Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı MemoTech Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Yaşı : 39
Aracı : PEUGEOT 308 SW HDI (2009)
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 X-Line Dış Sıcaklık Göstergesi
    Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 21:53
206 X-Line için 3 Satırlı Ekran uygulaması yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görülen --° şeklindeki işaretini kaldırmanın yollarını aradım. Bulduğum yollarıda sizlere elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım.

206 X-Line serisi araçlarda sağ aynanın altında bir dış sıcaklık sensörü olduğunu öğrendim.

Dış sıcaklık sensörünün olup olmadığını öğrenmek için sağ aynanın altına bakmak yeterlidir. Aşağıdaki resimde görünen çıkıntı var ise sensörünüz var demektir.

Diğer modellerde olmayanlar içinde haricen parçacılardan alınarak aynanın içine takılabilecek yeri vardır ve bu sensörün kabloları kapı içerisindeki ayna kumanda kolunun olduğu yere yani tweeter a kadar gelir.

Dış aynamız eğer ısıtmalı ise sokette 4 kablo vardır. 2 si aynı renk olanlar soketin karşılığında kabloya bağlıdır ve bu kablo kapı içersinden devam eder. Karşılığı bağlı olan kablolar ayna ısıtıcısınındır. 

Bizim yapmamız gereken sokete takılı olup karşılığı olmayan diğer iki kabloyu kapının içerisinden kablo hortumundan geçirip aracın gövdesi tarafındaki kablo demetinde ki bağlı olması gereken yere bağlamaktır. 

2 li kabloyu (hoparlörleri bağladığımız kablolardan olabilir) kablo demetine kadar getiriyoruz. Bu demetten ilgili kabloları buluyoruz. Bunu bulmak çok kolay. Demetteki diğer kablolardan daha ince olan 2 kablo vardır. Bu kabloları incelediğimizde kabloların soketin karşısında yeri boştur.

Turuncu ve Gri renkte olan bu zayıf kabloları kesiyoruz.

Kesilen kabloların üzerine yeni çektiğimiz kabloları ekliyor ve izolasyonunu sağlığıyoruz. Bağlayacığımız kabloların herhangi bir + / - durumu söz konusu değildir.

Mevcut bağlantımızı tamamladık. Şimdi söktüğümüz dağıttığımız yerleri tekrar toparlıyoruz.

Bağlantı yaptığımız ince kablolarda 1.5 Volt gibi bir değer vardır. Bu voltaj değerini ölçerek yanlış bir bağlantı yapmayı önleyebilirsiniz. Aynadaki sensörde ise ısıya göre değişkenlik gösteren bir NTC vardır. Negatif Isı Katsayılı Direçtir. Sisteme bağlı olduğundaki tepkisi kısaca; dış ortam ısısı düştükçe direnci yükselir, ısı yükseldikçe değeri düşer. Sistemde bu direnç değerine bağlı olarak voltaj 1,5V tan ne kadar aşağı düşerse ona göre bir hesaplama yapar ve dış ortam sıcaklığını ölçer.

Bu işlemleri bitirdikten sonra Peugeot Planet2000 sistemine sahip herhangi bir servise giderek ekran üzerinde dış sıcaklık gösterilir seçeneğini aktif etmesini istiyoruz. 

Bu işlem için toplam maliyet 

1mt 2 li kablo    : 0,25 TL
PPlanet Açtırma : 10 - 20 TL Arası

Sonuç;

Saygılarımla.

Düzenleyen MemoTech - 17 Nisan 2011 Saat 12:53
PEUGEOT 308 SW HDi PANORAMIC PREMIUM PACK   (2009 KÖPEKBALIĞI GRİ)
Çevrimdışı Özgür Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
07 - Şubat - 1982

Yaşı : 42
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Özgür Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 21:57
süper açıklama olmuş mehmet.
eline koluna sağlık.
çok faydalı olur.

206 feline 1.4 hdi 2006
Çevrimdışı hasretgönül Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 25
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasretgönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 21:59
mehmet abi emeğine sağlık.benim 1-2 sorum olacak.sizin aracınızda ön sis var mıydı?
3 satır ekranı aldıktan sonra com2000 montajı için kac para verdiniz?
A
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:05
@Özgür
Teşekkür ederim kardeşim.

@tugutugu
Teşekkür ederim.
Ön sis farı yoktu ve halen yok yapılacaklar listesinde. Com2000 de şuan yok onuda fırsat kolluyorum ilk fırsatta sis ve com2000 işini çözmeyi düşünüyorum. Montaj para tutmazda sadece malzemeyi temin etmek lazım.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasretgönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:07
abi anlık yakıt tüketimini görememekten başka com 2000 olmamasının ne gibi etkileri var?
A
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:09
Başka birşeyi yok ki zaten. :)) Anlık tüketim, mevcut yakıtla yapılacak km., ortalama tüketim vs. bilgilerini ekranda döndürmeye yarayan bir tuş ilaveli far ve silecek kumanda kolu taktırmış oluyorsunuz.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasretgönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:11
bende de hdi 2005 x line var abi, simdiden soyliim senin izinden gidicem. yoksa halim harap. bazı com 2000 ler uymuyo muymus neymış.korktum Vallahi
A
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:13
Aceleye gerek yok kardeş. :))
Sana tavsiye vermemi istermisin?
Çevrimdışı nedim83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
27 - Ekim - 1983

Yaşı : 40
Aracı : Peugeot 206 Fever 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nedim83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:21
cuma gunu aksoy ticaretteydim ikitelli de,,cikma bir kol taktik..yol bilgisayarı bilgileri hemen ekrana geldi ama malesef kornam calmadi bu yuzden taktirmadim..ama bi akillilik yaptim yol bilgisayari tuşlu com2000 takili iken en azından depodaki kalan yakiti gosterir vaziyette dügmeye basip biraktim.sonra kendi orjinal kolumu taktirdim.ekranda tarih yerine kalan yakitim yaziyor artik..:)..enazindan bu da yeter şimdilik:)
PEUGEOT 206 FEVER 1.4 hdi
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasretgönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:23
kesinlikle isterim abi
A
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:27
Sen zaten sisleri taktırmışsın, kol için bekle eğer çıkmacılarda felan çalışan bir kol bulabilirsen mevcut kolunu oraya vermek şartıyla takas yaparsın üzerinede 50-100TL gibi bir para ödersin. Yada HRMNKY nickli arkadaşla irtibat sağlarsın o sana sıfırını 300-350 TL gibi bir fiyatla temin edebilir eğer servislere soracak olursan yaklaşık 850-1150TL gibi saçma sapan fiyatlar söyleyeceklerdir.

Torpido için orijinal switch ile orijinal lambasını alıp içerisine Beyaz LED ile aydınlatma koyabilirsin. Tavan aydınlatmalarını Beyaz LED yapabilirsin. Plaka aydınlatmalarınıda aynı şekilde Beyaz LED yapabilirsin. Kol dayama yoksa aracında ucuz yollu onuda çözebilirsin.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasretgönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:33
tavan aydınlatma ve plakalık beyaz, kolçak da mevcut.torpido fikri cok hosuma gitti.cıkmacı için ankarada bi yer varmıs abi.ugrarsan ve bulursan aman diyip beni unutma.benim kolu ve parayı anında yollarım sana okey verirsen.derslerden kafamı kaldıramıyorum.
A
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:35
Bulursam eğer sana ulaşırım kardeşim. 
Ben daha önce bir iki kez gezmiştim bulamamıştım. Forumda bir arkadaş yeni taktırmış iki üç tane daha vardı galiba dedi fakat gidip bakmak lazım.

Torpido için gerekli malzemelerin kodlarını bulmaya çalışırım.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasretgönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:39
saolasın abi pm attım
A
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:44
Harika bir calisma. Cok seviyorum boyle ugrasilip arastirilip sonunda basariya ulasilan uygulamalari. Tebrikler.
Çevrimdışı tprinter Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tprinter Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:51
Mehmet kardeş verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok güzel anlatmışsın emeğine sağlık. İlk fırsatta deneyeceğim.

Bu Com2000 i aldığım yer dışarıya kol vermiyor, ancak montajını biz yaparsak veririz diyorlar. Uyum sağlamama, çalışmama, yanlış montaj riskine karşı böyle yapıyorlarmış. Benimkinin montajını yapıp, herşeyini test etti, direksiyonu çevirince sinyali atmasına kadar denedi. bir-iki hafta içerisinde sorun olursa gel diye garantisini de verdi. Ben kartını almıştım. özel mesajdan tel no'sunu sana yazarım, telefonla bi sorup öyle git istersen. 
Malayani ile iştigal maksadı geri bırakır...

2004 206 SW HDI X-LINE    HEM DE BEYAZZZ...
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 22:55
@koliva
Teşekkür ederim. Ben çok zor yaptım bu işi, en azından bu kadar bilgi edinmişken kaybolmasın bir kaç arkadaşımız daha faydalanabilirse ne ala olur. Başkalarına da faydam olursa benim yorgunluğum hafifler.

@tprinter
Çok iyi olur. Mesajını bekliyorum. Teşekkür ederim.
Çevrimdışı HRMNKY Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HRMNKY Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 23:02
Mehmet abi ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın.Bende de sıcaklık müşürü yoktu sıcaklık müşürü alıp taktırmıştım.Gerçekten işe yarayan bir özellik.Bana biraz pahalıya patladı ama sonuçta bir kere yapılıyor.Olacak o kadar :)
Peugeot 206 X-Line 1.4 HDI

2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 23:03
:)) Sizler olmasanız yapılabilirliğinden de haberimiz olmayacaktı.
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 Saat 23:18
Orjinalini yazan: tugutugu tugutugu Yazdı:

tavan aydınlatma ve plakalık beyaz, kolçak da mevcut.torpido fikri cok hosuma gitti.cıkmacı için ankarada bi yer varmıs abi.ugrarsan ve bulursan aman diyip beni unutma.benim kolu ve parayı anında yollarım sana okey verirsen.derslerden kafamı kaldıramıyorum.

206 Torpido Aydınlatması için buton alman gerek fiyatıda çok değil 6TL yada 7TL idi referans numarası ise 6339.18 takması kablo çekilmesi çok kolay lambayı bu buton üzerinden kontrol edebilirsin. Enerji ihtiyacınıda en kolay küllükten temin edebilirsin. Orijinal torpido aydınlatmasının içini dağıtıp oraya da şerit led takabilirsiniz yada park ampullerinde kullanılan 4 Ledli ampullerden de takabilirsin. Orijinal aydınlatmanın kodu 6362.N6 bu aydınlatma lambası orijinal bagaj aydınlatma lambası ile aynı fakat alırsan mümkünse içerisindeki lambayı kullanma içerisinde led kullan.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1725 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 226 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6015 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25192 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1469 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 538 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 608 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4133 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English