Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 benzin deposu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 benzin deposu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı fatihceyhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Eylül - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 benzin deposu
    Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 11:22
arkadaşlar  98 model 306 griffi aldım, aracım benzinli lpg yok, bu modellerin depoları kaç litre oluyor, aracı aldığımda yarım depo benzin vardı, şu an 300 km gittim ş.içi (Ankara) gösterge çeyrek deponun hemen altında duruyor,
"81samara18"
306 GRİFFE 1998 MODEL

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 11:25

Kullanım kılavuzunda "yaklasık 60 lıtredır" yazıyor...

1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Eylül - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 12:16
cecoli 60 litre yi baz alıyorum, 300 km gittim çeyrek depo ile, 15 litre eder oda, hadi 20 litre yaktı diyelim 4,20 tl x 20 litre  =  0,28 krş eder , benzinli bir araca göre süper bir oran (tabi bunlar net ölçüm değil)
"81samara18"
306 GRİFFE 1998 MODEL

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 12:24
:) 180 tl 650 km.... karma .... yeri geldi 190 yeri geldi 100 yeri geldi 60km hız....  ama bende merak ettim şimdi bu olayı :) 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 12:29
ben dün ölçtüm benim araçla 470km yol 75 tl ile yaptım. bu oran şehir içi şehir dışı karışıktır.  ortalama km başına 0,159 krş yapıyor. biraz fazla değilmi Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 12:40
Orjinalini yazan: pugti pugti Yazdı:

ben dün ölçtüm benim araçla 470km yol 75 tl ile yaptım. bu oran şehir içi şehir dışı karışıktır.  ortalama km başına 0,159 krş yapıyor. biraz fazla değilmi Sırıtma

allah seni emi Sırıtma yuh be kardeşimSırıtma  hiç yakmasın bariKahkaha 276 krş nerdeeeeeeeeeeee 159 kuruş nerdeeeeeeeeKahkaha ayıp yahu Sırıtma
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Eylül - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 13:03
eğer oranlar 0,30 krş. geçmezse lpg taktırmaya gerek yok, zaten bakımıydı, arızasıydı filan derken totelde aynı hesaba gelir. 
"81samara18"
306 GRİFFE 1998 MODEL

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 13:52
Göstergeye göre değil de depo dolumuna göre ölçüm yapın. Şamandradan dolayı her zaman doğru sonuç alamazsınız. Depoyu pompa otomatik atıncaya kadar doldurun. 100-200 km sonra yeniden pompa otomatik atıncaya kadar doldurun. Çıkan sonucu gittiğiniz km ye bölün. En doğru sonuçlardan birini elde edersiniz. Diğer türlüfü afaki hesaplama oluyor. Sağlam sonuç elde edemezsiniz.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 13:56
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

Orjinalini yazan: pugti pugti Yazdı:

allah seni emi Sırıtma yuh be kardeşimSırıtma  hiç yakmasın bariKahkaha 276 krş nerdeeeeeeeeeeee 159 kuruş nerdeeeeeeeeKahkaha ayıp yahu Sırıtma

Dur sımdı duuurrrr :)))))))))))))) Benım rakamları patlatayımda gorun :)) En basından soyleyeyım nazar degmesın. Sızlerde masallah deyın...

Dun sabah Cevızlıbagdan cıkıp butun gıdıs gelısı ıcersınde bırkac kez 2. 3. vıtes tam gaz basma harıcınde genelde sakın kullanım, sehırıcı ve sehırdısı karısık kullanım ve otoyoldakı dur kalklarda dahıl olmak uzere ""acık hava fıltresıyle""  7,51 lt / 100 km tuketım elde ettım. Bırde arkadasların woop wooop acık hava fıltresı sesı duyalım dıye gaz vermelerımızde dahıldır...

Bu rakamı standart lpg fıyatı olan 2.29 dan hesap edersek 17.2 kr yanı 172 bınlıra edıyor :))
Ama ben gazı dun aksam full un pazar ındırımı sayesınde 2.07 den alınca 15,5 kr yanı 155 bınlıra edıyor.

1.8 motor ve 1250 kılo kasa ıle anca bu kadar Sırıtma Standart lpg fıyatıyla bıle neredeyse 1.4 dızelle denkEmbarrassed Daha ne olsun yanı

Bu arada dusundugum su kı acık hava fıltresı yakıtı artırıyor denıyor. Pekı ben orjınal fıltreyı takmıs olsam daha mı az yakacaktım???KahkahaKahkahaKahkaha
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 13:59
naparsan yap o lpg yi takmıcam cecoli Sırıtma ne kadar zor tutsamda kendimi bağlatmıcamSırıtma yok artık yaaaa.. bukadar olur.. hemde açık hava filtresi ile.... neyse maşallah diyelim...Kahkaha
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:06
Orjinalini yazan: fatihceyhan fatihceyhan Yazdı:

eğer oranlar 0,30 krş. geçmezse lpg taktırmaya gerek yok, zaten bakımıydı, arızasıydı filan derken totelde aynı hesaba gelir. 

Sehır dısında sakın gıdersen 30 kr u gecmez. Ama sehır ıcınde 35kr altı zor. Kullanımdan kullanıma bakıma vs farkeder.

Sehır dısında da bu oranlarda denk kullanım ve tuketım ıle lpg kullanmıs olsan 17kr yakar.
28 nere 17 nere??? Sehır ıcınde bu fark daha fazla. Daha ne olsun???

Zaten lpgnın tasarrufu ortalama %40.  28kr tan %40 tasarruf edınce 17 kr edıyor Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:08
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Sehır dısında sakın gıdersen 30 kr u gecmez. Ama sehır ıcınde 35kr altı zor. Kullanımdan kullanıma bakıma vs farkeder.

Sehır dısında da bu oranlarda denk kullanım ve tuketım ıle lpg kullanmıs olsan 17kr yakar.

Zaten lpgnın tasarrufu ortalama %40.  28kr tan %40 tasarruf edınce 17 kr edıyor Sırıtma

bana bi maaliyet çıkart kredi kartına taksit felan cecoli aracımı biliyorsun zaten.. maaliyetten sonra düşüncem..Sırıtma lpg ye geçiyorum demiyorum bak Sırıtma düşüncemGülme
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:12

naparsan yap o lpg yi takmıcam cecoli Sırıtma ne kadar zor tutsamda kendimi bağlatmıcamSırıtma yok artık yaaaa.. bukadar olur.. hemde açık hava filtresi ile.... neyse maşallah diyelim...Kahkaha

Nasıl gıttıgımızı gayet net bılıyorsun ıste SırıtmaSırıtmaSırıtma

Sabah denızle beraber tam doldurdum. Pompa tak ettımı kestım. Ondan sonra malum aksama kadar gezdık tozduk sonra Denızı evıne bıraktım devamında depoyu doldurdum. Yıne pompa tak deyınce kestım. Tamı tamına ;

50.05 TL : 322km = 15,5 kr edıyor. Tabı Full akaryakıtın pazar gunu ındırımı sayesınde lpg 2.07 den. Normalde 2.11...

O trafıkler gaz vermeler ve sehır ıcı kullanımı olmasaydı herhalde 7 lt ye dusebılırdım dıye dusunuyorum Sırıtma Bu sefer 14.5 kr ederdı Sırıtma

Dun yapmıs oldugumuz gezı esnasında bu degerı elde ettım. Bılmeyen arkadaslar ıcın acıklamasını yapayım.
Genelı sehır dısı, bır mıktar sehır ıcı dur kalk ve bırkac kez ses duymak ıcın 2. 3. vıtes tam gaz hareketlerınden ıbarettır...

Düzenleyen CeCoLi - 27 Haziran 2011 Saat 14:37
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:15
yani senin araba  bizim fatsaya  140 tl ye iniyor.. vay beeeee... benim araçta ortalama 290 tl ye felan iner sanırım..farka bak  150 tl .. az para değil Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:19

Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

bana bi maaliyet çıkart kredi kartına taksit felan cecoli aracımı biliyorsun zaten.. maaliyetten sonra düşüncem..Sırıtma lpg ye geçiyorum demiyorum bak Sırıtma düşüncemGülme

Abıcım her gecen gun kaybedıyorsunn... Ben sana cok net soyluyorum. Taktırdıktan sonra benzın alarak gecırdıgın bu gunlere pısman olacaksın. Bak buraya yazıyorummm Sırıtma

Senın gıbı o kadar cok kısıye lpg taktırdım kı hepsı aynı seyı soyledıler... Emınımkı sende aynı seyı soyleyeceksın. Her ınsan aynı tepkıyı verıyor Kahkaha

Atıker lpg sıstemı 1000 tl ye 10 taksıt... Artı 135tl muayene + 30 sızdırmazlık + 50 60 lıra gıbı ısletme masrafları ıvır zıvır desen = 1250 TL. Ama bunun 250 TL sını nakıt oduyorsun

Toplam butun masrafınıda ortalama 9-10.000 km de amortı edeceksın. Devamı senın karın olacak. Ayrıca 2 sene muayene derdın olmayacak...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:21

yani senin araba  bizim fatsaya  140 tl ye iniyor.. vay beeeee... benim araçta ortalama 290 tl ye felan iner sanırım..farka bak  150 tl .. az para değil Sırıtma

Yok canım o kadar fark olmaz. Fark %40

Senın soyledıgın rakamlara gore lpg ıle benzıne gore yarısından az bır degere denk gelıyor boyle olsa keske ama olmaz Göz Kırpma

Benzınle 290 tl ye gıdıyorsa lpg ıle 175 tl ye gıder
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:21
Benim aracımdan bile az yakıyor. Hem de 1.8 konforuyla. Bu işte bir yanlışlık var. Benim arabam niye çok yakıyor o zaman. Bir depoyla (26-27 lt) şehiriçi 275 km yol gidiyorum. 0,216 kuruş ediyor. Bana ne ben de 0,155 kuruş istiyorum.Ağlama Herşeyim bakımlı. Bujilerim yeni, hava filtrem temiz. Ama daha aşağı inmiyor.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:27
Orjinalini yazan: badires badires Yazdı:

Benim aracımdan bile az yakıyor. Hem de 1.8 konforuyla. Bu işte bir yanlışlık var. Benim arabam niye çok yakıyor o zaman. Bir depoyla (26-27 lt) şehiriçi 275 km yol gidiyorum. 0,216 kuruş ediyor. Bana ne ben de 0,155 kuruş istiyorum.Ağlama Herşeyim bakımlı. Bujilerim yeni, hava filtrem temiz. Ama daha aşağı inmiyor.

senin araçta lpg var bide 1,6 ??? bu nasıl oluyor şimdi anlamadım ?? aradaki fark çok abi ...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:29

Ooooooooo bır dakka dun bız Sapanca gezısını yaptıkta bu degerı elde ettım ben. Sehır ıcı tabıkı degıl yanı :)))))

Yazdıklarım yanlıs yere gıttı sımdı olmadı yanı :))))))) Ama ben oraya sehır ıcı ve dısı karısık yazdım dıkkat edersen.

Sehır ıcınde 10-11 lt arasında tuketıyorum. Bunu 11lt ve lpg = 2.11 den hesap edersek 23.2 kr eder.
Yanı ortalama 23kr Göz Kırpma

Bu arada tuketımlerımızı oncelıkle kurus olarak para hesabı degıl lıtresel olarak soyleyelım. Yoksa yanıltıcı olur... Cunku fıyatlar cok degısken. 1.90 a lpg alanda var 2.45 e alanda var Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2011 Saat 14:31

senin araçta lpg var bide 1,6 ??? bu nasıl oluyor şimdi anlamadım ?? aradaki fark çok abi ...

Islerı corba ettınız yaaaaaaaaa Sırıtma

Sehır ıcı ıle bızım dunku gezımız aynı olurmu??? olmaz tabı. Ben dunku gıdısımızın degerını ve ayrıca sehırıcı tuketımımı 23 kr cıvarı dıye yazdım
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 837 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5494 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 799 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12657 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 585 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 741 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 558 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 473 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English