Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 kayış sesi(videolu) Çözüldü(pudranın gücü)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 kayış sesi(videolu) Çözüldü(pudranın gücü)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 22:27
walla hocam yarın bi deneyeyim bakalım ne olacak, 
komik olsada işlevsel olması önemli, benim mesela şuan sinyal kolunun içinde sünger var com2000 arızalı dönüşlerde sinyal problemi var, bi sünger sıkıştırdık geçti:) arkadan küt küt ses geliyordu 200 tl harcadık kesilmedi sonra metin kardeşimiz silikonla amartisörleri takozları yukarı yapıştır dedi ses kesildi şimdi pudraylada bu sesi kesersek değme keyfimize yarın sonucu bildiririm artık:)
Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 22:30
Orjinalini yazan: htasay htasay Yazdı:

walla hocam yarın bi deneyeyim bakalım ne olacak, 
komik olsada işlevsel olması önemli, benim mesela şuan sinyal kolunun içinde sünger var com2000 arızalı dönüşlerde sinyal problemi var, bi sünger sıkıştırdık geçti:) arkadan küt küt ses geliyordu 200 tl harcadık kesilmedi sonra metin kardeşimiz silikonla amartisörleri takozları yukarı yapıştır dedi ses kesildi şimdi pudraylada bu sesi kesersek değme keyfimize yarın sonucu bildiririm artık:)

umarım olur üstat olursa ne mutlu bildiğim ve en son Fransa seyahatimde öğrendiğim kadarıyla citroen ve peugeot motorları aynıymış,umarım sorununuz bu komik pudra işi ile geçer..
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
Çevrimdışı aspirinxlarge Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Ocak - 1983

Yaşı : 41
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aspirinxlarge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 22:39
Arkadaşım aynı sorun bende de var. Bu ses motor ısınında kısmen kesiyor ama inceden yine geliyorsa kasnaktanmış eğer ses ısınınca direk kesiliyorsa kayış değiştir kayış sıklığı ile alakası yok çüngü gergiyi otomatik yapıyor.  Seninle bendeki sorun aynı ben p. tesi götürüyorum servise triger ile set değişim vs herşey dahil 400 tl ama sen triger yapmıcan yaklaşık 100-150 arası bişey tutar . ama yıne de en az 2 yere sor derim.  Bide ustasına götür. 3 lira fazla ver ama ustasına yaptır.  istanbulda olsan aynı zamanda aynı servise sokardık senin aracıda.  
Sevene Can Feda Sevmeyene Elveda ! 206 XS 110hp Full Tesco
Çevrimdışı harmus Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Temmuz - 1965

Yaşı : 58
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı harmus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2011 Saat 02:45
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

...............  cunku  kasnagın ıcı kaucuk  tıtresımı onlemek ıcın buda zmanla  erıyo ıcı bosalıyo kasnagın bosa donuyo :) tecrubeyle sabıt :D 

Kasnak içi kauçuk olduğu için zamanla yıpranıyor. Ben geçen yıl aynı sorunu yaşamıştım. Memlekette olduğumdan orijinal servisine kadar elletmeyeyim diyordum. Ancak, yolda giderken akü uyarısı ve ardından bir anda kasnak boşa dönmeye başladı. Yavaş yavaş giderek Edremi^'te yan sanayi ürünü ile yaptırdım.
Fakat, yukarıdaki ses kasnağın içinin boşalmasının sesi değil. En azından bende öyle değildi ses. İlk çalıştırmada veya düşük viteste ses oluyor, hız artınca kesiliyordu.
Sevgiyle Kalın.
Çevrimdışı nteker Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
08 - Ağustos - 1982

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nteker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2011 Saat 08:34
Arkadaşım bu sesin benzeri bende de vardı buluncaya kadar sinir oldum. Krank kasnağı değişti gitmedi ses, v kayışı değişti gitmedi ses, en sonunda serviste dinlediler sesi ve gergi rulmanından kaynaklandığını söylediler ve otomatik gergi rulmanı taktılar ve ses artık yok. Bende ses ilk çalışmada gelip belli bir süre sonra gidiyordu eğer sende de böyleyse gergi rulmanına bir baktır.
Peugeot 2004 model 307 1.6 XR (LPG'li-LANDİ)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2011 Saat 16:16
hocam ses ilk çalışmada var sonrasında yok, motor soğukken oluyor yani. sonra bi kere yürüyünce ses falan kalmıyor, beni tereddüte iten de bu kimisi dedi kasnak kimi dedi rulman yarın servise götürecem artık gerçi bu akşam pudra dökesim var baktım çok karışık nereye dökeceğimi bilemedim:)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2011 Saat 16:19
Orjinalini yazan: aspirinxlarge aspirinxlarge Yazdı:

Arkadaşım aynı sorun bende de var. Bu ses motor ısınında kısmen kesiyor ama inceden yine geliyorsa kasnaktanmış eğer ses ısınınca direk kesiliyorsa kayış değiştir kayış sıklığı ile alakası yok çüngü gergiyi otomatik yapıyor.  Seninle bendeki sorun aynı ben p. tesi götürüyorum servise triger ile set değişim vs herşey dahil 400 tl ama sen triger yapmıcan yaklaşık 100-150 arası bişey tutar . ama yıne de en az 2 yere sor derim.  Bide ustasına götür. 3 lira fazla ver ama ustasına yaptır.  istanbulda olsan aynı zamanda aynı servise sokardık senin aracıda.  

walla hocam keşke istanbulda olsaydım, burdaki ustalar bi açıp bakalım diyolar önce bi dinleyeyim nedir ne değildir diyen yok, servis zaten alışmış diyor aracı bırak biz test ederiz ertesi sabah seni arar bilgilendiririz :) en sonuda kafam atacak sanayiye pejo servisi açacam:) en azından bende gelene bi açıp bakalım derim yani:D
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2011 Saat 16:35
Bu ses bende de vardı.Usta baktı,kayış biraz gevşemiş dedi.Herhsngi birparça değişmedi.Kayışı gerdi nası yaptıysa,ses kesildi..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 16:19
bugun başka bi ustaya baktırdım araca, sağını elledi solunu elledi, dediki küçük çocugun var mı? bende dedim ki ne alaka çocuk mu bozdu arabayı:) yok abi dedi buna pudra dökmemiz lazım, bende geçen fevzi arkadaşımızın demesi üzerine pudrayı almıştım fakat nereye dökeceğimi bilemediğimden dökmemiştim. sonra adama dedim bagajda var pudra, bu sefer adam dediki abi millet bagajda stepne taşır sen pudra mı taşıyorsun:) anlattım durumu dediler doğru tespit yapmışlar pudrayı döktü bolca, bakalım yarın sabah ne olacak, merakla sabah olmasını bekliyorum:)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 16:32
sen şimdi ustanın pudrayı döktüğü yerinde fotoğrafını çek paylaş bizde bişeyler öğrenelim yaw :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:07
hocam kayışın üstüne döktü pudarayı bende baktım böle hiç aklıma gelmedi o an videoya almak ama şunu tecrübeyle söyleyebilirm arabayı ilk çalıştırırken heryer pudra oluyor tecrübeyle sabit:)yarın bi resim çekerim ben size paylaşırım burda
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:11
Geçmiş olsun abicim Göz Kırpma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:11
pudarayı v kayışın üzerinemi döktü yoksa koruma kapağını açıp triger kayışınamı döktü.
merakımı mazur gör çünki bendede var kasnak seside oan göre dökücem belki aynı sıkıntıdır Alkış
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:12
ilginç bi teknik ama nereye kadar goturur sızı orası malum uzun yola cıktıgınız da yolda bırakmasın :)
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:13
hocam bende o koruma kapağı yok herhalde çünkü usta sende bu kapak yok 30 lira bişey dedi al takalım onuda dedi. o videoda görünen kayışın üstüne döktü pudrayı
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:18
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

ilginç bi teknik ama nereye kadar goturur sızı orası malum uzun yola cıktıgınız da yolda bırakmasın :)

hocam ben bu ustaya gidene kadar bi kaç usta gezdim, kimisi rulman dedi kimi kasnak dedi. diğer ustalar sesi tarif edince şudur yada budur demişlerdi, bu usta kaputu açtı oraları iyice bi elledi:) baktı dinledi sonra sadece sabahları mı yapıyo diye sordu bende evet dedim o zaman çözüm pudra dedi:)
benim tahminimce yaptıgı tetkikten sonra herhangi bir sorun bulamadı:) son çare pudra dedi diye düşünüyorum. bu usta sadece pejo citroen ustasıymış bi arkadaşım tavsiye etti, ve görünce şaşırdım dükkanının önünde bir sürü araba vardı benim gezdiğim diğer pejo ustaları boş takılıyorlardı, bilmiyorum iyi bi ustamı değil mi ama bir sonraki tamir işi için ona götürecem arabamı bakalım nasıl bi izlenim bırakacak:)

Düzenleyen htasay - 02 Kasım 2011 Saat 17:21
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:48
inş bekledıgınız gıbı guzel cıkar ustanız  bı sorun cıkmaz heralde ozaman kayıstan kasnaktan cunku kullandıgımız araclar trıptonık ve kasnak bı sekılde koptugunda yada kayıs koptugunda sanzımana bı zarar gelmesın motorada aynı sekılde 20 tllık kayıstan kacıp komple motor yaptırmakta var :)
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2011 Saat 17:53
hocam arabanın trigeri yeni değişmiş, bugun bu bakan usta da aynısı dedi ben dedim değişelim trigeri falan diye gerekiyorsa adam ben sölemeden kendi söledi bunun trigeri yeni değişmiş diye, aldığım adam da öle demişti trigerini yeni değiştirdim diye, valla bilemedim ne olacak şimdi bi yanım diyorki yarın ses çıkarmasın araba bu sıkıntıyı halletmiş olayım, bi yanım da diyorki arkadaş ses çıkarsında varsa bi sıkıntı ortaya çıksın gidip yaptırayım çünkü biliyorum ki ses çıkmazsa yarın sabah bu işin üstünü çizecem:)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2011 Saat 11:19
arkadaşlar bu sabah itibariyle ses kesildi. pudra pudra pudra:)
Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2011 Saat 12:08
dsene benim çözüm işe yaradı sevindim kardeşim ;)

ismim geçsin lütfen fikir benim diye böbürleneyim :):) Dil Çıkarma
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2692 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5868 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1250 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1276 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 757 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2842 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1964 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12928 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 968 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 565 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 578 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1020 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 903 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16216 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5645 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1982 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 563 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English