Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 1.6 16v Hangi motor yağı ?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 1.6 16v Hangi motor yağı ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 1.6 16v Hangi motor yağı ?
    Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 21:34
Arkadaşlar bir önceki bakımda peder araca bp 10-40w model yağ koydurmuş siz hangi yağı tavsiye edersiniz performanslı kullanacağım sıkıştırarak castrol filan nasıldır tavsiye edermisiniz ? başka önerileriniz varsa modeliyle birlikte yazarmısınız 10-40w şeklinde yani
Saygılar Gülme
Çevrimdışı DRIVER34 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Eylül - 1981

Yaşı : 42
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DRIVER34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 21:37
ben 1 hafta önce özel serviste total koydurdum daha doğrusu koydular bir sıkıntı görmedim önceki de totalmiş zaten 

Düzenleyen DRIVER34 - 22 Temmuz 2011 Saat 21:43
307 14XR16V(Sİyah)2005
5427327273
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 22:06
banada serviste 5-30w koymuşlardı. ince olduğu için yağ kaçırabilir dediler ama sıkıntı yok.

yağ konusunda detaylı bilgiyi cem abi "cecoli" bilir,
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 22:08
Castrol EDGE 5-40 tam sentetik veya Mobil 1 0-40 tam sentetik koy bence. Başka yağ düşünme.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 22:53
Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Castrol EDGE 5-40 tam sentetik veya Mobil 1 0-40 tam sentetik koy bence. Başka yağ düşünme.

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

banada serviste 5-30w koymuşlardı. ince olduğu için yağ kaçırabilir dediler ama sıkıntı yok.

yağ konusunda detaylı bilgiyi cem abi "cecoli" bilir,

arkadaşlar olay performans önerilebilecek en iyi yağı düşünüyorum castrole ve mobil 1 e iyi diyorlar . servisin araca önerdikleri yağ hangisi
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 22:58
servis total öneriyordu ama sanırım anlaşmaları bitmiş şimdi mobil öneriyorlar ve kullanıyorlar.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 23:06
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

servis total öneriyordu ama sanırım anlaşmaları bitmiş şimdi mobil öneriyorlar ve kullanıyorlar.

Uygulama Tavsiye Kapasite (litre)
Motor (P) Mobil Super 3000 X1 5W-40 (a, c) 3.3
Mekanik şanzıman Mobilube XHP 75W-80 2.0
Otomatik transfer   (b) 4.0
Diferansiyel Vites Kutusundan
Soğutucu Mobil Antifreeze Advanced 6.2
Fren yağı MOBIL BRAKE FLUID DOT4
Elektro-hidrolik direksiyon  
Tekerlek Rulmanları Mobilgrease XHP 222

abi mobilin sitesinden aldım 307 1.6 için önerilenler
Çevrimdışı peugeotefe Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 23:30
Totalden şaşmıycaksın castrol magnetec güzel önceden ama artık eski kalitesinde değil
PEUGEOT YEDEK PARÇA TAMİR BAKIM SERVİSİ
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 23:33
Orjinalini yazan: peugeotefe peugeotefe Yazdı:

Totalden şaşmıycaksın castrol magnetec güzel önceden ama artık eski kalitesinde değil

hacı mobil en iyisi diyorlar
Çevrimdışı peugeotefe Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeotefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2011 Saat 23:46
son zamanlarda onuda öneriyolar ama total den şaşmıycaksın fabrikasyon çünkü ve bugune kadarda total kullandım hiç bi sorun yaşamadım.yaşayanınıda görmedim
PEUGEOT YEDEK PARÇA TAMİR BAKIM SERVİSİ
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2011 Saat 01:52
ben aracıma servis tavsiyesiyle mobil 2000 10/40w koydum tıkır tıkır maşallah..
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2011 Saat 06:46
Kendi sahsi fikrim ve bilgilerim dahilinde;

Artik teknoloji o kadar ilerledi ki farkli firmalar aralarinda farklilik yaratabilmek icin ufak noktalarda urunlerini gelistirmeye basladilar. Yag konusunda ise yagin ozunun haricinde yaga katilan bir suru katki maddesi var ve bu maddeler firmadan firmaya degisiyor. Her firma kendi AR-GE'sinin sonuclari paralelinde urunune sekil veriyor. Ancak bu farklilik biz gibiler icin pek fazla anlasilabilir degil. Orneklemem gerekirse total'in ayni viskozitedeki yagi 100 uzerinden 86,700 puan aliyorsa Mobil'in ayni yagi yine 100 uzerinden 86,701 puan aliyor(numaralar uydurma). Yani arada fark var ama cok ufak ve bizim icin aslinda cokta onemli degil. O yuzden buyuk firmalardan olmak kaydiyla, yaglar arasinda cok aman aman bir fark oldugunu dusunmuyorum. Castrol, Mobil, Total ve birkac tane daha uretici disinda yag almadikca memnun kalacagini dusunuyorum. Ben sahsen aracimda Mobil 1 kullaniyorum ve guzel ancak bu size bir oneri degildir.
Burada onemli olan nokta, aracinizin mevcut kilometresi ve hali hazirda yag eksiltip eksiltmedigidir. Eger kilometre cok yuksek degilse ve yag eksiltme yoksa numaralarda bir hatta iki derece oynayabilirsiniz.

Çevrimdışı kuantum Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2015 Saat 01:53
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Kendi sahsi fikrim ve bilgilerim dahilinde;

Artik teknoloji o kadar ilerledi ki farkli firmalar aralarinda farklilik yaratabilmek icin ufak noktalarda urunlerini gelistirmeye basladilar. Yag konusunda ise yagin ozunun haricinde yaga katilan bir suru katki maddesi var ve bu maddeler firmadan firmaya degisiyor. Her firma kendi AR-GE'sinin sonuclari paralelinde urunune sekil veriyor. Ancak bu farklilik biz gibiler icin pek fazla anlasilabilir degil. Orneklemem gerekirse total'in ayni viskozitedeki yagi 100 uzerinden 86,700 puan aliyorsa Mobil'in ayni yagi yine 100 uzerinden 86,701 puan aliyor(numaralar uydurma). Yani arada fark var ama cok ufak ve bizim icin aslinda cokta onemli degil. O yuzden buyuk firmalardan olmak kaydiyla, yaglar arasinda cok aman aman bir fark oldugunu dusunmuyorum. Castrol, Mobil, Total ve birkac tane daha uretici disinda yag almadikca memnun kalacagini dusunuyorum. Ben sahsen aracimda Mobil 1 kullaniyorum ve guzel ancak bu size bir oneri degildir.
Burada onemli olan nokta, aracinizin mevcut kilometresi ve hali hazirda yag eksiltip eksiltmedigidir. Eger kilometre cok yuksek degilse ve yag eksiltme yoksa numaralarda bir hatta iki derece oynayabilirsiniz.

2006 model 307 SW / 1.6 benzinli / 70.000 km'de bir araç için nokta atışı motor yağı modeli tavsiyeniz var mı?
Çevrimdışı cembugra Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 24
Aracı : 307 XS Coupe
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cembugra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2020 Saat 13:52
Motul Synergy 6100 5W40 tavsiye ederim 
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2020 Saat 12:51
tam sentetik 5/30 veya 10/40 ne koyarsan koy 10.000 veya 20.000 de değiştiriyorsun zaten  5/30 da aracın daha iyi çalışır yağ ince olduğu için ama pahalı biraz 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1563 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1467 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 214 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25156 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1410 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 369 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3288 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English