Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
Peugeot Orjinal ve İthal Yedek Parça
Bahçelievler Mah. İdeal Sk. No:33/B
Pendik / İSTANBUL
0216 490 00 08 - 0533 301 88 08
www.peugeotturkiye.com
Kaptan Otomotiv - Özel Peugeot Servisi
Pendik Sanayi Sitesi. Serin Sokak. No:8
Pendik / İSTANBUL
0216 390 42 77 - 0532 723 87 60
www.kaptanotomotiv.com.tr

sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
formulaone Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Yaşı : 26
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur
    Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:31
arkadaslarım aracımda tekleme sorunu var bılgısayara baglattım ve sılındır atesleme arızası yazdı kontrol panelınde pıs hava karısımı gostergesı yanıyor rolantı tutmuyor parca ortalama ne kadardır bana soylenen motorda kapagın altında 4 sılındıre atesleme gorevı yapan bır parca varmıs o degsırse sorun ortadan kalkacakmıs fıkırlerınızı beklıyorum 
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
Platinium Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1986

Yaşı : 28
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Platinium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:35
Bende de vardı ateşleme bobinini değiştim sorun çözüldü.Ama senin arabada aynı sorun mu bilememGülme
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:37
Oncelıkle gecmıs olsun. Anladıgım kadarıyla enduksıyon bobınınden bahsedıyorsun muhtemelen... 

Parca hakkında Sahın Peugeot Murat abımıze danısabılırsın...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:43
pcye baglattıgımda arıza cevabı suydu sılındır atesleme sıstemı tekleme arızası yazıyordu ve usta oradan oldugunu soyledı parcanın fıyatıda 270 tl cıvarı bır sey omurlerı 4 yıl cıvarı dedı bunu degıstırırsen kesın sorun ortadan kalkar dedı bılemıyorum 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:52
Dogrudur olabılır. Cunku bu 307 ve 206 larda kullanılan TU5JP4 motorlardakı bobınler bıraz zayıf. Cok uzun dayanmıyor ne hıkmetse...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:04
cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:06
Orjinalini yazan: formulaone formulaone Yazdı:

cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 

Bu konu bıraz sans ısı kardesım. Yıllarca tık demeyenıde var arızadan dokulenıde var. Ama egzozu 5-6 sene ellemezsın. Bobın desen o da oyle. Beyın ısı bıraz degısken... daha dogrusu senın aracındakı beyın yıne kullanımla alakalı bozuldu. Cunku elektrık tesısatı gecırılırken tıpası takılmayınca ıcerı su gırdı de bozuldu. Bu aracın sucu degıl. Orası ellenmeyen araclardada olabılıyor ama o bolum tıkanınca oluyor. tıkanmasına engel olursan sorun yok. Sankı alman aracı bozulmuyormuSırıtma

Gecen bır abımızın passat ında sılecek motoru su ıcınde kalmıs yanmıs. 400 tl cıkkk

Düzenleyen CeCoLi - 29 Haziran 2011 Saat 00:08
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:12
:) bu ay cok oldu ya o yuzden sınırım bozuldu yıne tam hah tamam dıyorum zurt dıye bırseyler cıkıyor gozum gıbı bakmama ragmen arabaya tam kafamda proje olusturuyorum attıgım para baska bır ısleme gıdıyor fıttırıyorum dogru aracların hepsı bozulur haklısın bu konuda ama bır araba kullanıyorsan yasadıgın sehırde onun servısının kesın olması gerekıyor ben bunu anladım burada ustalara laf anlatmaktan vurdumduymazlıklarından dolayı sınırlerımın bozulmasından ve de ısten anlamadan ustayım dıye gezmelerınden nefret ettım ıstda olsam parcayı hemen temın eder hem ısın ehlıne hemde ucuza yaptırabılıırm ne bıleyım aracımı satmıyacagım belkı satada bılırım ama fransız almıcam bunda kesın kararlıyım 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:16
Yasadıgın yer bu noktada cok onemlı. Fakat edırnede ancak sahın dogan veya 124 un olursa problem yasamazsın herhalde. yada renault 12 tx broadway sprıng vs Gülme

Bunlar herıcınde herturlu aracta sıkıntı yasanır gıbıme gelıyor. Gercı Edırne nın sanayısı ne durumda bılmıyorum yanı...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:19
edırnenın sanayısı koyden her gelen usta olmus acıkcası 10 uzerınden 2 anca eder burda kocaman voswogen servısı var onlardan bakıcam heralde karar veremedım daha 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon neden sevilmez bu 206 peugeot son mesaja git 34 crazysado 916 Barut
konu icon bu parçayı nerde bulabilirim son mesaja git 1 ERDİNÇ 29 Alicilik
konu icon 106 gti aracın içinden ses gelmesi son mesaja git 5 paramedic 121 mr.gti
konu icon İzmirde 206 ya simit tüp taktircam son mesaja git 7 ayna 117 talip206
konu icon Alınık 2006 Model Peugeot 206 İçin Gösterge son mesaja git 2 Viruse 36 Viruse
konu icon PEUGEOT 206 LPG+BENZİN PATLATMA son mesaja git 6 10URAKAR 161 talip206
konu icon 308 Hız Sabitleme ve Limitleme kolu takma son mesaja git 13 ahmet_bjk 1501 Alicilik
konu icon motor kulagi mi ? son mesaja git 3 muhammed.ceyhan 83 xmen
konu icon acil yardım araç yapılandırma son mesaja git 5 laf10ten 155 samet206
konu icon ORJİNAL 307 CC 16" JANT ve LASTİK TAKIMI - 206 UYU son mesaja git 60 yelegen 1767 yelegen
konu icon lpg gaz yakıt son mesaja git 3 sefabasaranaa 63 ondoz
konu icon Peugeot 206 gösterge paneli tablosu son mesaja git 36 kitay 42013 edmett
konu icon 307 Park Sensörü son mesaja git 12 emre.koc01 416 pekmez006
konu icon oto anfi bütceme göre arıyorum son mesaja git 5 hhhalil 109 samet206
konu icon Makinaya Ciğer Takviyesi ( 34db1416) son mesaja git 16 KuzuX 388 samet206
konu icon 206, 206+ ve 307....3 Satır Yol Bilgisayarı Ekranı son mesaja git 513 Özgür 33382 Özgür
konu icon DiagBox son mesaja git 11 koliva 374 madblueblacksea
konu icon 307'mi sattım 3008 VTİ almalımıyım ? son mesaja git 3 tilbe307 79 tilbe307
konu icon 307 de coilover kullanan varmi ? son mesaja git 2 emrercmrt 109 emrercmrt
konu icon 307 Stepnesine Su Girenler (( Çözüm)) son mesaja git 9 xMEGANx 1145 palarec
konu icon Elm 327 bluetooth kullanımı? son mesaja git 11 vpro 139 vpro
konu icon Direksiyon Kutusu son mesaja git 3 Mnc106 169 ismailkaya
konu icon İstanbul Organizasyonu 10.05.2015 son mesaja git 51 GökhaN 856 GökhaN
konu icon 1 viteste kalkarken gelen surtme sesi.... son mesaja git 0 emresensoy307 50 emresensoy307
konu icon Sound Racer with ELM327 son mesaja git 0 Alicilik 93 Alicilik
konu icon 206 nin eksiklerini pp2000 ile tamamlayin... son mesaja git 14 Alicilik 1710 Alicilik
konu icon Gebzeden Selamun aleykum son mesaja git 7 mr.gti 44 mr.gti
konu icon Yeni Gaffur (: son mesaja git 28 ahmed206 808 Mesut48
konu icon 206 sanruf camı acil son mesaja git 3 bymugur 106 KuzuX
konu icon 307 ön cam ızgarası lazım... son mesaja git 12 xmen 251 65serdal58
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Peugeot Turkey Facebook