Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Angel Fara Yükseklik Ayar Motoru Takılması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Angel Fara Yükseklik Ayar Motoru Takılması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Angel Fara Yükseklik Ayar Motoru Takılması
    Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:03
Merhaba arkadaşlar.
Piyasada göremediğim ama merak ettiğim bir uygulama ile karşınızdayım...

Birçok araçta angel farlar kullanılıyor fakat bu esnada aracın orjınalınde bulunan yukseklık ayar motoru devre dısı kalıyor. Arastırmalarım sonucunda bazı farlara yapılabıldıgı bazılarında olmadıgı noktasında cesıtlı soylemler ve yazılar okudum. Fakat calısanına hıc rastlamadım. Elımdekı farın sagını solunu ıncelerken ayar kısmının sokuldugunu farkettım ve zaten bu kısmın far motoru takmak ıcın yapılmıs oldugunu anladım Gülme

Gıttım hemen aracımın ustundekı orjınal far motorumu soktum. Dedimki "işte bu" Sırıtma

Hevesle eve geldım motoru fara taktım ama motor ancak ters olarak durabıldı. Bu sekılde de calısamayacagı ıcın uydurabılme calısmasına basladım. Ve bıngo...Göz Kırpma

Motorun asagıya donmesıne engel olan tırnagın ustunu ıncelttım ve artık motor asagı donebıldı ve gayet uygun bır sekıl aldı...

Artık far ve yukseklık motoru montajlanıp calısmaya hazırdır...

Fakat belırtmem gereken bırsey var. Orjınal farda kısa ve uzun far aynaları bırlesıktır. Bu yuzden yukseklıklerı beraber degısır. Yalnız angel far ıcınde far aynaları bırbırınden bagımsız uretılmıs. Ayrı ayrı ayar yapılıyor. Far motoru takınca sadece kısalar motorla calısacak uzunlar sabıt kalacak. Uzunlara bır kere ayar yapacaksınız bır daha ellemeyeceksınız. Ama ıcerıden ayarladıgınızda kısalar ıstedıgınız gıbı asagı yukarı hareket edecek...

Ben burada 306 Angel far ıcın uygulama yaptım. Fakat yapısı musaıtse dıger modellerdekı farlar ıcınde aynı uygulama yapılabılmesı mumkundur...

Resımde gorulen altıgen kısmın ostasındakı metal cubugu cevırerek motorsuz olarak yukseklık ayarı yapıyoruz

Sokulmus haldekı yukseklık ayar aksamının dıstan gorunumu

Buda içten görünümü. Burada gorulen metalın ucundakı topaç kısım aynanın kenarındakı kanala gecıp mercegı ılerı gerı hareket ettırıyor.

Orjınal far motoru

Yandan görünüm. Uctakı topac aynı sekılde kanala gırerek farı asagı yukarı calıstırıyor

Üst kısımda gorulen allen ıle ayarlanan beyaz kısım farın yukseklıgının ayarlanması ıcın kullanılmaktadır

İşte far motoruyla angel far ustunden sokulen parcanın denklıgı. Dıkkat edersenız far motorunun ustunde kalın bır tırnak var. Far motorunun ıstedıgınız acıyı alması ıcın burayı ınceltmenız gerekıyor. Yoksa far motoru yukarıda kalıyor.

Ayar aparatının farın ustunden sokuldugunde far aynasının ılerı gerı hareket ettırılen ucu. Motorda buraya baglanacak...

Far motorunun bahsettıgım tırnagı ınceltılmeden taktıgımızda bu halde kalıyor

Bu sekılde ters durursa olmaz.

Buda tam arkadan bakıs...

Sonra o bahsettıgım tırnagı ınceltınce artık motor kendı eksenınde donebılmeye basladı.

Bu da en asagı kadar donebıldıgı hali. Bu sekılde calısmasında hıcbır sıkıntı yok.

Üstten görünüm...

Farın gorunumlerınıde paylaşalımda dusunenler ıcın fıkır olusturur...

Sadece led parklar

Sadece angel halkalar

Ledler ve halkalar beraber

Son olarak xenon farıda devreye aldık

Xenon ve Halojen ampul farkı. Kıyasını siz yapın...

Farın duvara olan uzaklığı 3mt ve duvarda görülen ışık perdesinin genişliğide yaklaşık 3 mt gibi...

Halojen ampulun vermiş olduğu ışık

Xenon ampulun verdiği ışığın kuvvetini halojen ile kıyaslarsanız aradaki fark çok net görülüyor. Fotolarda aydınlık farkı ayırt edilebilmesi açısından sabit diyafram ve enstantane ayarlarıyla çekilmiştir. F2.8, 1/30, ISO 200

Burada da angel farımızda uzun hüzmenin vermiş oldugu ışığı görmekteyiz

Birde orjinal farın durumunu görelim...

Yine farın duvara olan uzaklığı 3mt dir

Kısa far

Kısa ile uzun far beraber

Sadece uzun far

Angel halkaların ledleri...

Gündüz farı ledlerinden bir tanesi

Bu ledlerden parklara taktım. Kaç tane led denedim en iyi sonucu bunlar ile aldım. Merceğin arkasından öyle kuvvetli ışık veriyor ki Audi lerdeki gibi gündüz farı oldu maşallah...
Özellikle Philips in üretmiş oldugu Photon 7000K Xenon Effect olanından aldım sonuç mükemmel... Örneği aşağıda...

İşte sonuç...

Düzenleyen CeCoLi - 07 Eylül 2011 Saat 01:14
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:16
AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış sen bi dahisin :))) elina koluna sağlık :))) sıra benimkine ne zaman gelicek ustaa:Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:25
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış sen bi dahisin :))) elina koluna sağlık :))) sıra benimkine ne zaman gelicek ustaa:Sırıtma

Estagfurullah abıcım sagolasın. Fakat acele etme Gülme

Tek dusundugum sey bu motorlar ıle farları arabaya takınca arkada bırseylere deger mı degmezmı ? Daha oraya gelmedık yanı. Gercı farın arka kısmından daha da dısarıya cıkmıyor ama yınede dusundum yanı...

Senden rıcam kaputu acıp farların tam ustunden dıkıne bakacak sekılde bırer resım cekıp eklermısın? Farların arkasındakı mesafeyı gorelım. Benım onu anlamam ıcın farları sokmem gerekır. 

Ama bu konu sadece 306 ıcın degıl bırcok angel far ıcın ornek olusturabılır...

Düzenleyen CeCoLi - 04 Ağustos 2011 Saat 10:26
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:28
haklısın.. abi .. akşam eve gidince resim çekip ..eklerim buraya ..  bi yere değeceğini sanmıyorum .. farların arkası boştu çünki ....
Çevrimdışı forewer_fb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ocak - 1985

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı forewer_fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:29
eline sağlık usta güzel bir çalışma, bak şimdiden müşterilerin olmaya başladı :)
İETT, metrobüs, dolmuş, vapur :)hala peugeot sevdalısı
B Rh(+) 0533 484 26 08
Çevrimdışı Emre Ekrem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Eylül - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emre Ekrem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:29
Çok güzel bir çalışma olmuş, tebrikler. 
ph2 stock 306 gti
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:32
Orjinalini yazan: undertaker undertaker Yazdı:

Çok güzel bir çalışma olmuş, tebrikler. 

Sagolasın abıcım. Muhtemelen senın fardada yukseklık motoru yoktur. Yukarıdakı acıklamalarım senın angel far ıcınde gecerlı olacaktır dıye dusunuyorum ???
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:32
Orjinalini yazan: forewer_fb forewer_fb Yazdı:

eline sağlık usta güzel bir çalışma, bak şimdiden müşterilerin olmaya başladı :)

Onun montajınıda ben yaptım zaten Göz Kırpma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:33
evet benim angel montajı cecoli ustamıza ait :))) daha zenonları aktifleştircek :)) bide far motoru çıktı :))) emeği büyük .. hakkı ödenmez ...

Düzenleyen by_ersin - 04 Ağustos 2011 Saat 10:39
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:36
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

evet benim angel montajı cecoli ustamıza ait :))) daha zononları aktifleştircek :)) bide far motoru çıktı :))) emeği büyük .. hakkı ödenmez ...

Aleykumselam Göz Kırpma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:42
Sırıtma akşam olsada şu resmi çeksem çok merak ettim şimdi ya ....
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:44
Cecoli abi hakikaten bir dehasın ya, meslek tam olarak ne bilmiyorum ama elin çok yatkın belli. senin gibi biraz anlasam bu işlerden hep istiyorum şu motoru vs öğrenmeyi senin bu tarz yazıları gördükçe daha bir hevesleniyorum, elime anahtarı alıp dalacam birgün toplanamayacak o olacak sonumSırıtma

Gerçekten tebrik ediyorum ve bu güzel çalışmayı paylaştığın için ayrıca teşekkür ederimAlkış
Çevrimdışı Emre Ekrem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Eylül - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emre Ekrem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:50
Yeni aldıklarım dün geldi ve çok fırsatım olmadı kontrol etmeye, motoru var diye biliyorum fakat emin değilim, yoksa da fark etmiyor artık zira sen bulmuşsun çözümü Cem. :D
Telefonla bir iki foto çekmiştim, vakit bulur bulmaz taktıracağım. 

ph2 stock 306 gti
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:53
abi angel far almışsın hayırlı olsun. bence ersin abi alıp takmış cem abi neden almamış diyordum. güle güle kullan.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:55
Emre abı oncelıkle farların hayırlı olsun gule gule kullan. Resımden gordugum kadarıyla uzerınde motor yok. Farlarımızın arkası tamamen aynı.

Dıkkat edersen ayar yapılacak yerde aynı sekılde. Orayı sokup motoru adapte edebılırsın.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:55
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

abi angel far almışsın hayırlı olsun. bence ersin abi alıp takmış cem abi neden almamış diyordum. güle güle kullan.

abi ikimiz aynı anda aldık :)) Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 10:56
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Emre abı oncelıkle farların hayırlı olsun gule gule kullan. Resımden gordugum kadarıyla uzerınde motor yok. Farlarımızın arkası tamamen aynı.

Dıkkat edersen ayar yapılacak yerde aynı sekılde. Orayı sokup motoru adapte edebılırsın.

+ 999 Thumbs Up aynen emre abi bizdeki gibi far motoru yok.. ama olmuyor anlamıda gelmiyormuş.. cem bana ilk dediğinde yok artık demiştim ama.. olayı bitirmiş .. sıra bende inş....

Düzenleyen by_ersin - 04 Ağustos 2011 Saat 11:13
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 11:46
helal olsun ustasısın cecoli .

Düzenleyen mustafakirli - 04 Ağustos 2011 Saat 11:46
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 12:13
Cecoli Ustaya benden bir alkış adam İsviçre çakısı gibi elinden heriş geliyor Alkış
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2011 Saat 12:16
Orjinalini yazan: HeRo1727 HeRo1727 Yazdı:

Cecoli Ustaya benden bir alkış adam İsviçre çakısı gibi elinden heriş geliyor Alkış

EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1120 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5640 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1227 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 940 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 729 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2785 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1131 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1913 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12789 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 737 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 517 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 558 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 854 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 687 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16119 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5586 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English