Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - DEBRİYAJ TAKILI KALMASI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DEBRİYAJ TAKILI KALMASI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı albay32 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albay32 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: DEBRİYAJ TAKILI KALMASI
    Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 15:39
ARKADAŞLAR 206 ARACIMIN ARADA BİR YAPIYOR DEBRİYAJ PEDALI AŞŞAGIDA KALIYOR BİR  KAÇ KERE YAPTI ACABA TEL DEN OLABİLİRMİ FORUMDA BAZILARI YAY VAR PEDALIN ALTINDA DEMİŞ BAZILARIDA TEL DEN BAHSETMİŞ NE DENDİR ACABA YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 15:52

belkı debrıyaj catalının calıstıgı kısımda bır sıkısma olabılır. debrıyajın sertmı??

yıne senın yazdıgın gıbı debyaj telının kovanı ıcınde pas vs sıkılık olusmus olabılır...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albay32 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 16:08
debriyajım yumuşak seninde dediğingibi debyaj telının kovanı ıcınde pas vs sıkılık olusmus olabılır.  wd 40 ile halledebilirim belki ?
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 16:18
bence oyle bır durum varsa debrıyaj telını degıstır derım. cunku sıkılık varsa asınmada olacaktır. olmadık bır yerde koparsa sıkıntı yasarsın ve degıstırmedıgıne pısman olursun... tabı teldenseee :)) onuda anlamak ıcın debrıyaj catalından telın ucunu sokersın. rahat calısıp calısmadıgını kontrol edersın...

bırde debrıyaj catalının oldugu kısmıda wd-40 ıle yaglarsan debrıyaj daha rahat calısır... benımkındede cıyk cıyk otuyordu. farkettımkı catalın gobegınden gelıyor. wd-40 sıktım hem rahatladı hem ses kesıldı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albay32 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 16:21
teşekkürler cecoli bakalım sorun nerde yapınca yazarım !Thumbs Up
Çevrimdışı hhuzun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hhuzun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 17:25
BU BIZIMDE BASIMIZA GELMISDI.BISITLET FIREN TELI GIBI BIRSEY
  ESNEMIS OLABILIR.DIKKAT ET YOLDA KOPARSA KOTU SONUCLAR CIKABILIR
306 2.0 HDI 2000 MODEL BREAK PETROL MAVISI FRANSIZ
Çevrimdışı just307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı just307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2011 Saat 22:08

selam arkadaşlar bnm aracımında debriyajı çok sert ama kavramada kalkışta vs hiçbir sorun yok,sadece sertlik var sorun açarmı bana yada çözümü nedir,trafikte falan yoracak cinsten yani

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2011 Saat 22:14
Orjinalini yazan: just307 just307 Yazdı:

selam arkadaşlar bnm aracımında debriyajı çok sert ama kavramada kalkışta vs hiçbir sorun yok,sadece sertlik var sorun açarmı bana yada çözümü nedir,trafikte falan yoracak cinsten yani

sert olmasının sebebı baskı ıse yapacak bırsey yok. ama telın ve catalın rahat calısıp calısmadıgına bakmak lazım... sorun yoksa debrıyaj bıtene kadar kullanmaktan baska yapacak bırsey yok :)) yada debrıyaj setını degıstıreceksınız
Çevrimdışı viceli53 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı viceli53 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2011 Saat 01:44

Aynı sorunla bende karşılaştım gittiğim ustalar debriyaj seti dediler fakat set yeni değişmiştir diyincede yan sanayi dediler pedal bir an boşalıyor ve dipte kalıyordu sonunda bır peugeot yedek parça satıcısı telden dedi 50 tl verdim teli değiştik pedalla ilgili butun sıkıntılar çözüldü .... tel üzerinde basit bir mekanizma var ve baskı balata değiştigi zaman o telinde değşimesi gerekiyormuş...

peugeot 206 1.4 hdi look
Çevrimdışı Çetinler Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çetinler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2011 Saat 10:16
aynı sorun bendede olmuştu,çok basit ama ben hep telden felan şüphelenmiştim,meğerse ayağımın altındaki paspas pedalı sıkıştırıp bırakmıyormuş,(pedal paspasa takılıyormuş)farkedince paspası biraz geriye doğru çektim oldu bitti.
istarsen bi sende kontrol et belki paspastan kaynaklanıyordur :)
Peugeot 206 look 1.4 dizel
Çevrimdışı Serhun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serhun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2011 Saat 11:01
Sorun telden kaynaklıymış çözülmesi sevindirici.
Çevrimdışı ysf_syfttn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysf_syfttn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 13:38
aynı sorunu bende yaşıyorum ilk fırsatta gidip teli değiştireceğim arkadaşlar bilginiz için teşekkür ederim :)
Sıkıntı Yok Herşey İdeal...
Çevrimdışı Srkn.sngn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Srkn.sngn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2019 Saat 01:47
Mrb arkadaslar.
Benzeri sorun 206cc de yasiyorum.  Usta aracimin baski balatasinda sorun yok dedi, sanzuman yagi degistirmeye gerek yok dedi. usta vites bağlanti cubuklarini degistirdi ama sorunum gecmedi.  usta sorunuma da daha fazla bir cozum uretemedi. Zaten bende boşa değistirdiği vites bağlanti cubuğundan sonra ustalarin cozumlerinede pek guvenim kalmadi. Soruna kendim ve bu formdaki tecrubeler sayesinde bir cozum bulmaya karar verdim. 
●Sorunum ozetlersem soyle, ; araç bazen vıtese geçişlerinde cok zorlaniyor,  debrıyaja basıyorum cok zor ve geç ayıriyor ancak debraja birkac kere bas cek, bas cek yapiyorum ki ancak oyle geçiyor. 
 Tabiri cayizse eğer Vitesleri nefes aldirmadan seri ve agresif değistirirsem cartlama oluyor. Cartlama olmamasi icin de vites aralarinda mecburen bir kaç saniye bekliyorum ki sürtme sesi olmadan gecsin diye.Bu sorun her zaman olmuyor. Mesela arabayi ilk bindigimde debraji bir kaç kere pompalarsam , bu sorun olmuyor yada minimal oluyor.
 ● Bunun disinda debrajimda yeni bir sey keşfettim oda şu; örnegin debraja bastim 1'den 2'ye attim debraj pedalinda cok zor duyulan, eger ayagim debraja yakin olursa hissettigim hafif tık diye bir sey geri atiyor ya da geri saliyor. Çok dikkat edersem hissedebiliyor bu geri atmayive ve sesi. bu zamana kadar hissetmemistim. Sanki debraj teli veya tele bağlantili bir parça takiliyormuşta bir kac saniye sonra geriye saliyor veya geri atiyor gibi.. Acaba Benim vitesin zor gecisleri ve seri gecislerde cartlama olmasinin sebebi debraj Telimi ? Debraj teli degisimi anlattigim sorun olan vites gecislerini yumusatir mi? Ya da Debraj teline ve bağli olduğu yerlerine ve debraj çatalina wd 40 sıksam işe yarar mi ? Zarari olurmu ? Tesekkurler
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Srkn.sngn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2019 Saat 02:18
Sorunum paspas değil simdiden söyleyeyim😁
Çevrimdışı ukayl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ukayl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2019 Saat 12:41
250 TL 'ye TELİ değişitiryorlar (Orjinal) İşçilik dahil. Ben yaptırdım geçenlerde. Bende aşağıda kaldığında ayağımla yukarı çekiyordum.

Düzenleyen ukayl - 22 Haziran 2019 Saat 12:41
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Srkn.sngn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2019 Saat 20:22
Hcm peki vites gecislerinde rahatlik var mi oncekiye gore?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 38 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 46 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 463 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 132 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20888 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 686 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11674 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 210 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24812 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 231 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 136 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 240 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3065 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 358 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 337 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English