Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - JANT LASTIK
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

JANT LASTIK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı deniz_206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
26 - Mayıs - 1987

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deniz_206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: JANT LASTIK
    Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 13:18
merhaba arkadaşalar hepinize genel olaraktan bir soru soracağım 1400 motor 206 16 jant lastik çekmez diyolar doğrumu düşüncelerinizi bekliyorum veyada bu konuda bilgisi olan varmı deran abi özellikle senClap
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 13:26

bızım bı abımız vardı bu sıtede :( ( serkan ) 1.4 dizel 206 kullanıyordu . ben ona 17 jant lastık vermıstım arbasına cok guzel oturdu sadece yakıtta cok az bı fark oldu cekısınde bır degısım yoktu aracta...

Çevrimdışı HakanGokdemir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HakanGokdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 13:29

Bana göre çekişinde senin fark edebileceğin kadar düşüş olmayacaktır, yalnız özellikle 17 taksaydın ilk diyeceğim şey aracı durdurmada biraz sıkıntı çekebileceğin ama 16" da zannetmiyorum çok fazla etkileyeceğini... ama sen yine de profosyonel destek al bence..

Hakan GÖKDEMİR
0 533 215 8019

Pendik / İSTANBUL
26.08.1980

A RH +

Kardeş zorunlu dosttur, Dost seçilmiş kardeştir...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 13:34
Orjinalini yazan: deniz_206 deniz_206 Yazdı:

merhaba arkadaşalar hepinize genel olaraktan bir soru soracağım 1400 motor 206 16 jant lastik çekmez diyolar doğrumu düşüncelerinizi bekliyorum veyada bu konuda bilgisi olan varmı deran abi özellikle senClap

Ben 15 te kullandım 16  da uye araclarından bakabılırsın

eger muadıl lastık olcusu kullanırsan yanı yuvarlanma capın cok degısmesse bırde jantlarının agırlıgı pek fark etmıyorsa sadece genısleyen taban yuzunden artan surtunme kuvvetınden dolayı yakıtın bıraz degısır onada deger

mesela bende suanda lastık bekledıgım TFT Black ler emın ol sac jantlarımdan daha hafıf :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 13:43
Orjinalini yazan: DERAN_TUYNER DERAN_TUYNER Yazdı:

Ben 15 te kullandım 16  da uye araclarından bakabılırsın

eger muadıl lastık olcusu kullanırsan yanı yuvarlanma capın cok degısmesse bırde jantlarının agırlıgı pek fark etmıyorsa sadece genısleyen taban yuzunden artan surtunme kuvvetınden dolayı yakıtın bıraz degısır onada deger

mesela bende suanda lastık bekledıgım TFT Black ler emın ol sac jantlarımdan daha hafıf :)

AKSLARA BİNEN YÜKÜ AZALTMAK İÇİN LASTİK EBADINI KÜÇÜLTÜRSÜN HEMEN HEMEN ESKİ JANTLARINLA AYNI AYARA GELİR Bİ SIKINTI YARATMAZ..AMA 17" TAKARSAN SÜREKLİ ÖN TAKIM SORUNU YAŞARSSIN DİKKATLİ KULLANMADIĞIN ZAMANLARDA.BENCE 16 İDEALDİR
Çevrimdışı MirakGTI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MirakGTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 13:48

nasıl çekmez çekemeyenler çekmez der tabi... 16 jant alıcaksın 195 - 40 weya 205 45 lastik alıcaksın yoluna dewam edeceksin.. yaklasık 2 senedir 16 jant kullanıyorum tabi eksi yonleri var kalkışlarda felan ama aracın benzınlı dizelden farklıdır..  sen 16 kaldırmaz diyorsun dizel 206 ya 17 jant takanlar war piyasada
Çevrimdışı deniz_206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
26 - Mayıs - 1987

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deniz_206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 14:04
hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için o zaman ben 205/40.16 lastik ve deran abideki siyah TFT jantlardan takıcam.
Çevrimdışı MirakGTI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MirakGTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 14:14
Deran abiden mi alıcaksın yoksa sıfır mı alcan
Çevrimdışı sinan-s Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinan-s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 15:36
16 jant iyi gider..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2008 Saat 20:42
195 45 16 çok ideal olacaktır, 205 40 16 sürtme yapabilir
Çevrimdışı By_MuRat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı By_MuRat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2008 Saat 03:36

Deran'ın söylediklerine katılıyorum, gayet mantıklı ve bilimsel açıklamış sana olayı (: gayrısı sana kalmış... 1.4 hdi'lere 16 jant takılıyor, onlarda bile çekişte sorun yaşanmıyor, kaldı ki sen hiç yaşamazsın.. yakıt tüketimin artar, o da senin bile farkedemeyeceğin kadar az olur...

Çevrimdışı Doğanay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Doğanay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2008 Saat 08:54

Benim düşüncem çok fazla bir performans kaybı yaşamazsın. Bende 307 1.4 hdi var. lastiklerim 225/45/17.  Açıkçası bariz bir kayıp yaşamadım. Yakıt tüketimine katkısı var ama arkadaşın dediği gibi çok aşırı da fark edilir derecede değil. Ama görüntü olarak da aracını güzelleştireceği de muhakkaktır.
Adım Neco Arabam Peco
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1506 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1455 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 208 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10833 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English