Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Önden gelen sürtme sesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Önden gelen sürtme sesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı eren8er Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 00:31
benim geçen hafta aks koptu..yenisini şuan için alamadığımdan tamir edip tekrar takmak zorunda kaldık..bu ay içinde kesin alıcam içim rahat etmez zaten.. bendeki cırıltıda acaba aks yüzündenmidir? 
Çevrimdışı ose Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 00:52
Orjinalini yazan: teknikerrr teknikerrr Yazdı:

Selam arkadaşlar
En sonunda sorunu çözdük
Aracı en son yazdığım işlemden sonra peugeot parçacısı arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kartal Oto sanayii nde Ali ustaya götürdüm.
O da bi kontrol etti aks bilya vs.bir sorun yok dedi.Şanzuman dedi ok dedim yapalım.
Şanzumanın ön ve arka kapağını açmış ama bilyalarında herhangibir sorun yok dedi.
daha sonra çıkma bir aks takıp denedi.Ses kesildi
daha sonra kendi aksinin biryerlerine dolgu yapıp tornacıya düzelttirdiğini söyledi.birde bilya ile yüzük denilen bir parçayı değiştirdi.yaklaşık 100-150 km yaptım şimdilik ses kesildi.insallah kesin çözüme kavuşmuştur.
Hala arabaya bindiğimde teybi kapatıp ses dinliyorum.Her gelecekmiş gibi geliyo o ses.Sırıtma
O kadar ustayı dolaştıktan sonra o kadar para döktükden sonra işim
165 tl ye halloldu.(40 TL Bilya ve yüzük+30 TL şanzuman yağı+45 TL tornacıya+50 TL işçilik )
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

geçmiş olsun. Değiştirseydiniz daha iyi olucaktı ama bazen tamirler de eskisinden daha iyi olabiliyor tabi bu tamamen şansa bağlı.
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 00:55
Orjinalini yazan: eren8er eren8er Yazdı:

benim geçen hafta aks koptu..yenisini şuan için alamadığımdan tamir edip tekrar takmak zorunda kaldık..bu ay içinde kesin alıcam içim rahat etmez zaten.. bendeki cırıltıda acaba aks yüzündenmidir? 
aksı değiştirene kadar o araca binmeyin. Binerseniz de 50 km/h i geçmeyin. aks çok tehlikeli kopmalarda yere doğru düştüğünde açıyı yakalarsa motoru bile yerinden sökebilir.
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 01:00

hala mantığı kabul etmiyor.ses tekerin dönme devrine paralel olarak artıyor ve azalıyor.aracın devrine göre değil.
ilk çalıştığında ses yok 3-4 km sonra başlıyor.1-2-3-4 hepsinde ses var aracın zorlanmasına göre ses seviyesi değişiyor.
boşta tık ses yok!
benim anlattığım gibi bir sorunla daha önce kimse karşılaşmadımı acaba?

bendede bi sorun var..anlattığınızın aynısı sanırım.. boşta ses yok..araba çalışırkende ses yok..ne zamanki yürüyeyim..(2bin devir civarında sanırım) 2 metal parçanın birbirine sürtmesi gibi bi cırıltı sesi geliyor.. eski bisikletlerin zır zır zilleri vardırya..ona benziyo.
sağ aksta taşyıcı vardır bu taşıyıcı ayrıca motor kulağı görevi yapar ortasından aks geçer aksın geçtiği kısımda bilya vardır muhtemelen o bilya dağılmış olabilir. eğer o ise komle değişmesi lazım. İki tekerleğin bilyasına da bakmak lazım. Gerçi sizin aks daha önce kopmuştu öncelik aksı değişmek geçmezse bunlara bakmak lazım.
Çevrimdışı eren8er Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 03:51
kesinlikle bu hafta aksları değiştiriyorum... gözüm iyice korktu..mühim bi olay sonuçta..önemli bi parça..
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 07:13
hadi geçmiş olsun
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı teknikerrr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı teknikerrr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 18:55

baskı balatadan olmadığına eminim çünkü baskı balatayı yeniledim ama ses aynı devam..
bendeki ses iki metalin birbirine sürtmesi gibi bir kazıma sesiydi.
Aks konusu çok önemli kopmuşsa mutlaka değiştir.İnsan hayatı herşeyin başında.

__307 1.4 HDI XR__
_______2005_______
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı teknikerrr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 19:09
toplamda
ilk bu ses için gittiğimde
aksin içerdeki bilyası için 80+50 de işçilik toplam 130TL

ikincisinde şanzuman yağı değişti.80 TL(Zaten 5-6 bin km önce değişmişti gene değişti.)+ triger dediler orjinali ile değişti.350 TL toplamda 430TL

üçüncüde bu değişen bılya gene değişti ücretsiz :)

daha sonra baskı balatayı değiştiren ustaya gittim
Bu dördüncü seferde aksin üzerindeki içerideki bilyanın yuvası değişti + şanzuman yağı değişti.180TL

Beşincide Şanzuman dediler birçok usta gibi
Şanzumandan beklerken arızayı 165TL

Yani toplamda
900 TL ye ve bayaa bi zaman kaybına ve en önemliside arabadan soğutacak derecede sinir bozukluğuna neden oldu.
Ama çok şükür hallettik.
Bana tecrübesi şu oldu.
Kesinlikle her marka ve model aracın ustası aynı değil.Dizelden anlayan benzinliyi bilmiyor.Renodan anlayan Peugeot dan anlamıyor.
İnanın bazı ustalar bu bahsettiğim sesi bile duyamadılar.

__307 1.4 HDI XR__
_______2005_______
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı teknikerrr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 22:18
p
__307 1.4 HDI XR__
_______2005_______
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı teknikerrr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 Saat 23:26
güncel
__307 1.4 HDI XR__
_______2005_______
Çevrimdışı kuantum Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 10:16
Aynı sorundan ben de muzdaribim, sorun aks bilyalarının değişimiyle çözüldü değil mi?
Çevrimdışı gabriel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gabriel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 Saat 02:41
Tekniker kardeş kartal oto sanayideki ustanın dükkanı adı veya nosu varmıdır. bende bi uğrayayım.pendik oto sanayinde özel bi pego servisi var.beş para etmez.bide senin dediğin yere bakayım...
Çevrimdışı kuantum Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuantum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 Saat 17:01
ben aks bilyasını değiştirdim düzelmedi. ses şanzımandan geliyor gibi gözüküyor.
Çevrimdışı terzuu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı terzuu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 Saat 17:34
arkadaşlar ali ustann telefonu 05323652442
kartal oto sanayi
bize her yer trabzon
Çevrimdışı rdncfb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 307 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rdncfb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ocak 2014 Saat 13:08
kardeş aynı sıkıntı bende var konuyla ilgili bi çözüm bulduysan bana dönermisin

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ocak 2014 Saat 13:37
Anlaşıldı peugotlardaki bu ses kronik bir ses. Benim 407de aynı ses var. Ben haftasonu ali ustayı bir ziyaret edeyim.
Çevrimdışı muhammed.ceyhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 206 1.4 xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muhammed.ceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2014 Saat 21:47
Neymiş bu ses arkadaş. bende de var aynı sıkıntı. tekniker arkadasın dediği gibi koltuğa oturmak istemiyorum artık. arabadan soğutuyor insanı. ben de bir ziyaret edeyim şu ali ustayı.

tekniker arabamız peugeot, mesleğimiz teknikerlik .  :) ben de teknikerim.. (inş.tekn.)
Çevrimdışı guvenulucan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 60
Aracı : Citroen C3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı guvenulucan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 16:57
Merhaba,

Bende de Citroen C3 var. Citroen ile peugeot aynı ustaya gösterdim bana şanzuman dan kaynaklı öneml, olmadığını söyledi.   muhammed.ceyhan  çözüm bulabildiniz mi?
herşeyin HAYIRlısı
Çevrimdışı JunioR56 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2003 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı JunioR56 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 17:59
Buna benzer bir sorun benim araçta da mevcut. Sağ ön teker kısmı ama iç taraflardan geliyor aks ile motor bağlantı yeri gibi aşağı yukarı. iki demir sürtüyor gibi sesi. 

tarifsiz bi ses şanzıman sandım hareket halindeyken boşa atıp söndürdüm arabayı harthartharthart hız 40 km ye kadar düştükçe azalıyor sonra kesiliyor.
Sağlam bir ustam var sordum bana direk 
motor bilyasından kronik değiştirdimi ses mes kalmaz dedi. 

Sağlam dememdeki sebep
-1 senelik hararet sorunumu çözdü
-araç 10 güne 1 su bardağı su eksiltiyordu 2 tamirci bulamadı tüpün hortumundan benzinde bin dene istersen dedi. 500 km yaptım damla eksilme yok :D
Çevrimdışı kerkan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 Roland Garros 1.6 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kerkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2019 Saat 15:33

Selam arkadaşlar
En sonunda sorunu çözdük
Aracı en son yazdığım işlemden sonra peugeot parçacısı arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kartal Oto sanayii nde Ali ustaya götürdüm.
O da bi kontrol etti aks bilya vs.bir sorun yok dedi.Şanzuman dedi ok dedim yapalım.
Şanzumanın ön ve arka kapağını açmış ama bilyalarında herhangibir sorun yok dedi.
daha sonra çıkma bir aks takıp denedi.Ses kesildi
daha sonra kendi aksinin biryerlerine dolgu yapıp tornacıya düzelttirdiğini söyledi.birde bilya ile yüzük denilen bir parçayı değiştirdi.yaklaşık 100-150 km yaptım şimdilik ses kesildi.insallah kesin çözüme kavuşmuştur.
Hala arabaya bindiğimde teybi kapatıp ses dinliyorum.Her gelecekmiş gibi geliyo o ses.Sırıtma
O kadar ustayı dolaştıktan sonra o kadar para döktükden sonra işim
165 tl ye halloldu.(40 TL Bilya ve yüzük+30 TL şanzuman yağı+45 TL tornacıya+50 TL işçilik )
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Aynı sorun benim araçta da var.  Ali Ustanın telefonunu yada dükkanının ismini rica edebilir miyim ? Çünkü 2 ayrı Ali Usta var . 1- Evrensel Oto 2- ALİ Otomotiv

Düzenleyen kerkan - 06 Aralık 2019 Saat 15:52
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1510 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1458 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 210 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1111 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 243 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 580 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English