Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ECO MOD sıkıntısı !!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ECO MOD sıkıntısı !!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı muratgulen07 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ECO MOD sıkıntısı !!!
    Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 21:08

dostlar bu eco mod çok sıkıntı vermeye başladı :) arabada oturup sahile karşı yarım saat müzik dinleyemez oldum..onun yüzünden her dakka araba çalıştırıyorum yada mekan değiştiriyorum sırf teyp çalışsın diye :) tamam iyi bişey güzel bişeyde istemiyorum arkadaş :) diğer arçlarda uyarı verip teybi kapatıyo sonra tekrar açma tuşuna basıldığında açıyo..sanırım teyp beyniyle alakalı bişey teybi değiştirsem bu sorun kalkarmı ? yada teyp değiştirmeden çözümü varmı ?

3'07 1.6 hdi 110 HP 0 RH(+)
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 21:37
Orjinalini yazan: muratgulen07 muratgulen07 Yazdı:

dostlar bu eco mod çok sıkıntı vermeye başladı :) arabada oturup sahile karşı yarım saat müzik dinleyemez oldum..onun yüzünden her dakka araba çalıştırıyorum yada mekan değiştiriyorum sırf teyp çalışsın diye :) tamam iyi bişey güzel bişeyde istemiyorum arkadaş :) diğer arçlarda uyarı verip teybi kapatıyo sonra tekrar açma tuşuna basıldığında açıyo..sanırım teyp beyniyle alakalı bişey teybi değiştirsem bu sorun kalkarmı ? yada teyp değiştirmeden çözümü varmı ?

Bunun icin eco-mod'u iptal etmek yerine yapabileceginiz bir kac bisey var. Tabi bu sahile karsi ne kadar sure muzik dinlemek istediginize bagli Göz Kırpma Olayin teyp beyni ile alakasi yok. Tamamen merkezi beynin akudeki gerilimin seviyesini olcmesi ve belirli bir seviyenin altina inmemesini saglamasi amaciyla eco-mod uyarisini vermesidir. Zira bu durumda ic aydinlatmalar bile kapanir. Bun karsin yapilabilecek seylerin arasinda ilk olarak akuyu degistirmek gelebilir. Daha yuksek amperli aku aracin eco-mod'a gecme suresini uzatmasiyla bir nebze isinizi gorebilir. Diger bisey ise, muzik dinlerken yol bilgisayari ekranini gorunmez duruma getirirseniz 20 dakikalik eco-moda gecme suresi 1 saate yaklasir. Bunu yapmak icin ise yol bilgisayari ekraninin yaninda bulunan siyah dugmeye iki kez basmaniz gerek. Acmak icin ise ayni islemi tekrar yapin. Umarim yardimci olur bunlar.

Düzenleyen koliva - 16 Şubat 2011 Saat 21:39
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 21:56
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Orjinalini yazan: muratgulen07 muratgulen07 Yazdı:

Bunun icin eco-mod'u iptal etmek yerine yapabileceginiz bir kac bisey var. Tabi bu sahile karsi ne kadar sure muzik dinlemek istediginize bagli Göz Kırpma Olayin teyp beyni ile alakasi yok. Tamamen merkezi beynin akudeki gerilimin seviyesini olcmesi ve belirli bir seviyenin altina inmemesini saglamasi amaciyla eco-mod uyarisini vermesidir. Zira bu durumda ic aydinlatmalar bile kapanir. Bun karsin yapilabilecek seylerin arasinda ilk olarak akuyu degistirmek gelebilir. Daha yuksek amperli aku aracin eco-mod'a gecme suresini uzatmasiyla bir nebze isinizi gorebilir. Diger bisey ise, muzik dinlerken yol bilgisayari ekranini gorunmez duruma getirirseniz 20 dakikalik eco-moda gecme suresi 1 saate yaklasir. Bunu yapmak icin ise yol bilgisayari ekraninin yaninda bulunan siyah dugmeye iki kez basmaniz gerek. Acmak icin ise ayni islemi tekrar yapin. Umarim yardimci olur bunlar.

sadece süre uzar hiç bi şekilde hallolmaz diyosunuz yani...bu arada ekranı kapatmayı gerçekten bilmiyodum düğmeside hiç dikkatimi çekmedi :) umarım bulurum :)
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
Çevrimdışı g-demir Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Şubat - 1985

Yaşı : 39
Aracı : 307 Xr, Clio 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı g-demir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:16
Teybe eğer doğrudan aküden veya harici bir kontaktan elektrik verirsen  akü bitene kadar bile dinlersin dostum
2004 307 XR 1,4 16V Gümüş Gri + Ön Dahil Cam Filmleri + OMVL LPG + Ztec 6000k Xenon + Simota Açık Hava Filtresi + Ztec Cold Air İntake + ZCW 17" Enigma Krom + Kumho Solus KH25 205/50/17 + Sparco topuz
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:25
Orjinalini yazan: g-demir g-demir Yazdı:

Teybe eğer doğrudan aküden veya harici bir kontaktan elektrik verirsen  akü bitene kadar bile dinlersin dostum

istediğim tam olarak bu işte :) teypçi yada bi elektiriçiye gidiyim yarın ozmaan böyle bi çözümü varsa..
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
Çevrimdışı Muhammet ÇAKIR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammet ÇAKIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:31
kanka gel ben hallediyim diyorum 300 kmden korkuyosun :) spoiler yapcam sana bak gelirsen :) hem wofferida goturursun :D
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammet ÇAKIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:32

kontak calıstırma sevıyesınden bır diş ondeyken bende teyıp kapanmıo kanka onu denedınmı hıc?

1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:34
Orjinalini yazan: Muhammet ÇAKIR Muhammet ÇAKIR Yazdı:

kanka gel ben hallediyim diyorum 300 kmden korkuyosun :) spoiler yapcam sana bak gelirsen :) hem wofferida goturursun :D
,

tamamen duygusal kanka :)
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:37

kontak calıstırma sevıyesınden bır diş ondeyken bende teyıp kapanmıo kanka onu denedınmı hıc?

denedim kardeşim her türlü eco mod devreye giriyo...niye böyle yapmışlar bu modu çözemedim..tamam sen uyar teybi kapat ondan sonrasını bana bırak belki aküyü bitirmek istiyorum :) istediğimiz zman açıp kapatamıyoruz ya :)
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammet ÇAKIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:43
o kadar para verdık teyp dınlıyemıyoruz dıyosun kanka bence yak sen o arabayı Star
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:45

o kadar para verdık teyp dınlıyemıyoruz dıyosun kanka bence yak sen o arabayı Star

aynen öyle kardeşim ya..ama yakmam ilk gözümün ağrısı o benim tek AŞK'ım :)
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammet ÇAKIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 22:50

Staraman kanka araya genede sen mesafe koy Sırıtma

1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 23:13

Muhabbetinizi bolmek istemem, araya birsey daha sikistirayim. 1 saatten fazla radyo dinlemek genelde olmaz. O yuzden ben bu korumayi bataryadan kablo cekerek bir nevi by-pass yapmanizi onermem. Bir gun olur evinizden uzak bir yerde radyonuzu acik unutursaniz, jump start yaptiracak araba bulmak zorunda kalirsiniz.
Çevrimdışı rifatseker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1981

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Leon 1.6 TDI IBIZA 1.2 TSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rifatseker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 23:18
Servise sorun  , sigorta kutusunun orada bir şönt var ,  Müşteri modu ve park modu diye geçer , O şönt müşteri modunda mı yoksa park modunda mı.  Park modunda ise ecomode geçer arabanız Müşteri moduna alırlarsa normale döner. :)) En azından ben böyle biliyorum.

Düzenleyen rifatseker - 16 Şubat 2011 Saat 23:19
Çıktığın kapıyı sert çarpma, geri dönüp açman gerekebilir. (Atasözü)

Leon 1.6 DSG / 206 XT 1.4
1. Vites
1. Vites
Simge
05 - Ocak - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratgulen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 Saat 23:46
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Muhabbetinizi bolmek istemem, araya birsey daha sikistirayim. 1 saatten fazla radyo dinlemek genelde olmaz. O yuzden ben bu korumayi bataryadan kablo cekerek bir nevi by-pass yapmanizi onermem. Bir gun olur evinizden uzak bir yerde radyonuzu acik unutursaniz, jump start yaptiracak araba bulmak zorunda kalirsiniz.

estağfurullah nedemek hocam sağolun tavsiyeniz için..

rifatseker sorucam bunuda eğer böyle bişey varsa çok makbule geçer..tşk ederim..
       507 207 00 27
        MuraT GÜLEN
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2529 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5843 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1247 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1255 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2837 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1960 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12917 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 950 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 577 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1007 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 890 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16202 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5644 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1980 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English