Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 titreme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 titreme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 titreme
    Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 08:37
Arkadaşlar merhaba araba rölantideyken titreme var.Vites topuzu gözle görülür şekilde titriyor.Bu titremenin gaz kelebeğinden olduğunu düşünmüştüm serviste temizlettim iyiki temizletmişim çünkü çok kirlenmiş ve kurum bağlamış.Fakat sarsıntı biraz geçti.Sonra check up yapıldı motor yağı benzin hava yağ filtresi değişti.Ustalar life kaldırdıklarında Sağ ve sol tablaların ve viraj askı kollarının ömrünü tamamladığı ve değişmesi gerektiğini söylediler.Bende kalsın dedim.Lazer rotçuya gittim oda aynı şeyleri söyledi.Şimdi bu titreme acaba neden kaynaklı.İlk çalıştırmada rölanti 1000 dd motor ısınınca 1 in altına düşüyor.Birde araç hareket halindeyken titremiyor.Birde motor ustası tanıdığım var sibob ayarlarında sorun var havalar soğuyunca gel onların ayarını yapalım dedi.Acaba bumu etken?Arkadaşımda 207 var 2007 model rölantideyken çalıştığını anlamıyorum.Hatta ilk bindiğimde aracı ışıklarda niye stop ettiriyon demiştim.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 10:00
Sadece rolantideyken vites kolunda titreme varsa, ustanin da bahsettigi gibi subap ayari ile sorununuz cozulebilir. Eger hareket halinde de titreme var ise sanzimana isaret eder.
Rolantinin hava sartlarina bagli olarak 1000 dd'de baslayip altina dusmesi normaldir. Yaklasik 800 gibi bir yerde stabil kaliyor olsa gerek.

Düzenleyen koliva - 25 Eylül 2011 Saat 13:07
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 10:04
Koliva dostum rölantideyken vites kolu birde koltuk hafif titriyor direksiyon filan.Hareket halinde titreme sıfır hiç yok diyebilirim.Motor çalışırken zaten ses geliyor siboblardan baya.Peki bu sibob ayarları yapılırsa motorun sesi ve titreme kesilir mi ?Rotçunun verdiği parçalar ne gibi zarar verir araca ?
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 10:15
Orjinalini yazan: husames27 husames27 Yazdı:

Koliva dostum rölantideyken vites kolu birde koltuk hafif titriyor direksiyon filan.Hareket halinde titreme sıfır hiç yok diyebilirim.Motor çalışırken zaten ses geliyor siboblardan baya.Peki bu sibob ayarları yapılırsa motorun sesi ve titreme kesilir mi ?Rotçunun verdiği parçalar ne gibi zarar verir araca ?

Motor calisirken ses geliyorsa o halde hic durma git yaptir ayarlarini. Motorun sesinin ve titremesinin buna bagli oldugunu dusunuyorum ama tabi en nihayetinde uzaktan yorum yapmak bazi zamanlarda kolay olmuyorGülme
Eger ustaya gitmeden once Çulcuoğlu'na gidersen ve yemek sonunda bir kunefe yerse isin daha cok rast gider Kahkaha
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 12:33
:D OOO biliyoruz antebi
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 12:49

1,5 senede 15 kilo aldigim yeri nasil unutabilirim Gülme Culcuoglu'nun yeri bende buyuktur. Insanlarini da cok sevmistim.
Benim orada oldugum zamanlarda otogarin oradaki Real daha yeni yeni aciliyordu. Bir gun sehirde anket yapmislar. Anket sorusunda diyorlar ki Real alisveris merkezinde ne tur magazalarin olmasini isterdiniz. Yanlis hatirlamiyorsam listede bir kac secenek var ve birde liste harici fikirler icin diger kismi birakilmis. Anketten ne sonuc ciksa begenirsiniz: "kebapci" Kahkaha

Düzenleyen koliva - 25 Eylül 2011 Saat 12:53
Çevrimdışı ramtas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
21 - Ocak - 1982

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ramtas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 12:54
arkadaşlar bu 307 lerde sibop ayarı otomatikmiş doğrumu acaba.benim arabayı bakım yaptırırken ustaya sibop ayarınıda kontrol ettirmek istedim.usta bunlarda sibop ayarı olmaz.kendisi otomatik yapar dedi.doğrumu ki
1.6 xt 307 2005 benzinli otomatik istanbul
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 13:08
Orjinalini yazan: ramtas ramtas Yazdı:

arkadaşlar bu 307 lerde sibop ayarı otomatikmiş doğrumu acaba.benim arabayı bakım yaptırırken ustaya sibop ayarınıda kontrol ettirmek istedim.usta bunlarda sibop ayarı olmaz.kendisi otomatik yapar dedi.doğrumu ki

8 valf araclarda subap ayari olur. 16 valfler hidrolik iticilere sahiptir ve hidrolik iticili subaplarda ayar olmaz.

Düzenleyen koliva - 25 Eylül 2011 Saat 13:24
Çevrimdışı by_imp Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 13:12
benim arabamdada aynı sorun var gibi titreme cok az ama birazdan tam sorununlarını ustaya soru sor kısmında yazacağım
Çevrimdışı ramtas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
21 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ramtas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 14:58
tamam koliva cevap için sağol..
1.6 xt 307 2005 benzinli otomatik istanbul
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 Saat 17:02
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

1,5 senede 15 kilo aldigim yeri nasil unutabilirim Gülme Culcuoglu'nun yeri bende buyuktur. Insanlarini da cok sevmistim.
Benim orada oldugum zamanlarda otogarin oradaki Real daha yeni yeni aciliyordu. Bir gun sehirde anket yapmislar. Anket sorusunda diyorlar ki Real alisveris merkezinde ne tur magazalarin olmasini isterdiniz. Yanlis hatirlamiyorsam listede bir kac secenek var ve birde liste harici fikirler icin diger kismi birakilmis. Anketten ne sonuc ciksa begenirsiniz: "kebapci" Kahkaha

Bende çok kilo aldım antebde yaşayıp ben kilo almam diyene rastlamadım.Pazar günleri mesire yerleri orman yangını çıkmış gibi oluyor :)
Çevrimdışı ahmetural__ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetural__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2017 Saat 17:50
arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.2 gün önce bir 206xs 2000 model aldım.Araçta normal durdugumda motorda titreme ve aşırı derece.Aracın eksozuna kadar devam ediyor.Aracta üfleme felan filanda yok.Sağ amartisörün yanındaki kulakçığı değiştirdiler ama hala titriyor ve sorunu bulamadılar.Aranızda yardımcı olacak varmı acaba bu sorunu yaşayan oldumu 

Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2017 Saat 17:54
buji ve bobin kontrölü yaptırın büyük ihtimal sorun buralardan çıkıyor
Çevrimdışı Rasim1992 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206cc 2.0L
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Rasim1992 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eylül 2017 Saat 04:28
Öncelikle Selam arkadaslar,

Aranizda yeniyim arkadasina belirtigi gibi Motor ve Vites topuzu titriyor Moror soguk iken.
Bircok parcayi yeniledim Buji, Bobin, Hava filitresi, 1. Enjektör, egr Ventilini temizledim, kelebeki temizledim en sonunda arabayi peugeot yetkili bayiye götärdüm hatayi onlarda bulamadilar.

Siboplardan şüpeleniyorum fakat 2 litre Motorlarda hidrolik ve ayarlanmiyor diye biliyorum sizce ne olabilir hata ?

Cevaplar icin simdiden tesekürler
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 26 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 37 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 452 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 132 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20887 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 684 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11674 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 533 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 208 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24810 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 230 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 135 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3065 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 356 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 336 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 251 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English