Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 SW otomatik vites sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 SW otomatik vites sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 17>
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5.00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 08:41
Orjinalini yazan: hantsome28 hantsome28 Yazdı:

valla arkadaşlar ben samsunda servise gittim şanzuman yağ değişimi için adamlara değiştirtemedim ya..değiştirin dedikkce bu ömürlük değişmez dediler. 

saçmalamasınlar ömürlük yağ olsa ozaman bizde motora bir kez yağ koyup ömür boyu kullanalım. öyle şey olmaz saçmalamasınlar, bu şanzımanın yağını değiştirmek ustalık ister, bilmedikleri için yanaşmıyorlar akılları sıra, ben 2 kere değiştim o nasıl oluyor peki
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı emre.koc Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 11:26
kesin çözüm mü acaba bu dediğiniz ?
PEUGEOT - 307 SW 1.6 OV PACK
Çevrimdışı bayelektronik Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
07 - Eylül - 1983

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bayelektronik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 16:09
Orjinalini yazan: emre.koc emre.koc Yazdı:

Merhaba arkadaşlar uzunca bir süredir aranızda yoktum.Sizleri çok özledim.Özellikle Cecoli hocama selamlar ve saygılar...Öncelikli olarak otomatik vites bir 307 kullanıcısı olarak automatic gear fault hatasının nedeni tamamen selenoid valflerdir.arabanızı bu valfler yüzünden satmayın.bendede vardı bu sorundan ama selenoid valf değişiminden sonra şuan vites saat gibi.Benim arabam bu arıza kodunu fazla vermiyordu.öğrendiğim kadarıyla bu arıza koduyla kullanılmaya devam edilirse hidrolik blokta bozuluyormuş.o yüzden selenoid valf değişimi olunca kesin olacak diye bişey yok.selenoid valf zaten hidrolik blok üzerinde bulunan 2 adet parça.hidrolik bloğun komplede değişmesi gerekebilir.

Düzenleyen bayelektronik - 30 Mayıs 2011 Saat 16:10
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 16:13
Orjinalini yazan: bayelektronik bayelektronik Yazdı:

Merhaba arkadaşlar uzunca bir süredir aranızda yoktum.Sizleri çok özledim.Özellikle Cecoli hocama selamlar ve saygılar...Öncelikli olarak otomatik vites bir 307 kullanıcısı olarak automatic gear fault hatasının nedeni tamamen selenoid valflerdir.arabanızı bu valfler yüzünden satmayın.bendede vardı bu sorundan ama selenoid valf değişiminden sonra şuan vites saat gibi.Benim arabam bu arıza kodunu fazla vermiyordu.öğrendiğim kadarıyla bu arıza koduyla kullanılmaya devam edilirse hidrolik blokta bozuluyormuş.o yüzden selenoid valf değişimi olunca kesin olacak diye bişey yok.selenoid valf zaten hidrolik blok üzerinde bulunan 2 adet parça.hidrolik bloğun komplede değişmesi gerekebilir.

aleukumselam sayın abım Gülme senı uzuuuuuuun aradan sorna gormek ne kadar guzel :)) su telefon numaranı bıldırde kaydedeyım... bodrum yolunda sanada ugrayacagım
Çevrimdışı alisuat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alisuat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 16:43
bugün bilgisayara bağlatmak için servise gittim 65 tl aldılar 5 dk lık işleme neyse basınç fark birşeyler yazıyordu, elektro valflerin değişmesi gerekiyor derken bir baktılarki aracın zaten değişmiş önceden hidrolik blokunda değişmesi gerekebilir, o zaman 2000 tlyi geçer dediler.birde beyler bir tanıdık aracılıgıyla bu elektrovalfleri başka bir usta 300 e yapıyormuş tanıdık yaptırsammı yoksa direk satayımmı karar veremedim,bu arada servisteki fiyatı 550 tl
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 16:45
hoşgeldiniz tekrardan çok teşekkür ederimmm peki maliyeti tuzlumu bu işin komple değişim yada valf in değişiminin :(
2. Vites
2. Vites
Simge
07 - Eylül - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bayelektronik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 16:52

hoşgeldiniz tekrardan çok teşekkür ederimmm peki maliyeti tuzlumu bu işin komple değişim yada valf in değişiminin :(

Hidrolik blok işlemi maliyetli ve kesin sonuç çıkaran bir işlem.Ama hidrolik blok değişimi için yetkili servisler zorluyorlar.Çünkü sadece selenoid valf değişiminde düzelmeme ihitmali var.Serrvise bu sorunla gittiğiniz zaman direk hidrolik blok ve şanzıman revizyon deniyor.O yüzden öncelikle selenoid değişimi yaptırın.Selenoidler imalat olarak zaten hatalı.Yeni selenoidler üretilmiş.Maşallah benim araba saat gibi oldu.Ben yetkili sevise daha önceki indirimde baya ucuza yaptırdım.hatırladığım kadarıyla 300 falandı.Ogünden beride arabamı kullanmaktan ve gaza basmaktan keyif alıyorum.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 17:10
ilginiz için çok teşekkür ederim sağolun servise baktıracaz mecbur.
benim araç bu arızayı soğukken yapıyor bir kez .ondan sonra ısınınca hiç yapmıyor süreklide yapmıyor yani soğukken genelde arabayı sıkıştırınca yapıyor soğukken ani gaz ani fren yapınca oluyor.
2. Vites
2. Vites
Simge
07 - Eylül - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bayelektronik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 17:15
hocam aynı sorun.arç soğukken yapıyor.Mesela yazın daha az yapar.Hararetle alakası yok.Bu sorunu yaşamış, aynı sizn gibi araştırmış ve sorunu uzun bir süre önce çözmüş bir kişi olarak yazıyorum.kulaktan dolma bilgilerle değil,yaşayıp tecrübe edinmiş bir kişi olarak yazıyorum.Aracınız %75 selenoid valf değişimi yapılınca düzelecektir.%25 lik geriye kalan oran hidrolik bloğunuzza bağlı.Zaten düzelmezse hidrolik blok değişimi şart olmuş demektir.Şuanda yetkili servislerde bir indirim var diye biliyorum.Tahminimce 450 tl ye selenoid valfler ve yağ değişerek sorundan kurtulunursunuz.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 17:21
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.inşallah en yakın zamanda baktıracağım.araca
Çevrimdışı Haksen016 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1973

Yaşı : 50
Aracı : peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Haksen016 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2011 Saat 20:19
arkadaşlar çok güzel bilgilendirme yapmışlar ağızlarına sağlık. otomatik 307 kullanıcısı olarak benimde benzer bir sorunum var. geçen sene sadece yağ değiştirmiştim 1 sene sorunsuz kullandım ama aynı hatayı geçenlerde yerdi selonoidler mecburen değişecek.
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa
Çevrimdışı GANDALF Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 13:59
ARKADAŞLAR MERABALAR, pazartesi günü arabanın yağını değiştirdim mobil 71141  litresi 20 liradan 4 litre yağ aldım içinden boşalan yağ 3,6 litreydi 3,4  litre yağ kondu,, yağ konulduktan sonra aşağı yukarı şehir içinde yokuş yukarı rampa aşağı dur kalk zorlayarak kullanımımla farkı hissettim vires geçişleri yumuşadı arabanın çekişi bariz farketti olumlu yönde  birkaç usta elektro vana değişicek dedi 450 fiat çekende oldu 700 fiat söyleyen de oldu ben 80 tl yağa 20 de işçilikle bu işi hallettim ve tecrübelerime dayanarak eğer aracınız soğukken bu hatayı veriyorsa elektro vanalar veya diğer adıyla selonoidler...aşırı ısınmadan yapıyorsa şanzıman yağı veya şanzıman soğutucusundan kaynaklanıyordur. tecrübeyle sabit..
2006 sw 1.6 16 valf otomatik
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 14:09
Orjinalini yazan: GANDALF GANDALF Yazdı:

ARKADAŞLAR MERABALAR, pazartesi günü arabanın yağını değiştirdim mobil 71141  litresi 20 liradan 4 litre yağ aldım içinden boşalan yağ 3,6 litreydi 3,4  litre yağ kondu,, yağ konulduktan sonra aşağı yukarı şehir içinde yokuş yukarı rampa aşağı dur kalk zorlayarak kullanımımla farkı hissettim vires geçişleri yumuşadı arabanın çekişi bariz farketti olumlu yönde  birkaç usta elektro vana değişicek dedi 450 fiat çekende oldu 700 fiat söyleyen de oldu ben 80 tl yağa 20 de işçilikle bu işi hallettim ve tecrübelerime dayanarak eğer aracınız soğukken bu hatayı veriyorsa elektro vanalar veya diğer adıyla selonoidler...aşırı ısınmadan yapıyorsa şanzıman yağı veya şanzıman soğutucusundan kaynaklanıyordur. tecrübeyle sabit..

yağı değiştirmeden önce ve yağı değiştirdikden sonra şanzıman yağ basıncına bilgisayara bağlayıp baktınız mı?

şanzıman yağ basıncınız motor sıcak ve rolentide çalışırken 2,5 bar' ın altında kalıyorsa selenoidlerin değişmesi gerekli,

aracınızdaki selenoidler orjinal ise sıkıntı olmasa bile değiştirmenizi tavsiye ederim çünkü orjinal olanlar sıkıntılı oluyor, bu selenoidleri yeniden revize ettiler yeni tiplerinde sıkıntı olmuyor bu yüzden ilk fırsatta değiştirin.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 14:27
yağ değişimi yapmadan önce rolantideyken bilgisayara bağlattım 2.4 ve 2.5 arasında değişiyordu gaza basıncada 2.5 geçiyordu olması ustada olması gereken basınç 2.7 olarak söyledi ama yağ değişiminden sonra bilgisayara bağlatmadım ama yağın değişimi bariz farketti
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 14:49

yağ değişimi yapmadan önce rolantideyken bilgisayara bağlattım 2.4 ve 2.5 arasında değişiyordu gaza basıncada 2.5 geçiyordu olması ustada olması gereken basınç 2.7 olarak söyledi ama yağ değişiminden sonra bilgisayara bağlatmadım ama yağın değişimi bariz farketti

2,7 de değil normal şartlarda en az 2,5 ile 3,5 arası gider gelir. 2,5'in altına düştüğü zaman yavaş kalkışlarda basınç düşük olduğu için vites geçişleri vuruntulu olur ama aynı şekilde seri bir şekilde kalkış yaparsan basınç attığı için vites geçişi sorunsuz olur.

en iyisi şanzıman sıcak iken rolentide yani basıncın en düşük olduğu yerde bir kontrol ettirin. 2,5 in altında ise selenoidleri değiştirin. benim rolentide 2,3 bardı değiştirdikden sonra en düşük 2,55 barı gösteriyordu.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 14:57
içime yine kurt düşürdün metin bey kardeş cumartesi bilgisayara bakım tekrar basınç değerlerine baktırayım ...
Çevrimdışı boraa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boraa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 15:03
peugeot unmu var derdin var Confused
Feline 2006
1.4 otomatik orijinal :)
Çevrimdışı alisuat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alisuat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 15:22
bir soru daha benden, bu hata bende 10 15 gün önce ardarda 2 gün vermişti sonra kesmişti,servistebilgisayara bağlattım ve basınç düşüklüğü  hatası vardı,durumum olmadıgı için yaptırmadım,ordaki ustada madem bilgisayara bağlattık yeni yazılım yükleyelim dedi, son 5 gündür sürüyorum ve haya hiç tekrarlanmadı vites geçişleride bana göre iyi durumda, ne yapacam kararsızım söz verdim kendime bir daha hatayı verrise yaptırıcam diye ama vermiyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 15:44
dostum pejoda yol bilgisayarın bir hata verirse hemen telaşlanma, bende bu hatayı 1 yıl önce vermişti ama ben bugüne kadar devam ettim ve bu hatayıda  bir kez verdi.. sana tavsiye hata versede sonuna kadar diren yani sonuna kadar bin ve kendini strese sokma ve asla bir ustayla yetinme her defasında başka usta bul ama ustanın ustalığından da emin ol gerisi boş
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2011 Saat 16:25

içime yine kurt düşürdün metin bey kardeş cumartesi bilgisayara bakım tekrar basınç değerlerine baktırayım ...

Baktır kafan rahat olsun.

Hararet yüksek iken aracı rolentide çalıştır inşallah yağ basıncı 2,5 barın altında değildir.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 17>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2498 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5841 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1247 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1250 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2836 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1960 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12914 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 947 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 577 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1003 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 887 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16202 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5643 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1980 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English