Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı naksi Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Yaşı : 46
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor
    Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2011 Saat 22:50
2004 landi renzo takılı 307 aracım var araba bazen kontaga bastıgımda calısmıyor ne yaptıysak çalıstıramadık benzin gelmiyor motora ama benzin pompası buyuk ihtimalle arızalı degil çünki lpg ile direk çalısıtırınca araç çalısıyor stop edip tekrar basınca benzinde normal calısıyor ve buu bi kaç hafta yapmıyor .. aracımdan emin olamıyorum her an garip yerlerde bırakıyor beni  özel bir servis bilgisayara taktı sanırım com2000 falan kendi programı bişe bulamadı sorunu bulamıyoruz ne yapacagımı sasırdım
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 14:22
sanırım kimse boyle bir sorunla karsılasmadı
Çevrimdışı volkan_uysal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan_uysal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 14:34
Aman hocam hiç oynama ayarlarla böyle kalsın :)

307 XT 1,6 110 BG / 81 BF 307
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 14:40
Benzın pompa rolende bır sorun oluyor olabılırmı ??? Ara sıra calısmamazlık yaratıyordur dıye dusundum...
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 19:37
benzin pompa rölesi bunu yaparmıki ?

şöyle bir ayrıntı daha var

arabaya bindim kontaga bastım çalısmadı
sonra aküden lpg regulatore kabo ile eletirik verince  yine hemen almıyor biraz sonra çalısıyor.. ve bazen kabloyu dokunduruyorum marş basarken sonra bırakıyorum.  ve marşıda bırakıyorum (tabi bunu iki kişi yapıyoz biri şofor olarak)  sonra kablo çekmeden yani hiç bi işlem yapmadan kontaga basınca normal calısıyor tık bile demeden.

varmı bir önerisi olan servislerde orayı burayı degiştirip sorunun cozulmemesinden bıktım. bilen biri bişey soylesin ona gore davranacagım.
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 19:57
gecmıs olsun bızım arkadasın benzın pompası yanmıstı senın sorunla aynı ıdı pompayı mareanın pompasını taktık sımdı canavar gıbı  peugeot pompa pahalı mareanınkı oluyot 5 bar basanlar 75 tl ye almıstık 
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79
Çevrimdışı cash1912 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cash1912 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 11:45

calısmıyo dedıgın benzın gelmıyomus gıbı oluyo mars basıyo ama yakıt yokmus gıbı calısmıyo demı.bende de o sorun var bazen guzel calısıyor bazen ugrasmam gerekı calıstırmam ıcın.bende sorunun ne oldugunu anlayamadım ustaya goturuyor bı gun arac orda kalıyo ama o arızadan eser yok. 

206 1.4 look 2004 zavoli lpg
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 11:49
allah allah..cok garip.çokta merak ettim şimdi..sonuç ne peki hala belli değil dimi ???
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 22:57
hayır sorun belli degil hala

araç calıstırıp ustaya gidince sorun bulunamıyor ve ustada sorun cıkarmıyor :)
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 21:47
varmı dostlar bir fikri olan..

Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 21:52
sen pompandan eminmisin  baktırdın mı pompaya  benzin gelmiyosa pompada vardır koltugu kaldırıp bakın marş basınca benzin geliyomu diye
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
Çevrimdışı ALX Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 14:56
Sırayla ihtimaller: Benzin pompa rölesi, benzin pompası, LPG ayarı. Başıma 1 kere gelmişti, pompa rölesi yanmıştı. Ustam geldi, lambadan ceryan aldık, pompa çalıştı, ama marş basınca çalışmıyordu. Röle değiştirince düzeldi, 70TL röle. Pompada sorn varsa, 70TL ile kurtulamazsın...
Çevrimdışı tolga.onal Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolga.onal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 08:15
Konuyu hortlatıcam ama şuan bu sorunla karşı karşıyayım dün akşam benzin bitti araba zaten sıcak olduğu için lpg de çalıştırıp yola devam ettim benzinciden benzin aldım ama çalışmadı neyse dedim lpg de çalıştırdım çıktım geldim eve sabah yine bastım marşa çalışmadı zar zor lpg de çalıştırıp işimi hallettim hareket halindeyken araç kompresördeyken yokuş aşağı benzine aldım fakat gaz yemedi hala da benzinde çalışmıyor nasıl bir yol izlemem gerekli tecrübe sahibi arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. 
Çevrimdışı menajer Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 306 1.6 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı menajer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 09:38
Şamandıra problem çıkarabiliyor yeterince benzin cekmiyo olabilir LPG de çalıştırdığında benzin çekmiş olduğundan sonrasinda benzinde calistiriyo aynı problem var :)
Çevrimdışı canermusic Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canermusic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2017 Saat 09:44
Heralde bu sorunun çözümü yok ve bu da Peugeot ların kronik bir sorunu. Aynı sorunu şu an 206 aracimla yaşıyorum. Araba çok bekleyince veya sabahları benzinde calismiyor.lpgde çalışıyor. Mars gayet güzel basıyor, benzin pompasiyla alakası yok çünkü yeni değiştirdim, herhangi bir arıza göstermiyor, lpg ayarina gidiyorum abi hersey normal diyor. Araba sicakken gayet güzel çalışıyor ama bekleyince benzinde calismiyor stop ediyor. Var mı bu sorunu yaşayıp çözen arkadaşlar?
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2017 Saat 16:54
Orjinalini yazan: canermusic canermusic Yazdı:

Heralde bu sorunun çözümü yok ve bu da Peugeot ların kronik bir sorunu. Aynı sorunu şu an 206 aracimla yaşıyorum. Araba çok bekleyince veya sabahları benzinde calismiyor.lpgde çalışıyor. Mars gayet güzel basıyor, benzin pompasiyla alakası yok çünkü yeni değiştirdim, herhangi bir arıza göstermiyor, lpg ayarina gidiyorum abi hersey normal diyor. Araba sicakken gayet güzel çalışıyor ama bekleyince benzinde calismiyor stop ediyor. Var mı bu sorunu yaşayıp çözen arkadaşlar?

Pompa calistigi halde şöyle bir sıkıntı olabiliyor. Pompaya takilan sokette oluşan sıkıntı temassizlik yapabiliyor. Ama bu soket dışta kalan değil içte kalan soket. Yani koltugu kaldirinca pompanin olduğu bölümü sökmek gerekiyor. Depo icinde kalan soket. Onun yüzünden çalışan benzin pompasıni değiştirmek zorunda kaldım.
Çevrimdışı ersinyildiz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ersinyildiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2017 Saat 16:38
Hocam bu gibi problemleri benzini yarım depo üstünde tutarak aştım, bir deneyin isterseniz. Az benzin bulunduruyorsanız yapabiliyor böyle.
Çevrimdışı MURAT32 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 307 1.4 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MURAT32 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2017 Saat 15:27
Bu problem bir sene önce olmuş ve 15-20 gün sonra kendi kendine düzelmişti. 1 ay önce gene başladı. ilk çalışmada çalışmıyo4-5 seferden aşağı marş yemiyordu. motor gaza geçince tıkır dıkır çalışıyordu. uzun yol benzin yaksın düzelir dedi  ustalar. 300 km benzinle gittik düzelmedi. bazen benzinde pislik gelirde kesiklik yapar ya, o oluyordu benzinde binerken, bazende şehir içinde ışıklarda durarken kendiliğinden istop ediyordu. şehirler arası giderken 150-160 vurduk hiçbirşey yok. o yüzden hiç benzin pompasından şüpelenmedik. aracı sadece babam kullandığı için bazen devirsiz kullanıyor heralde ondan sağırlaşıyor diye düşündüm. enjektör temizleyici atın düzelir dediler hiçbir şey değişmedi. en son çalışmayınca sabah başka bir ilde tavsiye üzerine bir ustanın yolunu tuttuk. ustası hemen pompa dedi tabii ki bu ilk usta değil. çünkü genelde ustalar farklı yorumlar yapıyor. şu an anladık ki araçta bazen yaşanan düşük hızlarda şehir içi kullanımda görülen çekişten düşmenin, sabah çalışmamanın, giderken firene basar gibi gaz kesmelerin, lpg de çok iyi gidiyor benzinde böyle değil dememizin nedeni 90TL'lik pompanın ta kendisiymiş. çoğu motor ustası lpg beyni , lpg ayarı, boruda kaçak vardır, filtre tıkanmıştır, çok uzun süre lpg yakınca ondan olmuştur, pompa basıncını ölçemiyoruz gibi birçok çaresiz fikrin üzerine ustasına güvendik ve eski performansına dönen aracımız için allah razı olsun diyorum ustama. 
amaçta benzer sıkıntı yaşayanlara fikir vermek. her işte olduğu gibi işin erbabı değilse zaman ve nakit kaybı sanayimiz mağlesef. yazım uzun oldu ancak faydalı olmasını ümit ediyorum. bizi aracın lpg kaynaklı sorunu diyerek yanıltan ustalar ve sorunun 1 yıl önce yaşanmış olmasına rağmen kendiliğinden sonlanmış 15 gün içinde olması yanılttı. 

araç 60000km dir tüplü şu an 120.000km de 1.4 xr 307
Çevrimdışı erhan çay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 41
Aracı : PARTNER
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erhan çay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2024 Saat 21:30
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar arabam 2006 partner benzinle çalışma sorunu var depo pompası yeni enjektörler yeni bobin yeni gaz kelebeği yeni
ne yaparsam yapayım sabahları çalışmam diyor başka bir şey demiyor tüpe geçince canavar benzinde gitmesi gerekeni tüp de gidiyor problemi çözemiyorum bu konuyla alakalı başına gelen arkadaşlar lütfen yardımcı olun bu arada benzin pompa rölesi sağlam enjektör kütüğü sağlam acil yardım 
ERHAN
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3121 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5930 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1254 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1341 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 769 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2859 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1159 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1979 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12966 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1015 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 570 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1065 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 949 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English