Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Hız Sabitleyici Kol Takılması (Cruise Control)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Hız Sabitleyici Kol Takılması (Cruise Control)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 10111213>
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Popomundo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 10:13
Hocam zaten ben istanbul trafiğinde kullanamam ki dur kalk dur kalk hız sabitleyici mi kullanılır uzun yolda kullanmak için takıcamSmile
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 11:09
Orjinalini yazan: Popomundo Popomundo Yazdı:

Hocam zaten ben istanbul trafiğinde kullanamam ki dur kalk dur kalk hız sabitleyici mi kullanılır uzun yolda kullanmak için takıcamSmile

Ankara ben çok sık kullanıyorum işe gidip gelirse 20 km lik kısım trafiksiz olduğu için sabitliyorum 90 km devam. Tabi istanbul trafiği ortamal hız 40 km olunca zor dediğiniz gibi uzun yol için çok iyi olacaktır. Bu arada aktivasyonu umarım sıkıntısız olurda güle güle kullanırsınız.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 13:03
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Ankara ben çok sık kullanıyorum işe gidip gelirse 20 km lik kısım trafiksiz olduğu için sabitliyorum 90 km devam. Tabi istanbul trafiği ortamal hız 40 km olunca zor dediğiniz gibi uzun yol için çok iyi olacaktır. Bu arada aktivasyonu umarım sıkıntısız olurda güle güle kullanırsınız.
aktivasyon olayında trip b gibi birşeyden söz ediliyordu bilginiz var mı acaba?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 14:18
malesef çok detaylarla ilgili bilgim yok malesef
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı aslanaft Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslanaft Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 14:19

Orjinalini yazan: aslanaft aslanaft Yazdı:

mrb ben kullanıyorum abs siz  1,4 hdi  titreme olayı nasıldır oylebişey yaşamadım 
hocam aracın 206 hatcback mi sedan mı?
hatcback

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 17:20
mesela hatcback dizelle sorun yaşamamış arkadaşımız 
Çevrimdışı CemDemiral Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2007 - 207 1.4 HDİ Trendy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CemDemiral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 17:28
abi bu kadar eski konuları yazı yazarak hortlatmasak
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 18:29
Cem bey eski konu olabilir ama bizim için yeni,bu konuyla ilgili bilgini paylaşırsan seviniriz...
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2017 Saat 20:53
Orjinalini yazan: CemDemiral CemDemiral Yazdı:

Mesajı yazan bendim uzun süre üstüne. Aynı konuyla alakalı, farklı başlık açıp konuyu dağıtsa mıydım ?
10 yıllık konu değil nihayetinde :)
Konuşulup, halledilip bi yere bağlanacak bir durum da söz konusu değil. İhtiyacı olan Google dan veya forum içerisinden aratarak bilgi sahibi olsun diye açılıyor bu konular :) iyi forumlar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CemDemiral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2017 Saat 10:55
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Mesajı yazan bendim uzun süre üstüne. Aynı konuyla alakalı, farklı başlık açıp konuyu dağıtsa mıydım ?
Konuşulup, halledilip bi yere bağlanacak bir durum da söz konusu değil. İhtiyacı olan Google dan veya forum içerisinden aratarak bilgi sahibi olsun diye açılıyor bu konular :) iyi forumlar

10 yıl olmasada  7 yıl olmuş Oğuzhan kardeş :D benim amacım konu kapansın anlamında değilde devamlı son yazılan konular kısmına geldiği için diğer yazıları atlayabiliyoruz :D ben senin gibi düşünemedim sanırım haklısın hani konu açılır çözüm bulur kapanır gibi ama bunun kapanacak yanı yok Smile
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CemDemiral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2017 Saat 10:56

Cem bey eski konu olabilir ama bizim için yeni,bu konuyla ilgili bilgini paylaşırsan seviniriz...

Volkan abi konuyu ben çok yanlış anlamışım ondan böyle atlamışım sanırım. Sende beni çok yanlış anlayıp konuyu bana atmışsın :D bir anlaşmazlık olmuş kb lütfen Wink
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2017 Saat 11:02
WinkClap

Volkan abi konuyu ben çok yanlış anlamışım ondan böyle atlamışım sanırım. Sende beni çok yanlış anlayıp konuyu bana atmışsın :D bir anlaşmazlık olmuş kb lütfen Wink

Wink
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2017 Saat 12:01

Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

10 yıl olmasada  7 yıl olmuş Oğuzhan kardeş :D benim amacım konu kapansın anlamında değilde devamlı son yazılan konular kısmına geldiği için diğer yazıları atlayabiliyoruz :D ben senin gibi düşünemedim sanırım haklısın hani konu açılır çözüm bulur kapanır gibi ama bunun kapanacak yanı yok Smile

Sorun yok memur bey, arkadaşlarla şakalaşıyoruz
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2017 Saat 20:03
Arkadaşlar hız sabitleme kolum sonunda geldi montajını yaptım orjinal makine ile bsi den resimde ki ayarı yaptırdım fakat ekrana herhangi bir cc off yazısı vb. birşey gelmedi fikri olan var mı acaba?

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 17:02
Evet arkadaşlar hız sabitleyicimi montaj edip kodlamış bulunmaktayım,bu süre zarfında birşey daha öğrenmiş oldum ki foruma bilgi paylaşıp almaya gelmek yerine bildiğini kendinde tutup başkasının bilgisini öğrenmeye gelen arkadaşların olduğunu öğrendim.Hız sabitleyici takıp ve bu konuda iyi bilgisi olan alicilik arkadaşımıza gerek konudan  gerek özel mesaj olarak hız sabitleyicinin nasıl kodlancağını sordum kendisinin ne konudan ne de özel mesajıma cevap verme lüksünde bulunmamıştır,tamam bu konuyla ilgili çok emek zaman harcamış olduğunu gerek yabancı forumlara gerek diğer forum sitelerine sorduğu sorulardan öğrenmiş oldum.En azından bir insan bir şekilde cevap verip karşısında ki insanı bir şekilde başından gönderip veya ben bu kadar emek harcadım bana şu kadar para havale edersen nasıl yapıldığını söyleyebilirdi kendisi cevap verme lütfunda bile bulunmamıştır belki de bundan sonra moderatör alınırken bir takım şeylere bakılıp öyle mod alınabilir...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 17:25
Bu arada yardımları için sonerkyl arkadaşımıza teşekkür ederim...
Çevrimdışı fragman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : 308 acces 1.6 vti 120 hp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fragman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2017 Saat 23:37

Arkadaşlar hız sabitleyicide uzun yol kısa yol yok ben fırsatını buldugum her yolda kullanıyorum inanılmaz yakıtta tasarruf var bilginize o kadar alıştım ve memnunumki araç degiştirsem hız sabitleme yoksa almam gecen yaz erzuruma gittim hiç uyuma molası vermeden düşünün o kadar rahatlatıyor ve yormuyor insanı hız sabitleme sistemi basit kol alıyorsun yetkili servisler takmıyor ama takan özel yerler var ama bildiğim kadarıyla araca yeni yazılım yükleniyor ama sorumluluk sana ait deniyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Popomundo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 02:39
Orjinalini yazan: fragman fragman Yazdı:

Arkadaşlar hız sabitleyicide uzun yol kısa yol yok ben fırsatını buldugum her yolda kullanıyorum inanılmaz yakıtta tasarruf var bilginize o kadar alıştım ve memnunumki araç degiştirsem hız sabitleme yoksa almam gecen yaz erzuruma gittim hiç uyuma molası vermeden düşünün o kadar rahatlatıyor ve yormuyor insanı hız sabitleme sistemi basit kol alıyorsun yetkili servisler takmıyor ama takan özel yerler var ama bildiğim kadarıyla araca yeni yazılım yükleniyor ama sorumluluk sana ait deniyor
Aynen hocam hız sabitleyicinin faydası çok,servisler sorumluluk almak istemiyor...
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2017 Saat 12:03

Bu arada yardımları için sonerkyl arkadaşımıza teşekkür ederim...

rica ederim hocam hafta sonu 206 arkadaş gelmedi malesef. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 01:48

Evet arkadaşlar hız sabitleyicimi montaj edip kodlamış bulunmaktayım,bu süre zarfında birşey daha öğrenmiş oldum ki foruma bilgi paylaşıp almaya gelmek yerine bildiğini kendinde tutup başkasının bilgisini öğrenmeye gelen arkadaşların olduğunu öğrendim.Hız sabitleyici takıp ve bu konuda iyi bilgisi olan alicilik arkadaşımıza gerek konudan  gerek özel mesaj olarak hız sabitleyicinin nasıl kodlancağını sordum kendisinin ne konudan ne de özel mesajıma cevap verme lüksünde bulunmamıştır,tamam bu konuyla ilgili çok emek zaman harcamış olduğunu gerek yabancı forumlara gerek diğer forum sitelerine sorduğu sorulardan öğrenmiş oldum.En azından bir insan bir şekilde cevap verip karşısında ki insanı bir şekilde başından gönderip veya ben bu kadar emek harcadım bana şu kadar para havale edersen nasıl yapıldığını söyleyebilirdi kendisi cevap verme lütfunda bile bulunmamıştır belki de bundan sonra moderatör alınırken bir takım şeylere bakılıp öyle mod alınabilir...

Merhaba,

Aradaki yas farkina hurmeten saygimi bozmak istemiyorum ama uslubunuz cok cirkin.

Forum uyeliginiz daha 6 ay bile olmamisken ben burda 6 yildir varim. Burdaki bir kere bilr benimle irtibata gecen insan bilirki ben imkanim ve firsatlarim dahilinde elimden geleni yaparim hic bir zamanda maddiyat beklentisine girmedim. Kaldi ki sehir disindan arayip telefondan yonlendirdigim ve ya uzaktan baglanti yapip actigim araclar icin simdiye kadar kesinlikle ucret talep etmedim. Bazi arkadaslar adresimi alip yarim elma gonul alma baabinda yoresel urunlerini gonderdiler ki cok esekkur ederim onalra tekrardan.

Foruma girip cevap yazma firsati bulamadim gerek imzam da gerekse internette biraz arastirdiginizda iletisim bilgileirme cok rahatca ulasabilirsiniz. Gun de en az 10 kisi arayip soruyor ve vaktim oldukca her detayini anlatiyorum. Forum uzeridnen attiginiz bir ozel mesaja cevap atamamam konuyu bu radde getirmenize sebep olamaz.

Eger ben de sizin gibi vakti zamaninda her ulasamadigim kisi ye bu sekilde davransaydim oldugum yerde sayardim. Belki 1 aylik bir ugrasla bu kadar yorulduysaniz ben bu is icin 2 yil ve nerden baksaniz 1000km emek sarf ettim. Konu;tugum ve gittigim usta sayisini ben bile hatirlamiyorum. Bununla ilgili de hic bir zaman ovunmedim. Bu iside hobi olarak yapiyorum.

Sadece bu basligi bastan sona okuyan bir insan elinde pp2000 yazilimi varsa ortalama 5dk icinde yapabilir cunku yapan ve yapamayan arkadaslarin uzun bir surecteki yorumlari var.

bu sekilde sitem ediyorum ama aynilarini bir kac defa daha yasadim ve bu isi para zoruyla yapan bir kole gibi gorulmek istemiyorum. Bu isi isteyen daha aktif oldugum iletisim bilgilerinden bana ulasin ben de gerekli bilgiyi vereyim.

ekleme:

Sunu da eklemek isterim, bahsettiginiz ilgisizlik ve forum moderatorlugu hakkinda bu saatten sonra Yoneticiden de rica ederek 6 ayi doldurmayan uyeliginizle moderator olmanizi talep edecegim. Gundelik isleriniz disinda forumda tum konulari takip edip duzenleme ve cevap vermeniz gerekecek.
Istanbuldan arayan hiz sabitleme dahil diger konularla ilgili olarak tum kisileri size aktaracagim eminim isinizi gucunuzu birakip ivedi bir sekilde yardimci olacaksiniz. Uzak olanlar icin yazili ve sozlu destekte bulunacaksiniz. Isinizi gucunuzu birakip telefondan team veya ammyy uzerinden baglanip sistemi acmaya calisacaksiniz. Isi bilmeyen ustalarla saatlerce tartisip isi anlatmaya calisacaksiniz. Arac da hzi sabitleme calismayacak onun sebebini cozmeye calisacaksiniz. Bu esnada saatlerce telefonda dil dokeceksiniz. Yeri gelecek adam cikip gelince kendiniz yardimci olmaya calisacaksiniz. Dukkaniniz olmayacak ama teknik anlamda herseyi bilmeniz gerekecek. BU sirada gundelik hayatinizi devam ettirmeniz sosyal yasantinizi surdurmeniz gerekecek v.s.
Siz 1 araba icin toplam kac saat ugrastiniz bilmiyorum ama oyle arabalar gelecekki sabah 10da baslayip aksam 5de yapmis olacaksiniz. Yeri gelecek beyin susacak onu cozeceksiniz. Uzaktan bana da cok kolay geldi yapilan isler rutin hayatta hobi olarak keyifle yapilacak isler.

Düzenleyen Alicilik - 20 Haziran 2017 Saat 03:32
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 10111213>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1483 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1440 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 196 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 241 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 575 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3280 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English