Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Lpgde stop etme sorunu.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Lpgde stop etme sorunu.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Üçyüzaltı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2011 Saat 23:07
Güncel arkadaşlar yardım edecek yokmu ?
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 Saat 20:37
?
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2011 Saat 22:28
Güncel

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 00:14
dostum senin sorunun lpg sisteminden başka bir yerde olamaz çünki benzinde sıkıntı yok diyosun.o zaman enjektörle ne alakası var o yüzden ustada bişeyler var gibi geliyor bana.aracın suyunda hava varsa yada lpg sistemine yeterli su gelmiyosa lpg ısınamayıp yoğunlaşır ve araban lpgde çalışmaz.buna bi baktır tahminen söylüyorum lpg sistemine su gelmiyor o yüzden sistem çalışmıyor bunu arabayı çalıştırıp lpg beynine sıcak su dökerek deneyebilirsin eğer çalışma düzeliyorsa lpgye gelen su hortumlarında bir sıkıntı var demektir.eğer su hortumlarında bükülme kırılma yüzünden su geçirmeyen bir yer varsa düzelttir.
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 00:19
Usta bana lpg enjektörü satmaya çalışıyor ustanın derdini biliyorum saten , onuda bahane edip resmen bakmıo başkada bu zıkkıma bakan yok :( suyun gelip gelmemesini deniyecem lpg beyni ısınıyor ama belkide motor sıcaklığından ısınıyor , suyu döksem eski arabamdaki gibi buna birşey olurmu ısı sönsürü falan varya ??
Aracın suyunda hava olsa hareret yapar , hoş bu sorun antifiriz  ve takibinde havasını alma işleminden sonra oluştu
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 00:27
bak bu yazdığın dikkatimi çekti.peki aracın lpg sistemindeki ısı sensörü çalışıyomu ona eminmisin.
belki lpg sisteminin ısı sensörü ısıyı ölçemediği için araç lpgde çalışmıyor buda var tabi.
ama sıcak su dökmeden lpg beynine elinle dokunarak sıcaklığına bakabilirsin her yeri aynı sıcaklıktaysa sorun su sisteminde değil demektir ama bu ısı sensörü aklıma takıldı belkide ısı sensöründen bunuda göz ardı etmemek lazım.
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2011 Saat 00:30
Araç lpg çalışıyor ama baya bi ısıtmak gerekiyor , sonra lpgde çalışıyor ilk geçişte düzensiz gaz yiyip stopa kaçıyor , düzenli gaz yemiyor ilk geçişte lpgye sonra biraz düzeliyor , ondan sonra nadir stop ediyor . Isı sensörü çalışıyor 
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2011 Saat 18:59
Arkadaşlar sorunum çözüldü , sorun arabada deil lpgdeymiş bugün Belediye benzinliğinden değilde başka bir istasyondan alınca araç stop etmeyi kesti Star
Çevrimdışı sniperElite Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sniperElite Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2011 Saat 12:45
öncelikle kelebek boğazını temizletin eğerki temizletdiyseniz muhtemelen kurumlar rolanti motoruna yapışarak bozmuştur rolanti motorunu değişin 40 ie 50 tl vede orjinal takmayın yan sanayi işinizi görür vede en önemlisi aracınızın hararetini kontrol edin normal bir vakit geçtikden sonra hararet en az 80 olmalı değilse termostadı değişin 20 tl civarı bunları artık ben kendim yapar oldum için çok iyi biliyorum ve bende çok uğraşmıştım bu konu ile ilgili bunlardan sonra gene yapıyorsa lpg den iyi anlayan hemde çokmiyi bir usta bulun ve ayar yaptırın. 
1998 1.8 16v 306 brc sıralı aslan parçası
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2011 Saat 16:53
kelebek boğazını temizledim , rolanti motoru bozuk olsa benzindede yapmazmı termostadı yeni değiştirdim , bu arada araba düzeldi bp den değilde başka yerden lpg alınca düzeldi inş bidaha yapmaz 
Çevrimdışı amonse Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 17:51
kardeş hiç uğraşma onla bunla.bende de stop ediyordu....ışıkta beklerken giderken vitesi boşa aldığımda rolantide 5 dk çalıştıktan sonra...ben lpg yi bile söktürdüm...meğer sorun rolanti ayar walfinde...yani rolanti ayarlayıcı....330 tl dediler serviste..ben de temizlettim düzeldi.artık titremeden stop etmeden adam gibi çalışıyor
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 23:21
Valla kardeş şehir içi kısa mesafe yani soğuk motorda full benzine bağladım , peki senin benzindede stop ediyormuydu , benim etmiyor , lpgde ısınıncaya kadar yapıyor yani arac iyice ısınınca kesiyor stop etmeyi 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 814 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5491 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 794 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1015 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12655 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 578 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 402 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 469 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 739 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 554 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 472 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English