Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ani hararet yükselme ve düşme sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ani hararet yükselme ve düşme sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı gul_ce Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gul_ce Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ani hararet yükselme ve düşme sorunu
    Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 09:48
merhaba arkadaşlar. 2004 model 206 hdi sahibiyim 71000 de arabam. daha önce hiç böyle bir problem yaşamadım ilk defa başımıza geliyor. uzun yolda rampa çıkarken (muğlalı olan varsa sakar yokuşunu bilir) gösterge 80 i gösterdi yokuşu inmeye başlayınca 70lere düşmeye başladı. ama bu yokuştan ilk çıkışım değil 2 yıldır gidip geliyorum ve ilk defa hararet yükseldi. herkes normal olduğunu söylüyor ama herzamn hararete dikkat ederim ilk defa o yokuşu çıkarken böyle birşey yaptı. muğlada yetkili servis de ertesi gün bir reno servisine gösterdim özel servis adam baktı bişey yok dedi ama şehiriçinde en ufak bir rampada yine yükseliyor. normal bir durum değil bence çünkü daha önce hiç böyle birşey yapmamıştı. şimdi ne yapmam gerekiyor aklıma takıldığı için gözüm sürekli göstergede hıh yükseldi ii neyse düştü şeklinde gidip geliyoruz:) suyunda çok az bir eksilme vardı ekledim ama denemedim henüz bu sabah ekledim çünkü ço az bile eksilse yapar dediler bakalım ne olacak. bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 09:51
malum havalar sıcak ..bencede gayet normal bişe... mesela ben karadenize giderken rampa çıkarken bendede olurdu sonuçta hava sıcak..ama rampa aşşağı inerkende rüzgardanmıdır nedir düşerdi...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gul_ce Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 09:55
ilk defa yaz geçirmiyor muğlada ama normal olsa daha önce de yapaardı diye düşünüyorum ilk defa yapıyor böyle birşeyi herkes normal diyor ama normal olda dediğim gibi daha öncede böyle olrudu hatta yazları böyle olurdu bilemiyorum panik oldum ciddi anlamda umarım bişey yoktur
Çevrimdışı boraa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boraa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 09:55
hararet müşürü arızalı yada termostat.baktır ne olur ne olmaz.havalar ısındı sıkıntı olmasın..
Feline 2006
1.4 otomatik orijinal :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 09:56
evet sakar rampası uzun ve vırajlı araclar ıster ıstemez ısıları yukselır. sonucta motor o rampayı tırmanmak ıcın zorlanıyor. sızde cıksın dıye fazla gaz basıyorsunuz vs

dızel sahıbı arkadaslar daha ıyı bılırler ama aracın 90C ye kadar hararetı normaldır. belkı daha evvel daha soguk zamanlarda aynı yoldan gectıysenız hava ısısından dolayı hararet yukselmemıs olabılır... ama aracınızda anormal bır durum yok...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gul_ce Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 10:01
müşüre ve termostata baktıracağım ama muğlalı değilim yetkili serviste yok kime gidilir en iyisi kimdir bilemiyorum. ilk götürdüğüm usta termostatta sorun olsa yükseldikten sonra aniden düşer dedi yavaş yavaş iniyor dedi. devir daimde sorun olabilir mi dedim ozamn da motor ses yapar dedi kayışa falan baktı 90 a kadar normal dedi ama daha öncede burada yaz geçirdi ve yazın ben o yokuşu ka kere indim çıktım böyle birşey olmadı bir sorun var ama nedir bilemiyorum umarım çözülür günlerdir uykumu kaçırıyor çünkü
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 10:03
yemin ederim  benim hararet 100 lerde geziniyor bazenSırıtma ama termostat ve müşür sağlam baktırdım..normali bu şekilmiş 90-100 arası o yüzden sıkıntım yok allaha şükür .. inşallah seninkide çözülür..ama bişe yok sanırım ..inşallahta yoktur..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 10:05
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

yemin ederim  benim hararet 100 lerde geziniyor bazenSırıtma ama termostat ve müşür sağlam baktırdım..normali bu şekilmiş 90-100 arası o yüzden sıkıntım yok allaha şükür .. inşallah seninkide çözülür..ama bişe yok sanırım ..inşallahta yoktur..

ersın abı bak bırseyı atlıyorsun o motor dızel :)) bızımkı benzınlı...

calısma ısıları farklı yanı. yanlıs yonlendırme yapmayalım lutfen Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 10:13
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

ersın abı bak bırseyı atlıyorsun o motor dızel :)) bızımkı benzınlı...

calısma ısıları farklı yanı. yanlıs yonlendırme yapmayalım lutfen Sırıtma

Starah ersin ah ersinn...burdan araç sahibine sesleniyorum lütfen kusuruma bakmayınn...ben benzinli sandım..hatta içimden de diyorumki allahım yarabbim 80 i çok diyor die söyleniyorum.... ok ..dizelden anlamam ben..kocaman kocaman özürlerimi bildirir..keyifli forumlar diyerek saygılarımı sunarım...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gul_ce Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 17:04
sorun değil yazmıştım zaten ama önemli değil. ii bir usta önerdiler yarın bi götürcem bakalım
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 17:28

inşallah çözersin dostum..yarın sonucu bizede bildirirsen bilgilenmiş oluruz..

Çevrimdışı ose Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 18:56
Telaşa gerek yok herşey normal. En son antfirizi ne zaman değiştin? birkaç yıl geçtiyse özelliğini kaybetmiştir dolaylı yoldan etkileniyodur bi ihtimal. Yokuş inerken gaza dokunmadığınız sürece motor yakıtı keser ve ısıda hızlı bir düşüş olur. Hararet 110 kadar çıkmadıkça bi sorun olmaz bence.
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 20:50
yokuş inişlerde araç vitesteyken ayağınızı gazdan çeker de aracın süzüle süzüle inmesine izin verirseniz aracın harareti düşmeye başlar yokuşta yükselmesi de gayet normal sıcak havalarda diye biliyorum çok takılacak bi şey değil bence.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı boraa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boraa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 21:46
pugların kronik arızasıdır.bende bir iki hafta önce aynı sıkıntıyla götürdüm ama bir şey bulamadılar.umarım sen bulursun kardeş.Disapprove
Feline 2006
1.4 otomatik orijinal :)
Çevrimdışı anil307 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı anil307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2011 Saat 22:36
bendede oluyorrrr
307 XSİ 2.0 hatchback 3 (coupe) kapı BEYAZ 2002 lpg/benzin (SATILDI)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2011 Saat 00:58
bence gayet normal rampa yukarı zorlanır hava sıcak derece çıkar biraz rahatlat arabayı hararet düşer sorun yok yola devam Thumbs Up
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gul_ce Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2011 Saat 11:58
valla bıraktım arabayı bakacaklar güvenilir birisiymiş. arızayı bulunca haber verecek bana bakalım inşallah bulur vede önemli birşey değildir. can sıkıntısından başka bişey değil
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gul_ce Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2011 Saat 16:52
tahmin edildiği gibi bişey bulamadı ama sorun devam ederse termostatı değiştirelim dedi ama ona göre normalmiş bişey yok arabada dedi
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2011 Saat 17:06
yazdıklarınızdan oncekı durumları ıyı takıp ettıgınızı anlıyorum. bu baglamda bır fark hıssettım dıyorsunuz. fakat soyledıgınız durumda genel olarak normal.

bence sız yıne takıp etmeye devam edın
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2011 Saat 17:13
arkadaşlar hazır konu açılmışken bende birşey sormak istiyorum.bazen trafikte fazla dur kalk yaptığımdan dolayı hararet 100 civarlarında oluyo tamam buraya kadar normaldir diyorum. fakat gideceğim yere vardıktan sonra aracı stop ediyorum bi süre sonra tekrar çalıştırmak için araca bindiğimde kontağı çeviriyorum( marş a basmadan daha) hararet göstergesi kırmızının sınırına dayanıyo daha sonra marşa bastıktan sonra rolantide çalışırken taki 90 a kadar tekrar düşüyo böyle birşeyi neden yapıyo?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1392 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1427 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 152 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English