Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Lpg de benzin ibresi düşmesi sorunu ucuz çözüm
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Lpg de benzin ibresi düşmesi sorunu ucuz çözüm

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Frt-Aydin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2004-206 X-Line BVA 5P
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Lpg de benzin ibresi düşmesi sorunu ucuz çözüm
    Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 11:06
konuyu hortlattık ama samadırada iki ince iki kalın kablo var demissiniz benimkinde 3 ince 5 kalın kablo var nasıl yapacagız ki?
Çevrimdışı cemo100 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cemo100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2018 Saat 02:43
fotoğraflar silinmiş. Ben bunu yapmak istiyorum. Yardım edebilecek biri varmı?
Çevrimdışı Peugeot35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 307 1.4 XR 90HP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2017 Saat 01:01
Orjinalini yazan: My_Blane My_Blane Yazdı:

Orjinalini yazan: Peugeot35 Peugeot35 Yazdı:

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">bu gibi çalışmalar beyne hasar verdiğini duymuştum bende o yüzden hiç uğraşmadım benzini hep yarım depo da tutarım benzin ibresi düşer dibe dayanır sonra eski haline geri gelir stop ettiğinide görmedim 3 ayda 50 tl benzin atarım arkama bakmam önemli olan lpg ısı ayarı 25 derece ayarlı olması çalışınca gaza geçmesi 1dk en fazla 2dk gitse gitse ne kadar benzin gidecek ki !  

Yaptığınız doğrudur. Ben bu gibi uğraşları seviyorum denedim çok da memnundum beyne zarar verdiğinide düşünmüyorum başka bir sorun olduğunu düşünüyorum.

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">benzin ibreniz devamlı full gösteriyorsa şamandıranızda sorun vardır. ya kısa devre yapıyordur yada şamandıranız bozulmuştur.

Aslında daimi değil bu işlemin ilk adımında önce butona basıp full göstermesini sağlayıp sonra ikinci adımda kontağı kapatıp bir süre sonra tekrar kontağı takıp çalıştırınca depoda olan miktarı gösteriyordu ama bende 2 adımdada full göstermeye devam ediyor. KM yaptıkca ibre düşüyor.

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">o zaman yaptığınız uygulamayı devre dışı bırakın yani kullanmayın ibreniz dibe düşsün tekrar yükselince benzinin olduğu yere kadar mı yükselecek yoksa yine full mü gösterecek deneyin. büyük ihtimal düzelecektir. yapılan uygulama sağlıklı değil ilerde başınıza iş açabilir. 

Peki psa modül alsam o sorunumu çözer mi

siz dediğimi uygulayın sorun çözülecek gibi başka bişe denemeyin orjinali neyse öyle kalsın peugeotlar ful beyin ve sensördür kurcalamaya gelmiyor. 
Çevrimdışı My_Blane Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı My_Blane Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2017 Saat 16:29

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">bu gibi çalışmalar beyne hasar verdiğini duymuştum bende o yüzden hiç uğraşmadım benzini hep yarım depo da tutarım benzin ibresi düşer dibe dayanır sonra eski haline geri gelir stop ettiğinide görmedim 3 ayda 50 tl benzin atarım arkama bakmam önemli olan lpg ısı ayarı 25 derece ayarlı olması çalışınca gaza geçmesi 1dk en fazla 2dk gitse gitse ne kadar benzin gidecek ki !  

Yaptığınız doğrudur. Ben bu gibi uğraşları seviyorum denedim çok da memnundum beyne zarar verdiğinide düşünmüyorum başka bir sorun olduğunu düşünüyorum.

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">benzin ibreniz devamlı full gösteriyorsa şamandıranızda sorun vardır. ya kısa devre yapıyordur yada şamandıranız bozulmuştur.

Aslında daimi değil bu işlemin ilk adımında önce butona basıp full göstermesini sağlayıp sonra ikinci adımda kontağı kapatıp bir süre sonra tekrar kontağı takıp çalıştırınca depoda olan miktarı gösteriyordu ama bende 2 adımdada full göstermeye devam ediyor. KM yaptıkca ibre düşüyor.

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">o zaman yaptığınız uygulamayı devre dışı bırakın yani kullanmayın ibreniz dibe düşsün tekrar yükselince benzinin olduğu yere kadar mı yükselecek yoksa yine full mü gösterecek deneyin. büyük ihtimal düzelecektir. yapılan uygulama sağlıklı değil ilerde başınıza iş açabilir. 

Peki psa modül alsam o sorunumu çözer mi
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2017 Saat 19:38

o zaman yaptığınız uygulamayı devre dışı bırakın yani kullanmayın ibreniz dibe düşsün tekrar yükselince benzinin olduğu yere kadar mı yükselecek yoksa yine full mü gösterecek deneyin. büyük ihtimal düzelecektir. yapılan uygulama sağlıklı değil ilerde başınıza iş açabilir. 

Düzenleyen Peugeot35 - 01 Aralık 2017 Saat 19:39
Çevrimdışı kayaca Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kayaca Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2017 Saat 23:08
öncelikle hayırlı aksamlar herkesin ufak tefek yorumlarını okudum yarım depoya yakın bir benzin vardı atiker marka sıralı lpg sistemim var gazı fulledim 100km gezdim bi daha fulledim gazı simdi 150 km falan oldu gaz tek dise düstü benzin ise 0 a yaklastı bunu nasıl çözebilirim ? aracı her acıp kapattıgımda benzin deposu ufak ufak düsüyor neden olur bu ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı My_Blane Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2017 Saat 23:00

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2017 Saat 22:52

benzin ibreniz devamlı full gösteriyorsa şamandıranızda sorun vardır. ya kısa devre yapıyordur yada şamandıranız bozulmuştur.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı My_Blane Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2017 Saat 22:55

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2017 Saat 22:51
bu gibi çalışmalar beyne hasar verdiğini duymuştum bende o yüzden hiç uğraşmadım benzini hep yarım depo da tutarım benzin ibresi düşer dibe dayanır sonra eski haline geri gelir stop ettiğinide görmedim 3 ayda 50 tl benzin atarım arkama bakmam önemli olan lpg ısı ayarı 25 derece ayarlı olması çalışınca gaza geçmesi 1dk en fazla 2dk gitse gitse ne kadar benzin gidecek ki !  
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı My_Blane Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2017 Saat 18:48
Merhabalar ben burada yazanları yaptım 6 ay belki daha da uzun süre kullandım şimdilerde ise depoyu full yapıyor ne kadar beklesem de normal haline dönmez oldu bu konuda yardımcı olur musunuz bağlantıları direnci tekrar kontrol ettim herşey normal
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı My_Blane Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2017 Saat 18:43
Orjinalini yazan: kaan__ kaan__ Yazdı:

bilindiği gibi lpgli aslanlarımızda benzin ibresi sorunundan herkez huzursuz.bu yöntemle istenilirse ful depo varmış gibi bile kullabilirsirsinz tabi aracı durdurduğunzda orjinal içindeki benzin neyse onu göstermiş olcak
150 tl ye psa modulü yerine neredeyse  10-15 tl ye halledebileciğiz yöntem(<span><span id="contextual">buton ve direnç 1 lira tuttu)</span></span> şöyle
bu sorunu çözmek için 47 ohm luk direnç yeterli detaylı anlatım aşada
(resim çekemedim resimler alıntıdr)

Uploaded with ImageShack.us

<span><span id="contextual">kullanımı ise aracı çalıştırmadan önce düğmeye
basılı tutup kontağı çeviriyoruz.ışıkların hepsi yandığında benzin
ibresi full gösteriyor.motoru çalıştırmaya gerek yok(çalıştırırsanız ful depo görünür). sonra kontağı
kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra düğmeye basmadan kontağı
açtığımızda benzin ibresi olması gereken yerde oluyor.içiniz rahat
olsun.sorun çıkmaz. </span></span>dün  bizzat uygulamasını  yaptım sorunsuz çalışıyo

Merhabalar ben burada yazanları yaptım 6 ay belki daha da uzun süre kullandım şimdilerde ise depoyu full yapıyor ne kadar beklesem de normal haline dönmez oldu bu konuda yardımcı olur musunuz bağlantıları direnci tekrar kontrol ettim herşey normal
Çevrimdışı srknkkc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 3008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı srknkkc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2015 Saat 21:16
LTHEC ilgin alakan için teşekkürler
Çevrimdışı lthec Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 307 cc
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lthec Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2015 Saat 16:24
ben 4 yıldır bu şekilde kullanıyorum. deponda fazla benzin olmasının sana zararı yok zaten. sadece 1 defa 100 tl benzin fazla al. çok büyük bir yatırım değil.
L T H E C
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2015 Saat 15:13
Orjinalini yazan: srknkkc srknkkc Yazdı:

yani gidip bir daha mı benzin alayım kardeşim..bunu mu diyorsun? yarım depoya yakın benzin olması lazım şu an aracta ama ibre en sonda gösteriyor..lpg ile gidiyor bir sıkıntı yok..benzin deposunu fullersem düzelir mi yani şu an

Benzin alırken en az 40 liralık al, 30 lira ile kımıldamıyor bir başka deyişle 7 litreden az aldıgın sürece o ibre kımıldamaz malesefki. Birde senden 10 yaş büyük birine kardeşim  demek hoş olmuyor.

Düzenleyen KILIÇ - 17 Eylül 2015 Saat 15:14
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı srknkkc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2015 Saat 13:48
yani gidip bir daha mı benzin alayım kardeşim..bunu mu diyorsun? yarım depoya yakın benzin olması lazım şu an aracta ama ibre en sonda gösteriyor..lpg ile gidiyor bir sıkıntı yok..benzin deposunu fullersem düzelir mi yani şu an
Çevrimdışı lthec Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 307 cc
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lthec Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2015 Saat 13:12
kardeş çok basit çözümü yarım depo benzin ile dolaşmak. o zaman belli aralıklarla sıfırlıyor.
aracın sabahları 30-40 sn kadar benzin ile çalışıyor ayrıca deponun boş tutulması iyi birşey değil. Unutma depondaki benzin cebindeki paradır.
L T H E C
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı srknkkc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2015 Saat 12:26
önceliklle herkese iyi forumlar..3008 1,6 vti aracıma lpg taktırdım..çeyrekten az benzin varken depodabenzin aldıgım zaman ibre olması gerekne yere geldi..bu sefer ibre en sonda tamamen bitik vaziyette gösteriyor 30 liralık benzin aldım bu sefer yükselmedi..akü kutup başını söktüm yine aynı maalesef :( yarıma yakın benzin olması lazım aracta ama hep yakıt seviyesi düşük uyarısı veriyor..sizce ne yapmalıyım nasıl bir çözüm önerirsiniz? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Çevrimdışı dream Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Ford Mondeo 2.0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dream Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2014 Saat 10:46
Orjinalini yazan: TaZ TaZ Yazdı:

arkadasında dedigi gibi bende yeni atiker aktırdım depom yarının üzerinde uzun süre kullanıyorum depom ceyrege yaklastıgında benzin kapagını acıp havasını alıyorum gaz alırken sonra bir bakıyorum benzin yine yarım deponun üzerinde normal halinde :)orasıyla burasıyla oynamak size kalmış böylede yapınca oluyor

Yarım deponun üzerin de benzin olduktan sonra sorun olmuyor zaten.
Ama bazılarının benzin deposuna kuşlar yuva yapmış :)
Ne günlere kaldık ey gazi hünkar katır defterdar oldu eşek mühürdar..
Çevrimdışı TaZ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TaZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2014 Saat 00:31
arkadasında dedigi gibi bende yeni atiker aktırdım depom yarının üzerinde uzun süre kullanıyorum depom ceyrege yaklastıgında benzin kapagını acıp havasını alıyorum gaz alırken sonra bir bakıyorum benzin yine yarım deponun üzerinde normal halinde :)orasıyla burasıyla oynamak size kalmış böylede yapınca oluyor
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2393 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5821 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1245 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1230 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 748 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2830 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1149 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1952 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12904 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 922 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 573 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 983 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 865 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16190 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5632 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1979 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 561 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English