Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 308 alacağım, 2 soru
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

308 alacağım, 2 soru

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı torinspec Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 42
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı torinspec Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 308 alacağım, 2 soru
    Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 22:38
merhaba arkadaşlar,
bu ilk mesajım
inşallah bir 308 alarak aranıza katılacağım
araç dizel, 2008-2010 model, manuel vites olacak
ama belirleyemediğim hususlar da var

1. iki tane dizel motor seçeneği var; 90 hp ve 110 hp
bunlardan hangisini tavsiye edersiniz
düz mantık 110 iyidir diyor ama gördüğüm kadarıyla fiyat yükseliyor bu durumda
eğer çok da fark etmiyorsa neden daha fazla ödeyelim değil mi
bu sorumu iki açıdan soruyorum. performans ve motor sesi
bundan önceki arabamı performansımı beğenmediğim için, ondan öncekini de ses yalıtımını beğenmediğim için sattım
dolayısıyla bu iki kriter benim için önemli

2. bir sürü donanım seçeneği var, kafam karıştı. güncel modellerdeki isimler farklı olduğu için kıyaslama yapamadım. aslında 2008-2010 yılları için geçerli bir donanım broşürü bulabilsem çok hoş olacak ama bulamadım. bu aşağıda yazacağım donanım seviyelerinin sıralaması nedir söyleyebilirseniz, ya da o dönem için geçerli broşürü nasıl bulabileceğimi söyleyebilirseniz sevinirim...

Düzenleyen torinspec - 25 Aralık 2011 Saat 23:22
Çevrimdışı Üçyüzaltı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:00
Forum kuralları gereği kendinizi tanıtmanız gerekiyor, hoşgeldiniz keyifli forumlar...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:03
Tanıtma Konusu Açmak İçin Lütfen;
Bu Linke Tıklayın:http://forum.peugeotturkey.com/new_topic_form.asp?FID=22

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:
Çevrimdışı yavuz25 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 111
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:18
formumuza hoşgeldiniz.konunuz hakkındada şunu söyleyebilirmki; dediğiniz şekilde sınıflandırma yapmak çok çok zordur.Aynı model ve aya ait arabalar bile bazen farklı olabilir.Öyle yapmak yerine keyfinize uygun bir 308 bulup iyice inceleyip hoşunuza gittiyse almak dha iyi olur.Çok sık eleyip sık dokumak uymayabilir.Bir söz vardır;Evdeki hesap çarşıya uymaz.Siz ne kadar hesap yapıp bulmaya çalışsanızda mutlaka birkaç eksik çıkar.Wink
Çevrimdışı torinspec Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı torinspec Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:28
hoşbulduk, teşekkür ederim

donanım kısmını bir şekilde halledebiliriz. özelliklere bakarız ne var ne yok diye...

ama motor seçeneği için çok yapacak bişey yok, bu konuda tecrübeli veya bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:31
Orjinalini yazan: torinspec torinspec Yazdı:

hoşbulduk, teşekkür ederim

donanım kısmını bir şekilde halledebiliriz. özelliklere bakarız ne var ne yok diye...

ama motor seçeneği için çok yapacak bişey yok, bu konuda tecrübeli veya bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum
Motor konusunu unutmuşum.SmileEğer gücü seven , böyle bastımmı araba gidecek diyen bir yapınız varsa 110 luk alın.Yok ben sağ şeritten ağır ağır giderim.Yakıt daha az olsun,Bana güç gerekmez diyorsanız 90 lık alın.Arada mutlaka fark olacaktır.Fark olmasa kimse o kadar fark parası verip 90lık yerine 110 luk almaz değilmi?Wink
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:37
Benim motor 90hp ama hiç gitmedim daha sağ şeritten 200kmye kadar yol benim vermem ne olacak şimcikLOL 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:41
Orjinalini yazan: Üçyüzaltı Üçyüzaltı Yazdı:

Benim motor 90hp ama hiç gitmedim daha sağ şeritten 200kmye kadar yol benim vermem ne olacak şimcikLOL 
Biz aradaki farka misal vermek için söyledik.Big smileSen kazana düşmüşsün.Kim bilir 110 luk motor olsa ne yaparsın.LOLLOLBig smile
Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:42

merhaba arkadaşlar,
bu ilk mesajım

bundan önceki arabamı performansımı beğenmediğim için, ondan öncekini de ses yalıtımını beğenmediğim için sattım

2. bir sürü donanım seçeneği var, kafam karıştı. güncel modellerdeki isimler farklı olduğu için kıyaslama yapamadım. aslında 2008-2010 yılları için geçerli bir donanım broşürü bulabilsem çok hoş olacak ama bulamadım. bu aşağıda yazacağım donanım seviyelerinin sıralaması nedir söyleyebilirseniz, ya da o dönem için geçerli broşürü nasıl bulabileceğimi söyleyebilirseniz sevinirim...

1.soru 90hp alırsan bunun 110 luk olanını sen çok farkedemessin öyle aman aman belirgin bir fark yok ancak satılırken alan kişi 110 luk ve dolu olmasına dikkat edebiliyor bu neden böyle bende anlamış değilim...kendim 110 hp premium pack olanını kullanıyorum çokda memnunum.
ayrıca motor sesi her ikisinde de neredeyse aynı son hız da 110 luk olan daha rahat dır diye düşünüyorum kendi görüşüm...

2.soru:comfort en boş versiyon sanırım 4 air bag analog klima
comfort pac:4 airbag çelik jant analog klima
milesim:özel seri diye geçer çok bi fark yok + olarak ön arka pack tamponlar ve jant gibi düşünün
premium:dijital çift yönlü klima 6 air bag  far yağmur sensörü çelik jant kol dayama vs
premium pack:yukarıya dahil olarak katlanır ayna cam arka kapı için perdeler park sensörü opsiyon cam tavan hıs sabitleme
preim plus:krem gögüs esp diz hava yastığı cam tavan far yıkama hız sabitleme

bi kaç eksiğim olabilir ama genel olarak en belirgin farklar bunlar...
ben almışken en azından premıum almanızı tavsiye ederim

Düzenleyen kaan__ - 25 Aralık 2011 Saat 23:52
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:47
Lpg  yoksa birşey yapamam ama lpg varsa kaçın önümden LOL nası olsa o kadar basmaya en fazla 25 kr yakar LOL 160km  200 km arası Big smile birşey dikkatimi çekti gecen yüksek hızda fren yapınca araba frene basınca yere kapanıo sanki gerçekten varmı böyle bişeSmile

Düzenleyen Üçyüzaltı - 25 Aralık 2011 Saat 23:49
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:52
Bizim dükkanın önüne gelio beyaz bi 308 güzel araba boşta olsa çok hoş tek olsun Thumbs Up Ama ben esp olmasını isterim yağmurlu havalar için ek fren desteği falan güvenlik full olmasını isterdim , güvenlik önemli
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:52
Orjinalini yazan: kaan__ kaan__ Yazdı:

merhaba arkadaşlar,
bu ilk mesajım

1.soru 90hp alırsan bunun 110 luk olanını sen çok farkedemessin öyle aman aman belirgin bir fark yok ancak satılırken alan kişi 110 luk ve dolu olmasına dikkat edebiliyor bu neden böyle bende anlamış değilim...kendim 110 hp premium pack olanını kullanıyorum çokda memnunum.
ayrıca motor sesi her ikisinde de neredeyse aynı son hız da 110 luk olan daha rahat dır diye düşünüyorum kendi görüşüm...

2.soru:comfort en boş versiyon sanırım 4 air bag analog klima
comfort pac:4 airbag çelik jant analog klima
milesim:özel seri diye geçer çok bi fark yok + olarak ön arka pack tamponlar ve jant gibi düşünün
premium:dijitak klima 6 air bag dijital klima far yağmur sensörü çelik jant vs
premium pack:yukarıya dahil olarak katlanır ayna cam arka kapı için perdeler park sensörü
preim plus:krem gögüs esp diz hava yastığı cam tavan far yıkama

bi kaç eksiğim olabilir ama genel olarak en belirgin farklar bunlar...
ben almışken en azından premıum almanızı tavsiye ederim
dostum nasıl fark yok aralarında?Öyle olsa kimse farkını ödeyipte 110 luk almaz.Değilmi?Biz mesela 90lık almadık 110 luk için biraz daha fazla para verdik.Wink
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:53

Bizim dükkanın önüne gelio beyaz bi 308 güzel araba boşta olsa çok hoş tek olsun Thumbs Up Ama ben esp olmasını isterim yağmurlu havalar için ek fren desteği falan güvenlik full olmasını isterdim , güvenlik önemli
esp hayat ya sen ne diyorsun dostum.Wink
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:54
Bencede çok önemli bazen virajı kestiremiom şehir dışında ralli yaparken sert giriom olsa fena olmaz yani direksiyonda terlemezdim soğuk soğuk LOL
Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2011 Saat 23:59
ben 90 lık 308 de kullandım kendimde 110 luk var inanın doğru dürüst fark yok 90 lığın daha az yaktığını biliyorum...sadece gazı köklerseniz sizi koltuğa 110 luk daha keskin yaslıyor diyebilirm..
2sininde son hızını test etmedim ama benim aracım 210u rahatlıkla görüyor
90lık ne yapar net bilmiyorum ama şahsen o süratlerde kullanan pek vermıdır bilemiyorum...
az yakmasını ve ekonomiyi düşünürsen 90 lık ideal
okadar fark vermenin nedeni beygir farkı değil donanım farkı...
90 lık bi premium pack yok mesala

sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Çevrimdışı 06ÖzGüR06 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2011 Saat 00:01
Ben olsam 1.6 HDİ 90 HP olanı alırdım. Neden derseniz yakıt tüketimi daha düşük olur.Performansı da öyle düşük kalmaz iyidir.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2011 Saat 00:05
ekonomi için 90 lık biraz daha iyi.Wink
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2011 Saat 00:07
Orjinalini yazan: kaan__ kaan__ Yazdı:

ben 90 lık 308 de kullandım kendimde 110 luk var inanın doğru dürüst fark yok 90 lığın daha az yaktığını biliyorum...sadece gazı köklerseniz sizi koltuğa 110 luk daha keskin yaslıyor diyebilirm..
2sininde son hızını test etmedim ama benim aracım 210u rahatlıkla görüyor
90lık ne yapar net bilmiyorum ama şahsen o süratlerde kullanan pek vermıdır bilemiyorum...
az yakmasını ve ekonomiyi düşünürsen 90 lık ideal
okadar fark vermenin nedeni beygir farkı değil donanım farkı...
90 lık bi premium pack yok mesala

ben 308 sadece 110 luğunu kullandım ama 90 lığını bilemem.WinkBilmediğim şey hakkındada yorum yapamam.SmileDonanım olarakta tabiki farklı ancak satış gerçeklerine bakarsak durum dediğim gibi.İkinci eldede aynı durum ortada.Wink
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2011 Saat 00:11

Lpg  yoksa birşey yapamam ama lpg varsa kaçın önümden LOL nası olsa o kadar basmaya en fazla 25 kr yakar LOL 160km  200 km arası Big smile birşey dikkatimi çekti gecen yüksek hızda fren yapınca araba frene basınca yere kapanıo sanki gerçekten varmı böyle bişeSmile
öne yığılmasından bahsediyorsan bu çoğu arabada olur.Normal yani.Wink
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2011 Saat 00:13
Yok yığılma deil araba yere yapışıo birçok arabada frene bastımı sağa sola gidecek yer arar kendine hız varsaBig smile ama bunda basıyorum araba sanki yere yapışıo oraya buraya gitmio yere yakınlaşıo sankiBig smile
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 862 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5496 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 615 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2668 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1794 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12660 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 591 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 743 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 561 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English