Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Arıza Işıkları... Anlamları
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Arıza Işıkları... Anlamları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı statistican Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
15 - Şubat - 1989

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı statistican Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 01:39
Orjinalini yazan: Bavik Bavik Yazdı:

bende bu motor lambası kafasına göre yanıyo kafasına göre sönüyo bi gün sanayıde baktılar makinaya baglayıp bisey çıkmadı ama şimdi geri yanıyo :S
406 sv
benim 406 da yandı motor arıza lambası servis dedi mazot basınç regülatörü deşicek..dünya para
götürdüm sanayide mazot filtresini değiştirdim o içinde olduğu kutuyuda temizlediler..arızayı kesti
kabir azabı çektirdiler bana kaç ay..
406 st 2.0hdi 2000 110hp
Çevrimdışı riva70 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı riva70 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 09:18
lanet olası 19
Peugeot 307 1.6 XS seytan kırmızı
atiker multifast system
Çevrimdışı anonymoouus Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı anonymoouus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 Saat 00:15
19 başımızın belası zaten. 3000 devirin yukarısını görünce araçta 19 yanmaya başlıyor. Sebebini bilen varmı acaba?
2005 Peugeot 206
1.4 HDİ X-LİNE BEYAZ
A RH +
Çevrimdışı 34sea45 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Ocak - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 34sea45 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 Saat 02:52
Albayım elıne saglık cok faydalı olmus...
Çevrimdışı birbilenvarmı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı birbilenvarmı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 20:31
Merhaba,
Peugeot 208 - 2016 model arabamın göstergesinde önce "service" uyarısı çıktı (nr zaman çıktı net farkında değilim fakat dün farkettim) ardından bugün service yazısının sol yanında bir işaret daha çıktı. Buraya fotoğraf ekleyemiyorum.
Arabanın sıkıntısı ne olabilir acaba. Ancak hafta sonu servise götürebilirim bu şekilde kullanmam sıkıntı yaratır mı? Lönk diye trafikte kalır mıyım?   

Düzenleyen birbilenvarmı - 11 Eylül 2017 Saat 20:32
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı birbilenvarmı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 20:38
Orjinalini yazan: birbilenvarmı birbilenvarmı Yazdı:

Merhaba,
Peugeot 208 - 2016 model arabamın göstergesinde önce "service" uyarısı çıktı (nr zaman çıktı net farkında değilim fakat dün farkettim) ardından bugün service yazısının sol yanında bir işaret daha çıktı. Buraya fotoğraf ekleyemiyorum.
Arabanın sıkıntısı ne olabilir acaba. Ancak hafta sonu servise götürebilirim bu şekilde kullanmam sıkıntı yaratır mı? Lönk diye trafikte kalır mıyım?   

Ayrıca arabayı çalıştırdığımda daha önce gelmeyen uyarı sesleri geliyor. 1 ay önce fln da kilometre göstergesi yanında ilgiliz anahtarı gb bir şey çıkmıştı. Neler oluyor.

Düzenleyen birbilenvarmı - 11 Eylül 2017 Saat 20:39
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 21:20

Merhaba,

Ayrıca arabayı çalıştırdığımda daha önce gelmeyen uyarı sesleri geliyor. 1 ay önce fln da kilometre göstergesi yanında ilgiliz anahtarı gb bir şey çıkmıştı. Neler oluyor.

Muhtemelen yağ değişim vakti geçmiş uyarı veriyor.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı birbilenvarmı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 21:28
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Merhaba,

5bin küsür kilometrede yağ değişimi için uyarı verir mi?
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2017 Saat 23:03

Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Merhaba,

5bin küsür kilometrede yağ değişimi için uyarı verir mi?

Yağ degisiminde bakım kilometresi sıfırlanmadı ise uyarı verir. Muhtemelen sıfırlanmadı. Kitapçığında nasıl sıfırlandigi yazar. Genelde kontagi açmadan kilometre sıfırlama düğmesine basılır. Basılı tutarken kontak açılır. Km sayacı geriye doğru saymaya başlar. Sifirlama olunca el çekilir.

Düzenleyen talip206 - 11 Eylül 2017 Saat 23:04
Çevrimdışı eserli2008 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eserli2008 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2019 Saat 23:03
benimde motor kontrol sistemi arıza lambası yanıyordu aracım 206 plus 1.4 lpg benzin servise götürdüm bujiler intihar etmiş nerdeyse ve oksijen sensörü çalışmıyor dediim değiştirelim araç çok yakıyor böyle değiştirsekte oksijen sensörü lpg olduğu için yine bozulurmuş bunun bi çözümü yokmu aracı gaz ayarına götürdüm normal değerler 3-4 arası olması gerekiyor bende 6-8 dedim neden böyle sensör arızalı dedii servis ben olsam değiştirmem yine bozulcak diyo bilgisi olam varsa bu konuda yardımcı olsun ben arabam saat gibi çalışmadı mı cinnet geçiriyorum resmen
Çevrimdışı Sarpsu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sarpsu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2021 Saat 11:03
Merhaba bende kontağı açtığımda 29 numara görünüyor sonra sönüyor bir sebebi var mı acaba

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1775 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1423 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 384 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1484 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10868 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 615 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
serdarcan34 3
slckgms 3
antipollution 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English