyen serommm - 08 Ocak 2012 Saat 23:58
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Fatih Ceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ocak 2012 Saat 09:36
özgür dostum yağ, filitreler hepsi 4 gün önce değiştirildi, hatta yağ müşürü kaçırma yapıyordu onuda değiştirdik,

koliva dostum zaten kelebeği temizlemek için sökmüştüm hava filitresini, ben aracımın kendi bakımını kendim yapmayı severim, kelebeği tam sökemedim zaman olmadığı için ama içini silebildiğim kadar sildim, fazlada bişe çıkmadı ama en kısa zamanda komple söküp temizleticem.

seromm dostum bende de atiker mevcut, motor soğukken bir sıkıntı yok gibi ama ısınınca başlıyor 3 bin devir ve üstünde sıkıntılar, kalorifer olayıda şöyle canı isteyince çalışıyor canı istemedimi tık yok, ayriyetten yarım kontakta dahi kalorifer motorundan ince bir ses geliyor buı normalmidir
Çevrimdışı 06ÖzGüR06 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ocak 2012 Saat 16:50
Orjinalini yazan: Fatih Ceyhan Fatih Ceyhan Yazdı:

özgür dostum yağ, filitreler hepsi 4 gün önce değiştirildi, hatta yağ müşürü kaçırma yapıyordu onuda değiştirdik,

koliva dostum zaten kelebeği temizlemek için sökmüştüm hava filitresini, ben aracımın kendi bakımını kendim yapmayı severim, kelebeği tam sökemedim zaman olmadığı için ama içini silebildiğim kadar sildim, fazlada bişe çıkmadı ama en kısa zamanda komple söküp temizleticem.

seromm dostum bende de atiker mevcut, motor soğukken bir sıkıntı yok gibi ama ısınınca başlıyor 3 bin devir ve üstünde sıkıntılar, kalorifer olayıda şöyle canı isteyince çalışıyor canı istemedimi tık yok, ayriyetten yarım kontakta dahi kalorifer motorundan ince bir ses geliyor buı normalmidir

Kalorifer motoru ile ilgili  sorun yaşayanlar genelde sorun  soketten kaynaklı oluyormuş.Sizde de aynı

şekilde olabilir.Kalorifer motorunun soketine bir bakın.

Kalorifer motorundan  düşük ses gelmesi normaldir.Malum çalışıyor çünkü.Big smileSmile
Çevrimdışı mitatg Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mitatg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2012 Saat 10:38
Fatih Merhaba;
Geçtiğimiz hafta senin arabanın aynısından aldım, yukarıda bahsettin sorunların hepsi bende var ek olarak; gaza yüklendiğim zaman devamlı hararet yükselmekte 90 devamlı geçiyor gazı bıraktığım zaman hızla geri düşüyor.
   Sen sorunlarını çözebildin mi? çözdüysen eğer nerde, nasıl yardımcı olabilirsen sewinirim.Teşekkürler
Çevrimdışı aslan7333 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslan7333 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2012 Saat 23:36
1-Orada bir miktar yağ olabilir,normal.
2-Benzinde iken sorun yoksa lpg kalibrasyonuna baktırın,yakıt az geliyordur,böyle durumlarda,bağırır gitmez.
3-Motor sesi alıyor doğrudur,hepsi öyle.
4-Kapı aralarındaki kablolar 306 ların kronik sorunu,bende de vardı,cam bazen çalışmıyordu.Kalorifer fan düğmesini temizletin,temassızlık olabiliyor,kontağı ilk çevirdiğinizde fanı bir miktar çalıştırıyor,normal.
5-306 ların direksiyon sistemi dıştan mafsallı dedikleri tip,biraz sert olur ama çok hassas olur,genelde spor araçlarda kullanılır.Hidrolik kaçağı felan yoksa oynamayın.

Düzenleyen aslan7333 - 07 Mart 2012 Saat 23:38
Çevrimdışı Griffe Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
23 - Ekim - 1983

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Griffe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2012 Saat 02:00
Orjinalini yazan: serommm serommm Yazdı:

aynı araçtan bendede var.

Motor sesi bendede içeri fazla geliyor.Sebebini bilmiyorum ama bunu kışın daha çok yapıyor.Yazın fazla sesi çıkmıyor.

Kalorifer sorunu 306larda kronik.Yani tam kapanmıyor.Bendede aynı sorun var bi yerde okumuştum ordada aynı sorun vardı.Kaloriferi kapatıyorsunuz ama ara ara kendi kendine çalışmaya devam ediyor.Yani tam kapanmıyor.Bana bi zararı olmadı cok kafanıza takmayın.

Lpg sorununa gelince 306 larda daha doğrusu peugeotun bir çok aracında lpg sıkıntı.Bende levato marka takılı en güzel bu uyuyo.Çok fazla gezmiyorsanız benzinde kullanın.Ama üstünden inmem diyorsanız LPG ye baktırın.şaşmazda volkan lpg var.Bana peugeot servisi orayı tavsiye etti ben orda ayar yaptırdım hem yakıt düştü hemde çekişi düzeldi.

Direksiyon sertliğinide hidrolik yapğına bakıtırın.Muhtemelen eksilmiştir.

Usta tavsiyesine gelince istanbul yolunda Acity alışveriş merkezinin arkasında erkay peugeot var.Mehmet ali ustayı bulun ola konuşun.

merhabalar...

306 griffe kullanıcısıym kırmızı yazıyla işaretleidğim sorunlar bendede mevcut.. kalorifer tam kapanmıyor.. vede hidrolik biraz sert..

kalorifer için herhangi bir sorun teşikl etmez demişsiniz ama kalorifer hangi güç kaynağını bilmiyorum ama ( akü yada benzin ) bunları eksiltmez mi.yani akü neyse ama benzinden yemez mi acaba..?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2403 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5826 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1245 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1233 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 748 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2830 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1149 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1953 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12905 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 927 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 573 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 986 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 869 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16190 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5632 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1979 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 561 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English