Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Elektrikli arka cam otomatiği???
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Elektrikli arka cam otomatiği???

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı F-Eren Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Elektrikli arka cam otomatiği???
    Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 11:40
Arkadaşlar merhaba...
206'ların bildiğim kadarıyla Feline ve Rolland Garros modeli haricinde pek bulunmayan arka cam otomatiği hakkında bir bilgisi olan var mı? aracımıza taktırmak istesek mümkün müdür, maliyet ne olur, böyle bir uygulama yaptıran gören bilen var mı? 

Resim sahibinden.com'dan alıntıdır. 

Fatih Eren (1983)
Mühendis, İstanbul, Aslan Galatasaray
2003 206 XT 1,6 16V BVA Şeytan Kırmızı + Sunroof
A Rh -
Çevrimdışı dukenukem82 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Yaşı : 41
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 12:35
atıyorum 100-120 tl ye olur gibi 40 tl cam motoru bu anahtarda 20 olsa işçiliğe para vermek sana kalmış
pug 206 1.4 75 hp 8v 1999
zavoli sıralı lpg
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 12:58
dolu bir araçta bunu neden koymamışlar anlamadım!
hız sabitleyici ve arka cam otomatiğini düşünüyorum aracıma umarım sorunsuz yaptırabilirim.

Fatih Eren (1983)
A Rh -
Çevrimdışı C!N Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
10 - Ekim - 1984

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Ibiza CUPRA 1.4 TSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı C!N Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 13:32
mümkün olabilir fakat ben 206'larda arka cam butonlarının yerini hiç beğenmiyorum, kapılarda olması daha iyi olabilirmiş...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 13:34
Orjinalini yazan: dukenukem82 dukenukem82 Yazdı:

atıyorum 100-120 tl ye olur gibi 40 tl cam motoru bu anahtarda 20 olsa işçiliğe para vermek sana kalmış

atmıyım ama bence bu paraya mumkun degıl :)) 

bır kere o tusların yenısı 50-60 lıra vardır. camlarda bır tek motorlar ıle bıtmıyor. mekanızme komple degısecek ve tanesı en az 100tl den asagı degıldır. bunun yanında elektrık tesısatıda lazım. montajlanmasıda cıddı bır ugras... bence 300 tl kafadan tutar
Çevrimdışı Serhun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serhun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 13:47
Piyasada üniversal sistemler var, kol menakizmasını çeviren bir sistem en uygun fiyatlılar onlar. Orjinal motor ve sistemi almak çok maliyetli. Kablolama yapılmamışsa (çok az araçta olduğundan yapılmamıştır diye düşünüyorum) kablolama yapılmalı bunun işçiliği çok uğraşlar. Butonları orjinal almalı ne kadardır bilmiyorum. Ama en uygun fiyata bu şekilde halledilir.
Çevrimdışı dukenukem82 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Yaşı : 41
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 15:04
o sistem neymiş resim veya link varmı merak ettim ?
pug 206 1.4 75 hp 8v 1999
zavoli sıralı lpg
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 15:18
Orjinalini yazan: Serhun Serhun Yazdı:

Piyasada üniversal sistemler var, kol menakizmasını çeviren bir sistem en uygun fiyatlılar onlar. Orjinal motor ve sistemi almak çok maliyetli. Kablolama yapılmamışsa (çok az araçta olduğundan yapılmamıştır diye düşünüyorum) kablolama yapılmalı bunun işçiliği çok uğraşlar. Butonları orjinal almalı ne kadardır bilmiyorum. Ama en uygun fiyata bu şekilde halledilir.

ben daha oncekı lada aracımda bu unıversal olan kıtten kullandım. 2005 ın sonunda 135 tl ye satın almıstım. bu kıtın ıcınde 2 cam ıcın gereklı mekanık aksamlar, tesısatı ve tuslarıda cıkıyor. sadece montajı sıze kalıyor.

bu sıstem aracın kendı manuel cam kırıkosu ıle calısıyor. yanı cam acma kolunu sokuyorsunuz kapı dosemesını cıkarıyorsunuz ve frezelı mılın ustune kıtın ıcınden cıkan motorun donus kasnagını monte edıyorsunuz. motoruda uygun bır yere sabıtlıyorsunuz. bunun dısında tuslarını ve tesısatınıda gereklı yerlerden gecırıp montajı bıtırıyorsunuz...

yanı sonuc olarak sızın cam kolu ıle cevırdıgınız frezelı mılı elektrıklı motor sayesınde dondurmus oluyorsunuz. bu yuzden cam bıraz yavas ınıp kalkıyor. fakat gayet guzel hıcte fena degıl. ıcınden cıkan cam tuslarıda bence guzel dusunulmus. sol kapıda her ıkı camı acmak ıcınde tus var ve aydınlatmalılar... kapı dosemesını taktıktan sonra kı frezelı mılın sahıp olacagı goruntuyude kapamak ıcın kıtın ıcınden cıkan kapakları ustune takıyorsunuz. cırkın goruntu kapanmıs oluyor.

benım aracıma aldıgım 3 sene calıstıktan sonra sofor kapısı halıyle sag kapıya nazaran cok daha fazla calıstıgı ıcın dıslı sıyırdı ve bozuldu ama sag kapıdakı hala saglam :))

Düzenleyen cecoli - 05 Nisan 2011 Saat 16:33
Çevrimdışı Serhun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serhun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 15:30
Cem usta teşekkürler çok güzel anlatmışsın, ben şu anlatım işini hiç beceremiyorum. İyi ki öğretmen falan olmadım.Sırıtma
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 15:40
Orjinalini yazan: cecoli cecoli Yazdı:

Orjinalini yazan: Serhun Serhun Yazdı:

ben daha oncekı lada aracımda bu unıversal olan kıtten kullandım. 2005 ın sonunda 135 tl ye satın almıstım. bu kıtın ıcınde 2 cam ıcın gereklı mekanık aksamlar, tesısatı ve tuslarıda cıkıyor. sadece montajı sıze kalıyor.

bu sıstem aracın kendı manuel cam kırıkosu ıle calısıyor. yanı cam acma kolunu sokuyorsunuz kapı dosemesını cıkarıyorsunuz ve frezelı mılın ustune kıtın ıcınden cıkan motorun donus kasnagını monte edıyorsunuz. motoruda uygun bır yere sabıtlıyorsunuz. bunun dısında tuslarını ve tesısatınıda gereklı yerlerden gecırıp montajı bıtırıyorsunuz...

yanı sonuc olarak sızın cam kolu ıle cevırdıgınız frezelı mılı elektrıklı motor sayesınde dondurmus oluyorsunuz. bu yuzden cam bıraz yavas ınıp kalkıyor. fakat gayet guzel hıcte fena degıl. ıcınden cıkan cam tuslarıda bence guzel dusunulmus. sol kapıda her ıkı camı acmak ıcınde tus var ve aydınlatmalılar... kapı dosemesını taktıktan sonra kı goruntuyude kapamak ıcın ıcınden cıkan kapakları ustune takıyorsunuz. cırkın goruntu kapanmıs oluyor.

3 sene calıstıktan sonra sofor kapısı halıyle sag kapıya nazaran cok daha fazla calıstıgı ıcın bozuldu ama sag kapıdakı hala saglam :))

teşekkürler gayet anlaşılır şekilde olayı halletmişsin. şimdi bunu 206da nasıl yapabiliriz ona gelelim :)
Fatih Eren (1983)
A Rh -
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2011 Saat 16:49
@ fear mutlu = olayın genelı bellı zaten :))  fakat bana kalırsa hıc bu ıse gırme bayagı ugras ıstıyor... ama ben yınede kısa anlatayım yıne.

once kapı koluyla beraber kapı dosemelerını sokeceksın
ıcınde ızolasyonlar vardır onları cok duzgun bır sekılde sokmeye calısacaksın ama buyuk ıhtımal ıle yırtılacaklar (onları yenılemezsen daha sonra kapılardan soguk gırmeye baslayabılır.). aracın yan dıreklerının alt kısımları sokmen lazım. beraberınde arka koltuklarıda kaldırıp halıyıda acman lazımkı belkı bu bıle yetmeyıp on koltukları bıle sokmen gerekebıllır. cunku halıyı ıyıce acıp koltuk arasındakı tuslardan kapının ıcıne tesısatı tasıyabılesın. kabloları kapı mentesesının oldugu kısımdakı kaucugun ıcınden gecırmekte sana extra ugras verecek :))) sonra sıra motorları montaj etmekte. eger olduda kapılar bu motorları montaja musaıt degılse o zaman bıttıgının resmıdır :))) motorları aldıgına mı yanacaksın yoksa o kadar ugras verıp herseyı soktugune mı ? :DD  bırde bunun soktugun herseyı toplaması var :)))))

oncelıkle yapılması gereken kapı dosemesı sokulupte motorun montajı olabılecekmı olamayacakmı bakmak gerek :))
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2557 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5850 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1248 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1258 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2838 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1961 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12918 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 956 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 578 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1009 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 894 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16202 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5644 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1981 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English