Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 otomatik geri vitesde vuruntu yapıyormu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 otomatik geri vitesde vuruntu yapıyormu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı bugra_bk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bugra_bk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 otomatik geri vitesde vuruntu yapıyormu
    Gönderim Zamanı: 25 Mart 2011 Saat 17:22
arkadaslar 307 lerin otomatikleri geri vitese takıldıgı zaman bi küt diye ses yapıyormı bilgilendirirseniz sevinirim
307 ovpack
Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BAHTİYAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2011 Saat 17:26

bazen olmuyor ama genellikle yapıyor benim araçda  geri vites dişlisine zor geçtiğini düşünürek normal sayıyorum

BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2011 Saat 19:28
o ses normal ancak şöyle bi çözümü var aracı durdururken n konmuna alıp frene basarak el freninin çekerseniz daha sonra p konumuna alırsanız bir daha ki çalıştırmada vites çok daha yumuşak geçip o ses duyulmayacaktır...
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2011 Saat 22:49
bazen yapmıyor ama genel itibariyle yapıyor. Özellikle D den R ye atarsanız küt sesi duyuluyor. Bindiğim bütün otomatik 307 lerde vardı. Normal mi bilmiyorum açıkçası.
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2011 Saat 00:47
bendede oluyo r ye attında küt diye bı ses gelıyo sınır bı durum sankı sanzıman kopyu gıbı :@
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2011 Saat 08:58
bende de oluyor ancak kaaan___ arkadaşımızın dediği ilgimi çekti onu deneyeceğim bi nebzede olsa iyileştirmiş oluruz hem.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı endorphine Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 2006 307 Otm.
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı endorphine Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2011 Saat 19:37
Araç tam durmadan R konumuna alınırsa yapıyordu bende. Normalde yapmıyor.
2006 307 comfort otm.

Çevrimdışı hantsome28 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hantsome28 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2011 Saat 17:39
benim 2004 model 307 de de yapıyor...yağını değiştirmeyi düşünüyorum ..böylelikle geçer diye avunuyorum..kronilk bişey herhalde...
2004 model 307 SW Triptonik ....hayat üç buçuk ile dört arasında geçer.ya dört dörtlük yaşarsın yada üç buçuk atarsın...
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2011 Saat 17:52
Orjinalini yazan: hantsome28 hantsome28 Yazdı:

benim 2004 model 307 de de yapıyor...yağını değiştirmeyi düşünüyorum ..böylelikle geçer diye avunuyorum..kronilk bişey herhalde...

kitapçığında geri vitese geçerken sert geçmesinin vurmasının normal olduğunu söylüyor.

ancak "--" , "kar", "spor" modu ışıkları yanıyorsa anormal bir durum söz konusu olduğunu ve servise gidilmesi gerekdiğini söylüyor.
Çevrimdışı alisuat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alisuat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 00:38
bazen yapar bence noramldir hatta 1den 2 ye geçerken veya yokus yukarı triptronikte vites küçülttüğünüzde de vurması normaldir normal olmayan gaza çok basmadıgınız halde 3 bin devirden sonra atan ve vuran şanzımandır ki bu durumda aynanda kar ve spor mod ısıkları yanar stop edersiniz düzelir :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 00:53
Orjinalini yazan: endorphine endorphine Yazdı:

Arkadaşım yazını okuyunca aklıma bir fıkra geldi.
Lütfen üstüne alınma.

Sıkı tutunun Roketliyorum Embarrassed
Temel 0 km bir peugeot araba almış. Aracın garantili olduğunu, arıza olursa servise getirmesini söylemişler.
Temel 1hafta sonra arabayı getirmiş ama şanzuman yerlerde. Servis tamir etmiş, yollamış Temeli. 1hafta sonra yine Temel şanzumanı yerlerde gelmiş. Servis tamir etmiş ve yanına usta vermişler. Ustayla Temel yola çıkmışlar.
Usta sormuş -Aracınızın şanzumanı nasıl bozuluyor Temel bey?
Temel: -Bak uşağum. 1. vitesle kalkuşumuzi yapayruz, hızlanayruz, 2. vites, 3. vites, 4.vites, 5.vites, hız yetmiyur, Roketleyrum.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 01:18
Orjinalini yazan: mustiii mustiii Yazdı:

Lütfen üstüne alınma.

Temel 0 km bir peugeot araba almış. Aracın garantili olduğunu, arıza olursa servise getirmesini söylemişler.
Temel 1hafta sonra arabayı getirmiş ama şanzuman yerlerde. Servis tamir etmiş, yollamış Temeli. 1hafta sonra yine Temel şanzumanı yerlerde gelmiş. Servis tamir etmiş ve yanına usta vermişler. Ustayla Temel yola çıkmışlar.
Temel: -Bak uşağum. 1. vitesle kalkuşumuzi yapayruz, hızlanayruz, 2. vites, 3. vites, 4.vites, 5.vites, hız yetmiyur, Roketleyrum.
Vallahi ne yalan söyleyem o dediğin fıkrayı geçen hafta birebir yaşadım. Bizim arkadaşla yolda giderken bunun vitesler nasıl geçiyor dedi. Hiç otomatik kullanmamış. Direksiyonda ben varım bizimkine anlatıyorum. İşte P park eder, R geri vitese geçer, N boş, D normal vites, ha  dedim canın sıkıldı manuel vites kontrolü yapmak istiyorsun çekersin bu tarafa bak bu şu anda 3 hızımız 100-110 civarı var, ileri vurursan 4 geri çekersen 3 olur dedim gösterdim ve ekledim. Aslında alışınca en güzeli D dedim ve D ye attım aracı. Türk zekası işte bizimki eee şimdi bu boşa atılmıyor öyle mi dedi ben yola bakıyorum sollamaya çıkmışım yok dedim boş yok bunda. Demeye kalmadı bizimki elini vitese atmasıyla ben ekranda R gördüm. Yusuf u  ön camda gördüm. Yusuf yusuf Embarrassed
R yi görür görmez hemen D ye geri çektim. Allahtan bir şey olmadı. Dedim sen ne yapıyorsun? Şanzımanı kucaklatacaksın bize ya da  paket yapacaksın bizi öteki tarafa göndereceksin. Sağa çektim biraz bağırdım, sonra fıkra aklıma geldi. Güle güle geldik Gülme 
Fıkradaki TEmel de kim oluyor ben onun gerçeğini gördüm Embarrassed
Not: İsmi Yusuf olan arkadaşlar alınmasın. İkileme olarak kullanılmıştır.

Düzenleyen kapagan - 15 Nisan 2011 Saat 01:23
Çevrimdışı F-Eren Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 01:29
Orjinalini yazan: kaan__ kaan__ Yazdı:

o ses normal ancak şöyle bi çözümü var aracı durdururken n konmuna alıp frene basarak el freninin çekerseniz daha sonra p konumuna alırsanız bir daha ki çalıştırmada vites çok daha yumuşak geçip o ses duyulmayacaktır...

üstat otomatik kullanmayı biliyor :)
Fatih Eren (1983)
Mühendis, İstanbul, Aslan Galatasaray
2003 206 XT 1,6 16V BVA Şeytan Kırmızı + Sunroof
A Rh -
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 09:26
Orjinalini yazan: kapagan kapagan Yazdı:

Lütfen üstüne alınma.

Vallahi ne yalan söyleyem o dediğin fıkrayı geçen hafta birebir yaşadım. Bizim arkadaşla yolda giderken bunun vitesler nasıl geçiyor dedi. Hiç otomatik kullanmamış. Direksiyonda ben varım bizimkine anlatıyorum. İşte P park eder, R geri vitese geçer, N boş, D normal vites, ha  dedim canın sıkıldı manuel vites kontrolü yapmak istiyorsun çekersin bu tarafa bak bu şu anda 3 hızımız 100-110 civarı var, ileri vurursan 4 geri çekersen 3 olur dedim gösterdim ve ekledim. Aslında alışınca en güzeli D dedim ve D ye attım aracı. Türk zekası işte bizimki eee şimdi bu boşa atılmıyor öyle mi dedi ben yola bakıyorum sollamaya çıkmışım yok dedim boş yok bunda. Demeye kalmadı bizimki elini vitese atmasıyla ben ekranda R gördüm. Yusuf u  ön camda gördüm. Yusuf yusuf Embarrassed
R yi görür görmez hemen D ye geri çektim. Allahtan bir şey olmadı. Dedim sen ne yapıyorsun? Şanzımanı kucaklatacaksın bize ya da  paket yapacaksın bizi öteki tarafa göndereceksin. Sağa çektim biraz bağırdım, sonra fıkra aklıma geldi. Güle güle geldik Gülme 

bende hep merak ediyorum hareket halinde r ye yanlışlıkla takarsam ne olur diye.

biraz ayrıntılı anlatırmısın?
geri vitesegeçtimi lastikler kitledimi veya anormal bir durum oldumu vs.
Çevrimdışı Serhun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serhun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 09:36
Düz viteste ileri doğru giderken geriye takılıyor ama debriyajı hiç çekmedim, denemedim. Park sensörünün sesi sadece park için işe yaramıyormuş onu da öğrendim bu uygulama sonucundaSırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 16:27
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

[QUOTE=endorphine]

bende hep merak ediyorum hareket halinde r ye yanlışlıkla takarsam ne olur diye.

Bu mesajı yazabiliyorum ya Gülme çok şükür bir şey olmadı. Ayrıntı veremem durumun vahametinden yusuflar havada uçuşuyordu. Tek söyleyebileceğim hemen geri çektiğim için bir şey olmadı ama ekranda R yazısını gördüm. Araç hiç hız kesmeden ilerlemeye devam etti.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 16:56

Allah korumuş büyük geçmiş olsun.

Çevrimdışı F-Eren Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 17:12
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

Lütfen üstüne alınma.

bu videoyu izlersen cavabı alırsın diye düşünüyorum

Fatih Eren (1983)
Mühendis, İstanbul, Aslan Galatasaray
2003 206 XT 1,6 16V BVA Şeytan Kırmızı + Sunroof
A Rh -
Çevrimdışı mehmetugur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mehmetugur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2011 Saat 20:34
arakadaşlar aranıza yeni katıldım. bende 2004 model 307 xt otm var aracı 2 ay önce aldım daha önce hiç otm kullanmadım araçtan memnunum bir sıkıntım yok yalnız dediğiniz gibi geri vites geçişi çok sertti normal vites geçişleride havanın sıcaklığına soğukluğuna göre değişiyordu ...gittim servise şanzıman yağı değişmez deselerde arkadaş siz değiştirin ben değiştirmek istiyorum dedim ve zorla değiştirttim.. sonuç geri vites geçişi baya bi yumuşadı .. diğer geçişlerde sadece 1 den ikiye geçerken hissediyorum diğerleri hissedilmiyor bile ... birde, 1 den 2 ye geçiş 2 bin devirde oluyor bu normalmi diğer geçişler hepsi normal kullanımda 2.7 ile 3 bin devir arası gerçekleşiyor.. herkese keyifli sürüşler .
HER GÜZELİN BİR KUSURU VARDIR....
Çevrimdışı ADA PEUGEOT Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ADA PEUGEOT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2011 Saat 21:08
   selam arkadaşlar

ewet doğru otomatik vites araçlar önce tam anlamıyla durmalı daha sonra parka alınmalı..bu vuruntuyu yokuş aşağı yerlerde daha çok yapar.. bu normal bi durum ama aracınıza zarar verir.en sağlıklısı aracı durdurup el frenini çekip sonra parka almaktır.
       bunun haricide vites geçişlerinde vuruntu sesi yada aşırı sallantı normal değil.. bununla ilgili aks lar ve şanzıman yada motor kulakları kontrol edilmeli.problemli parçalar değişmeliki sonradan daha büyük sorunlara yol açmasın 
       şanzımanın herhangi bir devirde arızaya geçmesi takılı kalması da normal bi durum değil..kontağı apatıp açınca  arıza lambasının sönmesi  sorunun çözüldüğü anlamına gelmez mutlaka kontrol edilmesi lazım.. aksi taktirde çok maliyetli hasarlar oluşabilir..      HEPİNİZE İYİ SÜRÜŞLER
Ankara'da peugeot'nun yeni adresi!!!
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2487 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5838 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1247 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1248 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 753 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2835 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1150 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1959 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12912 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 944 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 576 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 998 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 883 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16202 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5642 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1979 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English