Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 106 LPG Yardım, Kafayı yemek üzereyimm
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 106 LPG Yardım, Kafayı yemek üzereyimm

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı sayginoner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 106 LPG Yardım, Kafayı yemek üzereyimm
    Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 22:53
Merhaba arkadaşlar öncelikle... Aracım 106 XR 1.4i. Arabayı aldığımda 2010 yılında üzerinde Milano marka sıralı lpg vardı. yaklaşık 7-8 ay boyunca hiiiiç bir problem yaşamadım, araç son derece iyi çalışıyordu. Geçişler mükemmel, performans mükemmel, 100 km de 9lt lpg yakıyordum. Ancak son 1 aydır aracıma binemez hale geldim, sorunlarım şöyle :(

İlk sorun benzinde çalıştığında gaz vermesem stop etmeyle başladı araç ve benzinde iken çok sarsıntılı çalışıyordu. Özel bir servise götürdüm Adana'da ve aracın benzin pompası bozuk dediler ve enjektörler kontrol edilecek dediler.. Benzin pompası değişti, enjektörler kontrol edilmiş sağlammış temizlenip takılmış ve rölanti valfi değişmiş. Aracı almaya gittim, marşa bastım araç gayet güzel çalışıyor hiç bir problem yok canavar gibi. Çıktım servisten eve geliyordum araç benzinde idi lpg  ye geçtim biraz yol aldıktan sonra araç ara ara gaz yer gibi gitmeye başladı. Sağa çektim stop ettim, tekrar benzinde çalıştırdım araç yine gaz vermezsem stop ediyor, LPGye geçince stop etmiyor. Hemen dönüp tekrar servise gittim baktılar, şaşırdılar.. Sonra usta beynin altında çift röle var onu sökün kontrol edin dedi elemanlara röleyi söktüler yerinden oynamış plastik kelepçe ile sabitleyip taktılar çalıştırdılar, araç yine problemsiz çalıştı. yola çıktım tekrar lpg ye geçtim yine aynı olay tekrar döndüm ustaya araba kalsın röleye giden tesisatı kontrol edelim dediler, bıraktık aracı.. Diğer gün gittim çift röleye giden kabloları temizlemişler çalıştırdım gayet iyi araba devir saati gram oynamıyor, motor çok iyi çalışıyor.. Tekrar yola çıktım tekrar lpg ye aldım o sorunda yok, diğer sabah arabayı çalıştırdım araba bu sefer benzinde sarsıntılı çalışıyor ve devir saati rölantideyken aşağı yukarı oynuyordu fakat stop etmiyordu, LPG ye geçince devir saati sabit 900 devirde ancak gaza basınca çok zor devirleniyordu ve inanılmaz kötü derecede ses çıkıyodu, motor zorlanıyor gibiydi. Tekrar servise tabii, baktılar lpg nin arabanın beynini karıştırdığını söylediler lpg servisine git dediler lpgde sorun yoksa aracın kompresyonuna bakmamız lazım dediler, milano lpg servisine götürdüm, onlar baktı, araç benzinde düzenli çalışmazsa lpg ayarı yapamayız dediler. lpg servisine yakın bi yerde peugeot özel servisi varmış usta çağırdılar o baktı, motor çok sarsıntılı, subaplar kaçırıyor, ondan böyle yapıyor dedi, LPG ci subapları yaptır biraz benzinde bin arabaya lpg ye hiç geçirme sonra gel dedi. Tekrar kendi servisime gittim subaplar kaçırıyomuş dedim, araba sabaha kadar kalsın soğukken kompresyonuna bakalım dediler, baktılar sonuç subaplar kaçırıyor, subaplar değiştirildi kapak taşlandı. Aldım arabayı benzinde yaklaşık 200 km kullandım canavar gibi tık sorun yok. LPG ciye gittim tekrar, ayarladılar sorun o an için yok. Ancak şu an araç LPG ye geçince sarsıntılı çalışıyor 1800-2100 devir aralığında biraz bayılıp tekrar açılıyor üst devirlerde problem yok, devir saati oynamıyor.. LPG de biraz kullanınca benzinede geçsem aynı problem oluyor. LPG beyni arabanın beynini karıştırıyor olabilirmi? Tekrar benzinde 15-20 km gidince o sorun ortadan kalkıyor, araç canavar gibi oluyor.  LPG'ye geçince araç sapıtıyorr... Ve lpg de egzoz bayaa patırdıyor ilk 1000 ile 1500 devir arasında, biraz benzinde binince o problem olmuyor, olsada çok çok az.

Bu problemler için toplam 700 lira para harcadım ve hiçbirşeyi çözemedim.. Kafayı yemek üzereyim..
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkürler...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 22:54
Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
www.peugeotturkey.com & www.peugeotturkiye.com
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 22:58
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
www.peugeotturkey.com & www.peugeotturkiye.com

ilk üye olduğum zaman ben bunları yapmıştım zaten sayın admin, gerekirse tekrar yaparım...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 23:03
ben admin değilim güzel kardeşim... sitenin mütavazi bri üyesiyim  zaten sana özel mesaj attım ...okuyunca anlaşacağımızdan eminim...Thumbs Up
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2011 Saat 03:10
Problemlerinizi okuyunca aklıma ilk gelen bujiler oldu.
Bujilerin hepsini değiştirin bence.
Sonrasında da gaz kelebeğini temizletip kalibrasyon ayarı yaptırın.
İnşallah sorununuz en kısa sürede çözülür.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2011 Saat 08:52
bujiler ve ateşleme bobini test amaçlı serviste değişti problem aynı... Ancak en son subaplar yapıldıktan sonra denenmedi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2011 Saat 16:01
yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2011 Saat 16:31
ARABADA LPG + BENZİN OLUNCA TAMİR İŞİNİ ÇÖZMEK ÇOK ZORLAŞIYOR..
TAMİRCİ TOPU LPG CİYE ATAR LPG Cİ TAMİRCİYE SENDE BU İŞTEN ANLAMAZSAN BENİM ESKİ HALİM GİBİ KOŞTURUR DURURSUN..
SANA EN İYİ TAVSİYEM ARACIN ZATEN 1.4 LPG Yİ GEÇİCİ SÜRE İPTAL ET SORUNU ÖYLE HALLETMEYE ÇALIŞ.
UMARIM EN KISA ZAMANDA PROBLEMİN HALLOLUR 106 OLUNCA BENDE ÜZÜLÜYORUM.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2011 Saat 19:40
önerin için teşekkürler dostum zaten şuan lpg de kullanamıyorum sürekli benzinde..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2011 Saat 21:44
arkadaşlar bugün iyi bir servisle görüştüm ve sistemi değiştiriyorum atiker takılacak, sadece ön sistem değişek 600 liraya.. Sistemim eskiydi, servis sorunlu ve koca adanada 1 tane idi.. Umarım problem çıkmaz atikerde...
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2011 Saat 22:19
atikerin servis konusunda avantajı diğerlerine göre daha fazla.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2011 Saat 13:34
umarım sorun çıkmazda rahat rahat arabamıza bineriz...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2011 Saat 13:51
Sımdı yazdıklarını okudum sıstemı degıstırmekle cok ıyı edıyorsun. Cunku mılano neredeyse pıyasada kalmadı gıbı bırsey. Atıker montajını ayarlarıyla beraber duzgun yaparlarsa cok guzel calısacagına ınanıyorum... Cunku oncekı sıstem muhtemelen duzgun bır karısım elde edemıyordu.

Mumkunu varsa Atıker Fast kıtın 7.0.0.6 versıyonunuda yukletıp otomatık adaptasyon ozellıdıgınıde devreye aldırırsan daha guzel olur...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2011 Saat 17:27
tşekkürler cecoli yarın ustaya söylerim dediklerini...

Aracımda oksijen sensörü şuan bozuk lpg de herhangi bir sorun yaratır mı?
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2011 Saat 17:45
Orjinalini yazan: sayginoner sayginoner Yazdı:

tşekkürler cecoli yarın ustaya söylerim dediklerini...

Aracımda oksijen sensörü şuan bozuk lpg de herhangi bir sorun yaratır mı?

Benzınde sıkıntı cıkarır arac duzgun calısmaz cok yakıt tuketır. Senın aracında lpg sıstemıyle oksıjen musuru arasında baglantı yok. Fakat benzın grafıgı bozulabılecegınden lpg de etkılenıyor olabılır
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2011 Saat 18:15
bide bobının arka tarafındakı kablolara baktır onlarda gevseme oluyor ve bu arızayı yapıyor.hatta onu yapınca elıne dıkkat edecek sekılde yakmadan bobının arkasındakı kablolarla bı oyne tekrar dene calıstır duzelır...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2011 Saat 21:43
Şuan aracın çalışmasında en ufak problem yok, gayet sağlıklı çalışıyor, benzinde 50 lira ile 150-160 km yaptım 100 kmsi şehir dışı 50/4.2=11,9 lt 11,9/150*100=7,9 lt yakmış 100 km'de, bu rakamda normal gibi..  Aracın zaten kontrol edilmedik yeri kalmadı en son lpg beyninin sorunlu olduğunu düşündük, zaten çoook eski bi sistem bakalım o da değişecek umarım lpg sorunuda hallolur...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 08:51

Şuan aracın çalışmasında en ufak problem yok, gayet sağlıklı çalışıyor, benzinde 50 lira ile 150-160 km yaptım 100 kmsi şehir dışı 50/4.2=11,9 lt 11,9/150*100=7,9 lt yakmış 100 km'de, bu rakamda normal gibi..  Aracın zaten kontrol edilmedik yeri kalmadı en son lpg beyninin sorunlu olduğunu düşündük, zaten çoook eski bi sistem bakalım o da değişecek umarım lpg sorunuda hallolur...

Benzınde hersey duzeldıyse lpg sıstemını degıstırıncede tıkır tıkır calısması gerekır. Atıker Fast kıtın 7.0.0.6. numaralı son yazılımını unutma...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sayginoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 22:16
Arkdaşlar bu akşam üzeri arabamı aldım lpg servisinden.. Eski sistemin yerine atiker sistem takılmış ve son derece düzenli monte edilmiş hiçbirşey dağınık değil çok hoşuma gitti... Eski sorunlarımın hiçbiri şuan yok. Lpg-Benzin Benzin-LPG geçişleri çok çok iyi hiç hissedilmiyor, Performans olarak benzinle aynı, hiçbir sorun yok. Şuan için Atikerden ve Ustalardan çok çok memnunum.. Cecoli dediğini ustama söyledim, hiç merak etme aracın tık demiycek dedi ve dediğide oldu.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 22:19

Arkdaşlar bu akşam üzeri arabamı aldım lpg servisinden.. Eski sistemin yerine atiker sistem takılmış ve son derece düzenli monte edilmiş hiçbirşey dağınık değil çok hoşuma gitti... Eski sorunlarımın hiçbiri şuan yok. Lpg-Benzin Benzin-LPG geçişleri çok çok iyi hiç hissedilmiyor, Performans olarak benzinle aynı, hiçbir sorun yok. Şuan için Atikerden ve Ustalardan çok çok memnunum.. Cecoli dediğini ustama söyledim, hiç merak etme aracın tık demiycek dedi ve dediğide oldu.

Hadı hayırlısı bakalım.
Pekı benım dedıgım yazılım mı var suan aracında??? ve bahsettıgım otomatık kalıbrasyon devrede mı???

Gercı eskı yazılımda olsa duzgun yaparsan aracında tereyagı gıbı calısır. Yanı yenı yazılım olmasada olur. Bunun ornegı olarak ben buradan Semıh kardesımın aracına montaj yaptırdım cok cok memnun...

Fakat yenı yazılım daha guzel calısıyor ısın ıncelıgı orada Göz Kırpma
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1254 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5667 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1231 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 960 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 732 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2790 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1134 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1917 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12809 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 759 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 521 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 559 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 869 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 707 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16130 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5592 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1934 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 540 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English