Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - direksiyonu cevirince gelen tak tuk ses
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

direksiyonu cevirince gelen tak tuk ses

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı volkan26 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: direksiyonu cevirince gelen tak tuk ses
    Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 14:34
hepinize bastan tsklerimi sunarım arkdaslar benim sıkıntım yeni bir 106 quiksilver aldım 200 model yalnız bu hafta arbamda tuhaflığa rastladım direksiyonu sonuna kadar sğa cevirince birazda yol alınca önden tak tuk sanki altında taş varmıs gibi ses gelmeye basladı nedenini bilmiyom bilen arkdas varsa bana yardımcı olsun lütfen
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 14:38
eğer dreksiyonu tam sağ veya tam sol yaptığında yürürken takır takır ses yapıyosa bu aks başlarından yapar bence aks kesmeden gidip değiştir çünki muhtemelen 1-2 defa patinaj çekerse aks keser ve yolda kalırsın kolay gelsin.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 14:40
unutmadan 

Tanıtma Konusu Açmak İçin Lütfen;
Bu Linke Tıklayın:http://forum.peugeotturkey.com/new_topic_form.asp?FID=22

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

birde bunları doldurursanız size arkadaşlarımız daha kolay yardımcı olacaklardır.
teşekkürler.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 14:41
tskler arkdasım sağol maliyeti nedir acaba bunun biliyonmu
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 14:48
106 kullanmadım o yüzden fiyatı ne olur bilmiyorum fakat sponsorlarımıza sorarak öğrenebilirsiniz.
Şahin Peugeot
Orjinal Yedek Parça
0216 631 10 80
0216 631 18 12
0533 301 88 06
www.peugeotmarket.com

OTO EFE
Peugeot & Citroen
Çıkma Yedek Parça
0212 486 33 66
www.peugeotcikmacisi.com
www.cikma-parcaci.com
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 15:40
sponsorlar yardımcı olacaktır fiyat için ama bilyadan da olaabilir belki gerçi ilhan abimiz mekanik konusunda çok uzman o daha bilir ama benim dobloda olmuştu böyle bişeyde bilyalar değiştirmişlerdi en azından usta bilya değiştirdik demişti.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 15:45
bilya sornunda düz giderken de ses yapar ve sürtme sesi gibi bir ses gelir.fakat bu takırtı sesi sadece sağa sola dönerken geliyomuş o yüzden direk aks sorunu (geçen kış amaaan yaptırırım dedim olmadık yerde yolda kaldım)Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 15:47
Sanırım aynı sorun bende de var. Bir ara baktırırım diyorum ya tırsıyorum da yolda kalmaktan. Sadece dönüşlerde lıkırtı yapıyor. 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 15:49
Orjinalini yazan: kapagan kapagan Yazdı:

Sanırım aynı sorun bende de var. Bir ara baktırırım diyorum ya tırsıyorum da yolda kalmaktan. Sadece dönüşlerde lıkırtı yapıyor. 
aman arkadaşlar ben bi defa kaldım siz kalmayın çok kötü oluyo.araba ile lastiklerin bağı kalmıyo basıyosun araba boşta anca tamircinin telefonu geliyo aklına Ağlama
Çevrimdışı taksicicocuk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
15 - Ocak - 1988

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı taksicicocuk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 15:51
usta bilya değil o akıs kafası koparsa fena olur hemen değiş 
2004 307 xt auto. 65000 km de orijinale
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 15:54
bu arabaları sürmesi cok zevkli ama bide sorunlar olmasa dahaa ii olcak en iyisi sıfırını almak ilhan arkdasla konustuktan sonra arabaya binip eve gitmeye korkor oldum yolda kalırım diye ptesi ilk işim rot ayarına sokmak olcak arkdaslar rezil olmak istemem yolun ortasında :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 15:59
yarın arabayı tam sağ tam sol yapmamaya dikkat ederek ve patinaj çektirmeden ve çok sert kullanmadan iyibir ustaya götürür yaptırırsın sonra ne sıkıntın olursa bize yaz.biz bir aileyiz her zaman yanındayız.
ve birde peugeot araçlarda en güzel şey parça sıkıntısı çekmezsin ayrıca kolay kolay kıramazsın Sırıtma
Çevrimdışı Üçyüzaltı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 16:06
Bende sağa çevirince ses geliyor ama oldu yerde deil ozaman bişe yok sağa doğru dönerken arka sağ tekerden cıykkk die bir ses geliyor arabayı aldığım günden belli hala geliyor , arabayı alalı 7 ay falan oldu Sırıtma
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 16:36
ilhancım sıcak konusman için tekrar tskler sıkıntım oldumu artık seni ararımm cebii
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 16:38
Orjinalini yazan: volkan26 volkan26 Yazdı:

ilhancım sıcak konusman için tekrar tskler sıkıntım oldumu artık seni ararımm cebii
oooo valla ayıp ettin benim telefon 24 saat açık ne zaman ararsan ben telefonun öteki ucundayım Alkış
Çevrimdışı gravis_pro Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
09 - Şubat - 1977

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 207 1.4 Trendy LPG 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gravis_pro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 17:03
Orjinalini yazan: volkan26 volkan26 Yazdı:

hepinize bastan tsklerimi sunarım arkdaslar benim sıkıntım yeni bir 106 quiksilver aldım 200 model yalnız bu hafta arbamda tuhaflığa rastladım direksiyonu sonuna kadar sğa cevirince birazda yol alınca önden tak tuk sanki altında taş varmıs gibi ses gelmeye basladı nedenini bilmiyom bilen arkdas varsa bana yardımcı olsun lütfen

Benim 106 da da aynı sorun var. Bazen de bir yöne çevirirken "Tak" diye ses yapıyor. Aks başlarının yanında direksiyon kutusundan da olabilir mi acaba? İlave olarak baktırmak lazım.

Düzenleyen gravis_pro - 13 Kasım 2011 Saat 17:04
Çevrimdışı tongucuk Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 308 sw premium plus 110hp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tongucuk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 19:14
selamlar 2000 206 arabamda böyle bir sorun vardı direksyonu tam sağ ve tam sol yaptığımda  kütürtü tarzında bises var tamircime gösterdim sol aks değiştik  fakat  eve gelirken  tam sağ yaptım bi defa yine o sesler geldi bunun aks tan başka bi sebebi olabilirmi ?
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 19:56
bunun başka bir sebebi yok.
fakat anlattığınızın dışında bir olay olsaydı örneğin "jantı büyüttüm ve şimdi sağa sola dönerken ses var" deseydiniz bunun nedeni lastikler davlumbaza sürtüyor derdim ama anlattığınız olayın sebebi sadece aks.
Çevrimdışı tongucuk Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 308 sw premium plus 110hp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tongucuk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 20:19
lastikleri çok dikkatli kontrol ettim sürten yer yok  aks hatalı takılmış olabilir o zaman başka bişey  çıkmıyor ortaya sanırım
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 20:24
malesef eğer aksların biri değişti ve diğeri aynı duruyosa büyük ihtimalle oda zamanında yara almıştır ve onunda değişme zamanı gelmiştir.
ayrıca diğer arkadaşlarada dip not olarak bir bilgi vereyim.buda başımdan geçen bir olay.
zamanında sağa viraja girerken takır takır ses geliyo eyvah bu akstan sanırım beni yolda bırakacak derken ustaya gittim birde baktıkki egzoz delindiğinde usta kaynatırken biraz eyri kaynatmış oda viraja girince sağa arabanın gövdesine vuruyomuş.eğer usta deneyimli olmasa aksı değiştirirdik allahtan direk anlattığıma baktı ve egzoza işlem yaptınızmı dedi.sonra açığa çıktı.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1725 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 226 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25191 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1469 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 608 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4133 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English