Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
RSH Otomotiv / Peugeot Yedek Parça
Bahçelievler Mah. İdeal Sk. No:33/B
Pendik / İSTANBUL

0216 490 00 08 - 0533 301 88 08
www.peugeotturkiye.com
Akko Otomotiv - Detaylı Temizlik
Boya Koruma, Cam Filmi ve Araç Kaplama
Atatürk San. Sit. 1. Kısım 42 Sk No : 145 Maslak - İSTANBUL
0212 346 36 29 - 0507 789 03 25
www.akkootomotiv.com

sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
formulaone Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Yaşı : 26
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur
    Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:31
arkadaslarım aracımda tekleme sorunu var bılgısayara baglattım ve sılındır atesleme arızası yazdı kontrol panelınde pıs hava karısımı gostergesı yanıyor rolantı tutmuyor parca ortalama ne kadardır bana soylenen motorda kapagın altında 4 sılındıre atesleme gorevı yapan bır parca varmıs o degsırse sorun ortadan kalkacakmıs fıkırlerınızı beklıyorum 
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
Platinium Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1986

Yaşı : 28
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Platinium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:35
Bende de vardı ateşleme bobinini değiştim sorun çözüldü.Ama senin arabada aynı sorun mu bilememGülme
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:37
Oncelıkle gecmıs olsun. Anladıgım kadarıyla enduksıyon bobınınden bahsedıyorsun muhtemelen... 

Parca hakkında Sahın Peugeot Murat abımıze danısabılırsın...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:43
pcye baglattıgımda arıza cevabı suydu sılındır atesleme sıstemı tekleme arızası yazıyordu ve usta oradan oldugunu soyledı parcanın fıyatıda 270 tl cıvarı bır sey omurlerı 4 yıl cıvarı dedı bunu degıstırırsen kesın sorun ortadan kalkar dedı bılemıyorum 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:52
Dogrudur olabılır. Cunku bu 307 ve 206 larda kullanılan TU5JP4 motorlardakı bobınler bıraz zayıf. Cok uzun dayanmıyor ne hıkmetse...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:04
cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:06
Orjinalini yazan: formulaone formulaone Yazdı:

cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 

Bu konu bıraz sans ısı kardesım. Yıllarca tık demeyenıde var arızadan dokulenıde var. Ama egzozu 5-6 sene ellemezsın. Bobın desen o da oyle. Beyın ısı bıraz degısken... daha dogrusu senın aracındakı beyın yıne kullanımla alakalı bozuldu. Cunku elektrık tesısatı gecırılırken tıpası takılmayınca ıcerı su gırdı de bozuldu. Bu aracın sucu degıl. Orası ellenmeyen araclardada olabılıyor ama o bolum tıkanınca oluyor. tıkanmasına engel olursan sorun yok. Sankı alman aracı bozulmuyormuSırıtma

Gecen bır abımızın passat ında sılecek motoru su ıcınde kalmıs yanmıs. 400 tl cıkkk

Düzenleyen CeCoLi - 29 Haziran 2011 Saat 00:08
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:12
:) bu ay cok oldu ya o yuzden sınırım bozuldu yıne tam hah tamam dıyorum zurt dıye bırseyler cıkıyor gozum gıbı bakmama ragmen arabaya tam kafamda proje olusturuyorum attıgım para baska bır ısleme gıdıyor fıttırıyorum dogru aracların hepsı bozulur haklısın bu konuda ama bır araba kullanıyorsan yasadıgın sehırde onun servısının kesın olması gerekıyor ben bunu anladım burada ustalara laf anlatmaktan vurdumduymazlıklarından dolayı sınırlerımın bozulmasından ve de ısten anlamadan ustayım dıye gezmelerınden nefret ettım ıstda olsam parcayı hemen temın eder hem ısın ehlıne hemde ucuza yaptırabılıırm ne bıleyım aracımı satmıyacagım belkı satada bılırım ama fransız almıcam bunda kesın kararlıyım 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:16
Yasadıgın yer bu noktada cok onemlı. Fakat edırnede ancak sahın dogan veya 124 un olursa problem yasamazsın herhalde. yada renault 12 tx broadway sprıng vs Gülme

Bunlar herıcınde herturlu aracta sıkıntı yasanır gıbıme gelıyor. Gercı Edırne nın sanayısı ne durumda bılmıyorum yanı...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:19
edırnenın sanayısı koyden her gelen usta olmus acıkcası 10 uzerınden 2 anca eder burda kocaman voswogen servısı var onlardan bakıcam heralde karar veremedım daha 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon vdo rd3 radyo/cd çalar teyp için aux girişi son mesaja git 29 tone of nature 5157 tolike
konu icon 207 de Kilit Devre Dışı Bırakma Lütfen Yardım son mesaja git 0 arokatan 9 arokatan
konu icon Yolda iken Birden çalan alarm sesi son mesaja git 1 erenahmet95 35 themurat54
konu icon Sony DSX-A35U Teyp Montaj Soketi Yardım son mesaja git 2 samet206 38 samet206
konu icon 206 angel sol far lazim son mesaja git 1 staticxxx 57 leader_devil
konu icon hararet 175° :) son mesaja git 4 errör 168 errör
konu icon Anfi bağlantısı yardim son mesaja git 1 Fırtına61 18 Fırtına61
konu icon Peugeot 206 Torsiyon maceram son mesaja git 5 seamad 293 serky54
konu icon 307 xs Kelebek camları motorlu açmak son mesaja git 3 weezyy35 47 darklebron
konu icon YOL BİLGİSAYAR EKRANI SOLMASI son mesaja git 30 wesser12 755 madblueblacksea
konu icon otomatik vitesten gelen tok sesi son mesaja git 0 bogackhan 20 bogackhan
konu icon ilk göz ağrım satışda 307'm. son mesaja git 2 pekmez006 83 sonerkyl
konu icon 207 ARAÇ ARIZALARI son mesaja git 9 yeni 207 sahibi 565 özgen
konu icon YENİYİM BEN son mesaja git 2 pecoju 21 xdesign_206
konu icon Peugeot Yedek Parçalarına Ücretsiz Kargo son mesaja git 58 GökhaN 1305 xdesign_206
konu icon ilk çalıştığında stop etme sıkıntısı son mesaja git 3 pecoju 59 sonerkyl
konu icon 206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi son mesaja git 63 MemoTech 7689 sonerkyl
konu icon Resimdeki Yağ Kaçağı Nereden Geliyordur son mesaja git 4 brkhkn 139 ismailkaya
konu icon Merkezi kilit neden çalışmaz sizce son mesaja git 4 weezyy35 53 weezyy35
konu icon Peugeot 206 ilk aracım olmalı mı ? son mesaja git 7 gkhn61 84 arachnid
konu icon Xenon Yardım :/ son mesaja git 5 ArifArslan 69 ArifArslan
konu icon Üyelerimizin Meslek Bilgileri son mesaja git 470 HakanGokdemir 11159 weezyy35
konu icon Yeni Üye :) son mesaja git 7 ArifArslan 42 ArifArslan
konu icon manuel klima kontrol paneli aranıyor son mesaja git 5 sonerkyl 48 emre41
konu icon Peugeot rolenti sorunu :( son mesaja git 13 Cbekcibasi 332 ahnight
konu icon 307 klima (ısıtma/soğutma) sorunu :( son mesaja git 5 iatar35 191 iatar35
konu icon 308 mp3 çalar (Satılık) son mesaja git 2 dream 65 dream
konu icon 307 hdi için bekleyen euro dizel yakıt son mesaja git 3 huseyngunay 47 sonerkyl
konu icon SABİT KONULAR son mesaja git 6 sonerkyl 75 emre41
konu icon Peugeot 307 Korna Oksitlenmelerin giderilmesi. son mesaja git 11 hasimayaz 3433 Wlkn
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Peugeot Turkey Facebook