Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Uzaktan Kumanda Sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Uzaktan Kumanda Sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Uzaktan Kumanda Sorunu
    Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2008 Saat 00:26
İyi Çalışmalar

2002 Model benzinli Peugeo 307 arabam var. Bu araba geçen ay beyin arızası verdi. Beyincide beynini değiştirdiler. Bütün işlevleri düzeldi ama bir tek anahtardaki uzaktan kumandası çalışmamaya başladı. Beyincide anahtarları tanıttılar ve sonrada senkron işlemi yaptılar. kontağı açıp 10 sn tuşa basılı tutup kapattılar ama yine olmadı. Pilide değişti.  Anahtarlar arabayı çalıştırıyor. bütün işlevler normal bir tek uzaktan kumanda çalışmıyor.

Bunun nedeni ne olabilir acaba. Yardımcı olabilirseniz yada bu işten anlayan birine yönlendirebilirseniz sevinirim.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2008 Saat 09:26
Iyı gunler sayın Siber66

Kusura bakmayın adınızı bılmedıgımız ıcın bu sekılde hitap etmek zorunda kaldık

Eger ıslemlerın nerede gerceklestıgını yazarsanız ve hangı ılde oldugunuzu daha fazla yardımcı olabılırız

Zannedersem İmmobilizer sorunu cıkmıs ortaya bu tanıtma ıslemı her yerde yapılması mumkun degıl

TANISMA TOPIC I VE DETAYLI BILGI ISTIYORUZ
Çevrimdışı sinan-s Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinan-s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2008 Saat 11:19
307 mi aman aman..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2008 Saat 13:17
anlaşılan ımmobılezerda sorun yok yetkılı servısler bazen boyle olaylarda caresız kalıyorlar bırde anahtarcıya sorman lazım...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2008 Saat 17:12
Orjinalini yazan: DERAN_TUYNER DERAN_TUYNER Yazdı:

Zannedersem İmmobilizer sorunu cıkmıs ortaya bu tanıtma ıslemı her yerde yapılması mumkun degıl

TANISMA TOPIC I VE DETAYLI BILGI ISTIYORUZ

BENDE ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM DİREKSİYONUN ALTINDA KUTUSU VAR..O KUTUYA TANITSINLAR YADA DEĞİŞTİRSİNLER..

TABİ BİRDE ŞÖYLE Bİ DURUMVAR ARABAN ÇALIŞIYORSA IMMOBLIZER DE SORUN OLAMAZ YOKSA KİTLER BEYNİ FALAN..AMA SEN YİNEDE BAKTIR DERİM
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2008 Saat 18:08
Cevaplar için teşekkür ederim. Adım Gökhan...

Sorunu hallettirdim. kumanda değişti çalışmaya başladı. Bunun nedenini şöyle özetleyebiliriz

"""kumandalar sıfır olduklarında sadece bir defaya mahsus senkronizasyon ediliyo 2.kez mümkün olmuyor. Yanlıs anlasılmasın aynı araca defalarca olur baska araca olmuyor. Sadece sıfırken oluyo yani beyin degisti arac degisti gibi oluyor ve kumanda calısmıyor. değişmesi gerekiyor."""" 

İstanbulda maslakta bir çok beyinciye sordum bir türlü çözemediler. Bugün Tekirdağ Çorlu'daki Peugeot yetkili servisine gittim. Şunu söyleyebilirim gördüğüm en mükemmel servisti. İnsana böylesine değer vermeleri beni mest etti. İstanbul'da daha önce Mepa'ya gitmiştim, o günden sonra bir daha uğramadım. Ankara'dakilere gittim hayatta gidilmez. Servislere gitmekten vazgeçmiştim ama burayı görünce asla bir daha başka yere gitmem. Çorlu'daki serviste çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle Mustafa Bey'e

İstanbul'da dahi olsanız bence hiç üşenmeden oraya gitmelisiniz derim. Ben İstanbul'dan kalktım gittim.Serviste size verilen değeri görünce bir daha başka yere gitmezsiniz... Aracımı baştan sona kontrol ettiler. Sorunu hallettiler. Tüm bakımını yapıp verdiler. O kadar mutluyum ki şu an...
Çevrimdışı EmRRmE Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRRmE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2016 Saat 10:50
Arkadaşlar Merhaba,

Konu hortlayacak fakat aynı sorun bende de var.

2004  Model 307 1.4 HDI aracım var. Dün akşam Saat 20:00 ' de işten eve geldim kapıları kitledim sorunsuz. Bu sabah da işe gidecektim kumanda çalışmıyor. Kapılar hiç bir şekilde açılmadı, sinyaller yanmadı. Hiç bir şekilde çalışmıyor. Aracın göğüsünde ki kilit tuşunda klasik kırmızı led yanıp sönüyor. Hızlı yanıp sönse gece zorladılar diye düşünürdüm ama hiç bir müdahale olmamış. Anahtar kabını da söktüm bir sıkıntı gözükmüyor sanırım pilden. Fakat pili de 1 sene önce değişmiştim. 1 sene de pil bitmez diye düşünüyorum. Zaten uzaktan hiç algılamıyor yakınına gidince algılıyordu. O da bir sorundu da onu çok kafaya takmıyordum.

Sizinde varsa fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim.

NOT: Bu arada benim şoför kapısında ki kilit sağ sola dönmüyordu aldığımdan beri işe yaramaz diye düşünmedim ama yararmış Smile O yüzden kapıyı anahtarla açamadım. Onu da bir ara yetkili serviste göstereceğim. 

Teşekkürler
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2016 Saat 10:54
valla hocam pil bu sağı solu belli olmaz değiştirip deneyin derim. yedek anahtarınız varmı.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı EmRRmE Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRRmE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2016 Saat 11:02
Yok müdür yedek anahtarım. Akşam gittiğimde pili değişip bakacağım eğer pilden değilse o zaman sıkıntı olacaktır. Bilgi veririm
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2016 Saat 11:12
bu arada anahtar yuvasına w40 sık aksama kadar belki kilit anahtarla açılır. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı Selamigüven Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selamigüven Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2018 Saat 18:45
selam peugeot206 HDİ sahibi oldum . fakat bir arıza gösterdi kumandadan açıyor ama kilitlemiyor .kilitledigimde geri açılıyor . kumanda dan açıp anahtar la kilitli yorum.neyapmam lazım bilgisi olan varmı. Teşekkür ler
Çevrimdışı bilo131 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2018 Saat 14:18
Orjinalini yazan: Selamigüven Selamigüven Yazdı:

selam peugeot206 HDİ sahibi oldum . fakat bir arıza gösterdi kumandadan açıyor ama kilitlemiyor .kilitledigimde geri açılıyor . kumanda dan açıp anahtar la kilitli yorum.neyapmam lazım bilgisi olan varmı. Teşekkür ler

eski aracımdan biliyorum kapılar tam kapandığı bilgisi beyne gittiği zaman kumandadan kapatma tuşuna bastığımda tekrar açılıyordu.

yani siz kapıyı tam kapatsanız bile kapı içerisindeki sensör yanlış bilgi gönderiyor olabilir.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2018 Saat 14:50
iki seçenek var hocam ya kumada yada kapılardan kaynaklı. kumadan içindeki karta swichler var onlar bozulabiliyor.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı YNR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı YNR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2018 Saat 15:22
Merhabalar yazım belki hem Selamigüven e hem de konuyu açan arkadaşa cevap olabilir. yaklaşık 1 ay kadar önce aynı durum benim başıma geldi..kumandadan kilitleyebiliyor fakat açamıyordum..kumandanın pilini de değiştirmiştim, araca farklı yöntemlerle tanıtmıştım da ama çözüm olmadı. aklıma sigorta kutusundaki ilgili sigorta geldi. kontrol ettim. sigortası yanmıştı. o an hemen değiştirdim. kumanda normale döndü, kililedim aracı fakat bu sefer de yaklaşık bi 10 sn. sonra araç kendiliğinden farları açtı ve göstergelerdeki ışıklar yandı. öyle yaptıktan sonra kumanda yine çalışmamaya başladı. normal manuel açınca aracı tüm ışıklar kapanıyordu. böyle bi 3-4 ken denedim . sonra taktığım sağlam sigortayı tekrar çıkardım. bu sefer farlar açılmadı gösterge ışıkları yanmadı, sağlam sigortanın bir şeylerle çakışıyordu, durum belliydi. soluğu oto elektirikçide aldım, elektrikçe önce sağlam sigorta takıp bi kontrol etti , yine aynı şeyleri yaptı..teyp den şüphelendi. (daha önce de orijinal teybini çıkartıp başka bir teyp taktırmıştım. ) adam bi açtı ki teybi. kablolar karmakarışık. önce bağlayan yanlış bağlamış dedi, bağlantıları söküp tekrardan bağladı. ve ilave bir bilgi olarak da şunu söyledi Peugeot ların kaderi bu araca ne parça takarsan tak böyle tuhaflıklar yapabiliyor. nolur nolmaz diye aküyü söküp bi 10 dk. bekle sonra tekrar tak. beyin kendini resetliyor taktığın parçaları tanıyor dedi. ve şuan normal. yani demem o ki.
ihtimalleri söylüyorum, :
-kilit sisteminin ilgili sigortasını kontrol et
-eğer orijinal teybini çıkarttırıp başka bir teyp taktırdıysan bağlantılarını bi kontrol ettir. yine sorun düzelmezse akü kutup başını söküp bi 10 dk. sonra bi tekrar dene, muhtemelen sorun düzelecektir.
-bir de kapıları kapattığını sanıyorsun ama kapanmayabiliyor. kapanmayınca da kilitlenniyor bazen, açıp çok az bi sert yine kapa, ve dene
-sigorta çok önemli bu arada, mutlaka baktır.
Peugeot bir yaşam tarzıdır
206 1.4 HDI
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1450 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1412 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 166 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1406 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1103 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1421 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10824 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 571 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English