Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı MemoTech Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Yaşı : 39
Aracı : PEUGEOT 308 SW HDI (2009)
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mart 2011 Saat 19:43
Orjinalini yazan: tugutugu tugutugu Yazdı:

tavan aydınlatma ve plakalık beyaz, kolçak da mevcut.torpido fikri cok hosuma gitti.cıkmacı için ankarada bi yer varmıs abi.ugrarsan ve bulursan aman diyip beni unutma.benim kolu ve parayı anında yollarım sana okey verirsen.derslerden kafamı kaldıramıyorum.

Tugay merhaba kardeşim. Bugün gittim COM2000 i taktırdım. Senin içinde konuştum fakat adam daha önceden sıkıntı yaşadığı için kesinlikle şehir dışına yollayamam diyor. Araba gelmeden buraya satmıyorum dedi. Takıp kontrol edip çalıştırıp o şekilde teslim etti. Sana alamadım malesef.
PEUGEOT 308 SW HDi PANORAMIC PREMIUM PACK   (2009 KÖPEKBALIĞI GRİ)
Çevrimdışı qqyyxx Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2011 golf tdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 15:18
Orjinalini yazan: MemoTech MemoTech Yazdı:

206 X-Line için 3 Satırlı Ekran uygulaması yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görülen --° şeklindeki işaretini kaldırmanın yollarını aradım. Bulduğum yollarıda sizlere elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım.

206 X-Line serisi araçlarda sağ aynanın altında bir dış sıcaklık sensörü olduğunu öğrendim.

Diğer modellerde olmayanlar içinde haricen parçacılardan alınarak aynanın içine takılabilecek yeri vardır ve bu sensör kapı içerisindeki ayna kumanda kolunun olduğu yere yani tweeter a kadar gelir.

Dış aynamız eğer ısıtmalı ise sokette 4 kablo vardır. 2 si aynı renk olanlar soketin karşılığında kabloya bağlıdır ve bu kablo kapı içersinden devam eder. Karşılığı bağlı olan kablolar ayna ısıtıcısınındır. 

Bizim yapmamız gereken sokete takılı olup karşılığı olmayan diğer iki kabloyu kapının içerisinden kablo hortumundan geçirip aracın gövdesi tarafındaki kablo demetinde ki bağlı olması gereken yere bağlamaktır. 

2 li kabloyu (hoparlörleri bağladığımız kablolardan olabilir) kablo demetine kadar getiriyoruz. Bu demetten ilgili kabloları buluyoruz. Bunu bulmak çok kolay. Demetteki diğer kablolardan daha ince olan 2 kablo vardır. Bu kabloları incelediğimizde kabloların soketin karşısında yeri boştur.

Turuncu ve Gri renkte olan bu zayıf kabloları kesiyoruz.

Kesilen kabloların üzerine yeni çektiğimiz kabloları ekliyor ve izolasyonunu sağlığıyoruz. Bağlayacığımız kabloların herhangi bir + / - durumu söz konusu değildir.

Mevcut bağlantımızı tamamladık. Şimdi söktüğümüz dağıttığımız yerleri tekrar toparlıyoruz.

Bağlantı yaptığımız ince kablolarda 1.5 Volt gibi bir değer vardır. Bu voltaj değerini ölçerek yanlış bir bağlantı yapmayı önleyebilirsiniz. Aynadaki sensörde ise ısıya göre değişkenlik gösteren bir NTC vardır. Negatif Isı Katsayılı Direçtir. Sisteme bağlı olduğundaki tepkisi kısaca; dış ortam ısısı düştükçe direnci yükselir, ısı yükseldikçe değeri düşer. Sistemde bu direnç değerine bağlı olarak voltaj 1,5V tan ne kadar aşağı düşerse ona göre bir hesaplama yapar ve dış ortam sıcaklığını ölçer.

Bu işlemleri bitirdikten sonra Peugeot Planet2000 sistemine sahip herhangi bir servise giderek ekran üzerinde dış sıcaklık gösterilir seçeneğini aktif etmesini istiyoruz. 

Bu işlem için toplam maliyet 

1mt 2 li kablo    : 0,25 TL
PPlanet Açtırma : 10 - 20 TL Arası

Sonuç;

Saygılarımla.

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 15:22
merhaba; açıklamanız yararlı olmuş bende heves ettim ilk önce planet 2000 programıyla dışısı gösterilir i aktif ettim ancak kablolara ulaştığımda belirtmiş olduğunuz renkteki kablolara ulaşamadım aracım 22004 x line acaba tesisatı çekilmemiş olabilirmi. emin olmadan sensör alıp takmak istemiyorum bilgilendirebilirseniz sevinirim. saygılar.
Çevrimdışı nedim83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
27 - Ekim - 1983

Yaşı : 40
Aracı : Peugeot 206 Fever 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nedim83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 15:56
planet2000i nasil alip kullaniosun dostum..
PEUGEOT 206 FEVER 1.4 hdi
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2011 Saat 16:06
Orjinalini yazan: nedim83 nedim83 Yazdı:

planet2000i nasil alip kullaniosun dostum..

ben almıyorum sisteme sahip bir tanıdık servise gidiyorum.
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2011 Saat 13:01
Orjinalini yazan: qqyyxx qqyyxx Yazdı:

merhaba; açıklamanız yararlı olmuş bende heves ettim ilk önce planet 2000 programıyla dışısı gösterilir i aktif ettim ancak kablolara ulaştığımda belirtmiş olduğunuz renkteki kablolara ulaşamadım aracım 22004 x line acaba tesisatı çekilmemiş olabilirmi. emin olmadan sensör alıp takmak istemiyorum bilgilendirebilirseniz sevinirim. saygılar.

Resimdeki kablolar sağ kapının kablo hortumundan çamurluk tarafına doğru olan tarafta var olan kablolar daha önce bir arkadaşımız 2004 XLine için yapmıştı ve kabloları vardı sadece sensörü kendisi tedarik etmişti aynasında sensör yokmuş.

Çevrimdışı badcombatant Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Aralık - 1988

Yaşı : 35
Aracı : 307 XR 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı badcombatant Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2011 Saat 13:47
Aklımada takılmıyoda değildi araçta bulunan dış hava sıcaklık sensörünün nerede olabileceği gerçektengüzel bi çalışma 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2011 Saat 13:54
ısı sensörünü alıp aynaya takmak sorun değil ancak çamurluktaki kablo soketine kadar altyapısının olup olmadığını çözemiyorum. sizin yüklemiş olduğunuz resimlerdeki kablolar bende mevcut değil gibi. iki aynanında iç kapağını çıkaardığımızda yeşil beyaz kablolar iki adet bulunmakta onlar ne işe yarar bilginiz varmıdır?
Çevrimdışı Serhun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serhun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2011 Saat 14:31
Elektrik kumandalı ayna değilse, ayna ısıtıcı için olabilir.

Uploaded with
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2011 Saat 15:32
AlkışAlkış helal
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2011 Saat 16:29
kabloyu çektirdim yarın efenin orda özelliği açtıktan sonra sonucu yazarım Gülme
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı Serhun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serhun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2011 Saat 17:33
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

AlkışAlkış helal
Bildim değil mi usta.Sırıtma

Uploaded with
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2011 Saat 18:26

ısı sensörünü alıp aynaya takmak sorun değil ancak çamurluktaki kablo soketine kadar altyapısının olup olmadığını çözemiyorum. sizin yüklemiş olduğunuz resimlerdeki kablolar bende mevcut değil gibi. iki aynanında iç kapağını çıkaardığımızda yeşil beyaz kablolar iki adet bulunmakta onlar ne işe yarar bilginiz varmıdır?

Aynada gördüğünüz kablolar rezistanslı ayna için olan kablolar. Arka cam rezistanslarını açtığınız zaman o kabloların bağlı olduğu ısıtıcı aynalarında buğusunu giderir.

Çamurluk tarafındaki kabloları incelerseniz soketin araba tarafında kalan kısmında iki tane zayıf kablo göreceksiniz. Bir tarafta girişi var diğer tarafta çıkışı yoktur bilginiz olsun.

Düzenleyen MemoTech - 22 Nisan 2011 Saat 18:29
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2011 Saat 18:27
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

kabloyu çektirdim yarın efenin orda özelliği açtıktan sonra sonucu yazarım Gülme

Haydi bakalım güzel olacak inşallah. 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 09:44

dediğiniz kablolara ısı sensöründen  kablo çektim  planette dış ısı özelliği gösterilir seçeneğini zaten aktif etmiştim. ancak herhangi bir aksiyon yok.

acaba benim dijital ekranın  ısı derecesini gösterme özelliğimi yok ondanmıdır yoksa başka atladığımız bi yermi var.
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 09:58

dediğiniz kablolara ısı sensöründen  kablo çektim  planette dış ısı özelliği gösterilir seçeneğini zaten aktif etmiştim. ancak herhangi bir aksiyon yok.

acaba benim dijital ekranın  ısı derecesini gösterme özelliğimi yok ondanmıdır yoksa başka atladığımız bi yermi var.

ekranın 3 satır değilse zaten göstermiyor bildiğim kadarıyla. Kabloları dediği gibi çektirip planetten açtırdıysan direk çalışıyor ben yaptırdım.

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 10:08

2004 xt modellerin ekranlarıda aynı ama onlarda dereyi gösteriyor. sizin ekranınız  sensörü taktığınızda 3 satırmıydı yoksa orjinalimiydi yani derece yi  hangi ekranda görebildiniz.

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 10:41

2004 xt modellerin ekranlarıda aynı ama onlarda dereyi gösteriyor. sizin ekranınız  sensörü taktığınızda 3 satırmıydı yoksa orjinalimiydi yani derece yi  hangi ekranda görebildiniz.

2006 x-design 3 satır ekranı sonradan taktırdım. Kabloyu elektrikcime cektirtip, planetten açtık efe de direk çalıştı.

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2011 Saat 11:31
teşekkür ederim ozaman bende 3 satır ekran temin edip öyle deneyeyim. biraz masraflı olacak ama ıslatmadan balık tutmak olmayacak gibi.
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 Saat 18:21
Hayırlı olsun Gökhan, güle güle kullan.

Tek satır ekran olayına gelince haklısın XT lerin ekranı tek satır fakat ısı göstergesi mevcut. Eğer ekranınız tek satır ve XT veya diğer fabrikasyon ısı gösterme özelliği olan modellerin ekranı olursa gösterir. Zaten mevcut tek satır ekranınız ısı gösterme özelliğine sahip ise ekran elektriği ilk aldığı an " ICE ALERT " mesajını görürsünüz ve --° işareti çıkar. Daha sonradan saat gösterilirken ekrandaki sağ tuşa bastığınızda --°  işareti çıkar. X-Line da kendi ekranında ısıyı göstermez.

Isı sensörünü ne kadara aldınız? Özelden fiyatını yazabilirmisiniz?

Kolay gelsin.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1094 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5636 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1227 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 938 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 729 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2785 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1130 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1913 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12788 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 733 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 517 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 555 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 853 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 684 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16118 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5586 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English