Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
Peugeot Orjinal ve İthal Yedek Parça
Bahçelievler Mah. İdeal Sk. No:33/B
Pendik / İSTANBUL
0216 490 00 08 - 0533 301 88 08
www.peugeotturkiye.com
Kaptan Otomotiv - Özel Peugeot Servisi
Pendik Sanayi Sitesi. Serin Sokak. No:8
Pendik / İSTANBUL
0216 390 42 77 - 0532 723 87 60
www.kaptanotomotiv.com.tr

sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
formulaone Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Yaşı : 26
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur
    Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:31
arkadaslarım aracımda tekleme sorunu var bılgısayara baglattım ve sılındır atesleme arızası yazdı kontrol panelınde pıs hava karısımı gostergesı yanıyor rolantı tutmuyor parca ortalama ne kadardır bana soylenen motorda kapagın altında 4 sılındıre atesleme gorevı yapan bır parca varmıs o degsırse sorun ortadan kalkacakmıs fıkırlerınızı beklıyorum 
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
Platinium Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1986

Yaşı : 28
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Platinium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:35
Bende de vardı ateşleme bobinini değiştim sorun çözüldü.Ama senin arabada aynı sorun mu bilememGülme
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:37
Oncelıkle gecmıs olsun. Anladıgım kadarıyla enduksıyon bobınınden bahsedıyorsun muhtemelen... 

Parca hakkında Sahın Peugeot Murat abımıze danısabılırsın...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:43
pcye baglattıgımda arıza cevabı suydu sılındır atesleme sıstemı tekleme arızası yazıyordu ve usta oradan oldugunu soyledı parcanın fıyatıda 270 tl cıvarı bır sey omurlerı 4 yıl cıvarı dedı bunu degıstırırsen kesın sorun ortadan kalkar dedı bılemıyorum 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:52
Dogrudur olabılır. Cunku bu 307 ve 206 larda kullanılan TU5JP4 motorlardakı bobınler bıraz zayıf. Cok uzun dayanmıyor ne hıkmetse...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:04
cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:06
Orjinalini yazan: formulaone formulaone Yazdı:

cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 

Bu konu bıraz sans ısı kardesım. Yıllarca tık demeyenıde var arızadan dokulenıde var. Ama egzozu 5-6 sene ellemezsın. Bobın desen o da oyle. Beyın ısı bıraz degısken... daha dogrusu senın aracındakı beyın yıne kullanımla alakalı bozuldu. Cunku elektrık tesısatı gecırılırken tıpası takılmayınca ıcerı su gırdı de bozuldu. Bu aracın sucu degıl. Orası ellenmeyen araclardada olabılıyor ama o bolum tıkanınca oluyor. tıkanmasına engel olursan sorun yok. Sankı alman aracı bozulmuyormuSırıtma

Gecen bır abımızın passat ında sılecek motoru su ıcınde kalmıs yanmıs. 400 tl cıkkk

Düzenleyen CeCoLi - 29 Haziran 2011 Saat 00:08
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:12
:) bu ay cok oldu ya o yuzden sınırım bozuldu yıne tam hah tamam dıyorum zurt dıye bırseyler cıkıyor gozum gıbı bakmama ragmen arabaya tam kafamda proje olusturuyorum attıgım para baska bır ısleme gıdıyor fıttırıyorum dogru aracların hepsı bozulur haklısın bu konuda ama bır araba kullanıyorsan yasadıgın sehırde onun servısının kesın olması gerekıyor ben bunu anladım burada ustalara laf anlatmaktan vurdumduymazlıklarından dolayı sınırlerımın bozulmasından ve de ısten anlamadan ustayım dıye gezmelerınden nefret ettım ıstda olsam parcayı hemen temın eder hem ısın ehlıne hemde ucuza yaptırabılıırm ne bıleyım aracımı satmıyacagım belkı satada bılırım ama fransız almıcam bunda kesın kararlıyım 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:16
Yasadıgın yer bu noktada cok onemlı. Fakat edırnede ancak sahın dogan veya 124 un olursa problem yasamazsın herhalde. yada renault 12 tx broadway sprıng vs Gülme

Bunlar herıcınde herturlu aracta sıkıntı yasanır gıbıme gelıyor. Gercı Edırne nın sanayısı ne durumda bılmıyorum yanı...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:19
edırnenın sanayısı koyden her gelen usta olmus acıkcası 10 uzerınden 2 anca eder burda kocaman voswogen servısı var onlardan bakıcam heralde karar veremedım daha 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon TRİGER DEĞİŞİMİ VE BAKIM son mesaja git 9 10URAKAR 253 madblueblacksea
konu icon 407 Yol Bilgisayarı Ekranı Alınık son mesaja git 1 BLACK LION 34 madblueblacksea
konu icon Satılık USB / SD Card Okuyucu (Peugeot İçin) son mesaja git 3 Viruse 55 madblueblacksea
konu icon 15 Nisan Ankara da çayımızı içtik.. son mesaja git 27 Alicilik 343 hulkonur
konu icon BİR ANKARA BULUŞMASI YAPSAKMI son mesaja git 0 hulkonur 9 hulkonur
konu icon 206 1,4 8v yağ eksiltme sorunu son mesaja git 4 lodos41 49 samet206
konu icon 59 ub 206 :) son mesaja git 10 muho--e 153 koray.turan
konu icon Derbiye Hazırız :) son mesaja git 2 slayer65 22 slayer65
konu icon 307 kol dayama son mesaja git 4 bekir can 44 bekir can
konu icon ANKARA DAN SELAMUN ALEYKUM son mesaja git 1 hulkonur 9 koray.turan
konu icon direksiyon sertleşmesi son mesaja git 1 velioglu 52 sezar206
konu icon ÇEKİŞİMİ YÜKSELTMEK İÇİN son mesaja git 5 ramazan307 108 ramazan307
konu icon 206 kabartmalı panzolot son mesaja git 20 muro_60 306 yelegen
konu icon 01/11/2004 - 30/09/2005 Peugeot 206 son mesaja git 5 blntctn 80 blntctn
konu icon sabah çalışması son mesaja git 0 2004partner 22 2004partner
konu icon 10 NU 206 son mesaja git 6 hulkonur 115 hulkonur
konu icon Hız göstergesi uyumsuz çalışıyor son mesaja git 7 Erhan_Gti 136 Erhan_Gti
konu icon 06 AL 8278 son mesaja git 5 blntctn 64 blntctn
konu icon Satılık Amfi + Hediyesi son mesaja git 5 serky54 130 mrt-4
konu icon 206, 206+ ve 307....3 Satır Yol Bilgisayarı Ekranı son mesaja git 480 Özgür 30623 the_cell
konu icon keskin dönüşlerde gacırtı sesi son mesaja git 0 alikrcoglu 33 alikrcoglu
konu icon 307 debriyajdan gelen muhtelif sesler son mesaja git 4 mcemin 102 palarec
konu icon GURULAN BEŞİKTAŞ son mesaja git 7 PARADOSK3327 85 Efe-Pöjo
konu icon Merhabalar :) son mesaja git 5 Erhan_Gti 24 Erhan_Gti
konu icon 307 seçimi ? son mesaja git 22 byderebey 499 palet
konu icon 206 Hız Sabitleyici Kol Takılması (Cruise Control) son mesaja git 173 F-Eren 19279 GOKHANKOCACAN
konu icon LPG de giderken benzin ibresi düşüyor neden? son mesaja git 18 Gökcesel 1887 palet
konu icon 307 silecek fiskiye motoru calisma prensibi. son mesaja git 7 sinka251 174 berk2309
konu icon çok az kullanılmış satlık lastik son mesaja git 4 xmen 146 xmen
konu icon 106 GTI direksiyon sertliği son mesaja git 9 paramedic 118 Efe-Pöjo
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Peugeot Turkey Facebook