Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
RSH Otomotiv / Peugeot Yedek Parça
Bahçelievler Mah. İdeal Sk. No:33/B
Pendik / İSTANBUL

0216 490 00 08 - 0533 301 88 08
www.peugeotturkiye.com

sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
formulaone Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Yaşı : 26
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur
    Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:31
arkadaslarım aracımda tekleme sorunu var bılgısayara baglattım ve sılındır atesleme arızası yazdı kontrol panelınde pıs hava karısımı gostergesı yanıyor rolantı tutmuyor parca ortalama ne kadardır bana soylenen motorda kapagın altında 4 sılındıre atesleme gorevı yapan bır parca varmıs o degsırse sorun ortadan kalkacakmıs fıkırlerınızı beklıyorum 
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
Platinium Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1986

Yaşı : 28
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Platinium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:35
Bende de vardı ateşleme bobinini değiştim sorun çözüldü.Ama senin arabada aynı sorun mu bilememGülme
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:37
Oncelıkle gecmıs olsun. Anladıgım kadarıyla enduksıyon bobınınden bahsedıyorsun muhtemelen... 

Parca hakkında Sahın Peugeot Murat abımıze danısabılırsın...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:43
pcye baglattıgımda arıza cevabı suydu sılındır atesleme sıstemı tekleme arızası yazıyordu ve usta oradan oldugunu soyledı parcanın fıyatıda 270 tl cıvarı bır sey omurlerı 4 yıl cıvarı dedı bunu degıstırırsen kesın sorun ortadan kalkar dedı bılemıyorum 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:52
Dogrudur olabılır. Cunku bu 307 ve 206 larda kullanılan TU5JP4 motorlardakı bobınler bıraz zayıf. Cok uzun dayanmıyor ne hıkmetse...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:04
cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:06
Orjinalini yazan: formulaone formulaone Yazdı:

cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 

Bu konu bıraz sans ısı kardesım. Yıllarca tık demeyenıde var arızadan dokulenıde var. Ama egzozu 5-6 sene ellemezsın. Bobın desen o da oyle. Beyın ısı bıraz degısken... daha dogrusu senın aracındakı beyın yıne kullanımla alakalı bozuldu. Cunku elektrık tesısatı gecırılırken tıpası takılmayınca ıcerı su gırdı de bozuldu. Bu aracın sucu degıl. Orası ellenmeyen araclardada olabılıyor ama o bolum tıkanınca oluyor. tıkanmasına engel olursan sorun yok. Sankı alman aracı bozulmuyormuSırıtma

Gecen bır abımızın passat ında sılecek motoru su ıcınde kalmıs yanmıs. 400 tl cıkkk

Düzenleyen CeCoLi - 29 Haziran 2011 Saat 00:08
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:12
:) bu ay cok oldu ya o yuzden sınırım bozuldu yıne tam hah tamam dıyorum zurt dıye bırseyler cıkıyor gozum gıbı bakmama ragmen arabaya tam kafamda proje olusturuyorum attıgım para baska bır ısleme gıdıyor fıttırıyorum dogru aracların hepsı bozulur haklısın bu konuda ama bır araba kullanıyorsan yasadıgın sehırde onun servısının kesın olması gerekıyor ben bunu anladım burada ustalara laf anlatmaktan vurdumduymazlıklarından dolayı sınırlerımın bozulmasından ve de ısten anlamadan ustayım dıye gezmelerınden nefret ettım ıstda olsam parcayı hemen temın eder hem ısın ehlıne hemde ucuza yaptırabılıırm ne bıleyım aracımı satmıyacagım belkı satada bılırım ama fransız almıcam bunda kesın kararlıyım 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:16
Yasadıgın yer bu noktada cok onemlı. Fakat edırnede ancak sahın dogan veya 124 un olursa problem yasamazsın herhalde. yada renault 12 tx broadway sprıng vs Gülme

Bunlar herıcınde herturlu aracta sıkıntı yasanır gıbıme gelıyor. Gercı Edırne nın sanayısı ne durumda bılmıyorum yanı...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:19
edırnenın sanayısı koyden her gelen usta olmus acıkcası 10 uzerınden 2 anca eder burda kocaman voswogen servısı var onlardan bakıcam heralde karar veremedım daha 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon araç diri durur mu ????? son mesaja git 4 gokhan66 74 gokhan66
konu icon Hoparlör için uygun kablo son mesaja git 3 samet206 53 samet206
konu icon Ayrılık vakti geldi :)) son mesaja git 0 yenice 37 yenice
konu icon 306 Motor Kaput Keçesi son mesaja git 0 Oguz BOR 11 Oguz BOR
konu icon Bostancı'da Özel Peugeout Servis Tavsiye son mesaja git 30 Guests 5849 debug
konu icon Lider Tuning Garage son mesaja git 5 Lider Tuning Garage 74 ALLEX
konu icon Çok eski Takipçi Lakin Yeni Üye :) son mesaja git 9 oguz41 40 ALLEX
konu icon araç diri durur mu ????? son mesaja git 2 gokhan66 45 gokhan66
konu icon Kaan KALAY "Yeni Üye" son mesaja git 6 Kaan KALAY 30 ALLEX
konu icon 207 Monaco jant, Blow Off, Yay takımı, Kış lastik son mesaja git 5 Justapo 336 SDYMZ
konu icon 307 debimetre son mesaja git 5 KILIÇ 158 PARADOSK3327
konu icon TURKCELL ÖZEL NUMALAR son mesaja git 5 FTH 178 PARADOSK3327
konu icon Far temizletme son mesaja git 19 06MUNGAN47 854 Gokcesel
konu icon Alınık 16-17" RC Jant son mesaja git 0 Gokcesel 33 Gokcesel
konu icon ***206 kaput maskesi*** son mesaja git 4 berkayakulker 57 Gokcesel
konu icon Aracım hızlanmıyor son mesaja git 3 Viserion 102 xmen
konu icon Peugeot Aksesuarları (Peugeot,Fiat,Citroen)) son mesaja git 38 barishrocker 1741 Gokcesel
konu icon 206 otomatik titreme son mesaja git 1 fatihboz 39 ramtas
konu icon Selonoid ve programlama hk. son mesaja git 3 ramtas 111 ramtas
konu icon 307 SW SABİT VOLANT MI? YAYLI VOLANT MI? son mesaja git 2 esesliemre 78 esesliemre
konu icon peugeot 206 boya renk kodları son mesaja git 1 sonerkyl 57 samet206
konu icon 206 Far motoru lazım son mesaja git 5 TugyyStyle 82 sonerkyl
konu icon Özel Plakaya Özel İşlem son mesaja git 6 Mert35 277 Mert35
konu icon araç boyama maliyeti hakkında yardım son mesaja git 4 simson307 168 simson307
konu icon 206 RC Yakıt Degerleri son mesaja git 3 Sinan 108 Sinan
konu icon 307 1.4 Look 16V ilk çalıştırmada stop son mesaja git 15 pocker19 196 sonerkyl
konu icon muayene son mesaja git 6 omera 107 ziya alp
konu icon DLS marka 16cm mid takımı ve tiz takımı vs son mesaja git 2 barishrocker 77 barishrocker
konu icon 1. ve 2. vites geçişlerinze zıplama son mesaja git 3 wesser12 223 ramazaneminaksu
konu icon 307 otomatik 1. vitesten 2.vitese geçme vuruntu so son mesaja git 6 ramazaneminaksu 220 ramazaneminaksu
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Peugeot Turkey Facebook