Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 SW otomatik vites sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 SW otomatik vites sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 151617
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2013 Saat 16:55
anlatıldıgı gıbı yolu takıp edın hocam yag degısımı sonra eletro vanalardakı basınc degerlerını olcturun dusukse degıstırın
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
Çevrimdışı tolgaacikgozz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2004 307 1.6 xr BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgaacikgozz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2013 Saat 17:18
Teşekkürler... bugün Peugeot berke de bağladık makineye basınç arızası verdi elektrovanalar yarın değişecek..
Tamircizade Bilgisayar & Elektronik Teknik Servis
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2013 Saat 17:23
gecmıs olsun 
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
Çevrimdışı qw12 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qw12 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2014 Saat 17:30
Türkiye'de böyle AL4 ustası var mı?

http://www.youtube.com/watch?v=zEDQ-7mpAuE

Çevrimdışı palet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 60
Aracı : 2013 Peugeot 508 Allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı palet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2014 Saat 23:16
Orjinalini yazan: Yazdı:

Arkadaşlar yapmayın konu selenoid falan değil. Bakın dur kalkın sık olduğu trafik ve rampa çıkışlarında arabanın hararet ibresini izleyin. Çok yükseklere tırmanıyor. Hrararet derecesi örneğin 100 derece iken şanzıman yağı 110 derece civarlarında oluyor. Isınan yağ görevini yapamıyor. Şanzuman korunma amaçlı otomatikte kilitliyor kendini sorun hararet.... Özellikle makyajsız kasalarda sorun bundan kaynaklanıyor. Ben revizyon yaptırdım, selenoid leri değitirdim ve 2 kez şanzuman yağı değiştirdim. Anlattığınız sorunu hala yaşıyorum. Arabayı az sıkıştırayım dur kalklı bir trafik veya rampa çıkarken arkadaşın aracında olanın aynını yaşıyorum. Hararete bağlı olarak şanzuman yağı ısınıp elektronik devreyi korumaya alıyor.. Şimdi buna çözüm bulsak herkese faydalı hareket etmiş oluruz. Hastalığın tedavisi doğru teşhisten geçer. Saygılar.....

Aynen katılıyorum. Benzer probleme sahip ya da yoğun Trafikte kalan arkadaşların en kısa zamanda Klima yı çalıştırmalarını öneriyorum. Radyatör Fanı motor hararetine göre devreye girer veya devreden çıkar. Ancak Siz Klimayı açarsanız Radyatör önünde bulunan klima FAN'ı sürekli olarak çalışmaya başlar ve bu şeklide motor hararetinin yükselmesinin önüne geçilir. Hararet yükselmiyeceği için de Şanzıman beyninin şanzımanı korumaya alarak vites yükseltmemesi problemi giderilmiş olur. 
Bu arıza nın giderilebilmesi için otomatik Şanzıman yağ soğutucusu ve radyatörün de kontrol edilerek herhangi bir tıkanıklığın olmadığından emin olunmalıdır.
2013 - 508 Allure 1.6 e-HDİ
Çevrimdışı aunal2811 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 307 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aunal2811 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2019 Saat 10:54
Orjinalini yazan: GANDALF GANDALF Yazdı:

evet arkadaşlar bu fren müşürü çok onemli bir konu insanı arabadan soğutan servise gittiğin zaman soğuk terler dokturen gereksiz masraf yaptıran cüzdana incir ağacı diktiren.. fren müşürünü değiştirmeden once ki yaptırmış olduğum masraflara yanıyorum şimdi ama olsun zararın neresinden donsek kardır umarım şanzıman sorunu olan arkadaşlar burayı okurda boyle bir sorunu çok çok ucuza kapatırlar
 2003 model 307 sw aracımda şöyle bir problem mevcut : araç yaklaşık 30-40 km yol gidene kadar herhangi bir problem yok yaz kış farketmiyor 30-40 km gittikten sonra durduğumda baya yavaşladığımda araç yürümüyor devir 5000 ni falan görüyor anca vitesi manüel konuma alıyorum 1,2,3,4 yazması gereken ekranda sadece D yazıyor ve araç anca bağırıyor buna bağlı selonid valfler değişti yağ değişti sorun yine çözülmedi sonrasında arka kapak açıldı burç teflon ve bir bant değişti ve çıltım otobana 100-150 bastım yol ayrımında yavaşladım tekrar gaza bastım ve maalesef arıza devam ediyor hiçbir değişiklik olmadı sadece vuruntu ortadan kalktı giren müşürü acaba bu sorunu da çözer mi 
Çevrimdışı emir.bulut Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emir.bulut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2019 Saat 22:27
arkadaşlar sorunun ana kaynağı ısı, termostat ve fan sorunu birde şanzıman içindeki yağ soğutucu ,,bunları çözün sorun kalmaz.bunları çözün ve beyini resetleyin.Hepsi denendi ve sorunlar çözüldü .....termostatı sökün radyatör alt tıpasını açın ,termostatı sökdüğünüz borudan tazzikli hortumla çeşme suyu basın şanzıman yag sogutucu ve radyatör temizlensin termostatsız bir şekilde hortumları takın suyunuzu tamamlayın, beyini resetlemek için şöför camını acın kapıları kapatın ,akü kutup başını sökün ve 10 dk bekleyin sonra camdan uzanarak kapıları açmadan aracı çalıştırın işlem tatmam aracınızı kullanabilirsiniz...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 151617
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1563 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1467 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 214 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25156 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1410 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 369 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3288 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English