Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - benzin göstergesi sorunu!!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

benzin göstergesi sorunu!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı eren8er Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: benzin göstergesi sorunu!!!
    Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 00:07
aracımın benzin göstergesi çalışmıyor..benzin pompası ve şamandıradandır dediler.. pejocu efe beyle görüştüm telde..sorun göstergedenmiş...gittim bugün bursada bu işin ehli olan birine..tamirine 200-250 civarı tutar dedi.bana çok geldi açıkçası..ne yapsam bilmiyorum..gerçekten gösterge tamiri tutarmı bu kadar? değişmiyo bide tamir olcak..çok değilmi fiyat ? 
Çevrimdışı Kemanyak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Aralık - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemanyak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 00:19
Dostum git işinin ehli bir elektronikçi ustaya halletsin 100 lira versen yeter. Sigortaları kontrol ettirdin mi ? Bilgisayara bağlattın mı ? Oksitten de yapar bazen kntrol et deponun kablo bağlantılarını.  Çıkma parça alsan zaten o kadar tutmaz yahu....
Kemanyak Kisses You
207 SW OUTDOOR 1.6HDİ 2008
Çevrimdışı ose Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 00:21
ben de de daha önce böyle bir sorun vardı.kulakları çınlasın  koliva adlı üstad ın  birebir yazısını aktarıyorum :
206 larin BSI(beyin) yazilimlarinda bu konuda hakkinda problem oldugunu okumustum. Sorunun bir ust versiyon yazilim atmakla cozuldugunu de okumustum. BSI sifirlamakla yeni yazilim atmak farkli seyler. Sorununuz yazilimsal olabilir.

Eger sorunun yazilim hatasi olmadigina eminseniz o zaman su diyeceklerim ariza tespitinde bulunurken size yardimci olabilir. Benzin pompasi arka koltugun altindadir. Ulasmak icin arka koltugu sokmeniz gerek. Sonra pompanin ustundeki kapak gibi aksami da sokun. Bunun altinda 2 tane hortumun oldugunu (biri gidis biri gelis) ve hemen yaninda da elektrik baglantisi icin soket oldugunu goreceksiniz. Soketi cikarin. Simdi diyelim elinizde cikarttiginiz soket var. Buradan sonraki islem icin 60 ile 260 ohm arasinda degere sahip olan bir direnc bulmaniz gerek. Bu direnci soketin 5 ve 6. pinlerine yerlestirin ve sonrasinda aracin kontagini cevirin. Bagladiginiz direncin degerine bagli olarak ibrenin oynamasi gerek. Ornegin, 160 ohm luk bir direnc baglarsaniz yakitin gosterge panelinde yarida oldugunu gormeniz gerek. Eger ibre oynuyorsa o zaman tankin icerisindeki aksamda bozukluk var. Eger ibrede oynama olmuyorsa o zaman muhtemelen gosterge panelinde ariza var. Panelde olan sorunlarda, hemen paneli degistirmek yerine ilk once tanktan panele giden kablolarda bir sorun varmi test edilir.

benim sorun çok basit çıktı şamandranın soketinde oksitlenme umarım senin de öyledir. Link i de veriyorum. baştan sona kadar oku çözümün orda.
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=12482&KW=%FEamanra&PN=1&title=yakt-ibresi-hk

2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 00:22
Orjinalini yazan: Kemanyak Kemanyak Yazdı:

Dostum git işinin ehli bir elektronikçi ustaya halletsin 100 lira versen yeter. Sigortaları kontrol ettirdin mi ? Bilgisayara bağlattın mı ? Oksitten de yapar bazen kntrol et deponun kablo bağlantılarını.  Çıkma parça alsan zaten o kadar tutmaz yahu....
+1
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 00:27
arkadaşlar kontağı açtığımda benzin göstergesi 3 kere gidip geliyor..sondan başa kadar gidiyo geliyo..sonra dibe dayanıyo kalıyo öyle.benzin bitse bile lamba yanmıyo.hareket sadece kontağı ilk açtığımda var...göstergeden dediler..ama hakkaten 200*250 lira tamir için çok..bakalım başka biyerede göstericem..
Çevrimdışı Kemanyak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Aralık - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemanyak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 00:31
Kendin de halledebilirsin zira bu işler için az bir müdahale bazen yeterli oluyor :-))) Bir önerim var Akü kutup başlarını sök 30 sn kadar bekle sonra tekrar tak...
Kemanyak Kisses You
207 SW OUTDOOR 1.6HDİ 2008
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 00:58
Orjinalini yazan: Kemanyak Kemanyak Yazdı:

Kendin de halledebilirsin zira bu işler için az bir müdahale bazen yeterli oluyor :-))) Bir önerim var Akü kutup başlarını sök 30 sn kadar bekle sonra tekrar tak...

aküyü 2 hafta önce değiştirdim..o kadarda ufak bi sorun olduğunu sanmıyorum..biriside geçen gün depoyu fulle düzelebilir dedi..Gülme
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 01:02
bende 3 sene önce 2000 model 206xr 1.4 vardı..
aynı sorunu bende yaşadım kontagı iki kere yarım bi şekilde açtım açtım kapadım düzeldi :)
inşallah olur bi şansını dene :)
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 01:07
Orjinalini yazan: facemelowe facemelowe Yazdı:

aynı sorunu bende yaşadım kontagı iki kere yarım bi şekilde açtım açtım kapadım düzeldi :)

denicem tamam..ahh böyle bi şekilde düzelse horoz kesçem adağım olsun Sırıtma
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 01:12
Orjinalini yazan: eren8er eren8er Yazdı:

Orjinalini yazan: facemelowe facemelowe Yazdı:

denicem tamam..ahh böyle bi şekilde düzelse horoz kesçem adağım olsun Sırıtma
inşallah dostum en ucuz bi şekilde sıyrılırsın işin içinden :)
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 07:05
Orjinalini yazan: kankam_743 kankam_743 Yazdı:

ben de de daha önce böyle bir sorun vardı.kulakları çınlasın  koliva adlı üstad ın  birebir yazısını aktarıyorum :
206 larin BSI(beyin) yazilimlarinda bu konuda hakkinda problem oldugunu okumustum. Sorunun bir ust versiyon yazilim atmakla cozuldugunu de okumustum. BSI sifirlamakla yeni yazilim atmak farkli seyler. Sorununuz yazilimsal olabilir.

Eger sorunun yazilim hatasi olmadigina eminseniz o zaman su diyeceklerim ariza tespitinde bulunurken size yardimci olabilir. Benzin pompasi arka koltugun altindadir. Ulasmak icin arka koltugu sokmeniz gerek. Sonra pompanin ustundeki kapak gibi aksami da sokun. Bunun altinda 2 tane hortumun oldugunu (biri gidis biri gelis) ve hemen yaninda da elektrik baglantisi icin soket oldugunu goreceksiniz. Soketi cikarin. Simdi diyelim elinizde cikarttiginiz soket var. Buradan sonraki islem icin 60 ile 260 ohm arasinda degere sahip olan bir direnc bulmaniz gerek. Bu direnci soketin 5 ve 6. pinlerine yerlestirin ve sonrasinda aracin kontagini cevirin. Bagladiginiz direncin degerine bagli olarak ibrenin oynamasi gerek. Ornegin, 160 ohm luk bir direnc baglarsaniz yakitin gosterge panelinde yarida oldugunu gormeniz gerek. Eger ibre oynuyorsa o zaman tankin icerisindeki aksamda bozukluk var. Eger ibrede oynama olmuyorsa o zaman muhtemelen gosterge panelinde ariza var. Panelde olan sorunlarda, hemen paneli degistirmek yerine ilk once tanktan panele giden kablolarda bir sorun varmi test edilir.

benim sorun çok basit çıktı şamandranın soketinde oksitlenme umarım senin de öyledir. Link i de veriyorum. baştan sona kadar oku çözümün orda.
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=12482&KW=%FEamanra&PN=1&title=yakt-ibresi-hk

Gece gece diyorum bende kim bu cinlatan. Uyku tutmadi Göz Kırpma

@eren8er: Bu sorunu samandiradan yapan araclar da var. Yukarida yazilan basit bir islem. Kendiniz de sorunun depo kismindan mi (samandira, pompa vs) yoksa panel kismindan mi oldugunu anlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Düzenleyen koliva - 10 Haziran 2011 Saat 07:12
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 13:28

Gece gece diyorum bende kim bu cinlatan. Uyku tutmadi Göz Kırpma

@eren8er: Bu sorunu samandiradan yapan araclar da var. Yukarida yazilan basit bir islem. Kendiniz de sorunun depo kismindan mi (samandira, pompa vs) yoksa panel kismindan mi oldugunu anlayabilirsiniz. Kolay gelsin.
[/QUOTE]

şamandıradan olmadığını öğrendik..eğerki kontağı açtığınızda benzin göstergesi 3 kere sondan başa kadar gidip geliyosa saattenmiş denildi..benimkide aynen öyle yapıyo..
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 13:54

yanlışım varsa düzeltin ama iki kere okudum yanlış anlamış olabilirim diye. eren8er'in aracı 106. Senin bahsettiğin ise 206 için
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 13:58
benim aracım 106 evet..
Çevrimdışı flash296 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı flash296 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 19:05
sen o göstergey sök yolla bana... ben bi bakayım. zaaten bursadaymışsın ! bende gemlikteyim.. yada daha basiti eğer aracının aynından bi tanıdığın yada arkadaşın varsa onun aracına tak ve bak. aynı şeyi yapıcakmı. yapmazsa sorunun göstergede olmadığını anlarsın.. kimseye boş yere para verme... herkes kafasına göre bişey söylüyo anasını satayım !!
"ölüm" gaz pedalına basan ayakta, "hayat" diraksiyonu tutan kollardadır... bunun eğlencesi ise "ÖLÜMÜNE" BASIP "HAYATA" TUTUNMAKTIR !!!
Çevrimdışı flash296 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı flash296 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 19:12
eğerki kesin göstergeden diyosan. ve bana güvenmiyosan gelebilirsen gel gemliğe senin sorununu çözeriz..
"ölüm" gaz pedalına basan ayakta, "hayat" diraksiyonu tutan kollardadır... bunun eğlencesi ise "ÖLÜMÜNE" BASIP "HAYATA" TUTUNMAKTIR !!!
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 20:07
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

yanlışım varsa düzeltin ama iki kere okudum yanlış anlamış olabilirim diye. eren8er'in aracı 106. Senin bahsettiğin ise 206 için
Metin hocam farketmez ki 106 206 307... hatta diğer markalı otomobiller hepsi aynı mantıkla çalışıyor. Koliva hocaya burdan saygılarSırıtma
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 21:58
Orjinalini yazan: flash296 flash296 Yazdı:

eğerki kesin göstergeden diyosan. ve bana güvenmiyosan gelebilirsen gel gemliğe senin sorununu çözeriz..
gemliğe gelmek sıkıntı olmaz.çıkar gelirim de siz bu işimi yapıyosunuz yoksa yardım amaçlımı söylüyosunuz?
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 22:45
Orjinalini yazan: flash296 flash296 Yazdı:

işte bizim en önemli yanımız, peugeot kardeşliği Alkış

Düzenleyen metin - 30 Haziran 2011 Saat 11:56
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2011 Saat 22:47
kankam_743, ben 206 ve 307 lerin aynı olduğunu 106 ların farklı oldunu düşünüyordum senin dediğine göre aynıysa sorun yok. 

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1547 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1463 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4894 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5993 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 110 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1430 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10835 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4126 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3284 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English